Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.218232, vloženo 19.05.2007 13:48:49 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Muži nad 26 žijcí s matkami nebo rodiči
Muži nad 26 žijcí s matkami nebo rodiči, které je živí....Co si o nich myslíte? Zrovna nedávno jsem se setkala přes mou sestru s takovouto dvojicí - matka, syn (26 let) - oba na sebe vzájemně velmi fixováni, syn ještě studuje, matka ho živí, vypráví o jeho nemocech, které prodělal apod.:-)
Já osobně si myslím, že chlap (týká se tedy i žen, i když u chlapů to působí více trapně), který nějakou shodou okolností studuje ještě ve věku okolo 26 let, by se měl živit sám (poch. by to bylo vhodné i dříve, ale např, ve 24 bych to ještě skousla, ve 25 bych už měla problém, 26 a víc je již neúnosné), nebo alespoň ze 3/4, jinak mi to přijde prostě zvláštní a takového chlapa nemůžu brát vážně a ani ho brát jako "chlapa".
Jinou kategorií jsou ti, kteří žijí s rodiči (nebo jen matkami - to je dost častý a logický jev, že v těchto případech je matka na syna více fixována a naopak, takže častěji vzniká útvar - syn a matka), ale již nestudují, rodiče je tudíž vyloženě neživí. Tam opět může být buď nějaký problém, nicméně to může být také chlap, který např. šetří peníze na budoucí bydlení a nemá zatím důvod od rodičů odcházet, a tam bych to tak špatně zase neviděla.

Můj názor (ano, čistě subjektivní) ale je dost striktní - že člověk (zvláště CHLAP!!) by se měl osamostanit alespoň po stránce bydlení co nejříve (já sama nebydlím s rodiči již od 20 let) - důvody jsou jistě zcela zřejmé:-)

Co vy si o tom myslíte, popř. uveďte nějaké zkušenosti ze svého okolí.
 kikiwhite Žena29 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.05.2007 06:49:34
soudce: Přesně tak, souhlas.
Ale občané ČR se vždycky spíš starali o sousedovu kozu než o tu vlastní.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
27.05.2007 22:30:01
Kdyby se každý staral hlavně sám o sebe..možná by některým lidem odpadly zbytečné starosti..každopádně..svého štěstí káždý sám strůjce..tak proč to tak nenechat...
Smajlík  SOUDCE
25.05.2007 00:11:33
Ehm, mně ty důvody nejsou ani trochu a už vůbec ne zcela zřejmé.
Smajlík  Komo Muž25 Kategorie
20.05.2007 20:39:45
Alík v blátu:
Sory, "spamuje nadávky o kriplech" - to děláš jen ty.
Smajlík  Oshii Muž Kategorie
20.05.2007 16:34:26
young-man: To označení blbci nebylo myšleno jako nadávka, ale spíše jako upřímná soustrast.Myslím, že je to z mého příspěvku jasné, jak jsem co myslel.
Samozřejmě, teoreticky je lepší hypotéka než podnájem-ale zase tak jistej si tím nejsem, obojí mi přijde jako úpis duše bohu a u obojího při sebemenší krizi skončíš v prdeli.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
20.05.2007 16:00:09
alien-nepřítel státu: By mě zajímalo kdo první chce napadáním vyvolat flame a přivádět lidi k přemýšlení. Být tebou zajdu za tvým kamarádem bhagavanem. Taky furt něco mele o spasení světa a spamuje jen nadávky o kryplech.
Smajlík  Oshii Muž Kategorie
20.05.2007 15:49:20
kiki: Já jsem tady vždy byl v první řadě proto, abych se snažil lidem pomáhat a přiváděl lidi a ženy k přemýšlení.
Škoda slov na tebe, jsi klasický bezcenný flamer typu oshit/urvisu/hh.
Ps: Jakej jsi měla nick předtím, než ses překabátila a hrála, že jsi tady nová, členko ztj?
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
20.05.2007 13:49:52
Co se týče lidí co je živý rodiče, zřejmě je to problém, ale nechci soudit. (taky mě nedávno někdo soudil, neměl pravdu)

Kteří jen žijí a živý se sami, to neřeším.

Můj názor je lidi nesoudit. Ty jsi uvedla příklad chlápka, kterého jsi zažila, já ne. Tudíž mám názor, že v tomhle takhle jsem nikoho nezažil. ;-)
Můžou být lidé co jim nic jinýho nezbylo, ti druzí zřejmě chtějí atd. Já je nerozeznám. ( viz. Čtenář)


Alík v blátu:
Nevyskakuj. Zbytečně si to vztahuješ na sebe. I když je to možná o tobě, ona to tak nemyslela. :-))
Zakomplexovanná kurva jsi akorát ty. Se di vykoupat s lavorem na nohách. ;-) Oidipův komplex se léčit bohužel nedá ;-)
Smajlík  Oshii Muž Kategorie
20.05.2007 11:16:04
Tak ja se klidne dobrovolne prihlasim k tem neschopnejm. Je fakt, ze se zdejsi diskuze zvrtla v serii nadavek uz asi odpoloviny prispevku, co jsem to cet vsechno postupne, cca hodinu! Uz ctvrty rok nestuduju (denni studium), takze pracuju, zpocatku sla mzda na osobni vydaje (+ vylety s pritelkou, vecere, ...) poslednich nekolik let se snazim usetrit nejmene 2/3 sveho platu na budouci bydleni. Bydlet samostatne povazuju za mrhani penezi, protoze se dost casto chodim domu taky jen vyspat. Nesouhlasim s Alienem, ze lidi co maji hypoteku jsou blbci ci neco jineho podobne definovaneho. Proste rodinnej majetek neni, zacinam od nuly. Pokud si budu chtit z platu 15kKc mesicne usetrit na vlastni bysleni 1+kk cca 1mil (holt Brno je drahy +/- jako Praha, platy trosku niz (nejsou tady ministerstva ;-) ) Tak to bude trvat 8 1/3 roku. Do toho musim pocitat inflaci penez a zvysovani cen nemovistosti, takze za tech cca 8,5roku zjistim, ze mi polovina penez chybi? Neexistuje. Na druhou stranu lituju lidi, kteri si berou hypoteku na cca 7-8tis mesicne a 30let v 25ti letech. Tj az do duchodu musi skrtnout polovinu sveho platu. (Neuvazuju poslance, top managery a pod. Uvedomte si, ze prumerny plat a vyssi ma mene nez 1/3 obyvatel CR. Sam jsem lehce nad prumerem, takze snad nebudu oznacen ze zavisti.) Bud verej ve vyhru ve sportce, nebo neplanuji (financne) rodinu. Takze "moje pravda" je nekde kus od kikiwhite, kus od Aliena, ... proste jsem original.
 young-man Muž27 Kategorie
20.05.2007 03:24:57
alien - za účelem srát lidi, jsi tady přece hlavně TY:-), nebuď skromný a nezastiňuj své prvenství v tomto... mě jen pobavilo, jak jsi napsal, že te nemůžu vytočit, ale tvá reakce působila dosti vytočeně:-), ale to jsem se asi zmýlila..:-)
Jinak opravdu není má životní ambice vytáčet zde nějakého Aliena nebo někoho dalšího, píšu jen, co si myslím a že tě to naštvalo nebo ses v tom poznal, je tvá věc, od toho je diskuzní server...nesuď lidi podle sebe.. k nadávkám tvého typu se snižovat nebudu, ztrapňuj se takto sám (jestli jsi tedy vůbec pravá identita a nehraješ jen tuto pózu)...čus..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
20.05.2007 00:33:59
Vcelku s tebou souhlasím. A souhlasím taky s tím, že potrefené husy se ozvaly, tedy ti, kterých se tahle diskuse týká.
Už tady podobná diskuse byla, tak jenom ve zkratce: Myslím, že chlap by měl odejít z domu tak kolem dvaceti, a pokud studuje VŠ, tak po vysoké. Je to dobré hlavně pro něho, pro jeho osobnost, aby zkusil v životě něco nového. Ale není to dogma - pokud žije např. s rodiči v baráku, oni očekávají, že se o něho bude starat, tak je pro všechny výhodné, aby zůstal. A není to nic potupného - naopak, postará se o ně ve stáří, a taky o údržbu bydlení, a navíc nebude zbytečně vyhazovat prachy.
Diskuse o těch, kteří dostali prachy nebo barák od bohatých rodičů, to je úplně jiné téma. Nezávidím jim to, je to každého věc, ale já bych si toho bydlení prostě tak nevážím jako teď, když vím, kolik dřiny a vlastních peněz mě to stálo. Považuju vlastně za výhodu, že otce nemám a matku mám chudou jak kostelní myš, takže karty byly jasně rozdané, a věděl jsem, že si můžu pomoct jedině sám.
 Cocteau Muž99 Kategorie
20.05.2007 00:17:16
řezník: Opět jen lžeš.Není mi 33 a nebydlím s matkou.Nenávist neobsahuju.
A tvé "ověřeno a potvrzeno" je opět jen lež, nevíš o mně vůbec nic, což tě sere, chlapče.
Ps: Pozdravuj maminku a konečně jdi do práce, ať tě nemusí živit.

kik: Děvče, já jsem flegmatik.Nasrat mě může jen sport, kterej si to zaslouží.Ohledně jakékoliv ženské necítím vůbec nic.Snažíš se marně.
Jinak, pokud je tvůj pobyt na zpovědnici veden za účelem srát tady lidi, máš asi větší duševní problémy, než to vypadalo.Bůh s tebou a zlý pryč.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
19.05.2007 23:36:32
Jak píše Serial Lover - medicína se studuje 6 let. Zvláštní kategorie je postgraduál. Plat postgraduála stačí tak akorát na dopravu a stravu. Teda pokud si dotyčný nezařídí nějaký grant.

Aspoň že uznáváš nedostupnost bydlení. Vidím to asi jako avada kedavra.

U nás za poslední rok stouply ceny bytů o polovinu a stavebních pozemků následovaly. Je to tu na severní moravě pomalu jak v Praze - za slušný pozemek dát víc než za nový dům.

Hypotéka je dostupná pokud hodně berete, máte papír na fixní plat a seženete něco za odhadní cenu. Bohužel je hodně rozšířené dávat malou základní složku + velkou nenárokovou. A bohuže ceny nemovitostí jsou natolik předražené, že jimi nelze ručit.

Já bych teď brečel, že jsem nekoupil vloni aspoň pozemek na hypo. Holý pozemek by mi na bonitu vyšel a teď už bych možná stavěl na hypo díky nárustu ceny pozemku. Tehdy by mi to přišlo absurdní koupit akorát pozemek na dluh, nestavět a platit z nej daň. Teď se můžu akorát mlátit do palice, že jsem to neudělal. I kdybych bydlel v unimobuňce, tak jsem na tom líp než chudáci co teď kupujou předražené pozemky rozparcelované na 400-600m2. Fakt poměry jak někde u Prahy, ale platy furt stejné :(
Smajlík  ZakMcCracken Muž40 Kategorie
19.05.2007 22:58:17
no pokud studuje treba na doktora tak to trva hodne dlouho... ale jinak je to divny!
 Serial Lover Žena24 Kategorie
19.05.2007 21:41:29
Alien - "Zakomplexovanná, bezcenná kurva mě nemůže urazit"
Přijdeš mi docela slušně nasranej:-)). Tak nožky v teple..mě prej živí přítel:-)))) Ty jsi ale roztomilý..:-)) a nezapomeň si uklidit v pokojíčku:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 21:26:18
kik: Zakomplexovanná, bezcenná kurva mě nemůže urazit.
To, žes nic nedokázala a živí tě tvůj přítel, je jen tvůj problém.Pak ale můžeš na dané téma leda tak mlčet.
Nikdo ti nenadává ani nemůže za to, že ses v něčem poznala.
Jinak, když chceš tohle někomu říkat na netu, měla bys toho bejt schopná i mimo net, kde bys za to po právu dostala pár facek, cuchto.
A já jen konstatuju fakta, jak na dané téma, tak o tobě.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
19.05.2007 21:00:59
Nemyslím si o nich celkem nic, liší se to případ od případu. Jsem liberální, když to vyhovuje všem stranám, ať si to dělají, jak chtějí. A nezapomínal bych na lidovou moudrost, hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere. Mně osobně by to přišlo dost pod úroveň, nehledě na to, že by mě rodiče expresně kopli do prdele:)
 Blackshield Muž26 Kategorie
19.05.2007 20:00:21
Řezník - Jako dost trapnáa hloupá narážka na to PFUK, jakou VŠ máš ty? Já jsem studovala jazyk, to je trochu něco jiného, než ty ostatní obory, takhle mluvit je dost trapné a hloupé..my jsem měli ještě hodně přísný režim, žádné kredity jako dnes..ale nebudu tady ospravedlňovat své studium, přijde mi to hloupé...jenom informativně - studovala jsem jednooborovou AJ, přijímačky dělalo 3000 lidí, brali nás 60, takže jsme byli vyloženě debilové, že? Tyto informace se určitě dají někde najít, můžeš se podívat, že nekecám...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 19:53:10
Bydlím s matkou, je mi 26, ještě pár dní budu studovat. Hlouběji už asi klesnout nemůžu, viď..
Možná, že problém máš spíš ty. Protože tvoje posuzování podle toho, kde kdo bydlí je hodně jednoduchý. Protože on život nejde vždycky podle toho, jak si ho kdo nalajnuje. Jestliže tobě zatim vychází, buď ráda a nekoukej na ostatní pohrdavě. Jsou totiž i jiný důvody než lenost a pohodlí, proč někdo studuje dýl nebo žije u rodičů do 30-ti. A nemyslím jen zdravotní, zkus se zamyslet, školu jsi studovala řádně 5 let, jistě na něco příjdeš. Než budeš všechny házet do jednoho pytle, zkus se nejdříve ptát a pak soudit. Píšeš, že takové chlapy nebereš vážně. Díky bohu jsou holky, který nejsou tak povrchní a umějí se dívat i jinak.
PS: s přítelkyní ( o rok mladší než ty ) jsem 5 let, bydlí sama, rodiče nemá a těžko by mě ze svýho platu uživila - hodně žeru. Stejně jsem víc u ní než doma. Ono jde taky o to, že ne všechno je jen bipolární. Bydlím doma - neschopná vyžírka, bydlím sám - správnej CHLAP.
Jdu na pivo, maminka mi třebas půjčí.
 noise Muž27 Kategorie
19.05.2007 19:48:27
kikiwhite: ty mas pajdak? tak to jo to se neni problem zivit sama od prvaku :-D to nelze povazovat za univerzitni vzdelani. jinac ja s tebou vicemene souhlasim ze clovek by se mel osamostatnit. nikoho za to neodsuzuju (neberu bydleni doma jako vyraz neschopnosti) ale je pravda ze na lidech co bydli doma je to poznat o to vice cim dele doma bydli (nechci stanovovat nejakou hranici).
termat: nez budes blahorecit aliena rad bych te upozornil ze v cca 33 zije doma s matkou kterou nenavidi - coz je potvrzeno a overeno. alik totiz neni uplne pravdomluvny a ma tak trochu svuj svet, ve svem pokojicku u sveho pocitace...
Smajlík  od Rez-ni-ka Muž26 Kategorie
19.05.2007 19:43:02
Termat - ty seš ale divná ženská...už druhá nadávka..OK..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 19:39:27
Vidím, že si meleš pořád jen tu svou mantru. Nemá to cenu. Blbovi nic nevysvětlíš.
 Termat2 Žena25 Kategorie
19.05.2007 19:29:16
No, dejme tomu, že kdybych nekoupil ten barák, tak bych asi pořád u mamky byl a jelikož bych si asi nevydělal na podnájem, protože bych studoval, tak bych asi u ní ještě byl... No, ještě, že jsem dopadl jinak...
 R-I-K-I-T-A-N Muž29 Kategorie
19.05.2007 19:23:17
Termat - jak říkám - hloupost spojená se samolibostí:-) K tomu oboru - já o technických oborech taky slyšela své:-), buď v klidu...to bys klíďo mohla pracovat, tak se nevymlouvej...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 19:19:47
Takže koukám, že tvůj obor jsem trefila:-))
 Termat2 Žena25 Kategorie
19.05.2007 19:11:20
Thermat - mohla bys mi říct, proč jdu po penězích, když si myslím, že bych neměla rodiče obtěžovat do 26 let?? A proč mi nadáváš - nádávám já tobě? Má to být zase opičení se po Alienovi? Jak s tím souvisí, že já jdu po penězích? Co to plácáš? Jsi nějaká zmatená, ne? Když jsem já začala býdlet sama, tak můj přítel byl na vojně na civilní službě, tak jsem živila spíš já jeho. Tak co mě urážíš a plkáš o něčem, o čem nevíš vůbec nic?? A jak si dovoluješ urážet můj obor? Jsi asi velice hloupá nebo velice zlá osoba, že?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 19:03:08
Četla jsem si příspěvky všech a Alien má fakt pravdu. Není to žádný podkuřování, to nemám zapotřebí. Taky jsem četla cos psala úplně na začátku a dokážu to po přečtení udržet v paměti a reagovat na to, takže mně tady nepiš cos psala a nepsala a jaks to myslela. Ve 26 pořád můžeš bejt ještě studentem, ne vždy zůstaneš u první volby a třeba po roce, kdy zjistíš, že zvolenej obor nebo škola není to pravý a změníš to. Nebo je zcela normální o rok nebo o dva prodloužit, protože spousta učitelů na VŠ (hlavně technika a informatika) se vyžívá ve vyhazování studentů u zkoušek z jednotlivejch předmětů, ze školy a i od státnic (včerejší zkušenost mý spolužačky).
 Termat2 Žena25 Kategorie
19.05.2007 18:44:38
Termat2 - mě už nebaví to psát pořád do kola! Už mě to docela sere...já jsem psala něco o tom, že je špatné za studií, aby mě živili rodiče??? Já jsem psala, že ve věku 26 (kdy už většina lidí má/měli by mít dostudováno) by se lidi měli živit sami, O živení od 19 (po SŠ) po dejme tomu 24 - 25 let je to POCHOPITELNĚ a píšu to pořád a ani v diskuzi jsem o tom nepsala nic. Tak proč reaguješ na něco, co jsem vůbec nenapsala? Mně fakt vytáčí, jak si tady lidi nic pořádně nepřečtou a už krafou hovadiny, nadávají, vytáčejí se. Tato doskuze NEBYLA o tom, že bych říkala, že studenti se mají živit sami, to si vůůůbec nemyslím. Tak příště laskavě čti!!

A nepodkuřuj Alienovi, to je tady skoro až moderní - jako byste se ho báli a chtěli se mu všichni zavděčit (já vím že ne všichni). Kolikrát on vám nadává těmi nejhoršími výrazy a vy se s ním pořád v poho bavíte...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 18:36:10
Alien má naprostou pravdu. Pořádná vysoká škola ti zabere všechen čas a nemáš možnost si vydělávat. Pokud jsi studovala jazyky nebo pedagogickou fakultu, tak chápu, žes měla čas na práci. Zadlužit se nebo platit podnájem a bydlet s několika cizíma jako Ukrajinci nebo Slováci taky není umění. To už je lepší bydlet s rodiči, to aspoň nejsou cizí lidi. Chápeš situaci úplně obráceně. Dokud studuju, rodiče mě podporujou. Jakmile si najdu zaměstnání, budu se snažit se osamostatnit. A pokud je člověk bez partnera, tak prostě z průměrnýho platu na samostatný bydlení prostě nemá. Ty jseš jedna z těch krav, co jdou akorát po penězích a nám slušnejm děláš akorát ostudu. Viděla jsem to u přítele když jsme se poznali - dlouho nemohl uvěřit, že ne všechny holky jsou krávy tvýho ražení, protože se zatím setkal jen s takovejma.
 Termat2 Žena25 Kategorie
19.05.2007 18:34:54
Zajímavé je, že tady na mě nadávají hlavně chlapi a asi především ti, kterých se má diskzue týká a oni podvědomě tuší, že nic moc a spíš podvědomě je to sere. Na venek ale dělají jak je to normální, mají spustu výmluv a důvodů, proč bydlet a nechat se živit maminkou či rodiči (opakuji že jsem psala, že podle mě je to divné až tak od 26 let nahoru to ŽIVENÍ hlavně, ještě to mnozí nepochopili). Skoro žádná ženská se vás nezastala...
Ruprt - ano já myslím, že ve 23 je normální nechat se živit a ve 26 je to již divné a zdravotní důvody jsou opravdu výjimka, většina to dělá z důvodů flákání či různé prodlužování školy a o tom já mluvím, ne o poctivých studentch medicíny, kteří fakt makají..
A není mi do toho nic, ale názor snad na to můžu mít jaký chci..
Alien - zamindrákované individuum, které umí ostatní označovat jen těmi nejvulgárnějšími výrazy či falešná identita, neboť nemohu uvěřit v existenci něčeho jako ty, spíše sázím na falešnou vyumělkovanou identitu, která chce být zajímavá...Na kravinu, kterou jsi zplodil, nebudu ani reagovat...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 18:21:11
kikiwhite: Nezlob se na mě, ale pochopit, jak tys to myslela nebo nemyslela, to je trochu nadlidskej úkol.
Citace z tvejch textů:

"Můj názor (ano, čistě subjektivní) ale je dost striktní - že člověk (zvláště CHLAP!!) by se měl osamostanit alespoň po stránce bydlení co nejříve"
"je to můj čistě subjektivní názor..takže na tomto nijak drsně netrvám.."

Tak je ten tvuj názor striktní nebo na tom netrváš?


"Ti, kdo žijí s rodiči a tvrdí, že nemají peníze na to se osamostatnit a bla bla se jen vymlouvají - je to jen o lenosti, pohodlnosti často také o neschopnosti.."
"Lidi sakra co blbnete? Proč jste si to pořádně nepřečetli? - ta diskuze je hlavně o lidech, kteřé žijí s rodiči v pozdním věku a ti je ŽIVÍ!"

Zase si protiřečís.

Ty napíšeš diskuzi, kde máš nějakej názor a během tý diskuze převlíkneš kabát a začneš psát pravej opak. To je potom těžký...
 dobytek Muž25 Kategorie
19.05.2007 18:15:29
ruprt: Problém je, že ta píča a vyžírka je v praxi ona, takže nemá co posuzovat ostatní, jako někdo bez charakteru a morálky, o něhož by si slušnej chlap neopřel ani hrábě.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
19.05.2007 18:06:51
a neprijde ti to docela ujety posuzovat, ze ve 23 letech je normalni se nechat zivit, ale ve 26 ne?? nebo ze by mel mit kazdy ve 26 vystudovano?? to trochu prehanis, ne?? co je ti do toho, kdo jak dlouho studuje.. co kdyz k tomu ma nejaky duvod, treba zdravotni stav apod. jasne ted zase reknes, ze zdravotni stav je vyjimka, jenze tech vyjimek uz jmenujes nejak hodne, navic nechapu, jak v realu chces zjistovat, jestli nekdo neni ta vyjimka a jestli teda je spravny clovek, nebo ne...
 ruprt
19.05.2007 18:05:54
primitivní pohled na problematiku... a nechce se mi...
 Terror Muž29 Kategorie
19.05.2007 18:03:29
hurrican3 - kopíruji, padlo to: "já jsem bydlela v pronájmu s přítelem (který byl na civilní službě, takže spíš visel on na krku mě:-), bylo to tenkrát za docela málo peněz v malinkém bytečku v Holešovicích a poch. jsem ještě studovala, vydělal jsem si tenkrát dost peněz výukou AJ v různých agenturách...a neříkám, že mě ve 20 rodiče nepodporovali ve studiu, o tom jsem neřekla ani slovo, a přijde mi to v tomto věku naprosto normální ale NE VE 26!!
Mluvila jsem o osamostanění v bydlení (já vím, že pro vás chlapy je domácí maminčin servis přece jen ten nejlepší servis a o tom to je). Sama si vydělávám od 23 let - posl. 2 roky VŠ jsem si dodělávala při práci (výuka AJ na SŠ).
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 17:50:24
Alien - no nezklamal jsi, jak jinak:-) a udivuje mě, že ani ty jsi nepochopil obsah diskuze - tak speciálně pro tebe znova název - "Muži nad 26 žijcí s matkami nebo rodiči, které je živí", takže o živení studentů na studiích nebyla řeč. Ve 26 by měl být každý již vystudovaný a když se někdo náhodou rozhodne studovat celý život, měl by se ovšem živit sám. Odsuzuji prostě případy, kdy někdo studuje školu třeba 8 let (místo 5), protože studium např. fláká a nechá se při tom živit rodiči. Když se navíc jedná o chlapa, není takový chlap prostě chlap a tečka a můžeš si říkat co chceš.
A posuzovat chlapa podle toho, kým se nechá živit, se teda dá!A dost dobře. Když je chlapovi dejme tomu 27, pořád tak nějak studuje a živí ho rodiče, je to běs a žádná rozumná ženská ho přece nemůže brát jako chlapa vážně!
A znovu ti kopíruju větu - "nicméně to může být také chlap, který např. šetří peníze na budoucí bydlení a nemá zatím důvod od rodičů odcházet, a tam bych to tak špatně zase neviděla", takže pořád nepindejte o tom, že odsuzuji vždy bydlení s rodiči..."
Jinak - seš fakt hustej v tom, kak své názory prezentuješ..zajímalo by mě, jestli člověk (tedy jak se virtuálně prezentuješ) jako ty někdy o něčem zapochybuje..nebo máš ve všem jasno? Ale blbá otázka, ty máš přece jasno ve všem a do každého vidíš i mě jsi prokoukl:-))
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 17:49:27
hurican: Přesná připomínka na tělo většině sračky meloucích rádoby osamostatněných a dospělých.
Teď jsem ten text na toto téma dopsal a počítám že až ho vyhodím, bude tady veselo, heh.
alien
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
19.05.2007 17:42:30
kikiwhite: nechtějí se mi číst odpovědi ostatních ( i tvoje ), takže jestli to tu padlo, tak sorry, ale chci se zeptat, v těch 20 - to si se OSAMOSTATNILA a nebo ses "pověsila na krk" někomu jinýmu, např. příteli? Neříkám, že to je špatný, určitě "samostatnější" než s rodičema, jen by mě to zajímalo...
 hurrican3 Muž20 Kategorie
19.05.2007 17:19:31
Když někdo studuje, nemá moc šanci studovat na úrovni, pokud mu rodiče finančně nepřispívají-meleš kraviny.A studovat v podnájmu a ještě si na sebe vydělávat, na to se rozumnej člověk leda tak vysere.
Když někdo bydlí s rodiči/rodičem a podílí se finančně na chodu domácnosti, je to to samé, jako když někdo bydlí s někým známým, jen není jak debil v podnájmu a s cizím člověkem, kterej ho časem podrazí a on bude v prdeli popř. bude shánět garsonku.
Aby bylo jasno, holka.Hypotéka, podnájem-nerovná se osamostatnění, ale debilita dotyčných hrajících si na osamostatnění a žijících jednou nohou pod mostem.
No a tyhle kecy chudáků, kteří všechno dostali zadarmo od rodičů nebo si udělali celoživotní dluhy(hypotéka), popř. platí cizí a nic nemají v podnájmu, mě vždycky rozesmějí.
Ano, jsi k smíchu a všichni tobě podobní také.
Pro jistotu přidávám, že nic výše zmíněné není můj případ.Kdysi jsem podstatně přispěl k získání rodiného majetku zpět, takže mám tak nějak už něco vyděláno.Nikdy jsem nedostal nic zadarmo, všechno jsem si musel tvrdě vydřít a tyhle ubožáci, kteří dostali byt nebo barák od rodičů a pak se ohánějí nějakým osamostatněním a hrají si na dospělé jako ty a tobě podobní,, by se měli rituálně zasebevraždit.
Ano, kdyby byly bejvaly nebyly rodiné majetky a nepovedly se získat zpět, což byla z velké části moje zásluha, tak bych měl taky hovno resp. byl v podnájmu nebo spořil ještě víc než teď na pozemek apod., to nepopírám-rozdíl je ale v tom, že já se nad nikoho v tomto nepovyšuju a nikým nepohrdám, ať už je to bezdomovec, člověk žijící s rodiči, na hypotéku nebo v podnájmu.Pohrdám jen těmi, kteří dostali teplé místečko od papínků a pak si hrají na dospělé a mají kecy tvého typu.A pak považuju za blbce všechny v podnájmu a s hypotékou resp. mi jich je líto.
Co se týče těch, co žijí s rodiči, už nestudují a nechají se od nich živit, tak to je stejnej póvl jako ti, co dostali od rodičů vše zadara a pak kecaj.Nicméně vždy platí, že když to všem stranám vyhovuje, je do toho každému leda hovno a přítomnost dětí doma zase třeba dává těm rodičům něco nezaplatitelného, kdoví-já to nemůžu posoudit, mně rodiče umřeli, když mi bylo tak pět resp. jsem je nechal pro sebe umřít.
Často to není zdaleka tak jednoduché, jak si to dementi jako ty představují.Někdy nic jiného nezbyde, než s rodiči zůstat, ať už kvůli citovému vydírání nebo proto, že by po odchodu citově, společensky nebo sociálně zkolabovali rodiče, nebo taky ty děti.Není to vždy tak lehké a někdy není na výběr.
A to, jestli je někdo pořádnej chlap nebo pořádná ženská, měří rozumnej člověk podle jeho charakteru, osobnosti a chování a ne podle toho, s kým a jak bydlí, máňo.
Každopádně tvůj a tobě podobných děs se dá pochopit-potřebujete někoho s vlastním bytem/domem a tučným kontem, kdo by vás celej život živil a dotoval váš luxusní životní styl nemakačenek.
Takže já zas nepovažuju za pořádné ženy všechny děvky a kurvy tvého typu.Ale nepanikař, děvky a kurvy jste stejně
 alien-nepřítel státu Muž Kategorie
19.05.2007 17:09:52
Zavání mi to trochu škatulkováním. Jestli rodiče, kromě společného bydlení, také své děti kolem třicítky živí, tak je jasné, že je něco v nepořádku. Ale znám velké množství rodin, kde generace bydlí spolu (ne v panelákovém bytě) a není problém. A to ty "děti" mají třeba přes čtyřicet. Ovšem dům musí být patřičně velký, dostatečně oddělen a rodiče s dětmi by měli mít vzájemně dobré vztahy. Má to samozřejmě své výhody a nevýhody. Tak nějak to mám teď i já, mám třeba koupený i sousední malý dům, který bych mohl zbourat a bydlení rozšířit. Momentálně na to však po rozchodu s přítelkyní (čímž mi padla ještě jiná plánovaná varianta) nemám energii a navíc nevím, jestli zůstanu v současném bydlišti. Zatím hledat podnájem, byt jinde nebudu, spíše se budu snažit ještě více oddělit stávající bydlení v domě. Navíc u bytů (malé město) je tu velmi vysoká cenová hladina, 3+1 běžně 2mil. Budu-li však jednou řešit bydlení společně s případnou partnerkou, určitě proberu všechny možné varianty.
 Charles Muž49 Kategorie
19.05.2007 16:31:25
qwertyz -ano, studenti medicíny jsou možná trochu jiná kategorie, navíc já mluvila o 26 letech..ale i tak bych jim tolerovala možná víc:-)
Ale kolik je jiných oborů? tak hlavně o těch já mluvím, ne o výjimkách...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 16:28:33
Čtenář - proč se ospravedlňuješ? Ty jsi přece v OK kategorii:-) - cituji sebe ze své diskuze:-) - "nicméně to může být také chlap, který např. šetří peníze na budoucí bydlení a nemá zatím důvod od rodičů odcházet, a tam bych to tak špatně zase neviděla"
Tak OK, ne?:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 16:19:40
2 Kw.
Hele mě je 31 a bydlím u rodičů, baráku, můžeš se ptát. :) Asi takto. Na sex a baby můžu zapomenout, totiž nemůžu si nikoho domů vzít :) Jinak pro rodiče jsem stále tan 10ti letej harant, to je asi jasný. Minulý týden jsem celý strávil na služebních cestách a jednáních, takže asi úplně nepoužitelný pro život nejsem. Na bydlení bych přispíval, ale nikdo to po mě nechce, tatík má totiž přes 50 měsíčně a já jsem celkem asketa. Věci pro sebe atd si samoyřejmě kupuju za svý. Zbytek suším a investuju, takže mám v současný době hotovost na menší barák 25km od krajskýho města.

Proč se "neosamostatním". Nemám s kým. Tečka. Kupovat si garsonku, 1+1? - jaká perspektiva. Kupovat si barák nebo velkej byt? A se tam budu sám asi bát, ne ? Docela bych si něco pořídil, celkem mě sere, že musím ty prachy furt otáčet abych je držel nad růstem cen nemovitostí.
 Čtenář.
19.05.2007 16:08:31
pro kiki:

nekteru lidi, co maji pocit ze jak "se postavili na vlastni nohy sami" a kolikrat jim pomohla nahoda, nebo vyuziti situace ci blbosti ostatatnich - jsou dost nesnesitelni, zkus nad tim premejslet.

Ale nejhorsi jsou nekteri bejvali spoluzaci co stravili nekolik let nekde na slepici farme v Améru, a ted stavej baraky, ti sou fakt na zabiti.
Smajlík  Znalec
19.05.2007 16:07:45
Vem si třeba studenta medicíny, ze školy vyjde nejdřív v 25, při škole pracovat nemůže, protože to prostě nejde stihnout, nanejvýš prázdninový brigády, ty mu ale nepokryjou ani náklady na studium, no a ve svym věku prostě začíná od nuly, takže si těžko může koupit byt, než se postaví na vlastní nohy, tak to nějakej čas trvá. Dřív se prostě osamostatní ti s horším vzděláním, ať už bez VŠ nebo s VŠ, která je tak nenáročná, že se u při ní dá pracovat.
 qwertyz
19.05.2007 15:48:34
Eraser - ve 26 máš už pracovat a mít dostudováno a ne obtěžovat rodiče svou neschopností dostudovat - VŠ trvá 5 let (proto mi přijde normální nechat se živit tak do 24) a jestli studuješ 10 let, je to jen tvoje nechopnost a jestli máš nějaký charakter a hlavně hrdost, neměl by ses nechat živit..to by pak znamenalo, že když se někdo rozhodne začít studovat třeba ve 30, tak ho rodiče mají taky živit?:-))) Někde přece musí být ta "neživící" hranice a já myslím že 26 let je až až...
Jinak já jsem bydlela v pronájmu s přítelem, bylo to tenkrát za docela málo peněz v malinkém bytečku v Holešovicích a poch. jsem ještě studovala, vydělal jsem si tenkrát dost peněz výukou AJ v různých agenturách...a neříkám, že mě ve 20 rodiče nepodporovali ve studiu, o tom jsem neřekla ani slovo, apřijde mi to v tomto věku naprosto normální ale NE VE 26!! )
Mluvila jsem o osamostanění v bydlení (já vím, že pro vás chlapy je domácí maminčin servis přece jen ten nejlepší servis a o tom to je). Sama si vydělávám od 23 let - posl. 2 roky VŠ jsem si dodělávala při práci (výuka AJ na SŠ).
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 15:34:32
Jo a ne každej má rodiče bohatý rodiče aby mu finančně pomohli osamostatnit se (koupit mu třeba byt jako že vím taky o takových lidech). To se to pak lehce osamostatňuje. A že ty bydlíš od 20 sama... No jestli jsi se v 17-18 vyučila a šla dělat, tak jsi na to ve 20 samozřejmě měla.
 Eraser Muž27 Kategorie
19.05.2007 15:32:34
Takže když chlap už vydělává a bydlí s rodiči, protože šetří na vlastní bydlení je normální ale když studuje, tzn. nemá vlastní příjem a bydlí taky s rodiči, tak to není chlap, jo? To je teda pěkná kravina.

A pokud by chtěl někdo argumentovat tím, že i při studiu se dá dělat na brigádách nebo na částečnej úvazek, tak výsledek je ten, že nedělá pořádně ani jedno, spíš víc fláká tu školu, kterou nakonec kvůli tomu často nedodělá.
 Eraser Muž27 Kategorie
19.05.2007 15:31:28
dobytek - jo, já vím, já jsem tam ten poslední dovětek neměla dávat, uvažovala jsem o tom, že ho tam nedám, protože už vás znám:-), že každej se chytá jen něčeho v tý diskuzi (zpravidla toho, co se ho nějak dotkne) a ta základní myšlenka pak jakoby vymizí..neměla jsem tu diskuzi takto drobit..
Ale stejně i to poslední, co jsem napsala, jak si myslím, že odstěhovat co nejdříve, s tím vším souvisí, navíc jsem napsala že je to můj čistě subjektivní názor..takže na tomto nijak drsně netrvám..
ale hlavní téma diskzuze je - "Muži nad 26 žijcí s matkami nebo rodiči, které je živí" , protože jsem teď právě viděla takovýho týpka a vy mi to házíte úplně jinam tu diskuzi - většinou každý píše o sobě a tak se jako ospravedľňuje, proč on tak nebo tak..ale mě zajímal váš nzáor ma to hlavní téma diskuze..chjo:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 15:26:28
kikiwhite:NIC PROTI TOBE NEMAM ALE UKAZUJES SE JAKO EGOISTICKA PIZDA

žumpo
Smajlík  suvurov Muž30 Kategorie
19.05.2007 15:20:31
kikiwhite: No píšeš "člověk (zvláště CHLAP!!) by se měl osamostanit alespoň po stránce bydlení co nejříve" a na to já reaguju.
Podle mě by se měl člověk po stránce bydlení osamostatnit ve chvíli, kdy si to může dovolit. Když člověk bude platit za bydlení někde v podnájmu, tak na ten vlastní byt nikdy nenašetří, protože podnájmy (aspoň v Praze) sou drahý, až hrůza. Nějaký společný bydlení s kamarádama nic neřeší, protože když je člověk sám, tak mu stačí i 1+kk. Když budou bydlet spolu 2 lidi, tak už potřebujou aspoň 3 místnosti, aby se tam nepozabijeli, takže zase budeš platit za podnájem +/- stejný prachy. Takže nějaký osamostatnění za každou cenu mi nepřipadá zrovna jako nejlepší nápad.
 dobytek Muž25 Kategorie
19.05.2007 15:19:08
kikiwhite: Jo, jenže kolikrát nevíš, jak to v té rodině chodí, víš? Mě se stávalo jednu dobu docela běžně, když se mě někdo zeptal, kde a jak bydlím a zjistil, že teda s rodiči, tak hned takový zvláštní pohled. Jako že ty jseš ale neschopná nebo co. To mě docela uráželo. Oni neví, jak to u nás chodí a že opravdu nejsem mazánek, který to tady má jako v hotelu. Takže pokud odsuzuješ někoho, koho opravdu rodiče živí - fajn, ale zajímalo by mě, jak zjistíš, že je to opravdu tak?
 avada kedavra Žena Kategorie
19.05.2007 15:12:01
od Rez-ni-ka - no já třeba přes rok do školy chodit nemusím, ani seminárky apod se moc nevedou ... my máme "jenom" celkem extrémní zkouškové ... každý semestr minimálně 8 zkoušek, 4 - 6 zápočtů a občas seminárka místo zápočtu.

takže si najdu práci na HPP a zkouškové snad nějak zvládnu .. stejně i když jsem doma tak se učím jak nejméně to jde :)

... horší to mají lidé co na VŠ mají povinnou docházku, ale to zas jde řešit ISP, distančně apod
 Amores Peros Muž21 Kategorie
19.05.2007 15:10:49
".já BTW bydlím v baráku ne s rodiči takže se k nikomu nechci nakvartýrovat:-)))" docela sranda, jak si k tomu baraku ve 29 prisla?? dedictvi, darecek bohatyho tatinka.. jinak nevim, co je ti do toho v kolika kdo s kym zije a nekoho podle toho posuzovat
 ruprt
19.05.2007 15:08:03
No, ono je tu těch faktorů vážně víc. Já žiju s rodiči v dvoupatrové vilce, do centra to máme tak 20-30 minut vlakem. Za dopravu dám kolem 500,- Kč měsíčně. Jsem zatím na střední, takže žádné stěhování ani neplánuju, ale do budoucna... Umím si představit, že si s kamarády pronajmeme byteček někde na periferii města. Každý do toho vrazíme dva litry za měsíc a do centra budeme jezdit 30 minut MHDčkem. Ve dne budeme chodit na přednášky a v noci stát někam k pásu, abychom si na tu naši svobodu vydělali. Mnohem radši budu bydlet doma, kde mám klid a celý patro domu pro sebe. Na brigádu chodím dvakrát týdně, abych si vydělala na vlastní potřeby.
Plánuju, že se odstěhuju, až mi bude tak těch 25, až budu mít něco našetřeno.
 McGruderová Žena21 Kategorie
19.05.2007 15:02:45
zkap - ty asi neumíš číst, viď? tak nevím, kdo z nás je blbý - název diskuze - "Muži nad 26 žijcí s matkami nebo rodiči, které je živí"
radši ještě jednou - "Muži nad 26 žijcí s matkami nebo rodiči, které je živí"
a ještě jednou pro jistotu - "Muži nad 26 žijcí s matkami nebo rodiči, které je živí"

Takže o tobě ty kuře:-) se nikdo nebaví, tak kdyžtak pípej v jiné diskuzi nebo nenadávej. Ty máš ještě nárok se nechat živit...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 14:59:21
Peregrina, avada kedavra - Lidi sakra co blbnete? Proč jste si to pořádně nepřečetli? - ta diskuze je hlavně o lidech, kteřé žijí s rodiči v pozdním věku a ti je ŽIVÍ! Takže vlastně o vás se vůbec nebavím a to co píšete mi přijde celkem v poho - já bych třeba soužití s mým otcem nesnesla, ale když vám to tak vyhovuje, tak je to v pohodě a jak říkám, ta diskuze byla o něčem jiném.trochu mě štvete v tom, že to házíte (tu diskuzi) jinam, jak je tedy na Zp normální...

někteří vybraní - proč se ospravedlňujete i vy, kterým je 22, 23 atd..že bydlíte s rodiči, o vás jsem přece nepsala nic špatného, ne? viz celý název diskuze - "Muži nad 26 žijcí s matkami nebo rodiči, které je živí"
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 14:54:37
jeste poznamka - prijde mi nesmysl odstehovat se jako student a drit nekde na brigadach za par korun jen proto abych se osamostatnil - to je lepsi sedet v knizkach a neco se ucit a nechat se zivit rodici. da to clveku mnohem vic. kdyz neni problem sehnat kvalifikovanou praci a zajistit si prijem alespon 10 cistyho tak je to pohoda.
 od Rez-ni-ka Muž26 Kategorie
19.05.2007 14:53:50
podle me jsi uplne blba a resis picoviny. proc by nemohl bydlet u rodicu, kdyz jeste studuju. ono to tak vetsinou byva. ja taky nemam v planu kupovat si vlastni lze a platit si ho pri studiu na VS.
Smajlík  zkap Muž19 Kategorie
19.05.2007 14:45:37
Kodl - vzkaz z mého profilu:-)))---ozval se jeden zamindrákovaný blbeček:-))) - kopíruji: "mam takovej dojem, ze se chces chlapa s vlastnim barakem a zadarmo se k nemu naqartyrovat. A v ty diskuzi akorat nadavas chlapum: jaktoze nemate vlastni baraky ?!?!"
Odpověď pro něj - že seš zamindrákovanej ubožáček, který se to nějak vztáhl na sebe je tvoje věc...já BTW bydlím v baráku ne s rodiči takže se k nikomu nechci nakvartýrovat:-))) a jestli sis nevšiml, tak ta diskuze byla hlavně o mužích, které rodiče ŽIVÍ, nevím, kde jsi vzla něco o barácích:-))...tak se měj hezky a pozdravuj maminku:-)))
Fakt jsi mě pobavil, díky:-))
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 14:42:24
ono je odstehovat se a odstehovat se. kdyz se nekdo odstehuje od rodicu do bytu a rodice lepi vsechny ucty tak je to podivny detsky rozmar,zavislost neni prekonana. to uz je podle me daleko "dospelejsi" zit s rodici a podilet se na nakladech. nevidim v ziti s rodici ve spolecnem dome a podileni se na nakladech zadnou ostudu - chovaji li se k cloveku prevazne jako k dospelemu a pak az jako ke svemu diteti.
chces li- konkretni pripad toho negativniho co souziti s rodici prinasi tak se podivej na aliena-nepritele statu. je mu hodne pres tricet a zije s matkou v byte. a pokud vim tak vydrzvan je zase treba undra. staci koukat ve svem okoli a pozorovat co to s lidmi dela.
 od Rez-ni-ka Muž26 Kategorie
19.05.2007 14:40:36
neviděla bych to tak tragicky ... vidím to asi tak, že dostuduju až v 26 ... holt to tak bude na tom nic nezmenit ... ano privydelavat si bokem je fajn, ale nikdy tim rozhodne nepokryju naklady, co mam ... takze stejne do 26 pocitam s vyzivnym, co na me otec ze zakona a soudniho rozhodnuti plati ... a branit se tomu nebudu

v podstate si s temi penezmi vystacim bohate .. platim si z toho vse, kolej, dopravu mezi mesty a dve legitky na dopravu, jidlo a pri planovanem skudleni knizky .. jako kral si neziju, ale kdyz chci neco na sebe nebo neco navic (treba jit do hospody nebo nekam na jidlo, mimo mou kuchyn a sve umeni, ci zajit do bazenu) musim hnout prdeli a ty penize si vydelat ...

a priznavam bez vyzivneho bych byla v hajzlu ...

da se rict, ze doma s rodici (tedy ted uz jen s matkou a sestrou) zit nechci, moc jsem si zvykla na samostatnost ... uz proto jsem zdrhla na VS do jineho mesta ... ale chapu ty, kterym nic jineho nezbyva ...

stejne jako vim, ze moje sestra by chtela vypadnout z domova, ktera uz sama vydelava, ale ne dost, aby si zaplatila najem a vse v zivotu aniz by nezivorila ... a jeji pobyt doma je vyhodny pro vsechny strany, protoze by jinak matka neutahla byt a domacnost

takze je snadne rict, ze 26VS zivi rodice, tak je to spatne ... a kdyz vydelavajici dite zije s rodice, ze to je fajn

ale je tu moc faktoru, ktere pozapominas ... hodila bych to na 30let a pak bych na tom videla neco hodne spatneho ... ale ne VS studenty, kteri prave konci skolu a zacinaji si budovat svuj vlastni zivot
 NewStart Žena23 Kategorie
19.05.2007 14:37:17
Všechno je o domluvě, a o vzájemných vztázích v rodině. Jistě, generační neshody byly, jsou a budou, ale mám pocit, že v dnešní době se naprosto vytrácí tolerance a takt. Sbalit si pár svých švestek není problém, ale utáhnout sama vlastní bydlení je při průměrném platu nemyslitelné. Já sama ještě žiji s rodiči, ale pracuji a studuji k tomu. Nikdo mne nevyhodil, nevyhazuje a jak říkám, jde o domluvu a úctu k rodičům. Byla jsem vychovávána poměrně tvrdě, hranice jsem si uměla vždy stanovit, k bojům pochopitelně docházelo, ale není nic horšího, než se tzv. zdekovat a od rodiny utéct. Nejvíc potom stejně brečí ti, kterým se život nevyvedl a s prosíkem utíkají pod maminčinu sukni...Vím, co chci a věřím, že to jednou přijde.
 Tolerance a úcta
19.05.2007 14:29:04
jen proto abych o sobě mohl hrdě říct že bydlim sám a byl utahanej jak mourek z práce o to nestojim.Sice matka mi hodně pije krev, ale jsem hodně samostatnej a nebudu vyhazovat prachy za podnájem a až se povede maturita, zpadne od ní ta komandace uplně.Navíc na to že je to panelák ,je tu místa dost.
ale rozhodně pozoruju na více lidech tu pohodlnost, kdy jim maminka vypere , kdy uvaří a jsou scela na tom zavislí,tak zvyklí že to jinak neznaj, nejaky zapaseni s masem,nebo spinavym pradlem.
mas dosti pravdu a naražís na spravnej kamen, ale nedaval bych tomu takovej věkovej limit, ne každej je v tu dobu vyspělej.
A je to o prioritě , jeslti radši bydlet sám a při studiu schánět prachy na byt, nebo radši si vydělat penize na auto a moci se tak rodičům na víkend nekam vzdalit...radši volim to auto.
 karek Muž30 Kategorie
19.05.2007 14:19:29
to, že je dneska v módě vyhazovat tisíce za podnájem/hypotéku, ještě neznamená, že se do toho pohrnou hned všichni. někteří potřebujou mít své jisté, víš? každý nemá nervy na to, aby co rok sháněl nový podnájem/spolubydlící a pořád se stěhoval já osobně nevidím moc rozdílu v tom, jestli bydlím v domě s rodiči nebo s kamarády - stejně ti začnou časem lézt na nervy všichni

můj otec žil s rodiči, když se oženil. žil s nima, když jsem se narodila. dodnes žije s matkou (se svou i mou) pod jednou střechou a co? nic. nějak to ničemu nevadilo

mimochodem - znám pár lidí, kteří jsou skvěle samostatní, ale jinak jsou nepoužitelní, pro společný život nevhodní a naopak znám lidi žijící s rodiči a starší 26 let, kteří jsou naprosto v pohodě.

prostě máš jiný názor no. tak jak ty nepochopíš mě, tak já nepochopím tebe
Smajlík  peregrina Žena99 Kategorie
19.05.2007 14:15:22
Diky vzrustu cen nemovitosti jsem zustal bydlet u rodicu a vubec mne to netesi. S rodici zit nechci, ptz to s nimi byval docela horor. Zatimco ja tu pomalu chcipam, jim to tak vyhovuje. Drzi si mne tu na semeno, zrejme predpokladaji ze jim chci v duchodu utirat zadky. Nikdy jsem nedostal ani naznak otazky kde bych chtel bydlet. Spis se zeptaji proc bych jako mnel bydlet nekde jinde nez u nich. Co jim na to, kurva, mam rict? Ze potrebuju soukromi abych si mohl honit, nebo ze nemam zajem vest hospic kdyz mne tak dobre zivili? Takze jen tak prezivam ze dne na den, chodim do prace, prispivam na energie, platim jidlo a seru na vsechno. O tu trochu vulgarniho chlapstvi co mi dala vojna jsem uz zase prisel, stejnetak jako o svoje iluze, ze se nekdy neco zmeni.
 hodnej mysacek
19.05.2007 14:12:58
Já bydlim s matkou v důchodovym věku a už se těšim až zase jednou vypadnu. Neživí mě, živíme se každej sám, nájem platíme vejpůl, žeru si svoje, peru si svoje, s ní se téměř nevídám, protože buď jsem v práci nebo někde mimo, nebo je mimo ona. Mimo jsem bydlel už dvakrát, ale vždycky se to po čase nějak sesypalo na druhý straně, nebo to bylo tak nevýhodný, že se to nedalo táhnout v jednom. Tenhle rok snad konečně vypadnu nadobro a nijak méněcennej se kvuli tomu necejtim.
Taky záleží na zázemí v rodině že. Jsou lidi co se chvástaj svou úžasnou samostatností a vlastním bejvákem, přitom si na sebe pod statusem studenta nikdy nevydělali víc jak pár korunek měsíčně na brigádce a všechno za ně cálej prominentní rodiče, tak to jsou pak vážně borcí.
 DIRT Muž28 Kategorie
19.05.2007 14:10:43
No kdybych měl na to prachy, tak si hned nějakej byt koupim a odstěhuju se. Eště budu muset holt šetřit. Další alternativy jako zadlužit se, bydlet v pronajatym bytě, bydlet pod mostem, ve squatu, případně si koupit byt v nějaký prdeli světa a odstěhovat se z Prahy se mi moc nezamlouvaj.
 dobytek Muž25 Kategorie
19.05.2007 14:10:27
CarpaDiem - člověk si přece nemusí hned kupovat byt, když se chce osamostatnit...pokud OPRAVDU chce, může si s kamarády najít pronájem..Ti, kdo žijí s rodiči a tvrdí, že nemají peníze na to se osamostatnit a bla bla se jen vymlouvají - je to jen o lenosti, pohodlnosti často také o neschopnosti..

Jinak tvůj přístup se mi líbí:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
19.05.2007 14:07:50
Můj kamarád bydlí s rodiči dodnes. Je mu 38. :-) nevim, co je na tom špatného.
 modrovlaska Žena17 Kategorie
19.05.2007 14:07:02
Klídek, v Itálii je normálni, že syn bydlí u maminky i ve 30-ceti :) A taky co mě tady dost štve, nebo spíš nezvyk - ta jejich familiérnost. Jdeš po ulici a troubí na tebe chlapi co tě míjejí na skůtru nebo i v autech. V ČR by to bylo chápáno jako projev homosexuality, ale tady to nikoho ani nenapadne tak brát. Navíc je třeba normálni, že v létě ani nezavírají vchodové dveře od bytů v přízemi městských domů a mají tam zavěšené jenom ty ,,korálky´´ nevím jak se to jmenuje. Normálně chodíš těmi úzkými uličkami a skrze ty korálky vidíš postavy jak sedí u televize a hlasitě se baví. Domy na vesnicích často ani nejsou zvenčí omítnuté a pod viaduktama smrdí výkalama. Italové tady na jihu mi připomínají cikány v ČR (alespoň tak jak si to pamatuju - nebyl jsem tam už skoro 8 let). Na severu je to ale úplně jiný kafe. Sever to tady táhne.
 Karel S.
19.05.2007 14:06:23
Znám pár lidí, kterým je 30 a více a bydlí u rodičů - v domě, ne v bytě. Proč? To nevím.

Můj pohled - bydlím s rodiči v domě a vlastně se nehodlám stěhovat, protože i když máme občas neshody (velice drobné až banální), tak když to srovnám s jinýma možnostma, tak je to tady jako v ráji.

Jiné možnosti:
1. Podnájem - nepřichází v úvahu, tím jsem si již prošla a znova ne.
2. Spolubydlení - OMG, bydlím na malém městě a tady se spolubydlící shání těžko, spíše je to nemožné. Cizích lidí jsem si užila dost na kolejích.
3. Hypotéka na byt- v našem městě a okolí jsou buď předražené byty soukromé (většinou cihlové, tudíž ucházející) - od 600 000 za garsonku, spíše mega za 3+1 - do toho bych šla, kdybych to doma už fakt nemohla vydržet.
Dále tu jsou byty družstevní - panelákové, 4+1 od 450 000 nahoru - NIKDY. Na sídliště mezi kofoly a různou verbež NIKDY. Nehledě na to, že když si chce člověk vzít hypotéku na družstevní byt, tak musí zastavit jinou nemovitost - nemám.
4. Hypotéka na dům - dají se tu koupit baráky za mega a půl i s pozemkem, což je pro mě přijatelná cena, ale na co by mi byl barák. Tam by mi bylo smutno. Sama jsem vydržela bydlet půl roku a děkuji, nechci. Takže to je nejideálnější varianta v případě, že budu mít s kým bydlet.

Takže mám to tak, že u rodičů se mi líbí, ale když mi nabídne někdo něco jiného, tak se klidně odstěhuju ze dne na den bez problému. Zatím se nic lákavého nevyskylo.

P.S: Živím se sama, na chod domácnosti přispívám jak finančně, tak manuálně a nejvíce mě sere, že si lidi myslí, že jsem asi divná, když žiju jak žiju a že jsem se neodstěhovala pokud možno v 18 a netřela bídu s nouzí někde v zablešené garsonce.
 avada kedavra Žena Kategorie
19.05.2007 13:59:07
Tak co nejdříve, to je v dnešní dobu trochu složité, při dnešních cenách bytů.
Ale živit by ho maminka v 26 už určitě neměla :-)
Mně bude 20, s rodiči stále bydlím, protože ještě studuji, ale po skončení bakalářského studia hodlám pokračovat dálkově a najít si už nějaké stále zaměstnání a byt...
V 26 bych už nerad otravoval :-))
 CarpaDiem Muž20 Kategorie
19.05.2007 13:57:27
Já si teď hledám práci a až ji najdu tak do 2-3 měsíců se odstěhuju. Doma mě sice nikdo neomezuje, nemusím nic dělat, nemusím nic platit ... ale chci se osamostatnit a mít takový vlastní klídek. Hlavně mě zajímá reakce rodičů, až řeknu "tak jsem si našel práci a za 2 měsíce se stěhuju" - protože nic netuší

Sice nevím jak dodělám VŠ, ale snad jo ...


A co si o 26 + letých lidech bydlící s rodiči myslím ? Že jsou moc fixovaní na rodiče a nejsou schopni se osamostatnit, ale každého věc
 Amores Peros Muž21 Kategorie
19.05.2007 13:53:29
ono asi jde u chlapa buď že jsou hodně líní a nechce se jim jinam, nebo druhej možný důvod, hodně záleží na povaze a nemůžeš to srovnávat se sebou! Každej je jinej.
Smajlík  *Alby* Muž35 Kategorie
19.05.2007 13:51:18
Jojo, asi tak nějak, něco jiného je, pokud je třeba velký barák..Ale žít s rodiči v panelákovém bytě ve svém pokojíčku to asi ne...Já sem vypad z hnízda ve 22letech...
 Kakraholt Muž32 Kategorie
19.05.2007 13:50:26
Souhlasím s tebou ,navíc takový syn je následně nepoužitelný i pokud zůstane heterákem....
 nivea Žena36 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč