Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.237758, vloženo 08.08.2007 17:12:12 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
NEFÉROVÉ FORMY PRODEJE na ulici
Stala se mi teď věc, která mě dost naštvala. Do určité míry jsem si to sice zavinila sama, ale schválně posuďte (omluvám se za délku, nicméně ony podrobnosti jsou tam nutné):

Šla jsem nakupovat do většího nákupního centra a v tom mě odchytil mladý "týpek", že jestli mám chviličku. Většinou spěchám, takže se skoro nikdy nedám "chytit" a rovnou slušně odvětím, že bohužel spěchám. Teď jsem si ale řekla, že minuta mě nezabije, vím, že často jsou takto dělány třeba i nevinné ankety, tak jsem na chvilku postála.

A prodejce (nejprve jsem tedy nevěděla, že je to prodejce) začal s žoviálním a radostným výrazem takto: "Mám pro vás dárek, děláme reklamní akci!" a podával mi obálku, kde bylo logo T-mobile. Chvíli jsem jen tak zírala, neboť jsem nevěděla o co jde, ale mladík pokračoval: "Je to SIM karta, dárek pro vás - je to tak, že vy si tuto SIM kartu dobijete na 250 Kč, ale objeví se Vám tam, že máte nabito 350! To je super ne?:-)" Nejsem pochopitelně úplný proťáček:-) a jakmile mi někdo řekne, že má pro mě dárek, je mi jasné, že je v tom skoro vždy nějaký háček či habaďůra, proto se těmto řečem spíše směji.

Nicméně v tomto případě jsem, dalo by se říct, uvěřila, že se jedná skutečně o reklamní kampaň, neboť dárek ve formě SIM karty není nic neobvyklého a to, co prodejce říkal, znělo docela dobře. Uvěřila jsem mu hlavně proto, že se mi asi před dvěla roky stalo s T-mobile něco podobného (tedy teď už vím, že to podobné nebylo, neboť ta tehdejší akce byla na rozdíl od této skutečně fér), dostala jsem prostě dobíjecí SIM karu v předvánoční kampani před Globusem, která měla nějaký speciální tarif, že po dva roky jsem mohla volat hodinu do sítě T-mobile za 16 kč, stačilo jen vymačkat nějaké speciální předčíslí. Ta karta (resp. ten tarif) tehdy nebyla volně prodejná v obchodech, byl to opravdu reklamní dárek a já ji po celé dva roky hojně využívala s kamarádkami apod..Dobila jsem si ji, kdy jsem potřebovala, prostě žádný závazek a nebyl to ani žádný trik.

Ale abych se vrátila k aktuálnímu příběhu - no, a pod vlivem této události jsem bohužel nebyla tak nedůvěřivá, jak bych měla:-), a myslela si, že se jedná o něco podobného. Že zkrátka dostanu zdarma dobíjecí SIM kartu a ještě navíc VÝHODNĚ DOBÍJECÍ a budu si ji moc používat a dobíjet, jak se mi zlíbí. Tak mě to docela i potěšilo, poskytla jsem prodejci potřebné údaje o mně (on tvrdil, že podmínkou pro tento "dar" je, abych byla občankou ČR, starší 18 let apod., zkrátka že potřebuje mou občanku). Ani to mi ještě nepřišlo divné, říkala jsem si, že zkrátka za to, že mi dají tu "simku", dostanou ode mě mé údaje, které můžou pak třeba použít dál k reklamním účelům apod. Navíc, když se jedná o firmu jako T-mobile, člověk nepředpokládá nějaké zločinecké praktiky. Navíc, co můžu tratit na tom, když dostanu dobíjecí SIM kartu??

Ano, kdyby se jednalo o nějakého neznámého punťu, byla bych jistě ostražitější, ale ten člověk měl všechny papíry s hlavičkou T-mobile, firemní razítko atd. Dále si pak pořád něco ověřoval, vyplňoval nějaká lejstra (právě s tou zmíněnou hlavičkou T-mobile), až jsem si říkala, že už je to nějaké fakt moc dlouhé (on ale tvrdil, že on tu kartu nemůže rozdat každému, že by měl ve spol. průšvih, že to prostě musí všechno sedět atd.). Já nad tí moc nepřemýšlela, byla jsem ráda, že dostanu zadarmo dobíjecí simku (opět zdůrazňuji, že prodejce používal stále termín "dárek"), tak jsem čekala. Pak najednou chtěl ode mě podepsat "převzetí karty". Ano, tak to nazval - že je to prý nutnost, aby jeho nadřízení nemysleli, že si ty karty třeba nechal apod., a proto mu musím právě podepsat, že jsem tu kartu převzala. Ani to mi nepřišlo až tak moc divné, já jsem ho prostě brala jako prodejce seriózní veliké firmy a věřila mu, že to tak prostě je. Tak jsem se podškrábla:-). Já vím, jsem blbá, ale neudělali byste to pod vlivem všech těchto okolností taky?

Jak je to doopravdy jsem se dozvěděla asi o 30 min později, kdy mi volala zástupkuně z firmy onoho prodejce a ověřovala si mě - ta mi řekla, že se jedná vlastně o paušál (tedy ona to neřekla, ale je to v podstatě ono), že tu sumu 250 kč (ale oni mi dobijí 350!!:-)) budu muset platit každý měsíc, normálně můžu protelefonovat i víc, prostě klasický paušál, jen místo volných minut máte tu stovku navíc, kterou vám tam přičtou. A ten podpis, o kterém tvrdil, že je to jen převzetí - což mě na tom celém naštvalo nejvíc - byl podpis na objednávce těchto služeb a zároveň návrh smlouvy! On mě zkrátka nechal podepsat smlouvu s T-mobile na dva roky a neřekl mi o tom ani slovo, že podepisuju de facto smlouvu - pořád mlel o tom, že je to potvrzení, že přejímám kartu. A v tom zmatku na ulici jsem to prostě neřešila, ani mě nenapadlo, že by to mohla být smlouva (byl to takový ten slabý cár papíru, kde se informace doplňovaly ručně), když jsem myslela, že se jedná o dobíjecí SIMKu! O dvou rocích mluvil v tom smyslu, že tak dlouho mi bude fungovat onen "výhodný" tarif (tak podobně to bylo i s tou minulou kartou, proto mi to opět přišlo Ok). Nicméně pochopitelně vím, že věci se před podepsáním mají číst - ale byla to taková situace, že jsem to prostě neudělala:-(

Takže já teď musím psát storno dopis, stojí mě to čas i peníze a jsem naštvaná, že někdo dělá takto z lidí blbce. A to si troufám tvrdit, že zase až takový blbec nejsem:-)Ale ano, zároveň vím, že do určité míry blbec jsem, že jsem NĚCO (co jsem pořádně nečetla) podepsala...ale já mu fakt věřila..

Ale co je na tomto zarážející? Že i prodejce T-mobile (byla to firma, která měla licenci na prodej služeb T-mobile) používá takovéto zvláštní nefér praktiky - já měla celou dobu pocit, že se jedná o klasickou dobíjecí simku z výhodným dobíjením, že je to DAR a podpis že měl být pouze její převzetí - takto mi to bylo prezentováno. Nicméně se jednalo o manipulativní techniku - karta, kterou prodejce označoval jako "dar", byl vlastně normální paušál a onen podpis byl podpis smluvy s nimi. Prostě síla.. přijde mi to skoro až malinko zločinné..

Volala jsem další den do oné firmy, stěžovala si na tento způsob prodeje i na prodejce samotného. Firma se mi omluvila a smlouvu stornovala. Jen jim musím poslat zpátky onu simkartu a písmené storno.

Já sama jsem z toho ale znechucena, co vy si o tom myslíte?

 kikiwhite Žena30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
09.08.2007 21:52:12
hm, bohužel jsem nedávno taky naletěla na podobný trik od T-Mobile... tahle společnost je hovadská
 Moonek Žena28 Kategorie
09.08.2007 01:15:48
Pěkné... Já teda taky podepsal smlouvu na paušál během čekání na autobus, ale měl jsem dost času a tudíž běží to jako hodinky.
 Blackshield Muž26 Kategorie
08.08.2007 21:12:41
hehe.. nice :)
 rrrrrrr
08.08.2007 19:41:50
wicked - na storno máš nárok, je to v té smlouvě, můžeš odstoupit písemně do 7 dnů..tohle je Ok, jenže mě to prostě šíleně vytočilo..připravila jsem si už dopis pro T -mobile - budu si stěžovat na tu dealerskou firmu a hlavně jmenovitě na toho prodejce..prostě jen tak z principu, aby měl aspoň třeba nějaké problémy - nemůžou s lidmi takhle zacházet a pořád jim to v pohodě procházet..

