Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.221513, vloženo 01.06.2007 12:47:47 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
??? ekonomové pomozte ???
"Praha by si bez ostatních poradila, ostatní sou na Praze a jejích dotacích závislí"

je to pravda nebo je to výplud chorého mozku? Já bych tipl to druhý ale nejsem odborník... díky všem za rady. (celkem by mě to zajímalo zda jsou hlavní města vydržovaná pro reprezentativní účely či je tomu naopak).

Není účelem této diskuse vypálit prahu... jen zda ty dotace jsou skutečně prahy či je pouze přerozděluje. Vím že je to složitější (obchvat sereže mraky peněz ale Praha sama ho nepotřebuje...)

Díky za rozumné názory
 Terror E-MAIL:   Muž25 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.06.2007 08:51:33
To vyznělo jako by ty dotace ostatním platila Praha ze svého (z daní pražanů)... Tak to aby se třeba v Mladý Boleslavi dávili smíchy.

To Nivea: Ty dotace jsou na rozvoj chudých regionů, Praha je nad průměrem EU, takže nic nedostane. Kdyby to nebylo nastaveno takhle, tak do ČR vůbec žádný dotace nepřijdou a bohatší státy si je utratí u sebe doma... Spravedlivé to neni, ale ČR na tom vydělá.
 Arrigo Muž24 Kategorie
01.06.2007 15:31:49
Někde jsem četl, že republika by bez prahy zchudla, ale praha bez republiky zemřela.
 los losos Muž40 Kategorie
01.06.2007 15:17:47
da se
neda se
da se svarit
neda se svarit
da se prazakovi.....
eh, proste jsem musel.....
Smajlík  SHaitan Muž Kategorie
01.06.2007 13:36:14
souhlasim hodně s eraserem - rodilejch pražáků znám jak šafránu a takový ty "středosvěti" jsou většinou imigranti jako exalien...
 Terror Muž29 Kategorie
01.06.2007 13:33:17
samotna praha ma vyznam akorat jako turisticka atrakce, zbytek vyznamu ji dava ze je administrativni centrum CR.
Smajlík  od Rez-ni-ka Muž26 Kategorie
01.06.2007 13:21:54
Ňáátko: Přesně. A to jsou ti největší nafoukanci na to, že "sou z Prahe". Rodilej Pražák se hcová normálně.
 Eraser Muž27 Kategorie
01.06.2007 13:11:16
a polovina pražáků jsou stejně moraváci :o)
Smajlík  Ňáátko Žena33 Kategorie
01.06.2007 13:06:09
Ta věta je pravdivá. Za současného stavu věcí
 utajen
01.06.2007 13:04:33
Praha je pro ČR důležitá pouze ze svého statusu hlavního města - logicky se zde soustředí centrály velkých nadnárodních firem a stejně tak sídla státní správy. Takže dotace sice tečou skrze Prahu, ale samotné město na to má pramalý vliv.

Kdyby Praha neexistovala a sídelním městem byl třeba Liberec, tak jeho význam by byl zhruba stejný pro zbytek ČR jako je teď Praha. Samozřejmě s ohledem na to, že Praha je v centru ČR a slouží tedy i jako dopravní uzel a přirozené centrum nejen pro peníze, ale i kulturu a další záležitosti.

Téměř každé hlavní město v jakémkoliv státě je na tom o trochu lépe než zbytek země (pouze ve vysoce rozvinutých zemích se ten rozdíl stírá) právě díky tomu soustředění centrál a vládních úřadů.

Takže k vlastní otázce: Praha je pro ČR důležitá pouze jako místo s velkou koncentrací centrál firem a státní správy, ale Praha samotná žádné přímé dotace pro zbytek ČR neprodukuje (pomineme-li podíl Prahy na HDP z turistiky či daní firem, jež mají v Praze centrálu). Obzvláště v poslední době, kdy mluvíme-li o dotacích, tak jedná se hlavně o dotace z EU na které Praha nemá téměř žádný nárok. Tyto dotace jsou tak cílené, že v podstatě skrze příslušný úřad (se sídlem v Praze) jenom proteče a tím to hasne.

Praha by si bez ostatních asi poradila, stejně tak jako zbytek ČR bez Prahy.
 Votrapa Muž Kategorie
01.06.2007 13:00:35
Ono jde totiž o podmínky pro udělení dotace z EU. Slyšel jsme to jen okrajově, ale ty podmínky pro udělení jsou nastaveny tak, že opravdu zůstavá rozum stát. Slyšel jsme to jen okrajově, podrobnosti nevím.

Spíše je zajímavý, že se už bude vybírat mýtné na všech silnicích (i 3. třídy) na základě satelitního systému - výběrového řízení bude vypsáno a pak konečně ten Kapsch půjde z dlohodobého pohledu do háje. Je ale pravděpodobné, že tahle sat. technologie se časem (řády let) rozšíří i na osobní auta..... byť jistě ne všude zprvu, ale na dálnice určitě.
 nivea Žena36 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč