Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše
uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu
ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat
veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš,
aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj
si ji ZDE !
|
Nefeknu: Ty žiješ!
|
|
|
Nevim, ja se o politiku nezajimam...
|
|
|
Toť problém. Podle mého překladu cosik = to a to je jednoznačně rodu středního. Jenže cosik nemůže být středního rodu, protože vzory jsou jen město, moře, kuře, stavení ...
|
|
|
WTF?!!!
|
|
|
Jestli tvůj cosík nebude jen fonetický přepis moravského zájmena "cosik"... V některých dědinách kolem mého bydliště se to běžně používá, stejně jako trochu méně rozšířené "asik". V tom případě to není žádný nádor ani jiný novotvar, ale naopak spíše starotvar, je to prostě místní dialekt. "C" se vyslovuje opravdu jako české "c", nikoli latinsku jako "k", v kterémžto případě by slovo mohlo evokovat tradiční nástroj na oddělování tráv od země za účelem krmení králíků... Znamená samozřejmě totéž jako spisovné "cosi", i když prakticky je spektrum významů ještě o něco širší...
|
|
|
Dalek: Nikdo nám nezaručí, že jsou cosíky ve škole probírány (cosíci ve škole probíráni). Budeme se muset spolehnout na svůj cit pro jazyk. :-)
|
|
|
nota brevis: Prolezl jsem vše od staročeštiny až po nové pravidla Českého jazyka a cosik ani asik tam nejsou. Měl bych se vrátit do školy?
|
|
|
Dalek: Já tě nevím... doufala jsem, že budu poučena, no skoro by tu za mě udělali cvoka...
|
|
|
pyroman: děkuji za připomenutí, na asíka jsem zapomněla :-)
|
|
|
Cosík je otec asiku?
|
|
|
Neobtezuj se resenim takovych veci, na to tu mame jine instituce. A dokud to neschvali, zadny cosik nebudou gramaticky korektni lide pouzivat.
|
|
|
Tvůj nepřítel: Není to nesmysl... snažím se rozvíjet rodný jazyk. :-) P. S. nonsense je správně, nikoli nonsence
|
|
|
WTF asik nevim o cem mluvis
|
|
|
nota brevis-->> Ok so why you write such nosences ?
|
|
|
já jen vím že takový slovo nesnáším
|
|
|
Tvůj nepřítel: Mohu Tě ujistit, že jsem z blázince nezdrhla, jsem pořád na svém místě. Ale jinak nevím... je v tom pro mě cosík obtížného. Jsem ráda, když se zeptám na cestu a na zdraví hostitele. :-)
|
|
|
cosík, bez cosíka, k cosíkovi, cosíka, cosíku!, o cosíkovi, s cosíkem ale nepobírám nějak význam toho slova...co nebo kdo je cosík?
|
|
|
You write from some asylum! Your psychiatrist has forgoten lock your cell and you've espaed from there. You've escaped to Internet cafe opposite asylum and from there you write this nosences! Mám to dobře anglicky napsané ?
|
|
|
:-))) pobavilo
|
shodan. |
|
|
Ještě na vysvětlenou - vyhledalo mi to na Zpovědnici 18 cosíků, což není zanedbatelný počet. Proto se ptám. El chupito pequeňo: děkuji, konečně rozumný názor :-)
|
|
|
cosíky:)
|
|
|
wtf?
|
|
|
ježiši, co to je zase za patvar..
|
|
|
co to meleš ?
|
|
|