od reznika - Ok, ale jak mu dokážeš, že tě uvedl v omyl? bude to slovo proti slovu, viz kili von prag..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
08.08.2007 19:33:49
hm, jenom doufám že ti ten storno dopis uznaj protože to neni vůbec jistý, já jsem taky jednou potřebovala zrušit něco podobnýho a byl to hodně hodně složitý....
 wicked Žena23 Kategorie
08.08.2007 19:19:39
Těmhle pouličním prodavačům už nevěřím ani nos mezi očima. Průšvih je, že nejsou placeni od hodiny, ale počtem prodaných smluv, proto zatajujou informace a jsou neodbytní. Kolikrát to na mě ve městě zkoušej a i když jim řekneš, že nemáš zájem tak hustěj dál(hodně nepříjemný, když čekám třeba na MHD), teď už to řeším tak, že jim řeknu, že neumím česky a mám pokoj :)))
Jinak, nenech si to líbit a stornuj to... hlavně se nenech zastrašit a pro příště číst všechno:)
Smajlík  klari Žena31 Kategorie
08.08.2007 18:54:11
Myslim, ze jde hlavne o blbost lidi. Oni ti prodejci spolehaji na to, ze tomu nerozumi. Kdo ano, tak samozrejme s takvou nabidkou nemuze souhlasit. Priklad? Teta si nechala vyridit pausal, tvrdili ji, ze bude mit i lepsi signal, jak si preje, ackoli to byl stejny operator, jakeho mela predtim. Deda podepsal smlouvu a ani netusil co ma za tarif. Mimojine v obou pripadech slo o T-Mobile. Jediny operator, ktery se chova korektne je asi Vodafone.
 zkap Muž19 Kategorie
08.08.2007 18:44:35
bylas si uvedena v omyl - neplatna smlouva. sdruzeni obrany spotrebitelu ti muze docela ucinne pomoci.
 od Rez-ni-ka Muž26 Kategorie
08.08.2007 18:22:13
kikiwhite: Drsné!
El chupito pequeňo: Byla jsi málo drsná. Škoda. Beru to tak, že smlouvu podepsanou na ulici, vylákaná na falešnou nabídku... Ve skutečnosti u soudu nemají šanci. To, co ti ten chlápek slíbil, je právoplatná nabídka, stejně jako ta písemná smlouva. Právně vzato je to vlastně neplatné. Jeden telefonát do Novy a máš to zpátky. Ale v 99% případů stačí být do telefonu patřičně drsný. Taky si ho, chudáka, můžeš nahrát na mobil. Není to důkaz, ale můžeš jim to do telefonu pustit a udělat bu bu bu. Obzvlášť v okurkové sezóně jsi hodně krytá.
 Pry Muž33 Kategorie
08.08.2007 18:05:08
Tihle prodejci většinou nemívají pevnou sazbu na hodinu, dostávají provize od kusu. Proto musí být podlézaví a často i pěkné svině, aby byli schopní a ochotní oblbnout třeba vlastní babičku, aby si tu jejich službu pořídila. To, co ti provedl, nebylo pěkné, tvoje chyba je, že jsi si tu smlouvu nepřečetla. Jen tak na ulici bych asi občanku nikomu neukazovala a už vůbec ne, aby z ní někdo něco opisoval a já pak podškrábla papír, aniž bych si přečetla alespoň nadpis.
Každopádně můžeš zkusit podat stížnost v T-mobilu a případně se obrátit na ČOIku. Ještě že se to dalo zrušit a budiž ti to ponaučením propříště :)
 Vercuruitë Žena Kategorie
08.08.2007 18:02:21
kikiwhite: njn.. chybama se clovek uci, pro priste si to budes pamatovat :)... taky znam par lidi, co na tohle naleteli
 Punks-not-dead Muž Kategorie
08.08.2007 18:00:24
kili + Punk - já vím, že ti prodejci jsou sviňáci, ale já měla pocit (teď už vím že nesmyslný), že když se jedná o takovouto renomovanou firmu jako je T-mobile, tak zase až takové nebezpečí nehrozí (a navíc ta dobrá zkušenost před těmi dvěma roky)...myslím, že s jinými bych se ani nebavila..no, zkušenost..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
08.08.2007 17:40:48
Ty mu bohužel nedokážeš, co říkal; bude to tvrzení proti tvrzení, ale s tím problémem, že on má v ruce podepsanou smlouvu. Její podepsání bylo minimálně contra bonos mores, ale to je prakticky nedokazatelné a pokud T-Mobile nenajde tu slušnost a vyhoví ti se stornem, budeš muset plnit tak, jak je dáno ve smlouvě... Bohužel, ale skutečně se musí všechno číst, protože mnohým - a zvlášť pouličním prodejcům - se i ten nos mezi očima věří dost těžko...
 kili von prag Muž18 Kategorie
08.08.2007 17:35:42
kikiwhite: ja netvrdim ze sem neomylnej, ale nikdy bych nepodepsal nic cloveku na ulici.... ale chapu to.. clovek specha, je zblblej.... a s tim voni taky pocitaj, proto to delaj... plno lidi pak nema nervy na to aby tu smlouvu rusili a tak to radsi ty 2 roky platej...
 Punks-not-dead Muž Kategorie
08.08.2007 17:29:12
Punks-not-dead - pěknej chytrolín, koukám..kdybych tušila, že to bude něco komplikovanějšího, prostuduju to pořádně..uzavírala jsem už spoustu smluv kvůli pracem na domě, např. a vím tyto věci dobře, jsem z rodiny proškolena (otec měl svého času právně poradenskou firmu), ale mě vůbec nenapadl žádný zádrhel, myslela jsem, že ta karta bude jen dobíjecí..ty jsi ještě nikdy něco v rychlosti nepodškrábl, aniž jsi to podrobně studoval, třeba poštačce nebo já nevím, všichni víme, že se to má přečíst, ale jsou chvíle, kdy to tak nějak vyplyne jinak:-(
Takže díky za zhodnocení, pane neomylný..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
08.08.2007 17:27:05
Styl "prodeje" různých firem a jejich zástupců je čím dál horší. Podvody, zatajování skutečností a podobné praktiky jsou alarmující. Zrovna jsem se díval na reklamu na šachy Harryho Pottera a zjistil jsem, že pokud někdo podlehne tomuto vábení, tak ho to bude stát celkem asi 19 000 Kč, což mi za hračku připadá skoro dost. Pro děti holt všechno nejlepší.
Smajlík  Dalek Muž99 Kategorie
08.08.2007 17:22:59
že je to od nich pěknej podraz. právě z tohoto důvodu nikdy nemám čas na pochybný frajery s deskama. když něco chci, tak si o to zažádám sama. každopádně držím pěsti ať ti to storno vyjde v pohodě
Smajlík  ElenKa206 Žena21 Kategorie
08.08.2007 17:21:56
Stalo se mi naprosto to samé u O2, jenže tam mi SIM odmítli zrušit, že prý jedině když pošlu částku za dva roky paušálů, na které jsem měla tu smlouvu.... naštěstí se mi ji podařilo darovat...
 El chupito pequeňo Žena25 Kategorie
08.08.2007 17:21:28
no za 1. si myslim, ze ses blba, pac rozumnej clovek nepodepise nic co si predtim neprecte... a za 2. si myslim ze sou to kurwy, ktery se snazej vydelat na zblblejch lidech...
 Punks-not-dead Muž Kategorie
08.08.2007 17:20:56
rozhodně to není fér, ale holt je to hnusné ale v dnešní době se využívá právě slovíčkaření, nepřesného vyjádření a toho, že si to prostě nepřečteš, k výdělku

férové to rozhodně není, ale jak jsi řekla .. byla to i tvá blbost
 NewStart Žena23 Kategorie
08.08.2007 17:20:18
No je to sila, ale je to dobre, ze se to tak rychle vyridilo, a nemas s tim nejak vetsi problemy....poskozuji tim i sve jmeno a proto ja , kdyz me takto oslovi...tak vzdy nemam cas...rychle odejdu, protoze takovyhle lidi mi lezou na nervy....priste si davej vetsi pozor...kazdy se jednou spaly....
Smajlík  ***love for you*** Žena30 Kategorie
08.08.2007 17:20:05
tihle pouliční prodejci jsou z 95% vychcané mrchy, které ti nakecají cokoli, jen aby měli potřebný počet smluv. s nima se nebavím vůbec, aknetky, nabídky, všechny posílám do prdele s větou že mobil (nebo jimi nabízenou službu) nemám a nechci mít
 peregrina Žena99 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2