Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1237114, vloženo 08.07.2024 13:35:33 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Polský teror na severní moravě
Dobrý den. Jakožto student historie se hodně zajímám o první polovinu 20 století a mimo jiné také o československo-polskou válku. Nebudu se tady rozepisovat o podrobnostech, protože tady to asi stejně nikoho moc nezajímá, jen se vás zeptám - je správné, že jsme u nás dovolili zůstat Polákům na severní Moravě? Možná to nevíte, ale v ČR žijí desetitisíce Poláků. Je to následek československo-polské války, kterou jsme my vyhráli a zabrali jsme území, na kterém žili etničtí Poláci. Tito Poláci pak na První Republiky podnikali teroristické útoky proti československým úřadům na Těšínsku, vraždili státní úředníky, sabotovali výrobu v železárnách a celkově dělali vše proto, aby se Těšínsko připojilo k Polsku. Málo kdo to dnes ví. Když se dnes vypravíte na Těšínsko tak jsou tam všude polské nápisy. Třeba v Českém Těšíně je na nádraží napsáno Český Těšín nádraží a pod tím Cieszyn Drorzec, nebo Městský Úřad a pod tím Urzond Miejski. Dokonce mají vlastní vysílání v polštině v české televizi. Byl jsem tam a Ti lidi, hlavně na tamních vesnicích jsou nám Čechům dodnes nepřátelští. Mluví svým polským nářečím a když slyší někoho mluvit česky tak hned nadávají. Mají tam i polské školy, do kterých posílají svoje děti. Mluví polsky, nebo polským nářečím. Jsou jako Romové, vůbec nemají snahu se integrovat do české společnosti. Jak to, že se tito lidé ani po sto letech od války neintegrovali mezi nás? Je správné, že vůbec tady jsou? Němce jsme, naprosto správně, po 2 světové válce odsunuli, ale Poláci na severní Moravě zůstali a škodí dodnes. Jaký na to máte názor, pokud se o tu problematiku aspoň trochu zajímáte a máte povědomí o tom, že tam nějaký takový problém je? Mají právo tito lidé žít mezi námi? Nebo by se měli vrátit do své vlasti, za kterou považují Polsko?
 student historie Muž23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
09.07.2024 12:23:57
Tak bohužel na tomto webu nefungují ani odkazy. Kdo, ale chce tak si ty informace dohledá.
 student historie
09.07.2024 12:08:00
https://1url.cz/g1i9b
https://1url.cz/a1i96
https://1url.cz/F1i98
https://1url.cz/V1i9x
https://1url.cz/D1i9A
 student historie
09.07.2024 11:48:20
wxjrtl-hltl - No podle toho jak píšeš tak budeš taky určitě ,,Čech jak poleno,,... Byl jsem tam u vás. A jste to vy Poláci kdo se snaží rozdmychávat vášně ne já. Nejvíc nesympatický je mi ten váš separatismus, když ani po 100 letech co už mezi námi žijete nejste ochotní se integrovat do naši společnosti. Možná nejseš přímo Polák ale mezi nás taky nepatříš. Budeš potomek poláků co mluví tam tou vaši nářeční hatmatilkou a prohlašujou se za Čechy. Co máš společného s Čechem s Plzně, nebo z Prahy?

My totiž poláky máme rádi, řekl bych že dokonce radši než pražáky a čechy
..........

Kdo to je to ,,vy?,, když se o pražácích a Češích vyjadřuješ jako o ,,těch,,? Už z toho je zřejmé, že se necítíš být a nejseš součástí našeho národa. To je právě ten váš separatismus. Asi by taky bylo lepší aby ses vrátil do své polské vlasti.ale v životě jsem teda neslyšela že by Poláci dělali někde nějaký teror
.......................

Nejen to. Oni nás dokonce i vojensky napadli:

https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/regiony/na-ceskoslovensko-se-po-nemcich-vrhli-i-polac - i-za-tyden-obsadili-tesinsko-74632 -

Co se týče jejich teroru, tak zakládali polské bojůvky a teroristickým způsobem útočili na policejní stanice, úřady i se pokusili podpálit kasárna v Českém Těšíně. Stejně tak zabíjeli úředníky, policisty, celníky. Když tam mezi nima žiješ, tak si přečti na toto téma něco z historie, protože kdo ví jestli se zase ty doby nevrátí. Může přijít nějaká globální politická destabilita v Evropě a oni tam pak zase mohou usilovat o připojení Těšínska k Polsku. A nedivil bych se kdyby znova sáhli k teroristickým metodám:

https://sd.usd.cas.cz/pdfs/sod/2004/04/13.pdf

Jeden z mnoha polských teroristických útoků (zde útok bombou na dům českého státního úředníka) :

https://cs.wikipedia.org/wiki/Plebiscit_na_T%C4%9B%C5%A1%C3%ADnsku#/media/Soubor:Bomb_atta - ck_Orlov%C3%A1.jpg -

Zde je to celé celkem dobře popsáno:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Plebiscit_na_T%C4%9B%C5%A1%C3%ADnsku

Jinak ještě, trochu odbočka, ale taky to o nich dost vypovídá, doporučuji si přečíst:

https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/svet/historik-grabowski-polaci-za-valky-zavrazdili-ne - bo-predali-nacistum-pres-200-tisic-zidu-101225 -
 student historie
08.07.2024 22:59:16
Já nevím moc se v tom nevyznám ale v životě jsem teda neslyšela že by Poláci dělali někde nějaký teror že jsi dostal přes hubu v hospode taky mohlo být kvuli tomu že jsi se tam choval jako dement. Ale nevím no.
 Tojsemvedela Žena34 Kategorie
08.07.2024 20:55:44
Ale jo, myslím že si "student" vydělal pár rublíků, aspoň za snahu a urputnost, třeba mu na pár dní odloží nástup na "SVO".

I když očividně nikdy nebyl Slezsku (hranice severní moravy bys měl znát ty experte) a všecko si bere hezky teoreticky a snaží se rozdmýchávat nepřítelství, se kterým ale nemá žádnou šanci. My totiž poláky máme rádi, řekl bych že dokonce radši než pražáky a čechy, už jenom v ostravě většina lidí mluví a rozumí "šlonsky" natož v těšíně kde je to tak promíchané že poláci rozumí česky a berou v obchodách koruny a opačně. Mimochodem, česky muvíme daleko spisovněji než češi, možná s pro někoho divným přízvukem, ale daleko spisovněji. Možná kdybys šel do gorolska, tam bys nerozuměl, ale tam nerozumíme ani my.

Spousta poláků tu pracuje, spousta čechů bydlí ve polsku, když jdeš v víkendu do polských měst na trhy tak neslyšíš polštinu, když potřebuješ něco sehnat tak poláci to seženou o půlku levněji ještě s perfektním servisem a za to obchodní myšloení je budu vždycky obdivovat (oni na nás zase berou smysl pro humor a technické znalosti a schopnosti)

Jestli chceš pro-tip tak si vyber nějaké místo poblíž Turówa na severu čech, tam bys možná uspěl s tím co si plánoval, ale ve Slezsku? bez šance.
 wxjrtl-hltl
08.07.2024 17:58:40
Nevím, mně připadá, že Ewa Farna se celkem integrovala.
 Ludwa
08.07.2024 17:55:35
Přišlo mi to celý docela zvláštní, než jsi konečně udeřil hřebíček na hlavičku - "jsou to Romové". (Tzn. v překladu do češtiny, cikáni.) Takže co ti na tom vlastně přijde divnýho? Nejsou to Poláci, nejsou to Češi, jsou to polský cikáni. To dává dokonalej smysl. Pokud se chceš podivovat nad tím, proč jsou cikáni takový, jaký jsou, tak je zbytečný to dávat do souvislosti s nějakou válkou. Ale samozřejmě ano, měli být odsunuti. Jenže hold po válce byli cigoši spíš chápáni jako oběti nacismu, tak se to asi neřešilo. (Můj odhad.) Se skutečnýma Polákama to ale nemá co dělat.

Odsun němců byla samozřejmě naprosto správná a zasloužená věc, spíš jsme je tehdy měli postřílet jako oni by to udělali s námi. Nechápu, jak může tento akt někdo zpochybňovat.
 Enchápu
08.07.2024 15:59:51
história sú náhodné spory každého s každým, také uvažovanie nemá budúcnosť

ako budúci učiteľ histórie neradikalizuj deti =)
Smajlík  jongo
08.07.2024 15:53:43
Veela - tak to je Tvoje zkušenost. Mnozí tamně žijící Češi to vidí jinak. To už ani nemluvím o těch, kteří tam byli v minulosti Poláky povražděni, stačilo, že zastávali nějakou důležitou funkci ve státní správě. Zde mluvím hlavně o 20 a 30 letech minulého století, ale nesmíme na to zapomínat. Tamní polské obyvatelstvo je nám dodnes značně nepřátelský nastaveno. Hlavně ti starší.


Tady si přečtěte, ti co nevědí. Mezery v odkazu vymazat:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sedmidenn%C3%AD_v%C3%A1lka
 student historie
08.07.2024 15:50:45
student historie - Slováci naši bratři nejsou. Nikdy nebyli. Pokud už nazývat nějaký národ jako bratrský, k němuž máme nejblíž, tak jsou to Němci, jež zde žili a skvěle vycházeli s Čechy stovky let.
 šoférBusu Muž33 Kategorie
08.07.2024 15:45:19
student: Ne, Češka, původně žijící více ve vnitrozemí. Sem jsem se přestěhovala před deseti lety a kdyby tu bylo to, co popisuješ, asi bych si toho všimla. Manžela mám z české rodiny a mezi přáteli české i polské rodiny, u polské kamarádky teď dcerka přespávala, mají nás moc rádi a my je a takhle známe více rodin, mezi kterými nic tebou popsaného neexistuje. S nářečím jsem měla problém ze začátku, hlavně třeba u zubařky, když na mě spustila bezzubá paní, teď ale plně rozumím, nicméně sama mluvím česky a každý je s tím úplně stejně v pohodě jako já s jeho nářečím...
Smajlík  Veela Žena35 Kategorie
08.07.2024 15:44:55
šoférBusu - Mě jsou teda sympatičtější Slováci. Je to náš bratrský národ. S Polákama jsme měli historicky velmi vážné problémy. Mimojiné zmíňovaná válka, která byla následkem toho, že svévolně (po první světové válce a rozpadu Rakouska Uherska) zabrali historicky české území - Těšínsko. A jejich zmíněný terorismus, který pak následoval.

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ceskoslovensko-polsk%C3%BD_spor_o_T%C4%9B%C5%A1%C3%ADns - ko -
 student historie
08.07.2024 15:39:40
student historie - nemáš pravdu. Poláci na Těšínsku jsou v pohodě, a jak už tu někdo zmiňoval, jsou sympatičtější než Slováci.
 šoférBusu Muž33 Kategorie
08.07.2024 15:36:23
Veela - no já mám po návštěvě vašeho regionu jiný názor. Ty jseš taky Polka?
 student historie
08.07.2024 15:31:28
Rozálie - odkaz bohužel nefunguje...
Smajlík  šoférBusu Muž33 Kategorie
08.07.2024 15:31:08
To je blbost, žádné takové nepřátelství tu není, ano, jsou tu polské školy, hodně lidí mluví nářečím nebo přímo Polsky, jsou tu dvojjazyčné nápisy právě kvůli velké polské menšině, ale neexistuje tu žádné národnostně motivované nepřátelství, české i polské děti chodí na stejné kroužky, české i polské rodiny se vzájemně navštěvují, národnost je to poslední, co koho zajímá, o žádné neintegrovanosti nemůže být řeč...
Smajlík  Veela Žena35 Kategorie
08.07.2024 15:28:03
Rozálie-ok. Chápu. Mimochodem, nezvažuješ si vytvořit profil na Zp?
 šoférBusu Muž33 Kategorie
08.07.2024 15:23:56
šofér: Tak ale do profilu, protože tohle je fakt dobré téma a nechci mu to kazit :-)
 Rozálie
08.07.2024 15:17:06
Rozálie - jé, myslel jsem, že už na zp nechodíš. Pošleš mi prosím další odkaz na nakopávací video? Tak, jako minule.
 šoférBusu Muž33 Kategorie
08.07.2024 15:16:28
Rozálie - ty jseš nepochybně taky Polka, takže není divu, že se takhle vyjadřuješ. Já tady nemám zapotřebí nikoho o ničem přesvědčovat.

nakráčel do místní hospody a říkal starousedlíkům, jak mají žít.
---

Ale oni žijí v České Republice a ne v Polsku!
 student historie
08.07.2024 15:13:11
"Napadli mě. V tamní hospodě když jsem řekl, že Slezsko je součást českých zemí a že oni neoprávněně zabrali naše území v roce 1918. Ta válka to byla reakce na jejich útočné akce, a tu válku prostě prohráli a s tím se musí smířit. Jestli tady chtějí být tak musí respektovat, že žijí v České Republice a ne v Polsku."

------
Jo, takže kecáš. NIKDO není takový de***, aby (ještě takové děcko jako ty) nakráčel do místní hospody a říkal starousedlíkům, jak mají žít.

Nicméně ti dávám 10/10 za kreativitu, věrohodnost, komunikaci s přispěvovateli a za to, že jsi mě fakt nachytal. Tenhle flame se ti povedl na jedničku :-) Dobrá práce! Jen tak dál!
Smajlík  Rozálie
08.07.2024 15:08:48
Odlišný - nic ve zlém, ale je to naše území ne jejich. V Polsku bych takhle samozřejmě nemluvil, ale tady jsem v České Republice. A to platí i na Těšínsku.
 student historie
08.07.2024 15:06:36
student historie : Otevíráš staré rány a pak se divíš, že tě někdo napadne. Sorry, ale po právu, chybí ti sociální inteligence, vyloženě si o to říkáš.
 Odlišný Muž25 Kategorie
08.07.2024 14:58:32
skoropšonk - tak já studuju s jedním člověkem od vás a mluví podobně jako ty. Mimochodem je to Polák. Prostě tady nemáte co dělat, přestěhujte se do Polska když se stejně prohlašujete za Poláky a s námi nechcete nic mít. Proč tady teda pořád jste? ...
Smajlík  student historie
08.07.2024 14:54:48
Dokonce bych si troufl tvrdit, milé děti, že tenhle kremlobot nikdy na severní Moravě nebyl, natož v Těšíně a už vůbec ne v nějaké vesnici. Já z Těšína pocházím, mám tam rodiče a furt za něma jezdím. Soužití s Polákama je úplně v pohodě, lepší než se Slovákama.
Je to lhář.
 skoropšonk
08.07.2024 14:52:31
Rozálie - Napadli mě. V tamní hospodě když jsem řekl, že Slezsko je součást českých zemí a že oni neoprávněně zabrali naše území v roce 1918. Ta válka to byla reakce na jejich útočné akce, a tu válku prostě prohráli a s tím se musí smířit. Jestli tady chtějí být tak musí respektovat, že žijí v České Republice a ne v Polsku.
 student historie
08.07.2024 14:47:28
No a co ti tam teda udělali? Probodli ti hýždi vidlemi nebo co teda?
 Rozálie
08.07.2024 14:47:06
skoropšonk - aha. Tak pro tvoji informaci já velmi silně podporuji ozbrojený boj Ukrajinců proti Rusům. Na rozdíl od nás měli koule se bránit. Na nás taky zaútočili rusáci v roce 1968, což ale asi nedouk jako jseš ty nebude vědět.
Smajlík  student historie
08.07.2024 14:42:40
Tyhle úvahy se pravidelně objevují, když nějakej polskej představitel potvrdí podporu Ukrajině.
Takže, milé děti, tohle nebude žádnej "student historie", ale docela obyčejná kremlofilcka, nějaká bolševická hnida, co se snaží rozrýpat společnost dosud neotřelým způsobem.
 skoropšonk
08.07.2024 14:40:37
Rozálie - vyprav se tady a pak mluv:
https://www.obechradek.cz

Obec s největší polskou menšinou u nás. Stačí, že budeš mluvit česky, už tamní zdejší budou proti tobě.
Smajlík  student historie
08.07.2024 14:35:18
Prostě lžeš, ale PROČ? To sis fakt myslel, že na zpovědnici nechodí ani jeden člověk, který to tam zná?
 Rozálie
08.07.2024 14:34:13
TVL já jsem jako malá jezdila na Těšínsko za babčou každé prázdniny.
 Rozálie
08.07.2024 14:28:31
Rozálie - společnost se snaží rozdělovat Poláci na Těšínsku ne já. Zajeď se tam podívat a uvidíš.
 student historie
08.07.2024 14:26:55
Odlišný - tak se vyprav do vesnic v podBeskydí třeba do Bystřice nad Olší. Zajdi do jedné z tamních hospod a mluv tam česky, případně se ještě rozpovídej na téma česko-polské války. A uvidíš jak jsou ti lidi nám Čechům přátelští...
 student historie
08.07.2024 14:22:50
Souhlasím s ostatními, jenom se snažíš ještě více rozdělit společnost.

Jaksi jsi "zapomněl" zmínit, že ti Poláci v pohraničí taky umí perfektně česky a rozhodně se nějak neseparují, nesnaží se nic bojkotovat ani nic podobného. Stejně jako zpěvačka Ewa Farna mluví přirozeně česky i polsky, tak to umí oni. A pracují většinou v Třineckých železárnách, kdysi v dolech a v Liberty.

Žádné nepřátelství jsem tam nikdy nezaznamenala, nebo takhle: Lidi na Ostravsku jsou podezřívaví a tváří se nepřátelsky, ale to jednak nemá nic společného s národností a druhak stačí se s nimi dát do řeči a trochu je poznat a vidíš, že jsou většinou v pohodě. Ale zase - to není polskou národností, to je proto, že Ostravsko-Karvinský region je prostě jak "dvanáctý distrikt" z Hunger Games :-D

Dále jsi "zapomněl" zmínit skutečnost, že takzvaná československo-polská válka trvala JEDEN TÝDEN a zemřelo více Poláků než Čechů.

A to už vůbec nezmiňuji fakt, že v Schengenském prostoru EU jakkoli rozdělovat národy a někoho někam odsunovat je fakt strašná, ale strašná pí... ehm, nesmysl.
 Rozálie
08.07.2024 14:16:49
Na ostravsku, v okolí bohumína, nikde jsem národnostní spory nepozoroval, sledoval jsem harmonii dvou národů žijích vedle sebe. Ano, občas byly slyšet nadávky na smrad z továren který z polska přicházel kdyš špatně foukal vítr, to bylo asi vše.
Těšínsko je dost speficická oblást se spefickou minulostí, budme rádi že to tam nějak funguje a nevrtejme se ve vosím hnízdě.
 Odlišný Muž25 Kategorie
08.07.2024 14:15:16
*Vykuk* - tak jakožto Slovák jistě chápeš tyto národností otázky, protože vy máte stejný problém na svém území s Maďary (maďarské školy u vás, území kde je maďarská menšina většinou a nechce se integrovat mezi Slováky). A to ještě v mnohem zvýšené míře, než máme my s Poláky. Vy tam ještě navíc máte půl milionu Romů. U nás se to opravdu omezuje jen na oblast Těšínska, ale Slovensko, takže někdejší ,,Severní Uhry,, jsou dodnes domovem cca. miliona občanů maďarské národnosti, kteří dnes mají slovenské občanství. Takže ty bys narozdíl od zdejších diskutérů měl chápat o čem tady mluvím když píšu o těchto národnostních problémech.
 student historie
08.07.2024 14:12:45
student historie : Nebudu říkat že ten problém tam neexistuje, nevím, tam jsem přesně nebydlel.
Pro mě je důležitější, co si myslí polská většina, né jedno konkrétní území kde se mohly dít křivdy a někteří lidé to dodnes nezkousli.
A má zkušenost prostě mluví jednoznačně, polsko jsem 2x procestoval a nikde jsem se nesetkal s špatným zacházením, zažehnout celonárodní sport kvůli jedné enklávy je nesmyslné a k ničemu to nevede.
Díváš se na to příliš uzkým pohledem, nedomýšlejíc následky toho, co navrhuješ. Někdy je třeba dělat kompromisy a smířit se s tím, že né vždy to musí být ideální situace.
Je to pro dobro našich národních vztahů.
 Odlišný Muž25 Kategorie
08.07.2024 14:09:36
student historie: Keby si bol student, vedel by si, ze sa narodili v zemi svojich predkov.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
08.07.2024 14:06:31
Odlišný - To je pěkné, ale byls někdy na Těšínsku? Tam ti Poláci jsou opravdu proti nám a dodnes se prohlašují za polské vlastence a chtějí, aby to území bylo připojeno k Polsku. Ani český nemluví, svoje děti vychovávaní jako Poláky a štvou je proti Čechům. To prostě podle mě není v pořádku. Když teda jsou Poláci, tak ať se vratí do své vlasti. Tu válku tehdy před 100 lety prohráli, to už konečně musí příjmout.
 student historie
08.07.2024 14:03:06
Ako student by si napr musel vediet, ze vsetky povojnove odsuny boli robene uz len so suhlasom velmoci, atd, atd. Skratka, prezradil si svoju nevedomost.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
08.07.2024 13:59:39
O historii toho viem svoje a preto ani ja neverim, ze si studentom historie. Nepredlozil si nic, co by ma o tom presvedcilo...
Podla mna si len provokater, ktory sa snazi len vyvolat burlivu diskusiu a zamerne rozhadat spolocnost.
Smajlík  *Vykuk* Muž62 Kategorie
08.07.2024 13:59:03
Hele, chápu že jako někdo kdo to studuje tak se o to zajímáš do detailů.
Za mě je lepší minulost nechat minulostí, křivdy se děly na všechny strany, zabíjení bylo v evropě normální stovky a tisíce let.
Nechme minulost spát a budujme se sousedy dobré vztahy, tohle pitvání se v x desítkách let starých věcech je kontraproduktivní a může zažehnout nesmyslné spory.
Já většinu života bydlel kilometr od polských hranic a musím říci, že poláky mám strašně rád. Jsou pohostinní, milí, moc mi ten národ sedí, má rodina se s poláky v přátelské rovině stýká dodnes.
Podle mého jen umělě přiživuješ nějaké předsudky a polopravdy.
 Odlišný Muž25 Kategorie
08.07.2024 13:52:34
Kvetak - a to jako proč? Studuji na katedře historie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Retardovaný budeš asi spíš ty.Hagen - odsun Němců byl naprosto správný. Oni se už před 2 světovou válkou po záboru Sudet III.řísi přihlásili k německému státnímu občanství, takže to bylo naprosto korektní. Byli vrácení do vlasti. Ale co Poláci, ti tady zůstali i když tady neměli do dělat. To byla chyba. A oni opravdu škodí dodnes. Byli by snad schopní i podstoupit ozbrojený boj v zájmu toho, aby se Těšínsko připojilo k Polsku.
 student historie
08.07.2024 13:45:37
Odsun Němců byla chyba. Pohraničí za to dodnes platí.
 Hagen
08.07.2024 13:39:44
Zaprve nejsi zadny student a zadruhe jsi dle vseho retardovany.
 KvetakPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč