Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.231508, vloženo 13.07.2007 14:47:11 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
GLOBUS a protikrádežové kontroly
Taky Vám přijde, že GLOBUS je z hlediska opatření proti možným krádeží "nejhorší"? Těmito opatřeními mám na mysli zejména různé "kontroly" u pokladen - zvedání tašek z vozíku, požadavek ukázání obsahu většího zavazadla (fakt běs), požadavek ukázání paragonu u nových věcí, které máte v jiné tašce, i když tento sortiment GLOBUS ani náhodou nevede apod.

Mě už v GLOBUSU s tímhle pruděním naprdli několikrát. Například včera - byla jsem ve zmíněném hypermarketu na větším nákupu..chvíli jsem se tam procházela, neco už i dala do vozíku a pak si vzpomněla, že jsem si chtěla vybrat peníze místo placení kartou (v době, kdy šetřím, mám pak lepší přehled o výdajích :-), neboť výběry z bankomatů mi banka posílá smskou dříve). Zaparkovala jsme tedy vozík k informacím s tím, že si jen odběhnu vybrat (bankomat vzdálen asi 5 metrů) a požádala paní na informacích o otevření postranních "dvířek". Vyšla jsem, když v tom mě zastavil (fakt jsem se skoro lekla, vůbec jsem to nečekala) chlap z ostrahy (takový hubený ušláplý týpek - takový trochu zoufalec:-) ), ať mu ukážu kabelku. Nevěřila jsem vlastním uším a zeptala se proč. On řekl : "No, protože jdete z obchodu". Na to se já zeptala, zda si ze mě dělá legraci a že z různých obchodů chodím většinu svého života a nikdy ještě po mě nikdo nechtěl bezdůvodně vidět kalbelku a že mu ji neukážu nebo nemá žádné právo ani důvod hrabat se v mé kabelce a že to je vrchol a bla bla:-). Byla jsem fakt vytočená, urazilo mě to, tak jsem chvíli držela přednášku o etice, slušnosti a o tom, co si "Globus" o sobě myslí:-). Navíc, když jem šla jen 3 metry k bankomatu a chtěla jít hned zpět. Fakt nevím, co ho to napadlo, oblečená chodím, myslím, hezky:-), ještě bych to chápala u nějakého bezdomovce:-). On se tedy stáhl a nic po mě nechtěl.
Když jsem vybrala peníze a vracela se, opět jsem ho míjela a zeptala se ho ještě, jestli hodlá kontrolovat ty všechny lidi vycházející z GLOBUSU. On odpověděl, že ty jdou přes kasy a na můj argument, že u kas taky prodavačky nekontrolují kabelky, což by byl pochopitelně vrchol (nemají na to ani právo mám dojem), už nevěděl, co odpovědět.

Toto není pochopitelně má jediná příhoda s Globusem a jejich otravováním lidí (nechci psát další případy, bylo by to pak velmi dlouhé:-), vím, že i spousta jiných lidí si na Globus v tomto stěžuje. V Tescu se mi například nikdy nic podobného nestalo.

Já vím, je to hovadina, dalo by se nad tím mávnout rukou, ale jde o princip přece. Já jsem tam následně utratila 2000 kč a GLOBUS se mi za to odvděčí tím, že mě radši pro všechny případy považuje preventivně za zloděje. A to je to, co mě vytáčí. Neměla by firma s takovými obraty spíše myslet na to, jak si zákazníka předcházet a vážit třeba i s tím rizikem, že někdo ukradne lahev vína a oni na to náhodou nepřijdou (jak hodně se to asi objeví v zisku této společnosti:-)?), než většinu bezúhonných zákazníků buzerovat, otravovat a de facto ponižovat?

Máte někdo podobné zkušenosti a nejen s Globusem a co si o tomto všem myslíte?
 kikiwhite Žena30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.01.2018 21:33:48
To je zajímavé.. tolik špatných zkušeností. Já do Globusu vyrážím jednou až dvakrát do měsíce a nikdy mě nikdo nekontroloval, takže to asi záleží na pobočce.. mám ten obchod celkově dost ráda, protože tam mají obrovský výběr všeho, na co si vzpomenete. Na akční letáky koukám když tak tady - https://www.letakomat.cz/globus/ - zrovna zítra se tam chystám, budou tam mít mladé kokosové ořechy za dobrou cenu, tak si vezmu minimálně tři :D
 RomanaH
02.06.2016 01:09:12
Já mám s Globusem špatnou zkušenost. Už bych tam nikdy nevlezla. Za pokladnama mě zastavila ostraha , vzali mi řasenku a brýle z kabelky, že prý je to jejich zboží. Já jsem to měla koupeno cca 14 dní předtím u Rossmanna a DM drogérii a účty jsem měla doma. Mě ani nenapadlo, že nemůžu mít sebou běžné věci, když jdu do Globusu. Nevím, kolika lidem se toto stalo, ale myslím, že nejsem sama.
 Iss
16.03.2013 19:37:57
V Globusech tak zacházejí i se zaměstnanci,kontrolují je a šacují,nadávají jim do zlodějů.Šikanují je a chování mají nadřízení hrozné. Rozdávají vytýkací dopisy za blbosti a za 3 dopisy letíš. Globus je hnus!!!
Smajlík  lili
22.06.2010 10:47:46
Kámoš dělá v Globusu, říkal mi že mají za měsíc zhruba 415x krádeží do 5 tisíc KČ které ostraha chytne! To jsou desetitisíce měsíčně co lidi ukradnou, by dělal každý tak v Globusu budou mět brzo prázdné regály. Proto se nedivte že kontrolují co se dá.
 Bobek0
08.12.2009 23:14:57
Ahoj, dnes jsem byla se svojí sestrou a 18 měsíčním synem nakupovat v CČM (tedy Globusu). A odnesla jsem si domů takový źážitek s místní ochrankou, že mi ještě dnes stávají vlasy vztekem na hlavě. Jako vždycky jsem hrozně spěchala vzhledem k tomu, že se synem žádné velké zdržovačky neprochází. Po zaplacení nákupu se ke mě přivalil muž z ochranky a požadoval nahlídnutí do podvozku kočárku. Ač vím, že na to nárok v žádné případě nemá, tak jsem mu to dovolila. Pod hromadou oblečení a jiných potřeb na syna na nás vykouklo zapomenuté Kinder vajíčko, které syn dostal od babičky na Mikuláše a pár dní již převážená potlučená hruška. Muž z ochranky si absolutně nedal vysvětlit původ vajíčka a hružky, pořád si mlel svoje o zaplacení a evidentně si na nás hojil své mindráky. Prý pokud nezaplatíme, tak zavolá Policii. Syn už začal být nervózní a tak i přes velkou nevoli jsem vajíčko po druhé zaplatila a nebojovala za své práva. Prý hrušku nám pro tentokrát odpostí - dobrák. Nejde o 19 Kč za vajíčko, ale o proncip. Pokud by byl s náma můj manžel, tak by ho jistě vynes v zubech. Teď mě mrzí, že jsem nebojova a radši ustoupila. Takového debila už jsem dlouho nepotkala. Co to bude příště? Budou šacovat kapsy zda náhodou nemáme žvejkačky a nebo budou prohlížet boty, zda nejsou z Globusu? Příště odejdu a bavit se s nikým nebudu, prohledat mě nesmí, zadržet taky ne, tak jsem zvědavá co budou dělat...zastřelej mě? :-)
Smajlík  Karolína
06.08.2007 20:02:13
Milá Kikiwhite něco podobného se mi stalo také. Jen s tím rozdílem, že to bylo v Intersparu. Pracovník BA mě sebral z toho důvodu, že jsem se koukal kde mají kamerový systém. Dá se říci, že to svým způsobem byla i má vina nemám tak blbě koukat. Každopádně omluvy jsem se nedočkal. Tak a teď k tvému případu. Budeš se divit každopádně bezdomovci tvoří tu nejmenší část zadržených sami jsou si vesměs vědomi toho, že po vstupu na krám jsou hned sledováni. Divila by ses kolik dobře vypadajících a i dobře situovaných lidí se den co den dopouští krádeže (hamty hamty ať mám víc než tamty). Spousta lidí si řekne, že věc za 20 Kč nemůže ten krám nic stát. A teď si vem, že si to řekne v průměru dvacet lidí denně. A teď si to spočítej za rok. Je samozřejmě vrchol drzosti aby ti někdo bez důvodu prohlížel tvé věci. Jenže je tu menší problém a tím jest zadavatel zakázky. Tím pádem Globus Tesco Spar atd. A ve většině případů si podmínky klade on. Sám ten pracovník BA je pod velkým tlakem vedení toho daného HM. Je to hlavně případ Globusu kdy si různé nesmysly vymýšlejí mužíčci zvaní Security Manager. Zkus se někdy na to podívat z té druhé stránky. Danému pracovníkovy BA zavolá prodavčka, že nějaká zákaznice si dala ruku do kapsy. A že v té ruce zcela určitě něco měla. Bude mu tvrdit jak jí viděla a jak si je na 100% jistá. A on na základě nařízení security managera (ten je kmenovým zaměstnancem Globusu ne BA) musí tu zákaznici zkontrolovat. Nedovedeš si představit co se asi tak stane když to neudělá. Mnohdy jsou pak sankce vyšší než li tvůj nákup. Prosím nenahlížej na všechny lidi pracující u BA jako na nějakou svoloč. Je pravdou, že ve spoustě případů to dělají llidé nevábného vzhledu dá se říci, že skoro bezdomovci. Každopádně to dělají i lidé normální a v tomto oboru profesionální. Jak to všechno vím? Sám jsem vedoucím ostrahy v GLOBUSU za vzniklou nepříjemnost se ti omlouvám a to i za ty GLOBUSY které nám jako firmě nenáleží.
 Toranaga
14.07.2007 13:11:02
Udělal bych totéž, ovšem bez emocí. Prostě bych mu klidně řekl, že mu nic neukážu a pokud má náladu volat policajty, já mám času dost.

Nenechám si rozkazovat, pokud to není bezpodmínečně nutné. Neprospívá to zdraví.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
14.07.2007 09:46:29
Pokud ma duvodne podezreni, pak je nejlepsim resenim nechat se prohledat.
 zkap Muž19 Kategorie
14.07.2007 06:23:34
Tak to nevím jakej Globus myslíš,ale v tom našem je to celekm přísný a všechno dost kontrolují
 Jilly Žena24 Kategorie
13.07.2007 19:42:33
Jednou mě taky v Glóbusu zastavil pracovník ochranky a chtěl při mém odchodu vidět baťoh ale jednal slušně bez povýšenýho hlasu tak sem mu ho klidně ukázal, ale zmínil sem se mu o tom že na to vlastně podle zákona nemá právo a on mi slušně poděkoval a odvětil že mám pravdu a že je to jen na mé dobrovolnosti.
 a-k-x Muž36 Kategorie
13.07.2007 19:27:18
nechodíš třeba do toho jednoho a samýho globusu že by to byla vyjimka? já se teda dostanu do tak velkýho obchodu dvakrát za rok (ale asi tam budu častějc, mají nejelvnější m2t :)) ) ale když už, tak je to akorát globus protože je bezkonkurenčně nejblíž a aji tak je daleko:) a nikdy se mě nic podobnýho nestalo, aaji když jsem ven probíhat třeba kolem pokladen bez čehokoliv jako nechávání vozéku atd.
 Memphis *je vůl* Muž23 Kategorie
13.07.2007 18:15:15
kili von prag: No tak to je jednoduché. On řekne ať ukážu tašku. Já řeknu, že ne. On řekne, já zavolám policii. Já řeknu, tak si ji zavolejte. A on řekne: Víte co, raději jděte a vyhraju já :-D
Smajlík  R-I-K-I-T-A-N Muž29 Kategorie
13.07.2007 18:15:15
jo a jednou sem takhle šel do Hervisu s baťohem a už při vchodu do vnitř mi ostraha povídá "tam se ale s baťohem nesmí to si musíte dát tady do té bezp. schránky" no ten týpek byl ale jinak celkem normální, páč jako sem tam nacpal baťoh a neměl 10korunu , tak když viděl , že sem v krizi mi půjčil svoju 10korunu. :) pak sem mu ju samo zřejmě vrátil
Smajlík  vesničan
13.07.2007 18:11:53
R-I-K-I-T-A-N: Zkus zavolat 20× na policii nebo na hasiče bez důvodu a uvidíš, že ti to naúčtují...
 kili von prag Muž18 Kategorie
13.07.2007 18:10:20
kili von prag: Ty výjezdy platí Globus?
Smajlík  R-I-K-I-T-A-N Muž29 Kategorie
13.07.2007 18:00:10
R-I-K-I-T-A-N: Ohledat ne, to se dělá na patologii. Nehledě k tomu, že by se to za chvíli asi Globusu pěkně prodražilo, plati bezpředmětné výjezdy 20× denně
;-)
 kili von prag Muž18 Kategorie
13.07.2007 17:50:43
kili von prag: Stejně vždy pracovníkovi ostrahy vyhovím, protože když se vžiju do jeho kůže, že je jeho povinností od zaměstnavatele někoho kontrolovat a každý by mu odporoval a ještě ho slovně napadal, že na to nemá právo, tak bych povolní pracovník ostrahy přejmenoval na řečník ostrahy a do pracovní smlouvy bych vložil řádku: Zamětnanec je sice povinnen každého kontrolovat, ale když mu zákazník nechce ukázat svojí tašku, tak je zaměstnanec povinnen sklopitt uši, nehádat se a odcupitat. No tak to by se mi ta práce líbila. Bylo by to fajn:

Ostraha:Paní, ukážete mi tašku?
Paní: Na to nemáte právo!
Ostraha: Jééé a víte, že podle Listiny základních práv a svobod máte pravdu? Nic mi neukazujte a utíkejte...

Anebo...

Ostraha: Jééé a víte, že podle Listiny základních práv a svobod máte pravdu? Nic mi neukazujte a počkejte tu se mnou na policii. Ta už má právo vás ohledat.

V tom případě bych zase nechtěl být policiie a 20x za den vyjíždět ke Klobusu, když jinde bych byl prospěšnější.
 R-I-K-I-T-A-N Muž29 Kategorie
13.07.2007 17:48:27
kili von prag: no tohle
(čl. 7 odst. 1 usnesení č. 2/1993 tedy Listinu základních práv a svobod, která je součástí Ústav ČR)
se musím naučit a pak mu to říst debilovi až mě tam bude chtít zase lustrovat baťoh, kripl celou dobu nakupování chodí za mnou a čumí na mě a až projdu pokladnou mi čumí do baťohu
no, ale ještě by tě mohl myslím ze zákona zkontrolovat myslivec nebo porybnej, nejen policajt :)
Smajlík  vesničan
13.07.2007 17:42:07
to jsem ani nevěděl, že ti týpci nemaj žádný právo mě kontrolovat, to toho šulca co mě furt v tom debilním Lídlu lustruje pošlu někam..

Jo ale fotit se tam asi nesmí určitě co? ... to jsem jednou takhle fotil spolužačku ve špáru jak dělala brigádu na ochutnávkách, jako sotva sem vytáhnul foťák už do mě drncala 2 metrová gorila bachorem co tam jako fotím .. :) tak sem dělal jako , že si prohlížím fotky :)
Smajlík  vesničan
13.07.2007 17:38:02
R-I-K-I-T-A-N: Vidíš, neposlechl bys mě, ale mám na to stejné právo jako ten pracovník ochranky, jeho uniforma ani průkaz ani to, že je na pozemku hypermarketu, jej k ničemu takovém neopravňují...
 kili von prag Muž18 Kategorie
13.07.2007 17:34:01
kili von prag: To bych tě neposlechl, protože:

1) Nemáš unoformu
2) Nepředložil by si mi průkazku
3) Nejsem na pozemku hypermarketu
4) Jsem na ulici, kde se pohybuji podle svého mínění a ne v obchodě, kde nesmím krást, konzumovat apod.
 R-I-K-I-T-A-N Muž29 Kategorie
13.07.2007 17:27:16
R-I-K-I-T-A-N: Ale ta ochranka na to prostě nemá právo a pokud by tě chtěli kontrolovat, aniž bys jim dal souhlas, porušují čl. 7 odst. 1 usnesení č. 2/1993 tedy Listinu základních práv a svobod, která je součástí Ústav ČR. Kdybych tě zastavil na ulici a řekl ti, ať mi ukážeš kapsy poslechl bys mě? Mám na to stejné právo jako pracovník ochranné služby jakéhokoliv zařízení. Právo kontrolovat tě má pouze a jen Policie ČR a to v případech, kdy je podezření ze spáchání protiprávního jednání!
 kili von prag Muž18 Kategorie
13.07.2007 16:31:03
mně zase v globusu kontrolovali krabičku ve který byla barva a když sem se ptala proč, tak prej "co kdybyste ji vyměnila za dražší.." a já sem se nezmohla na slovo jak mě to dorazilo. to ty sis vedla fakt dobře
 Amparka Aluminiová Žena23 Kategorie
13.07.2007 16:24:22
V temnějších dobách svéha života jsem měla za přítele lapku, který se živil krádežema v hypermárketech. Byla to celá parta (asi 5 šmejdů) a každý si denně nakradl minimálně za 2000,- (t.j. cca 6000,- skutečné ceny zboží). Vzhledem k těmto zkušenostem a celkovému stavu morálky národa se nelze divit jakýmkoli kontrolám a šikaně ze strany marketů. Jejich obrat je v tomto případě věc nesouvisející.

Disciplína, Vy kluci pitomý, musí být........řekl Švejk.
Aspoň mají hajzlíci trochu strach.
V každém marketu mají schránky na baťůžky. S tou kabelkou to už trochu přehnal, ale jestliže je to bulík, který jedině tam je schopen oslovit ženskou, tak je stejný jako ty ubožáci z dopravních podniků, kteří kontrolujou jen ženský.
To je otázku pocitu nespravednosti, který v týhle mizerný patriarchální společnosti každá inteligentní ženská nutně cítí.
Smajlík  packa Žena35 Kategorie
13.07.2007 16:22:23
kikiwhite: No tak já byl jednou ve frontě u kasy. Přede mnou si paní kupovala zubní pastu. Paní prodavačka ji neotevřela a paní normálně přejela čipovačem (pípáíkem). Když zákaznice platila, tak k pokladně přiskočila manažerka a řekla: Jestli nebudete pečlivější, tak odsud poletíte. Při tom vím na 100%, že tam ta paní nebyla na brigádě, protože to je kamarádka babičky mojí kamarádky, takže je vidět, že když někdo nědělá věci tak jak mu někdo nařídil, tak je mu vyhrožováno. Takže kdyby mě řekl manažer, že mám ty kabelky kontrolovat, tak bych to dělal pečlivě, protože nikdy nevím, odkud mě pozoruje. Takhle bych pustil pár lidí nebo se zachoval jako ten pracovník ostahy z Globusu, že bych nic nezkontroloval a co bych pak slyšel od nadřízeného: Pouštíš lidi bez kontroly, anebo v horším případě je oslovíš, a když ti řeknou, že si jdou pro peníze, podívat se na dítě, na toaletu, tak je necháš jít.

Proto já bych tuto práci nikdy dělat nemohl. Člověk na to musí mít povahu, umění na lidi zapůsobit, aby ukázali tašku, umění být nesmlouvaný a stát si za svým.

Já si myslím, že už se dneska umí více lidí spíš ozvat než sebou nechat manipulovat. Všude se to hádá, rozmlouvá, lidé na informacích raději odcházejí pryč, ochranka mění své členÿ jako bačkory. Lidé se totiž s nimi jen stále hádají a tito pracovníci na to nemají podle mě nervy...
 R-I-K-I-T-A-N Muž29 Kategorie
13.07.2007 16:11:02
Rikitan - jo, já hrr jsem, to nepopírám - můj typ povahy je asi sangvinik se sklony k cholerickým reakcím :-), ale s tím chlapem jsem se nehádala, jen jsem mu jasně vysvětlila, proč mu neukážu kabelku a také jsem řekla, co si myslím o jejich systému kontroly..
Nicméně on dobře věděl, že na to nemá právo mě kontrolovat (viz kili von Prag a Researcher), tak pochopitelně ustoupil. Já spíš nechápu, že ty bys ses nechal zdržovat někým, kdo na danou věc nemám vůběc právo..to FAKT nechápu..
A ten argument, že on si musí vydělávat - ten jsem taky nepochopila - myslíš, že je placený od toho, kolik ten den zkonroluje kabelek? A když já jsem mu odmítla ukázat kabelku, zkrátila jsem jeho příjem?:-) No, Riki...
Ano, on by měl plnit nařízení - ale když někdo vydá debilní a navíc protiprávní nařízení, tak když se někdo ohradí, tak ho zkrátka plnit nemůže - a ti jeho šéfové to dobře vědí, neměj strach, oni jen zkoušejí, co si český národ nechá líbit a díky takovým jako ty, Riki, vidí, že to můžou zkoušet pořád dál..Kdyby mu totiž ten batoh nikdo neukázal, myslím, že by takováto trapná nařízení vydávat přestali. Oni ale vidí, že na některé to stále funguje, tak proč z lidí nedělat blbce dál, že?
Tohle mě na Češích fakt štve, taková ta stádnost a jak si nechají vše líbit a srát na hlavu..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
13.07.2007 15:58:27
kikiwhite: Tak mi pak někdy špetni ICQ. Jinak já si taky o tobě nemyslím, že jsi špatná. Určitě jsi správná ženská, co určitě vychová dobře děti, má hafo kámošů apod. Ale prostě mi přijdeš taková hrrrr a takovýc lidí znám málo, anebo dost, ale nevím to o nich. A že jsem dětský, to vím. Ale já jiný už asi nebudu...
Smajlík  R-I-K-I-T-A-N Muž29 Kategorie
13.07.2007 15:53:30
Pravdu má kili von prag.
 Researcher Muž81 Kategorie
13.07.2007 15:52:46
Rikitan - k tomu nemám, co dodat - dětská odpověď s dětskými nelogickými a špatnými argumenty, Riki. Teď asi rozčiluješ, jak špatnými - klidně se o tom s tebou pobavím a konkrétně vysvětlím, ale třeba spíš někdy po icq nebo tak nějak, takhle to nemá cenu..a je to je ztráta času..

Snad jen - že ty se chceš chovat jako člen stádečka ovcí - filozofie - nechám si všeeecho líbit, vždyť o nic nejde, neznamená, že se tak bude chovat každý a také se tak zaplať pánbůh zdaleka každý nechová..
Tu tvou filozofii (pro mě naprosto unikátní) s hlasitou hudbou ve dne a jak na ni máš přece právo klidně i v paneláku, kde ji slyší všichni, stejně jako máš přece právo obtěžovat ostatní a jak jsem JÁ divná když tento názor nesdílím, jsem vypávěla svým studentům (dospělým, většinou vysokoškoláci) a docela se bavili.. Já na tebe nechci být hnusná, ty jsi ale v některých věcech velice zvláštní a opravdu dětský..ten názor s tou muzikou - já se už o tom nechci hádat..nemá to naprosto cenu, ale tvé argumenty mi přijdou až úsměvné..stejně jako ty dnešní..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
13.07.2007 15:38:35
Ty jsi tak asertivní!
Smajlík  pejsek Muž26 Kategorie
13.07.2007 15:35:24
nejmíň jedenkrát za týden mě už čtvrt roku nachKauf zastaví polodementní "detektiv" že chce ukázat batoh, pořád ten samej vocas, asi si léčí nějaký komplexy, nebo co?. Je snad natvrdlej, nikdy sem tam nic neukradnul...ale ten chuj si fakt nedá pokoj. Že prej vyndej věci z kapes a ukaž batoh. Předminule jsem řek, že nemá žádný právo čumět mi do batohu a jestli si je fakt jistej, že sem něco ukradnul, ať zavolá floydy. Nejdřiv pyskoval, že na to nemám právo atd, pak je zavolal...samozřejmě sem měl batoh plnej nakradenejch věcí... tak se trapně omlouval floydům, že je tam volal zbytečně a házel na mě držky. Za týden mě zastavil zase, jakože spolíhám na to že mě už nezastaví že si tu ostudu znova nedá, tak kradu...dement neuvěřitelnej
jo a důvod? v kaufu nemaj malý košíky a tak tam chodim bez vozíku... s mym prý pofidérnim zjevem jsem prej regulérně podezřelá osoba - nechápu, můj vzhled je naprosto běžnej
 floutek
13.07.2007 15:26:25
Milá Kikiwhite, tak zde je vidět naše rozdílná povaha a už začínám i chápat, proč jsem se s tebou slovně utkal ohledně hlasité hudby. Já bych se v tvojí situaci zachoval )plně jinak. Na požádání ostrahy bych svůj batůžek mile rád otevřela nechal si ho prohrabat, popř. bych z něho veškeré věci vyložil na pult nebo na nějaké místo kam by se věci daly odložit. A to z jistých důvodů:

1) Když má někdo na tebe podezření a ty mu začneš vykládat věci, anebo ho necháš nahlédnout, tak si myslím, že první dojmy pracovníka ostrahy budou ty, že jsem asi nic neukradl, když neskrývám obsah batůžku a ještě ho vykládám na pult.

2) Když v tichosti vše vyložím a nebudu dělat paniku, tak si myslím, že si mě nevšimne moc lidí. Ale úplně živě si tě dokážu představit jak se tam s ním hádáš. I když si nic neukradl, tak už na sebe poutáš pozornost lidí, kteří si ve svém mozku řeknou: Hle, hádá se s pracovníkem ostrahy, ta asi nemá čisté svědomí. Lidé se zastavují, poslouchají apod.

3) Už ten pocit,že jsem nic neukradl a mám čisté svědomí mě vede k tomu vše vyndat. Protože na 100% vím, že člen ochranky utře nos, protože nic nenajde

4) Docela je legrace, když jedu např. z nějakého čundru elý špinavý, smardlavý od ohně a vyválený po lese a někdo mě zkontroluje a prokáže se, že jsem nic neukradl, tak si alespoň člen ochranky může říct, že i špinavý člověk, co vypadá jako bezdomovec, je čestný a nekrade

5) Ještě větší legrace je ta, že vypadám stejně jako v bodě 4 a začnu pracovníkovi ostrahy vytahovat z brašničky jeden mobil, druhý mobil, fotoaparát, mp3 přehravač apod. Ano, jsou to věci, které už má dnes každý, ale co si asi musí myslet (chodí tak špinavý a má tolik věcí)

Já nevím, myslím si, že problém bereš moc jednostranně, tj. ostraha mě kontroluje a já o to nestojím - nic jsem neokradla, tak nevím, proč bych něco ukazovala. Ale mě spíš zajímá celková situace. Co si člen ostrany myslí, když mě šacuje. Co si myslí, když mu vše bez otálení vysypu ven. Prostě vše už jsem řekl v těch pěti bodech. Pro mě to je dobrodružství a ně ponížení nebo potupa. A už to tvoje oslovení "zoufalec". Ono tam stát několi hodin a mít za povinnost kontrolovat odcházející lidi nebo hrozí vyhazov, popř. stžení penízků, to já bych byl asi pečlivější než ten pán. Kdyby tohle měla být moje jediná práce, měl jsem živit rodinu, tak kdyby v obchodě byl každý takový jako ty a zametl tak se mnou, tak bu´dto budu ještě drzejší a budu kontrolovat ještě pečlivěji nebo se tak naštvu, že budu na lidi až cholerický. Přece jen je to jeho práce a nějak si nedokážu přestavit pár lidí jako jsi ty v obchodě, kde bych pracoval. Zatímco si umím představit pohodovou práci, kdybych byl člen ostrahy a potkal takové lidi jako jsem já.

Jednou se mi stalo něco podobného, co tobě a abych pravdu řekl, psal jsem o tom tady i zpověď. Je to nepříjemné, to ano, ale nešlo to udělat jinak. Nebo máš svoji hrdost? Hlasitější hudba za bílého dne a už se ti to nelíbí. Člen ostrahy tě chce zkontrolova
 R-I-K-I-T-A-N Muž29 Kategorie
13.07.2007 15:25:18
jj s Globem mam tez zkusenosti...taky me to urazi, ale co nadelam...
obcas mam chut rict, ze neukazu, ale zase na druhou stranu, ty zensky na kasach za to nemuzou...delaj co se jim rekne a pokud ne, tak maj pruser, srazky ze mzdy apod....
 SHaitan Muž Kategorie
13.07.2007 15:10:48
kikiwhite: Co ted? :(

kili von prag: Ja bych se taky nechal, aspon bych pak mohl sledovat ty jejich ksichty, kdyz nic nenajdou.
 zkap Muž19 Kategorie
13.07.2007 15:00:58
zkap - :-))).. jenže já už ji vypila:-((
 kikiwhite Žena37 Kategorie
13.07.2007 14:59:28
Meggie: To je ovšem blbost tvého přítele, že se nechal...
;-)
 kili von prag Muž18 Kategorie
13.07.2007 14:59:27
Myslim, ze by ses mela jit omluvit a vratit tu lahev.
Smajlík  zkap Muž19 Kategorie
13.07.2007 14:59:20
kili - já tohle tak nějak vím, proto jsem mu ji poch. neukázala, ale vytáčí mě ta drzost, ta drzost nařízení, které musel vydat již někdo vyšší, který by už měl něco vědět, ale prostě předpokládal, že si to lidi nechají líbit..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
13.07.2007 14:58:16
Můj přítel mi vyprávěl, že se mu stalo něco podobnýho, ale v Hypernově. Nákup v košíku za několik tisíc a oni si dovolili ještě prohledávat batohy. Mě to sere, protože oprtoti jejich obratům, se nějakých pár tisíc ztratí....
Smajlík  Meggie Žena26 Kategorie
13.07.2007 14:55:19
P.s - Sory, teď to po sobě čtu a někde mi tam chybí čárky ve větách, ale snad je to k pochopení:-). Mě to po sobě vždycky moc nebaví číst, jen to tak prolítnu:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
13.07.2007 14:55:15
Tak o tom vůbec nevím. Kamarádky rodiče v Globusu nakupují pravidelně a nikdy se jim nic takového nestalo... Nevím, já v Globusu nenakupuju.
V Tescu je nakupování dobré, pak i v Albertu a v poslední řadě v Kauflandu.
 Moonek Žena28 Kategorie
13.07.2007 14:54:17
Pracovnící nemají žádné právo kontrolovat ti věci, pokud jim k tomu nedáš souhlas. Pokud by existovalo důvodné podezření z krádeže, mají právo tě zadržet a počkat do příjezdu policie. Ale ani v tomto případě nemají právo tě prohledávat, kontrolovat ti doklady nebo jakékoliv jiné osobní věci...
Smajlík  kili von prag Muž18 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč