Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.214110, vloženo 06.05.2007 19:46:53 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
NOVÁ PRÁCE - čas na rozmyšlenou
Zkusila bych se s vámi poradit a předem se omlouvám za délku příspěvku, připadá mi ovšem, že nějaké názory rozumných lidí mi třeba pomůžou, tak předem moc díky.
Sháním si teď nové místo. Se starým jsem sice pořád spokojena, ale musím dojíždět dost daleko, což je náročné na finance i čas. Jedná se o školství. Pracuju teď pro soukromou jaz. školu jako lektor AJ a chci přesídlit na SŠ, nejlépe soukromou, kde mě alespoň slušně zaplatí.
Začala jsem vyvíjet úsilí teprve ve čtvrtek, poslala jsem životopisy na 3 inzeráty. Za hodinu již mi volaly zástupkyně dvou SŠ (z té třetí jen e-mail), že podle vzdělání a praxe jim vyhovuji (studovala jsem AJ na PFUK) a domluvily si se mnou pohovor. Jeden hned na pátek (tj. následující den).
Tato první SŠ je soukromá, zástupkyně i ředitel velice sympatičtí, nabídli mi relativně slušné peníze na to, že se jedná o sektor školství. I když prý měli před tím více zájemců, nikdo jim nevyhovoval tak jako já a bla bla. Na této škole je také zvykem, že uchazeč o výuku předvede ukázkovou hodinu, neboť kvalita profesorů je pro ně prvotní atd. Nicméně, zástupkyně začala uvažovat, že další ukázkové hodiny zruší, že já jsem jí nejsympatičtější, že mě ani vidět učit nemusí (fakt to nepíšu, abych se vytahovala:-), je to nutné, aby byl jasný celý kontext), že už má odhad na lidi ze své praxe atd.
Pochopitelně mi to dělalo velice dobře, nicméně to byla první škola, kterou jsem navštívila. Vůbec nevím, kolik nabízejí na jiných školách, jak to tam chodí atd., navíc tato škola kromě pozitiv má pro mě i svá negativa - hlavně - nedá se tam vůbec zaparkovat (Praha 3) a není to zrovna nejblíž od místa, kde bydlím. MHD bych jela dosti dlouho. Dostupnost je pro mě velice důležité hledisko. No, a vše směřovalo k tomu, že mi ještě ten den řekne, že mě bere i bez ukázkové hodiny, ale já sama jsem řekla, že ukázkovou hodinu klidně předvedu, ať se taky podívají i na jiné, aby to mohli porovnat. Měla jsem totiž strach, že by jinak chtěli, abych i já hned řekla, jestli chci nastoupit. Já to ovšem ještě nevím, chci se ještě porozhlédnout jinde.
Další pohovor mám ve čtvrtek, SŠ je také soukromá a zhlediska dostupnosti je pro mě lepší. Pochopitelně ale nevím, jaké podmínky mi tam nabídnou. Ukázková hodina té první školy je ve středu a pak, jestli mě tedy budou chtít, se budu muset vyslovit, jestli i já mám zájem. Nicméně zástupkyně oné první školy již dopředu deklarovala, že mi moc času na rozmyšlenou nedá, že max. do konce týdne. Takže jen tak tak stihnu pohovor na té druhé škole..no čas je to zkrátka krátký.
A co teď? Když řeknu, že potřebuji delší čas, riskuji, že mi ho nedá a dá přednost jinému uchazeči (ale před tím říkala, že nikoho lepšího nemají, takže je to spíš psychologická hra s těmi dalšími uchazeči?) a když to vezmu a nerozhlédnu se jinde, budu pak možná litovat. Tato škola má pro mě jedno veliké pozitivum - kromě AJ bych dostala nad úvazek čtyři hodiny tělocviku zaměřené na aerobic (jsem cvičitelka), což by pro mě bylo super (je fakt, že to nemám slíbeno na 100%, záleží na úvazku druhého tělocvikáře).
Ale je to přece jen první škola, kterou jsem viděla, první plat, který mi nabídli, tak já opravdu nevím. Mám to risknout s tím delším časem na rozmyšlenou? Myslíte, že mi ho fakt nedá, nebo že se mě takto snaží přitlačit, abych co nejdříve řekla ano a nechodila už po jiných pohovorech (o dalším pohovoru jsem jim řekla).
Všichni mi ale říkají, že je slušnost nechat na rozmyšlenou alespoň jeden týden. Pořád o tom přemýšlím, na této škole je pro mě velké plus ten aerobic, fakt bych tam docela chtěla (tak 80%), ale mínus ta poloha.
Mám prostě říct, že ten čas v každém případě potřebuji a riskovat, že vezme někoho jiného a nebo doufat, že to na mě tak trošku hrála?
Díky moc za Vaše názory.
 kikiwhite Žena29 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
07.05.2007 10:03:24
Nenech na sebe tlacit a rekni si o cas na rozmyslenou, jestli te tak chteji, tak ten tyden pockaji.
Smajlík  meduza Žena23 Kategorie
06.05.2007 23:37:50
myslím, že spíše o tu školu nemají zájem učitelé, protože jen tak na základě sympatií by tě přece nebrali, když před tím krafali o ukázkové hodině. je to podezřelé.
píšeš, že chceš stávající vyhovující zaměstnání změnit kvůli dojíždění a pak si vybereš zase takovou školu, do které to máš daleko? být tebou, počkám, oni ti ten čas na rozmyšlenou určitě dají.
 peregrina Žena99 Kategorie
06.05.2007 22:43:05
Ve tvém oboru se teda vůbec nevyznám, ale obecně, když už bych chtěl změnit místo, a mám nějaké nabídky, nechtěl bych být pod časovým tlakem, a chtěl bych si vybrat aspoň ze 3 nabídek. Myslím, že na tom nejsi tak špatně, abys musela hned vzít první nabídku. Oni prostě musí respektovat, že chceš určitý čas na rozmyšlenou. Je fakt možné, že je to jejich taktika, aby tě přesvědčili hned a neměla jsi čas zjistit, že jinde by ti nabídli lepší podmínky. Zdá se mi to trochu podezřelé, že nemůžou týden počkat.
Pokus se vyhradit si na hledání určitý čas a udělej si pohovor aspoň ve třech školách. Potom si porovnej plusy a mínusy, a to jak ty měřetelné (plat, výhody, konkrétní podmínky) tak i ty pocitové (sympatie, atmosféra ve škole atd.).
Tak držím palce při dobrém výběru. :)
 Cocteau Muž99 Kategorie
06.05.2007 22:14:31
lene - MHD by šlo jedině v kombinaci s autem, ale i tak by to dalo tak přes hoďku, přemýšlela jsem už o různých kombinacích ...bez auta, to by byl běs z té naší pr..:-)
A si vem - učení od osmi - musela bych vyjíždět tak 6.45, možná i dřív..:-( Já už si prostě navykla na pohodlnou cestu do té Bolky, bez nervů a zácp, pohodlné zaparkování..a teď - fakt mám z toho hrůzu a navíc, jak brzo bych tam takto nepohodlně musela dorazit...že na SŠ budu mít od osmi, to mi bylo jasné, ale aspoň proto bych měla mít slušné spojení..chjo..jinak by se mi tam líbilo...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
06.05.2007 22:04:24
kikiwhite: a co MHD? ... vím, že pohodlností se to autu nevyrovná ... ale ráno je to většinou rychlejší ... (ale nevím, jaké máš do centra spojení MHD) + za lítačku utratíš míň než za benzin ...
 Lene Žena26 Kategorie
06.05.2007 21:58:00
lene - to dojíždění - je to absurdní ale - teď dojíždím do MB (učím ve Škodovce) a časově je to lepší než sem (žádné zácpy jako v Pze, bydlím na okraji směrem k Boleslavi), jenže - kilometrově je to pochopitelně jinde:-) . Do MB to mám denně 100 km (tam i zpátky), ale jedu jen 35 min. Na Žižkov než se dokodrcám a zaparkuju to může trvat i hodinu, ale je to asi jen 12 km.
No a ta potenciální druhá škola - to by bylo autem tak 15 - 20 min, asi 10 km, ale lepší směr bez větších zácp..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
06.05.2007 21:50:32
kikiwhite : to nemělo být napadení tvých schopností :o) ... jen možnosti ... šlo o to, že se o té ukázkové zmiňovali, ale najednou vůbec nebyla potřeba ... to mi na tom bylo divné (+ si myslím, že 52letou paní tam vůbec nepotkáš) ... můžu se mýlit, v tomto případě bych se ráda mýlila ...

jak to máš s tím dojížděním teď x do téhle školy?
 Lene Žena26 Kategorie
06.05.2007 21:42:16
lene - nechci se jako hájit, jak jsem dobrá, ale ono ted ve školství je už trochu jinak - soukromé školy a agentury teď platí docela mizerně a státní školství je teď již skoro výhodnější, než soukromý sektor (myslím, co se týče peněz), takže si fakt nemyslím, že angličtináře hledají již 6 měsíců. Navíc ten den, kdy já mám tu ukázkovou hodinu, má ukázkovou hodinu ještě jedna paní (ostatní kandidáti prý nebyli vhodní), která je prý také dobrá, má ale oproti mě (prý) jedinou nevýhodu, že je jí 52 a oni chtějí maldé profesory. A právě té paní by to místo prý dali, kdybych já odmítla.
Navíc, kdyby měli takovou nouzi, tak by jistě ukázkovou hodinu vůbec nechtěli, ani by se o ní nezmiňovali..
Ale díky za názor, je to pro mě opravdu podnětné..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
06.05.2007 21:27:54
uvidíš podle toho druhého pohovoru ... tahle škola má pro tebe hodně plusů ... jediné mínus, kterého jsem si všimla, je dojíždění ... pokud je kratší, než doba dojíždění, kterou máš teď ... nebrala bych to jako rozhodující faktor ... časem můžeš zjistit dobrou, kratší a pohodlnější cestu + vyřešit parkování...
co se teď zhruba může stát:
1) ta druhá škola se ti nebude moc zdát, ale nabídnou ti víc peněz a je to blíž
2) peněz bude cca stejně, lidé docela sympatičtí, je to blízko
3) vůbec se ti tam nebude líbit, peněz málo atd.

zdá se mi, že se ti tahle škola hodně líbí ... to, že jsi ji viděla první přece neznamená, že je to špatné a že jinde to musí být lepší ...

opravdu počkej na ten pohovor na druhé škole a uvidíš ...

další možnost je, že ta škola jen rychle potřebuje angličtináře, takže slibují ... "nepotřebujeme Vás vidět, jste už od pohledu učitelka jak má být" (což se mi zdá divné) ... "aerobik, to by určitě šlo nějak udělat"

zkus si zjistit, jak dlouho už hledají angličtináře ... a teď nechci urazit, ale - jak moc jsou zoufalí (tzn. třeba 6-8 měsíců se jim nikdo neozval a pak přijdeš jak dar z nebes ... a nechtějí tě pustit)

přeju ať to vyjde
Smajlík  Lene Žena26 Kategorie
06.05.2007 21:17:27
nenech sebou manipulovat
 jája
06.05.2007 20:58:11
Myslím, že jako angličtinářka (doufám že dobrá :) ...), si můžeš dovolit vybírat.
 Charles Muž49 Kategorie
06.05.2007 20:48:10
pampidam - že by jim tam nikdo nechtěl učit si opravdu nemyslím - oni fakt slušně platí, je to normální SŠ, docela i známá..

Haloun nereg. - nabídky určitě nějaké měla, to si myslím, že nekecala, spíš neměli potřebnou aprobaci a zkušenosti - tedy, to mi říkala..já mám totiž opravdu výhodu, že mám slušnou praxi a přesně aprobaci, kterou oni požadují..

jinak díky všem zatím za názory..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
06.05.2007 20:32:11
Myslim, ze to na tebe trochu hraje. Tim nerikam, ze nejsi tak dobra a ze o tebe nestoji. Ale nebude to tak horke.

Bud mila, hodne vstricna, ale ten tyden si tam nech, aby ses mohla rozhodovat mezi vice nabidkami.

Vezmi si, zes napsala na 3 veci a odevsad se ti okamzite ozvali. Takze se ani neni nutne tolik strachovat.
 Jossyf
06.05.2007 20:29:35
Odrazuje Tě ta dostupnost a nešlo Ti právě o ten čas, který Ti zabere cesta do zaměstnání? A trochu mi přijde podezřelé, jak říkali, že nechcou hodinu na ukázku, že už mají jasno, buď si vážně tak moc dobrá:)nebo jim tam nikdo nechce učit.
 pampidam Žena Kategorie
06.05.2007 20:26:59
no hele, hlavně si předem omrkni s jakejma lidma se tam budeš každej pracovní den vídat. Tohle by třeba pro mě bylo důležitější kritérium než nějaká vzdálenost. Jinak si nemyslím, že zmíněná zástupkyně má tolik nabídek, spíš má nedostatek lidí a potřebuje to rychle zalepit. Ale ber to fakt jen jako můj dojem, plynoucí nikoliv ze skušeností na trhu práce ale z reklam kde požadavek rychlé odpovědi znamená vždycky podraz.
 Haloun nereg.Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2