Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1235758, vloženo 09.06.2024 23:59:23 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak se naučit anglicky?
Dejme tomu, že na eventuální kariérní postup nutně potřebuju AJ.
Teď je to tak, že dokumentaci i beletrii si přečtu, jsem schopen napsat mail, který, ač ne perfektní, je pravopisně lepší než výkon mých nadřízených.

V čem ale ono vedou, a já ne, je mluva a poslech. Pokud píšu, jazyk i slova mi plynou skvělé, při mluvení musím pořád hledat slova. A pokud jde o poslech, já prostě nerozumím. Mám ten problém i v češtině, kdy jak někdo jedno slovo zahuhňá, nedokážu ho odhadnout, takže koukám na to, co se po mně chce.

V AJ je tento problém znásobený. Všichni, kdo anglicky umí poslouchat, mi říkají, že jistě rozumí každé třetí slovo, zbytek vyplyne z kontextu. To mně vůbec nejde. Poslouchám, zachytím izolovaná slova, nechápu, oč jde.
Na přednášky, videa i seriály musím koukat s AJ titulky a transkripcemi.

A má otázka je: jak se toto naučit? Jak se naučit rozumět? Protože to je to, co budu potřebovat. Komunikovat se zahraničními partnery naživo, poslouchat a hned reagovat.
A i když poslouchám AJ materiály už roky, zlepšení veškeré žádné. Kde je problém?

Nebo je možné, že někdo na to prostě nemá? A jak je možné, že číst a psát svedu, ale poslech je nad mé schopnosti?
 Božský Hirohiko Muž28  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
11.06.2024 06:57:17
Quakie:
A nechceš nám tu svoji angličtinu trochu předvést?
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
11.06.2024 03:16:31
v r. 1985 jem byl vhozen do USA se znalostí angličtiny NULA !!
Po 40ti letech, pravda, je to jinak, ale už o deseti letech jsem se mohl ucházet o životní JOB. A dostal dvě nabídky které mi záviděl každý Amík. Programovat roboty v automobilce Ford byl sen pro kdejakýho mladíka. Platově kdesi v nebi a stejně tak pracovní a učební podmínky a za dvacet let do důchodu o jakém se nikomu nesní.
 Quakie Muž78 Kategorie
10.06.2024 22:27:22
wut:
"Nevim, co ti na tý větě přijde divnýho..."
....
Já ale nemyslím na nějakou konkrétní větu, spíš tak obecně na všechno, co říkáš...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
10.06.2024 22:18:07
Ještě dodávám, že ke zlepšení toho poslechu se tomu musíš vystavovat častěji, ne třeba jen třikrát za týden zkouknout film. To zkrátka nestačí, pokud se chceš znatelně zlepšit v co nejkratším možném čase.

Kdykoliv budeš moct, sleduj a poslouchej materiály v angličtině. A ano, i s titulky, aby sis to psané slovo začal přirozeně spojovat s tím, jak zní. A zároveň i s tím, co v tom daném kontextu znamená.
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
10.06.2024 22:12:41
Lidé, co umí anglicky, rozumí každé třetí slovo a zbytek odvodí z kontextu? Tak tedy nevím, ale takhle za mě nevypadá premisa toho umět anglicky. :D Respektive já to tak mít, tak neříkám, že umím anglicky, maximálně se takový člověk jakžtakž dorozumí, ale zběhlý v tom není.

Já jsem byla angličtinou formovaná už od malička, spousta her (včetně MtG karet) mi dala slušnej náskok, takže jsem se ve škole na AJ ani nemusela učit.

Je to skutečně o zvyku a o tom, jak často je člověk tomu jazyku vystavován. Na sledování filmů či seriálů a titulky neděláš noc špatně, ba naopak - spojuješ si takhle dohromady výslovnost s psanou formou slov, sleduješ a učíš se fráze, apod. Doporučila bych ti i sledovat různé dokumenty v angličtině, ideálně I kombinovat britskou, australskou a amíkovskou angličtinu, aby sis zvykl a začal rozumět i přízvuku, kde pro tebe leccos není přirozené. Velština a Skotština už je jiné kafe, v té má tu a tam problém i můj starší bratr, který je dlouholetým učitelem angličtiny.

Co se toho mluvení týče, skutečně to musíš používat a aktivně anglicky mluvit. Věřím, že myšlenku napsat na papír bys anglicky svedl, ale v plynulém mluveném projevu už je to horší. Potom by nebylo od věci zvážit nějaké lekce, kde budeš s druhým člověkem procvičovat právě tu mluvenou konverzaci.
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
10.06.2024 19:15:02
Michal-222

Tak teď nerozumim spíš já tobě...

...

Nevim, co ti na tý větě přijde divnýho...

...

Můžeš umět základy angličtiny a žvatlat jak vietnamec ve večerce, ale pokud ti slova a věty navazují přirozeně bez zadrhávání a nelovíš slova z paměti, ale sekáš to tam větu za větou, tak mluvíš plynule.

Tedy mluvit špatně a zároveň mluvit plynule se nevylučuje...
Smajlík  wut Muž34 Kategorie
10.06.2024 17:57:08
wut
"Sice mluvim "špatně", ale zcela plynule a kdo chce, tak mi rozumí."
...
No, já ti moc nerozumím ani když mluvíš česky ... dokonce ani když to napíšeš...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
10.06.2024 16:20:20
Budeš aktívne počúvať a daným jazykom rozprávať. Iné spôsoby sú úplne zbytočné.
 LucSenz0r Muž30 Kategorie
10.06.2024 15:49:55
Na mluvení je třeba mluvit.
Takže jazykovka, pobyt v cizině, anglicky mluvící kamarád/ka, ale možná i nějakej ten moderní nástroj.
I to Duolingo poslouchá výslovnost a ten novej ChatGPT už prej taky zvládá konverzaci.

No a pak se taky nebát projevit. Ono jak říkáš, dost lidí umí anglicky třeba hůř, ale nebojí se toho.
 Tajnej
10.06.2024 12:48:48
Zkusli bych to stejne jako kdyz ses ucil cesky.
Kdyz to vyslo jednou, treba to vyjde i podruhy.
 lol
10.06.2024 09:28:55
wut: lol, tomu týpkovi nerozumím ani já.

Musel jsem si zapnout titulky.
 autism-offf
10.06.2024 09:22:37
autism-offf

Asi nemluvíme o lidech, co mají lekce přednesu a herectví, ale bavíme se třeba o tomhle:

https://www.youtube.com/watch?v=1jHfY0dDZxA

Kdy si nerozumí ani mezi sebou.

A to se jedná o přednes v parlamentu, kde se navzájem snaží... Potkat nějakýho dědka na anglickym venkově, tak si ztracenej komplet...

To samé černoši v New Yorku. Když chtěj, tak chápou, když nechtěj, tak ani nechápou, že mluvíš anglicky.
Smajlík  wut Muž34 Kategorie
10.06.2024 09:17:58
Autism a spol: https://youtube.com/shorts/mWxP6l1CB0w?si=3BucCjAnToGjKtuM
Smajlík  ano
10.06.2024 09:10:42
Britum jsem taky moc nerozuměla, zila jsem rok v Londyne, ale s Cernochama. Tem jsem kupodivu rozumela, ale nebyli to takoví ti, co neco zahuhlaji, jak kdyby u toho jeste jedli s plnou pusou.

Asi bych si poustela nejake kratke video do te doby, nez to tam uslysis. Pokud nerozumis nejakemu slovicku, přelož si to, abys přesně vedel, co rikaji. Ja treba pet min video v cinstine poslouchala 8x, nez jsem chytila kazdou hlasku. Taky jsem zpomalovala, to je podle me dulezite taky. Zpomal si tu mluvuz abys vedel, co tam presne je, jak tam je. Pak muzes zrychlit na normální rychlost, nebo dokonce jeste zrychlit nad beznou mluvu.

Jinak je zcela bezne, ze cizinci rozumi nejlip zase cizincum protoze ti taky musi přemýšlet, nez ze sebe neco vysypouz delaji ty same chyby atd. Pokud to teda nejsou Asiati, ti maji tak specificky divny prizvuk, ze obcas vubec nevim, i kdyz reknou neco jednoducheho.

Takze jak tu nekdo uz psal, chce to praxi, ale očividně uplne jinou, nez jakou praktikujes doposud, kdyz nemas vysledky.
Smajlík  ano
10.06.2024 09:08:44
Tady hodně lidí tvrdí, jak nerozumí Britům... vážně?

Nerozumíte třeba tomuhle?

https://youtu.be/MZTvMYQSl_w?si=hpD2ljHwj1DkPE_n
 autism-offf
10.06.2024 08:35:00
Mám podobný problém, jen ale u britů. Přitom amíkům rozumím perfektně, bude to důsledkem všudy přítomných amerických seriálů nebo amerických hudebních interpretů, amerických youtuberů apod. z kterých člověk čerpá výslovnost a slovní zásobu, s britským přízvukem a anomáliemi ve výslovností se člověk v životě vůbec nesetká a pak nic nerozumí, také mi příjde že briti mluví mluví strašně zahuhlaně
 Odlišný Muž25 Kategorie
10.06.2024 07:02:40
Zaměř se na výslovnost, poslech přijde sám. Zkus se nejdřív třeba měsíc učit slovíčka tak, že si pustíš ke každému slovíčku výslovnost rodilých mluvčích, příkladové věty, a pak to budeš opakovat s nahrávkou až dokud nedosáhneš stejného znění a pak ještě chvíli sám. Tím si vtiskneš do mozku zvukovou podobu. A po tom měsíci přidej poslouchání a mluvení, začni od nižší úrovně a přidávej. Musíš rozumět významu, aby bylo možné trénovat poslechem.
Smajlík  Veela Žena35 Kategorie
10.06.2024 01:32:21
Božský Hirohiko

Skotum se dá rozumět, ale zkus kouknout na Mancunian - angličtina z Manchasteru, některé varianty jsou dobrý, jiný jsou jak z jiný planety.

Nebo Scouse - z Liverpoolu
Smajlík  wut Muž34 Kategorie
10.06.2024 01:03:45
Prubni skotskou angličtinu. To je teprv prdel, to je snad jediný národ, který "alright" vyslovuje jako "óhrej"
 Božský Hirohiko
10.06.2024 00:56:15
Já zase nerozumim britum.

Američani jsou v pohodě. Australani jakš takš...

Ale briti nebo černoši z New Yorku, tak to je pro mne naprosto konečná - hlavně tlustý černošky... Černoši jsou taky jediní, kdo nerozumí mně...
Smajlík  wut Muž34 Kategorie
10.06.2024 00:29:53
Dodávám, že čtu dobře, beletrii zvládnu, napsat bakalářku taky, slovní zásobu nemám malou. Mluvit umím, jakžtakž. Poslouchat precizní mluvu s vypětím zvládnu.

V poslechu mě překoná i žák základní školy.

Ta disproporce je nepochopitelná.
 Božský Hirohiko
10.06.2024 00:27:46
wut:
to mi právě nepomohlo. V práci dělám tlumočníka mezi francouzskými inženýry a naším vedením, navíc mám pár přátel, co mluví v angličtině.
Rozumím jim, pokud AJ není jejich mateřstina a pokud v ní nejsou dostatečně fluentní. Protože mluví pomalu a velmi dbají výslovnosti.

Namluveno něco mám, rozmluvený jakžtakž jsem. Problém je poslech. Já prostě nerozumím. A i když s někým mluvím, nakonec ho moje nechápavost přinutí mluvit velmi pomalu a dbát výslovnosti, a pak to jde.
Ale pokud mluví normálně, nestačím. Nerozumím, nechápu, v těch zvucích ani nevidím písmena, natož slova, nedokázal bych to ani hlásku po hlásce přepsat.
Nerozumím seriálům, politickým projevům, online mítinku, ničemu. A snažím se o to celé roky, pasivně i aktivně; pokud ustoupí a začnou vědomě dbát rychlosti a výslovnosti, domluvíme se, pokud začnou mluvit normálně, je to zlý. A žádný progres.

A dodám: mám stejný problém v ČJ. Jakmile nerozumím jednomu slovu ve větě, tedy slovu, které nese význam, obvykle neodvodím význam celé věty z kontextu, a naopak, další věty mi taky nepomohou, spíš ta relativita padesáti "neurčitých polovět v závislosti na slovu, které jsem nezachytil" roste.

Výše zmíněné jsem v té či oné míře zkusil, a ačkoliv mi to hodně dalo: vlastní výslovnost, schopnost mluvit bez přípravy, nebát se dělat chyby, používat fráze...
Tak poslech se nezlepšil ani o píď.
 Božský Hirohiko
10.06.2024 00:08:27
Mě pomohlo, když se vedle mě na koleji nastěhoval albánec a ten furt něco potřeboval a furt za mnou lezl...

Rozmluvil mě.

Sice mluvim "špatně", ale zcela plynule a kdo chce, tak mi rozumí.

...

Bude to znít sice hrozně otřepaně, ale praxe praxe praxe... zkus nějakej klon omegle. Potkával jsem tam hodně mladejch lidí, co se chtělo naučit anglicky a používalo to pro zlepšení angličtiny. Kolikrát měli připravený otázky, aby nestála řeč a bylo to dost komický, ale jim to určitě pomohlo.

Navíc je to zdarma. Můžeš tomu věnovat času kolik uznáš za vhodný a hlavně máš instantní zpětnou vazbu...
Smajlík  wut Muž34 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč