Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1235706, vloženo 09.06.2024 01:23:08 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Výhřez ploténky - paréza.. Zkušenost?
Zdravím. Už několikrát se mi stalo, že jsem z ničeho nic nemohla zvednout ruku a udržet v ní něco těžkého, přičemž tento stav trval necelé 2 měsíce, pak se vždy sám upravil. Byla jsem s tím několikrát na neurologii, kde mi diagnostikovali parézu. Příčina nebyla dlouho známá, ale nakonec mě poslali na MR krční páteře a zjistili vychýlení ploténky.. Což by eventuelně prý mohlo být příčinou. Je tu ještě někdo, kdo má podobné problémy? Ráda bych si s někým o tom promluvila...
 HelenaM Žena21  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
09.06.2024 22:11:17
HelenaM

Občas mi při došlapu vystřelila bolest z páteře do pravé nohy a ta ve zlomku sekundy ztratila citlivost a ovládání. Prostě úplně zhadrovatěla a nešlo na ní stát. Naštěstí se mi to stávalo nejčastěji ve škole, cestou okolo stolů/lavic, takže jsem spadl asi jen poprvé, pak už jsem byl připraven, chodil jsem se stoly po pravém boku a vždycky jsem se jich chytl, abych se nesvalil.
 Ptakolebec Muž55 Kategorie
09.06.2024 21:01:34
Děkuji všem za reakce. Jsem ráda, že nejsem jediná s tímto problémem. Nejvíc nepříjemné na tom všem bylo (a pořád i je), že se nevědělo (neví), co je vlastně příčinou.. A když vám tak ze dne na den přestane fungovat ruka, je to těžký..

Ptakolebec - tebe bych se ještě zeptala, jak se ti projevovala ta vyhřezlá ploténka.
 HelenaM
09.06.2024 20:26:29
Jak už tu psali, pokus si slabounká a neděláš ani práci, kde se dělá něco fyzicky, tak Tvoje tělo nehorázně chátrá.
 takyjeden
09.06.2024 19:00:04
Já mám trvalou paraparesu dolních končetin po úrazu bederní páteře. A problém s plotýnkou jsem k tomu měl před časem taky.
Nevím, jestli ti to k něčemu je, ale pokud se chceš na cokoliv zeptat, tak se ptej.
 Ptakolebec Muž55 Kategorie
09.06.2024 11:33:39
Sedavé zaměstnání, u počítače, že?

Člověk byl stvořen, ať již někým nebo evolučně, na fyzickou práci, dřinu, která mu svaly posilovala. Bez pohybu svaly atrofují, ztrácejí svoji pevnost, ...

Rada: Změna zaměstnání nebo aspoň nějakou fyzicky náročnější brigádu. Stačí i na částečný úvazek 4...hodiny denně - lépe využitý čas než chození do fitka, za které ještě musíš platit.
 e1bj
09.06.2024 11:28:15
"Je tu ještě někdo, kdo má podobné problémy?"

Pomůže cvičení, pravidelné, denně. Posílit svaly zádové, hrudní, břišní, ruce i nohy, vše (jakékoliv cvičení) má posilující účinek i na svaly zádové. Páteř udržují v rovnováze pouze svaly. Samotné obratle (bez svalů) nic neudrží.

Cvičit, cvičit, cvičit. Vím, že to je pro mnohé lidi "vopruz", ale bohužel nic lepšího zatím vymyšleno nebylo, není a hned nebude.
 LND4
09.06.2024 09:22:55
smutný-člověk
Ano, u mě to stejné. Rok se nevědělo, co mi je, ani po příčině nepátrali, když se problém po několika týdnech vždy sám upravil. Nejdříve to svedli na psychiku, což se později ukázalo jako hloupost, protože EMG potvrdilo, že ten nerv skutečně nefunguje. Pak následovala MR krční páteře a tam už nález byl. Sice ne moc velký, ale odpovídal tomu problému. Drž se.. :)
 HelenaM
09.06.2024 08:49:12
Ahoj,

mně oslabuje / někdy až ochrnuje, celá pravá strana. Také jsou šílené chvíle, lepší, pak to přejde. Stran neuro. dgg. - někdy mám pocit, že oni sami neví. Dlouho nenajdou nic a jakmile najdou první divnou věc, hned na to shodí celý problém.

Hodně síly.
Smajlík  smutný-člověk Muž33 Kategorie
09.06.2024 08:25:06
Pater Noster - Děkuji za odpověď. A konrétně parézu jsi někdy měl taky? Mně právě přijde, že jsem výjimka v tomto ohledu, což je až trošku děsivé. Výhřezy má hodně lidí (i v mém okolí), ale většinou se jim to projevuje bolestí končetin/hlavy. U mě to jde hned do extrému, že mi na dobu neurčitou ochrnou nějaké svaly a je to dost omezující.. Přitom výhřez, který mi našli, není až tak výrazný, byť potíže samozřejmě způsobovat může..
 HelenaM
09.06.2024 05:25:33
Jo je to celkem běžná věc, mám to taky na krční a bederní páteři. Je to problém, bolesti a brnění končetin, špatná chůze, bolest zad, ztuhlé svalstvo. Když je změna počasí, je to ještě horší. Prý pomáhají rehabilitace. Zatím čekám na termín, už to není jako dříve to zdravotnictví, čekací doby až 3 měsíce.
 Pater NosterPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč