Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.221543, vloženo 01.06.2007 15:06:36 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak to bylo s Foglarem po 1968?
Po roce 1968 byl zase zakázanej :) tento týden jsem to slyšel někdo v TV. A já mám doma po tátovi "pod junáckou vlajkou" a "devadesátka pokračuje" který vylezly z knihtisku (což by logicky měla CCCP propaganda obsadit jako první) roku 1969.


Přijde mi že mi někdo bleje do hlavy čím dál tím větší lži.
 Terror E-MAIL:   Muž25 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.08.2012 20:41:52
V době Foglarova mládí (20-40 let), před 2. sv. válkou, byla naprosto jiná doba, nebylo nic neobvyklého nebýt ženatý, vdaná. Pocházel z neúplné rodiny, otce neznal, lidé z takového rod. prostředí neprahnou po svazku, po rodině, neznají to z vlastní zkušenosti. Byl duší kluk a chtěl klukem zůstat, dával přednost táboření před rodinným životem, dnes dávají přednost lidé kariéře. Vztahy muž-žena byly tenkrát jiné, někoho si najít znamenalo mít příležitost k seznámení (těch moc v práci neměl), pak se dvořit, měsíce, roky, kdo by se s tím sral, když mohl vypadnout do přírody a mít civilizaci u prdele? Foglar byl podle všeho navíc fixovaný na mámu, o kterou se dlouho ve stáří staral, další překážka. Jednu známost měl právě v jednom ze zaměstnání, psal ji básně a po letech to potvrdil Miloš Zapletal, když četl jeho deníky. Rozhodl se žít život jinak, to neznamená že byl na chlapečky nebo že byl teplej.
 Tajemný EM
05.06.2007 18:46:36
Kasz: vůbec ych se do těhle spekulací nejradši nepouštěl... rozhodě je nevede nikdo z lidí co žije modrej život :)) ale nějaký znuděný zewlowé
 Terror Muž29 Kategorie
04.06.2007 22:36:57
Co se týče toho, zda Foglar byl nebo nebyl pedofil - a není to jedno?

Jeho život nasvědčuje tomu, že mohl být. Ale jestli byl nebo nebyl, co cítil nebo necítil, to ví/věděl jen on sám, pokud se nikdy nikomu v životě nezmínil.
 Kasz Muž43 Kategorie
01.06.2007 22:46:23
Finrode- Shakespeare byl minimálně bisexuál.

Nebo snad chceš říct, že tenhle sonet opěvuje ženy?

W.S. 20. sonet

A woman's face with Nature's own hand painted
Hast thou, the master-mistress of my passion;
A woman's gentle heart, but not acquainted
With shifting change, as is false women's fashion;
An eye more bright than theirs, less false in rolling,
Gilding the object whereupon it gazeth;
A man in hue, all 'hues' in his controlling,
Much steals men's eyes and women's souls amazeth.
And for a woman wert thou first created;
Till Nature, as she wrought thee, fell a-doting,
And by addition me of thee defeated,
By adding one thing to my purpose nothing.
But since she prick'd thee out for women's pleasure,
Mine be thy love and thy love's use their treasure.


V češtině od Hilského:
Tak krásnou ženskou tvář můj milý máš ,
že bych ti mohl říkat moje milá,
tvé ženská srdce nezná ženskou zášť ,
tvou něhu ženská faleš nezkazila.
Tvé oči víc než ženské oči žhnou
a zlatým světlem posvěcuj svět,
tvé kráse se všichni rádi podlehnou,
miláčkem žen jsi - mužů jakbysmet.
Příroda z tebe chtěla ženu mít,
pak k tobě sama prudkou vášní vzplála
a dala ti to, čím mi tě chtěla vzít:
k tvým božsk m údům další přidělala.
Tvá láska patří mně Ač vybaven Přrodou
byl jsi ku potěšení žen.

Smůla.
Smajlík  Allibaa Žena27 Kategorie
01.06.2007 22:02:11
Přituhovat začlo, co se týká různých zákazů, až v letech 69 a 70, takže souhlas s Finrodem a Allibaa. Např. spousta emigrantů odcházela ještě v roce 1969, později už to nešlo.

To Terror: Opravdu nesměl vydávat (psal doma, ale tzv.do šuplíku), tvůj příspěvek je dost mimo. Poptávka byla obrovská, lidi si půjčovali knihy mezi sebou a zacházeli s nimi jako s pokladem. V knihovnách byly dávno rozkradené.
Mrzí mě, když někdo překrucuje fakta, aby se mu hodily do krámu.

To Votrapa: V ABC vycházely, myslím, od roku 87 nebo 88. V rámci "glasnosti" byla přece jenom dána trochu větší svoboda tisku, takže kromě RŠ jsi mohl např. po letech koupit knihu od von Dänikena, knihy o východních vědách, psalo se otevřeněji o drogách, korupci a jiných nešvarech...
 Cocteau Muž99 Kategorie
01.06.2007 19:33:40
Pokud myslíš Víkend na Nově, tak jsem si ho já, ale nejen já, ale i ostatní Foglarovci nahráli a říkali tam dost nepřesností. Pokud jde o knihu Pod Junáckou vlajkou, tak tu Foglar ještě stačil vydat, ale hned pár dní v zápětí byl skauting Němci zakázán. Takže dá se říct, že kdyby to Foglar nestihl, tak ta knížka pár dní na to vyjít už nemohla. Paradox je na tom to, že i když kniha vyšla, tak se nesměla číst. Zmizela z pultů a nemohla se prodávat. Ona celkově ta kniha je zajímavá. Foglar tam totiž dost popisuje nacisty, ale zajímavě skrytě. Do role Čechů, kterým má země patřit, skryl skautský oddíl, který vyrážel na tábory. A do role Nacistů skryl jednu klučičí partu, která kradla stan skautům, vyháněla je z území a bránila jim tábořit. To ale moc dobře neskryl, protože Němci si dovtípili na koho Foglar naráží a tu knížku přímo nesnášeli. Takže možná si na Nově trošku toto popletli. hoši z jeho oddílu. Jaroslav Foglar ještě stihl vydat knihu "ale v zápětí (4.10.1940) byl skauting z bezpečnostních důvodů Němci zakázán.

Pak byl ještě problém s knihou Náš oddíl, kterou Foglar vydal v roce 1970. Ta byla zase zakázána Ústředním výboru pionýrského oddílu SSM (důvod ale nevím, takže kdyby ho někdo znal, budu rád, když mi ho řekne).

Co se týče toho, zda byl Foglar homosexuální pedofil, tak já si osobně myslím, že ne. Na vlastní oči a i pár slov jsem prohodil s hochy z jeho oddílu a ti by se nezmínili, že by je by k nim tento velikán měl nějakou bližší náklonnost. Ono je logické, že by to ano neřekli, ale myslím si, že by nikdo z nás názor na Jestřába nezměnil, ani kdyby se toto potvrdilo. Jestřáb v knihách popisoval klučíčí tělo ne proto, že by ho nějak přitahovalo, ale za prvé chtěl děti pobídnout nenásilně k tomu, aby posilovaly a makaly na sobě a za druhé chtěl hrdiny ztvárnit tak, aby šli každému čtenáři příkladem. Nikdy jsem necvičil ani neposiloval, ale právě, že v knihách klučičí tělo tak popisoval, tak jsem na sobě začal pracovat. takže účel, aby se jedinec podobal hrdinovi z knížky, se potvrdil.

Jestřáb také psal převážně a jen pro kluky. Takže proto v knížkách nejsou děvčata, ale jen chlapci. V knihách Lanczové, která píše dívčí romány, se vyskytují i chlapci, což je logické, když píše o prvních láskách. Jinak dívka se vyskytuje v knížce Historie Svorné Sedmy a to hned dívek několik. Zajímavé je, že pak se ke konci knihy už Jestřáb o dívkách nezmiňuje.

Navíc Jestřáb měl dokonce i 3 lásky a pokud byl citlivý jako já, tak se mu ani nedivím, že se na holky vykašlal. Ono co je lepší? bezstarostně se věnovat chlapcům a oddílu, anebo se věnovat oddílu + holce, která když Jestřába podvede, tak pak ten oddíl vedl jen napůl, protože myšlenkami je u dívky, co ho zklamala?
 R-I-K-I-T-A-N Muž29 Kategorie
01.06.2007 19:22:52
1969 byl ještě relativně svobodnej, přithovat začlo začátek 1970 - po vydání poučení z krizového vývoje.
 Allibaa Žena27 Kategorie
01.06.2007 15:57:48
neolevice :))))
 Terror Muž29 Kategorie
01.06.2007 15:50:25
Terror: Po pravdě řečeno mi to vadí, jak dělají z Foglara homosexuála, stejně jako ze Shakespeara. Považuji to za součást nechutného boje neolevicových postmodernistických hnutí proti klasické morálce a ctnostem.
 Finrod Felagund Muž24 Kategorie
01.06.2007 15:45:46
Eraser: obhájil jsi "Homo" - teď ještě obhaj "sexuál" :)) zpětně to tam najde každej kdo chce... dělat z tho hlavní myšlenku jeho textů je spíš primitivní ale nevím...

netvrdim že to tam neni - přemejšlím (a ty to udělej taky) co by tam mělo bejt jinak aby to byla knížka pro chlapce (nikoliv kluky) a aby měla stejné sdělení...
 Terror Muž29 Kategorie
01.06.2007 15:40:15
Jak to bylo konkrétně s Foglarem, moc nevím.
Obecně to ale chvíli trvalo, než se podařilo prosovětsky orientovaným silám plně převzít kontrolu jak nad samotnou KSČ, tak nad celým státem.
I samotný Dubček jako hlavní představitel "pravicově-oportunistických" sil v KSČ byl odstraněn z ÚV KSČ až v lednu 1970 a až to se dá považovat za definitivní vítězství Husákova křídla.
Takže během roku 1969 ještě část dočasně získaných svobod postupně dobíhala, protože bylo stále dost vlivných lidí na nižších úrovních řízení, kteří příkazy shora nerespektovali.
"Tuhá" normalizace spojená s čistkami ve straně a důslednou výměnou lidí na vedoucích místech na všech úrovních řízení státu a podniků tak byla dokončena až v roce 1970.
 Klok Muž44 Kategorie
01.06.2007 15:38:54
Sice to s tímhle nesouvisí, ale nedá mi to nenapsat k otmu něco. Slyšel a četl jsem před několika lety, že Foglar asi byl homosexuální pedofil. Jako malej jsem všechny knížky od něj četl. Tenkrát mně to samozřejmě nijak divný nepřišlo, ale teď když si vzpomenu na obsah jeho knížek, tak v každý byl hlavní hrdina - krásnej, silnej, chytrej, mrštnej, kamarádskej atd. kluk. Jestli ono na tom šprochu nebude pravdy trochu...
 Eraser Muž27 Kategorie
01.06.2007 15:26:39
Votrapa: jj depsotickej režim ho prej zakázal... taky se mi to právě moc nezdá.... třeba se nevydával protože nebylo potřeba ho vydávat (dost výtisků vzhledem k poptávce)
 Terror Muž29 Kategorie
01.06.2007 15:14:39
Je pravdou, že knížky vydával do 1969 a pak až někdy na konci 80. let. Ale že by byl zakázaný? Rozhodně vycházel minimálně v ABC, protože můj bratr je sbíral a já jako malý jsem si je četl a tam bylo Rychlých šípů docela dost.
Smajlík  Votrapa Muž Kategorie
01.06.2007 15:14:01
Je to možné, protože změna nepřišla v roce 1968, to i přes okupaci bylo ještě relativně svobodně; utužení režimu přišlo až právě v srpnu roku 1969.
 Finrod Felagund Muž24 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč