Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.223735, vloženo 11.06.2007 12:36:57 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
schopnosti: LEŽ a VYMÝŠLENÍ
no jenom narážím na pár lidí kteří jsou schopní a uspěšní... tak by mě zajímal negativní dopad na osobní svobodu (která nenarušuje svobodu ostatních):

PROČ LEŽ NENÍ BRÁNA JAKO TRESTNÝ ČIN / PŘESTUPEK

ale musí se jednat např. o pokus o podvod (prokázat úmysl téměř nelze - není naplněna skutková podstata) takže se musíte nechat podvést aby byl podvodník eliminován.

Nechodilo by se za to do vězení, postihování neřeším. Krást se nesmí a když ukradnete jízdní řád ze zastávky (malé lži) taky to málokdy málokdo řeší.

Jde spíš o to proč je lež (naší) společností tolerována. Někdo vám lže a ikdyž to víte tak to přejdete - jen neuvěříte.


(bavil jsem se s mamkou a povzdechla si jak je to hnusný že se to rozmohlo a řekla: "ale u dospělejch lidí - vždyť to byla vždycky normální záležitost dětí kde se výchovou potlačí)


Váš názor na:
PŮVOD
DŮVOD
DŮSLEDEK
ŘEŠENÍ
COK OLIV
 Terror E-MAIL:   Muž25 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
13.06.2007 16:52:45
Alien: Ty mě vždycky prokoukneš. Jak to děláš? Jo, někdy si hraju, protože bych dopadl jako ty, akorát mnohem dřív - mluvím o dohořívání a cynismu. Když dáváš maximum bez odezvy, logicky následuje únava a snížení kvality, efektivity a vůbec všeho asi. Chceš dát maximum a časem zjistíš, že to tak nejde a nedáš nic. Já se to snažím trochu víc rozčlenit. Stejně je to asi marný, ale co, cejtím to tak.
 erteploid Muž36 Kategorie
13.06.2007 13:22:40
erteploid: Tohle už zaznělo mnohokrát, jsi asi sto šestý.
Já to dělám po svém a dělám to dobře, s výsledky jsem spokojen.Ty si to můžeš dělat zase po svém a pak srovnat, kdo to dělal líp.
Tvůj problém je, že si tady od jisté doby hraješ.Ale já na tento typ hrátek nejsem, jsou mrháním času.
Končíme.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
13.06.2007 12:24:27
Alien: Má výtka smysl má, akorát tobě zřejmě unikl. Spočívá právě v zamyšlení, zda není vhodnější sviním házet spíše něco pro ně stravitelnější a pro tebe méně hodnotné. Takhle budíš trochu dojem vyhoření.
 erteploid Muž36 Kategorie
13.06.2007 12:14:49
A ničí názor a postojneměníš, to může každej změnit jen sám.Maximální úspěch je přivést někoho nepřemýšlejícího k přemýšlení, v přemýšlení je cesta ke změně.
Nejde o názor většiny, názor je buď dobrý, špatný, nebo subjektivní a to už by bylo na delší vysvětlování.Jde o zdravý rozum, elementární slušnost, ubližování a to je vysoká myšlenková matematika, přesný protiklad nesmyslných obecných klišé o všeobjímajícím relativismu.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
13.06.2007 12:06:11
erteploid: Myslím, že není v netovém prostoru asi nikdo, kdo by donutil tolik lidí a žen ze stáda k zamyšlení a přemýšlení jako já.Tvá výtka je tedy nesmyslná.
Pro přemýšlení stáda jsem udělal maximum.Ale mám taky svůj život a házení perel sviním bere strašně moc energie, síly a životního času.Navíc na zpovědnici pro to není smysluplné prostředí.Dva a půl roku bylo až až.
Zkus si to jeden den a uvidíš.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
13.06.2007 08:19:33
Alien: Máš-li pocit, že názor většiny je špatný, proč se nepokoušíš ho dál změnit tak, aby nekolidoval s tvým? Já si naopak myslím, že názor většiny je až příliš rozmanitý a zmatečný, nicméně kdo chce, taxe zastaví a přemýšlí, ovšem i to má svou hranici (jede na tebe auto, přemýšlej dýl a srazí tě, pokud neumíš myslet dostatečně rychle). PS: Znalost pojmů je základem věcné diskuze, myslím.
 erteploid Muž36 Kategorie
13.06.2007 00:36:03
erteploid: Všeobecně se má za to = mínění většiny = v 99% případů nesmysly.
Terlůzrovi nic vysvětlovat nemá smysl a obecně já nemám potřebu podporovat lidskou lenost a nepřemýšlení.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
12.06.2007 23:25:28
Alien: Dyť se všeobecně má za to, že chudí duchem jsou právě ti poctiví blbci, ne? Jinak pod těmi pojmy si každý může představit různé, měl bys vymezit jak je chápeš.
 erteploid Muž36 Kategorie
12.06.2007 22:41:50
terlůzr: Přesně tak, děvky, kurvy, svině, kriplové a všechny další svaté ikonky nechť si užijí své nebe.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
12.06.2007 18:49:52
...neb těch je království nebeské.
Smajlík  Terror Muž29 Kategorie
12.06.2007 17:50:44
terlůzr: Blahoslavení ti, jež chudí duchem neznají své blbosti.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
11.06.2007 23:15:32
alien-nepřítel státu: kde jsem řekl že církev vládla správně? Správně vládne jen ten, kdo vládnout nechce a musí - aby bylo co nejmíň nejhůř.

Také kážeš o věcech které neznáš: Charakteru lidí. Neobtežuješ se všechny poznat.


Nevím kolik Uhořelo na hranici kulozemců, možná církev nesla odkaz, který dogmatem chránil Civilizaci naši v mnohém převyšující - jen méně militantní a osvícenější... Lituješ jedince... já lituji víc jedinců. (určitě nakonec země doplaval někdo i dříve: ale našel boží ráj a žil v něm a nevrátil se aby ho předal k vydrancování moci.

(porušilo se dogma padlo a všichnikdož se o tom navlastní kůži přesvědčili bibli nezatratili ale posvětili skre ni zabíraní a kovertaci (v zájmu služných uživatelů... teda obyvatelů).
Měli poslechnout že tam v dáli je země které mohou jen ublíži formou která tám nenažene ty, kterým by to bylo jedno.

já nevím jak to bylo, ty taky ne, kdo přijme zasvé nejrozšířenější názor (Zlá církev) patří do skupiny těch, kdo se kolumbovi vysmíval, protože zem je placatá to ví přece každý malý děcko.
(neztrapňuj se v mých diskusch a píš jen o věcech stojícíchna tvých ideách a dogmatech, která držíš ty a jen ty sám určješ zda jsou v rozporu...
třeba církev jen tenkrát s tou plackou jen tak kaufmanila a pak se zapomělo že to byl vtip...)
Smajlík  Terror Muž29 Kategorie
11.06.2007 21:36:00
původní myšlenka měla váhu, důvod? byla v ní láska a milosrdenství, její důsledek? Jen nenávist a války. Řešení je celou dobu jen a jen v nás v lidech. Cokoliv máme možnost napravit a vrátit se na začátekmá řeč je o VÍŘE
 gary copper Muž18 Kategorie
11.06.2007 19:37:11
Terror: Co se týká lží, tak nepřejdu. Začnu váznout v komunikaci a nakonec se přestanu s tím člověkem bavit úplně (když mi to nevysvětlí).


PŮVOD - jaký - záleží na člověku, ovlivňuje důvod
DŮVOD - odvíjí se od situace a dalších elementů
DŮSLEDEK = jiná situace - odvíjí se od řešení
ŘEŠENÍ - zeptat se - následuje

Takže PŮVOD + DŮVOD = ŘEŠENÍ = DŮSLEDEK = COKOLIV

COKOLIV:
alík v blátu:
Si to být tebou znova přečtu šmoulinko. Zřejmě porozumíš tomu, co chtěl říct těma dvěma větama na konci. ;-)
A to vrah na rohu ulice nekopíruj všude. Hoď si to zase do tvorby i s větou, že to není tvoje.
p.s.: Když tak rozumíš politice, zařiď si diktátorství a začni střílet kriply. ;-)
 Oshii Muž Kategorie
11.06.2007 18:30:25
teror: Tak církev tady dle tebe skvěle vládla.No páni.
Někdy do té historie někde třeba na netu nahlídni.Bejt to na církvi, je země donekonečna placatá a každej, kdo tvrdí opak, by byl upálenej, ty boží jelito.
"Daně budou sníženy, důchody zvýšeny, produkce zvýšena, pracovní doba snížena, a práci budou mít všichni."-špatně, znova, šmudlo.Tohle ti nebude v praxi fungovat.Ne, každej to neumí.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
11.06.2007 17:20:01
alien-nepřítel státu: ano z takových co se serou do politiky čehokoliv nejlíp na ministerstvo jakékoliv vznikají sračky ve kterých se tato republika koupe. Nevíš kolik sežere traktor, navíš jak dlouho roste osivo, nevíš křivku dělka sucha : škody ale rozhoduješ co zemědělci potřebujou.

Proč? protože rozumíš politice :))


Kdyby církev vládla stejně hloupě tak se dneska bagruje země do placatá :)) To je přesně ono. A odborný posudek může být nesmysl což ty nepoznáš - jen že ho napsal odborník.

Krále nedělá to že umí kralovat (držet žezlo a rozhodovat). To umí každej koukej:

Daně budou sníženy, důchody zvýšeny, produkce zvýšena, pracovní doba snížena, a práci budou mít všichni.
 Terror Muž29 Kategorie
11.06.2007 15:59:44
Lež jako trestný čin?Ne ,děkuju,to bych byl na doživotí zavřenej.
Smajlík  Narcomafia Muž25 Kategorie
11.06.2007 15:47:07
Jeden slavný rabín kdysi prohlásil, že "kdyby lež byla považována za stejný hřích, jako vražda, tak už by dávno celý svět byl spasen". A naprosto tomu věřím - protože nejvíc lžeme sami sobě, a taky to na nás má nejzhoubnější dopad. Jenže dokud nepřemýšlíme pravdivě, ale spíš jenom účelově vytváříme nějaké sebepojetí podle toho, jak bychom si přáli, aby nás druzí viděli, tak nemáme moc šanci na pravdivost k sobě samým.

A ona presumpce lži u nás existuje - např. u soudu když souzený něco vypovídá, tak může lhát a dokonce se předpokládá, že lže. A taky je za některých okolností docela těžký nelhat; např. když si potřebuju odskočit z práce pro svačinu, tak šéfovi řeknu, že jdu na nějakej úřad - a asi by se podivil, kdybych mu řekl, že si jdu pro svačinu, protože jsem dostal na něco chuť.
Tak - to jsem se pokusil popsat obecnou situaci; já už teď klidně šéfovi říkám, že si jdu pro svačinu a do výkazu plnění napíšu, že jsem něco neudělal, protože jsem na to zapomněl... ale k tomu jsem se dopracovával spoustu let. A stejně, i když se o to snažím už dost dlouho, tak nejsem schopný žít úplně bez lží...
Smajlík  bilej tygr Muž73 Kategorie
11.06.2007 15:23:30
sosarian: Nereagoval jsem na tebe.
Ale je tady víc možností.Třeba ti taky nechce ublížit samotným vztahem, i když ji přitahuješ, protože ví, co je za kurvu a má tě jako člověka a přítele ráda.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
11.06.2007 15:01:42
2alien-nepřítel státu: tim sem chtel samozrejme rict ze se ji nelibis ale nechce ranit tve city...
 Sosarian Muž Kategorie
11.06.2007 14:51:14
kristus: No právě.Teď jsem k tomu zrovna napsal vedle pojednání, tak ti to sem zkopíruju, šmudlo.
Je zásadní věc rozlišovat mezi subjektivními názory a obecnými objektivními fakty-vpodstatě je umění takto mezi svými postoji a názory umět relevantně rozlišovat.Většině lidí je tato schopnost cizí resp. o ni ani nestojí, protože by dokázala, že většina věcí, které vydávají za fakta, jsou jen jejich subjektivní názory.
Pak je tady aspekt, kdy můžeš klidně neověřený a nepodložený vlastní názor vydávat za fakt, pokud 100% věříš, že tomu tak je-když máš pravdu, jsi frajer, když ne, jsi za blbce.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
11.06.2007 14:43:21
alien - je rozdíl mezi faktem a názorem jednotlivce.
(dobrý, už mlčím:-p)

K tématu - je to prosté - lež je tolerována, protože je "normální", tedy obvyklá. Navíc bychom mohli narazit na institut tzv. "milosrdné lži" - ta může i pomoci.
 kristusek Muž37 Kategorie
11.06.2007 14:17:37
sos: Konstatování faktu není nadávání/urážení.
A špinavého neušpiníš.
Pohříchu každý člověk/každá podrybenka má na výběr, jestli bude kurva resp. kým bude a jakou cestou půjde, podstata nepodstata prostata neprostata.
Každý sám určuje svoji cestu a to, jaký bude resp. je to jeho svobodná volba přes částečně vrozené dispoziice, v tom mají lidé něco navíc oproti většině ostatních zvířat.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
11.06.2007 13:19:46
a kdyz ti nejaka holka rekne ze se ji libis ale ze budete jen kamaradi taky bys ji zalazoval za to ze ti lze? :)
 Sosarian Muž Kategorie
11.06.2007 13:19:01
Když ti někdo lže, dopouští se trestného činu podvodu:

§250
Podvod

(1) Kdo ke škodě cizího majetku sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Ovšem nevím, jak je to, když ti způsobí škodu ne na majetku, ale citovou újmu - to by se pak muselo asi řešit paragrafy na ochranu osobnosti.

Navíc si myslím, že nemusíš čekat až tě podvede, ale náš soudní systém uznává "trestní čin ve stádiu pokusu" a jsou za to stejné sazby i se to posuzuje stejně jako kdyby ten trestní čin byl dokonán.
Smajlík  Votrapa Muž Kategorie
11.06.2007 13:16:20
2alien-nepřítel státu: tak proc je urazis tim ze jim rikas ze sou kurvy kdyz vis ze je to jejich prirozenost?
 Sosarian Muž Kategorie
11.06.2007 13:15:11
teror: Taky nepoznám smrk od jedle=neseru se do stromů.Ale v politice se vyznám=seru se do ní.Tvé paralely jsou zas jak lejno v aeroplánu nad jižní Aljaškou.
sosarian: Logické, chytrej si přebere, co se mu v daném společenském systému více vyplatí.
Proto taky říkám, že neexistuje žádná vyloženě blbá ženská, každá je chytrá, proto se všechny chovaj jako děvky, kurvy a svině, protože ve svejch prochcanejch vajíčkách v kebulkách chápou, že se jim to v současnosti ve stávající feminisické společnosti s bezkoulými sráči nejvíc vyplatí.
Když se za kurvení upalovalo, kamenovalo a posílalo na okraj společnosti do bídy a hladu, většina čubek se chovala o něco líp, alespoň i ty nejhorší coury se kurvily za zády a ne veřejně a nebyly na to hrdý jako teď.
To je pro kundy ten největší trest, když by musely žít v chudobě o chcankách a chlebu, to by všechny současný ženský potřebovaly společně s bičováním píčy jako jejich prdele kopřivama drbání.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
11.06.2007 13:14:59
2Terror: tim chces rict ze si myslis ze sem pro cirkev nebo pro to co dnesni lidi zavrhujou nebo ne? :)
 Sosarian Muž Kategorie
11.06.2007 13:14:03
Sosarian: ano ovšem. nevidím souvislosti nebo ty je vidíš špatně (pokřiveně) - nezáleží na tom co je pravda ale co se ti hodí to řekneš. Vraždit a krást je práceCírkve také a i nadále jsou respektovány. Proč nezavrhnem i je?
 Terror Muž29 Kategorie
11.06.2007 13:11:47
pampidam: jo je toi smutný. Spoléhají (uboze - model soudnictví) že je-li lež neprůkazná (spadl mi meteor do kafe a paralyzoval mě) tak se nejedná o lež a stíhatelné je to, že jsi si dovolila tohoto člověka nařknout. :((

přijde mi že systém jde na ruku lhářům.


Je to o presumpci neviny - JE LI LEŽ NORMÁLNÍ - měla by být spíše presumpce viny???
 Terror Muž29 Kategorie
11.06.2007 13:09:49
2Terror: jo no ja chapu ze ty proste vidis jen veci ktery sou pred tebou a do hloubky uz souvislosti nechapes
 Sosarian Muž Kategorie
11.06.2007 13:08:50
Sosarian: církev sem netahej. Momentálně jsoiu to zákony ČR.
 Terror Muž29 Kategorie
11.06.2007 13:08:04
alene: no vidíš jak jsi hezky sebekritický
(jsem rád že jsi zvolil nápravu... první krok jak se zbavit chronické závislosti je přiznat si že máš problém)
Smajlík  Terror Muž29 Kategorie
11.06.2007 13:07:44
2Terror: ne ty nemluvis o civilizaci mluvis o tom co tu uci krestanstvi a podobny sracky, civilizace je to jen kvuli tomu ze te tak vychovali
 Sosarian Muž Kategorie
11.06.2007 13:05:49
Sosarian: ano, děti jdou ohýbat :)) Hlupák tuto schopnost objeví později (obdobou - mamka je nadšená z videokomunikace a mě to vůbec neláká).


O co opíráš normálnost lži? o ty děti? Obratnější dítě umí dřív krást :)


(lidská přirozenost je lhát zabíjet znásilňovat a krást - mluvíme o civilazici ne biologii)
 Terror Muž29 Kategorie
11.06.2007 13:00:45
Důvod proč někdo lže? Něco skrývá, za něco se stydí, nedokáže říct pravdu. Důsledky - pokud lidi v okolí na to přijde už mu nevěří, taky se do lží může zamotat a už nevymotat, řešení žádné není, ten kdo chce lhát, tak lhát prostě bude....ach jo kdyby lidi aspoň lhali pořádně, aby se na to nepřišlo a pak to nebolelo..
Smajlík  pampidam Žena Kategorie
11.06.2007 13:00:02
ptas se spatne, spis by ses mel ptat na puvod pravdomluvnosti protoze ta neni normalni

mimochodem na nejakych pokusech s detma bylo zjisteny ze inteligentnejsi deti lzou casteji...
 Sosarian Muž Kategorie
11.06.2007 12:59:22
no mě to napadlo u XXXXXXX. Nepozná smrk od jedle ale věří na ekoterorismus jako výmysl (neověřeno, je to model). Tzn: hají politický názor, který mu vyhovuje. Není to o pohledu protože by věta musela znít:

"já se chci víc průmyslem napakovat proto kouř neškodí"

nikoliv mluvit o tom že kouř že škodlivost kouře je čísi výmysl...
 Terror Muž29 Kategorie
11.06.2007 12:57:52
Zas jednou vrah na rohu ulice o morálce káže.K zblití.
K tématu.Ve skutečné demokracii má i lež právo na existenci.Pokud někoho relevantně poškozuje, od toho jsou pak Policie a soudy-jinak to nejde.
Jiná věc jsou elementární slušnost, charakter, zásady a společenské normy a nastavení atmosféry ve společnosti.
V tomhle kurevském bordelu plném kurev, kriplů, děvek, lží, zrady, nenávisti, závisti a nicoty už není pro morálku a slušnost místo, jsou brány jako největší slabost a ubohost, a v praxi života také největší slabinou skutečně jsou.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
11.06.2007 12:53:55
Původ snad v odlišném vnímání reality - jeden vidí modré nebe zeleně, druhý červeně, tedy žádný nelže, a přece pravdu vidí každý jinak. Podvody jsou v rámci vychcanosti a hrdý člověk se k nim nesnižuje, ovšem nobody's perfect.... Důsledkem je rozmanitost tak, jak ji známe. Řešení - neřešit, bránit se individuálně co to jde.
 erteploid Muž36 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč