Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1235280, vloženo 30.05.2024 10:53:59 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Daň podle ceny nemovitosti
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika- dan-podle-ceny-nemovitosti-experti-maji- jasno-40473137

Má někdo vysvětlení myšlenkových pochodů “expertů”?

Nějak nechápu, jak toto má pomoci chudším domácnostem. Čím více má domácnost dětí, tím je pravděpodobněji chudší, protože má velké výdaje. Zároveň čím více dětí mají, tím větší nemovitost potřebují. Čím je nemovitost větší, tím je dražší, takže se jim vlastně napálí větší daň.

Takže zvedneme daň z nemovitostí nejvíce rodinám. Pak jim teda dáme slevu, když na to nebudou mít. Takže pro ně vlastně neuděláme ve výsledku nic, jen zkomplikujeme život domácnostem v nájmu, kterým se ten nájem kvůli dani zvýší a opět - čím větší rodině, tím více. What?
 dotnet E-MAIL:   Muž25 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
05.06.2024 02:26:38
No. Bohuzel, tato vladni koalice je bphuzel to nejhloupejsi, Cechy meli za poslednich 20 let. Ale to uz nebude dlouho trvat.
 Yrhj
03.06.2024 06:00:13
dezolát z SPD - jaké zase daňové úniky? Optimalizace je přece něco jiného (nebo alespoň nevím, že by se posunul smysl, jako například u slova aktivista). Místo paušálu přejdu na skutečné výdaje a odpisy. Chtěl jsem to udělat už dávno, ale člověk si to musí nastudovat a nějak nebyl pořád čas.
 obchodní cestující
02.06.2024 19:48:53
obchodní cestující: To se tu snažíš přiznat k daňovým únikům, či co? :-))

Předpokládám, že v těch tvých nemovitostech taky i topíš.
U Ježka lze vzhledem k vyřčenému důvodně pochybovat, že tak činí.
Topí Ježek ve svých domech?
 dezolát z SPD
02.06.2024 19:04:38
Ti experti jsou zase mimo a argumentují zahraničím jen v tom, co se jim hodí.

libik - možná by bylo přesnější uvádět "od 80 procent" (vím, že to číslo není z tvé hlavy), protože v mém případě, když jsem porovnal složenku z loňska a letoška, to bylo 3,47x. Pouze nevím, co a kde město zvedlo, mám těch nemovitostí víc, ale částka je souhrnná. A i když se nemám špatně, tak ty peníze na ulici nenajdu.

Asi začnu optimalizovat, daňové přiznání podávám poctivě, příjmy z pronájmu daním paušálem, tam je k optimalizaci hodně prostor. Když spočítám daně, pak daň z nemovitostí, popelnice, TV a rádio, tak se to naskládá a je to raketa.

Jen si na to budu muset někoho znalého najmout, protože předpokládám, že bych neutekl pozornosti berňáku.
 obchodní cestující
02.06.2024 18:42:16
Ježek second edition: Ty vytápíš prázdný dům?
 dezolát z SPD
02.06.2024 15:52:36
>libik
Tak ještě jednou - pokud majitel nechce dům prodat ani pronajmout, tak proč do toho pleteš lukrativnost?
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
02.06.2024 13:33:21
Mně tak nějak nezajímá průměr, ale kolik je na složence, kterou pošlou mě. A tam je 12KKč za dům cca 250m2 + pozemek.
-----
Ok, aspoň fér přiznání. Neřešíme tedy jak ten zákon působí problémy majoritní populaci, protože majoritní populace platí jednotky stokorun.

Řešíme jak tisícovka měsíčně ovlivní vlastníka 250m2 nemovitosti i s pozemkem v nějaké aspoň trochu lukrativnější.

Za mě teda pořád minimálně, protože mít takhle velkou nemovitost s příjmy a výdaji tak nasponovanymi, že tisícovka mesicně je problém, je časovaná bomba. Trochu zdraží energie, někde bude potřeba něco zrekonstruovat a vlastník to nebude zvládat.
 libik Muž34 Kategorie
01.06.2024 19:23:19
"Asi nemám takové příjmy jako ty aby mi to přišlo jako zanedbatelné."
-----------------------------------------------------------------------------------
Dezolát se vyjádřil:-) Ty u toho Okamury stejně nakonec skončíš.
Smajlík  měl jsi lépe kupovat
01.06.2024 17:13:25
>Libik
Mně tak nějak nezajímá průměr, ale kolik je na složence, kterou pošlou mě. A tam je 12KKč za dům cca 250m2 + pozemek. Kolik je to za ten druhý cca 70m2 + pozemek teď z hlavy nevím. Asi nemám takové příjmy jako ty aby mi to přišlo jako zanedbatelné.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
31.05.2024 17:40:46
Co mi lidi říkali, tak ty částky jsou daleko vyšší. Např. nedávno mi psal známý, cituji:
-------
Pošli místo a konkrétní částku. Ono to bude asi normálně veřejný kolik v jakém městi či městské části stojí metr čtvereční.

Ale i kdyby to byla malá zanedbatelná částka, furt je to principiálně zlo.
autism-offf
---------
Pokud to slouží k podnikání tak je to cajk. Pro osobní bydlení v té dani nevidím smysl. Jestli bylo něco zlo tak to byla daň z nabytí nemovitosti (případně daň z prodeje, nějak se to měnilo) - ale to se naštěstí zrušilo.
 libik Muž34 Kategorie
31.05.2024 17:22:33
libik: Co mi lidi říkali, tak ty částky jsou daleko vyšší. Např. nedávno mi psal známý, cituji:

"To jak stat napalil kradez z nemovitosi x2 a mnohdy ty mrd*y z mest se na tom svezly. U nas daly dalsi x2. Asi by clovek mel byt vdecny, bo jedna prasata o cca 30km dal se na tom prej svezla x5. Jako kdyz ti kradez z baraku 1600 vyskoci na 16000....to chces....Krasna ukazka toho jak je vlastnik rukojmym samospravy a zaroven jeho dojnou kravou."

Ale i kdyby to byla malá zanedbatelná částka, furt je to principiálně zlo.
 autism-offf
31.05.2024 17:06:02
1) Část té daně si obce volí sami, takže to, že platíš ty méně neznamená, že někdo neplatí více.
------
Pokud vím tak Praha je nejdražší nebo jedna z nejdražších. Tj. většina lidí platí spíš méně než já.

2) Když těch nemovitostí máš víc, tak potom platíš jak mourovanej. Někdo řekne, že je to dobrý, aby se zabránilo investorům, že skupují investiční byty, ale oni ty náklady pak jen promítnou do nájmů těch lidí, co tam bydlí.
------
Jakože třeba budu mít v Praze 10 bytů o hodnotě 100 mega a bude mě trápit že platím čtyři tisíce měsíčně? Asi většinu lidí trápí trochu jiné problémy.

3) Celkově argument "pocitově mi to nepřipadá moc" do diskuze nic nepřináší a je to celkem irelevant.
autism-offf
--------
Ne pocitově, v porovnání prakticky s jakýmkoli jiným výdajem spojeným s bytem (fond oprav, energie/vytápění, či ostatní výdaje jako odměny SVJ, svoz odpadů atd.) se jedná prostě o marginální výdaj.
 libik Muž34 Kategorie
31.05.2024 15:16:40
libik:

1) Část té daně si obce volí sami, takže to, že platíš ty méně neznamená, že někdo neplatí více.

2) Když těch nemovitostí máš víc, tak potom platíš jak mourovanej. Někdo řekne, že je to dobrý, aby se zabránilo investorům, že skupují investiční byty, ale oni ty náklady pak jen promítnou do nájmů těch lidí, co tam bydlí.

3) Celkově argument "pocitově mi to nepřipadá moc" do diskuze nic nepřináší a je to celkem irelevant.
 autism-offf
31.05.2024 10:40:17
Sven: Máme v Praze 2 nemovitosti o celkové rozloze 150m a po zdražení platíme tuším asi 7 tisíc ročně, tj. 4 stovky za stometrový 4kk a 200 za 2+1 50m měsíčně.

Pořád mi to přijde jako zcela marginální výdaj.
 libik Muž34 Kategorie
31.05.2024 10:24:01
libik: v jedne z nejkrasnejsich casti Prahy jsou ty castky ponekud jine, ale je to v poradku, protoze to proslo demokratickym procesem a odklepli to demokraticky zvoleni lide. Holt v Praze nemuze zit kazdy, jak by rekl Mr D; je potreba nebyt brzdou pokroku a je potreba byt myslenkove aktualni.... ;-)

Je zajimave, ze nekterym zacina dochazet, v jakem prasecaku ziji a kam se to ubira, az kdyz se jim trochu viditelneji sahne do kapsy...
 Sven
31.05.2024 08:45:40
Ano, nechápeš. Ty počty ti fakt nejdou. Přihoď nulu a začneš se blížit.
Ježek second edition
--------
Citace z článku autora této diskuze:

Domácnosti s aspoň jednou nemovitostí platily podle statistiků v roce 2021 průměrně roční daň 1243 Kč, tedy okolo 100 korun měsíčně. Při průměrném navýšení o 80 procent tak lze očekávat roční daň okolo 2200 Kč, měsíčně tedy 185 korun.
 libik Muž34 Kategorie
31.05.2024 07:35:38
Ježek second edition: Jsem sice rád, že v téhle diskuzi s tebou souhlasím, že ta daň je svinstvo, ale v kontextu toho, že jsi mě tu v minulosti kritizoval za to, že jsem ankap s tím, že ankap je úplná blbost a já jsem utopický blázen apod. bych rád dodal, že ta daň je zcela přirozený a zcela očekávatelný produkt státu.

A ne. Není to tak, že je to chyba konkrétních lidí a konkrétní vlády a konkrétních politik. Kdyby se k moci dostali jiní lidi, nž Fiala apod. tak by zvýšili daně taky, včetně té u nemovitostí. To se ovšem taky vždycky stalo. A i kdyby ne, tak to udělá ta příští. Teoreticky, kdyby volby vyhrála nějaká opravdu silně pravicová strana, třeba Svobodní, tak by daň z nemovitosti nezvedli, ale ti by prostě volby nevyhráli a lidi by je nevolili, protože lidi většinově chtějí daň z nemovitosti, aby to "natřeli boháčům"

Existence státu sama o sobě vždycky povede k vyšším a vyšším a vyšším daním. A také k větší a větší a větší byrokracii. A větší a větší a větší inflace. Nikdy tomu nebude ve státním prostředí jinak.

Pokud chceš stát, chceš i daň z nemovitosti, která se bude pravidelně zvyšovat. Nelze chtít jedno a né to druhý. Nejde to oddělit. :))
 autism-offf
30.05.2024 23:50:03
>libik
Cituji: "Kvůli dvěma stovkám měsíčně vůbec něco takhle složitě řešit... nechápu"

Ano, nechápeš. Ty počty ti fakt nejdou. Přihoď nulu a začneš se blížit.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
30.05.2024 22:56:27
S temito napady at jdou do prdele, zacina to byt nebezpecne. Ja mam nemovitosti nekolik a stalo mne to nemalo usili a take rizika. U mne teda nelezi ladem, mam dlouhodobe najemniky, ale dan se u mne zvedla 4x, to samozrejme v najmu zohlednim, nejsem charita. Opravdu premyslim, ze vsechno prodam, prachy odklonim z dosahu statu, zacnu sosat vsemozne davky, zacnu si uzivat a nasrat, state postarej se o mne
Smajlík  Dříč
30.05.2024 22:37:23
Quakie:

Opět lžeš.

1) Byrokracie a daně existují i v USA. Možná v některých bodech je toho míň, než v ČR, ale v některých bodech zase víc. Rozhodně to není tak, že USA je ráj. Možná tak v devadesátkách, ale v současném stavu je byrokracie taky všude a nemůžeš tam mít ani bez povolení ani stánek na prodej limonády. Což bys věděl, kdybys v USA někdy byl a nelhal tu.

2) Krize na trhu s nemovitostmi je tam taky a to přesně z těch důvodů, co jsem ti výjmenoval minule.

3) Možná je menší daň než tady konkrétně na nemovitosti a možná konkrétně na Floridě, ale obecně je v USA daní hafo.

4) O řidičák v USA můžeš přijít taky.
 autism-offf
30.05.2024 21:25:36
zde v USA platím domovní daň ročně 2,200 US dollarsn ročně. asi 50 tisíc Kč. A to mám kus trop. lesa, bazén je samozřejmost na Floridě. trojgaráž..obrovská rozloha mého domu, plus sad citrusů..manga, avocada., a skvělé sladké a šťavnaté ananasy. Ano vypočítává se z ceny nemovitosti. Respektive z poloviny její hodnoty. Starám se, abych moc neplatil. Kdysi kdesi v MI jsme platili skoro dvojnásobek.

Řekl bych, že průměrná domovní daň je tu v USA mezi 3 až 4,000 USD ročně, a pojištění domu (dobrovolné) taky asi 3,000 USD ročně. Aspoň podle sebe. Pojištění aut, vesměs nová, je pod 1500 USD ročně za obě. Jo v Česku bych v mých 78 letech asi nesměl jezdit autem, v USA je totiž svoboda a to v EU nepřipadá v úvahu. Tak jako řidičák je můj vlastní a polda nemá šanci mi ho odebrat.
 Quakie Muž78 Kategorie
30.05.2024 21:14:17
Ta daň je tak směšně nízká i po zvýšení, že by bylo podle mě jednodušší ji pro nepodnikatelské subjekty rovnou zrušit. Mně přijde že tou režií a kontrolováním musí stát u těchto malých položek přijít skoro o stejnou částku jakou vybere.

Kvůli dvěma stovkám měsíčně vůbec něco takhle složitě řešit... nechápu
 libik Muž34 Kategorie
30.05.2024 20:49:55
A to ještě nevíš, jak se bude určovat ta cena. Pokud jako třeba u pojištění, aby byla co nejvyšší, ideálně o pár milionů, aby byly co největší odměny, tak to potěš koště.
 takyjeden
30.05.2024 20:26:19
F26C
Ale já o žádné lukrativní nemovitosti nemluvil :)
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
30.05.2024 20:07:45
Když by měl mít problém ji ufinancovat tak mu ji nikdo nedá.
Bude ji splácet z přijmů z nemovitosti kterou za to pořídí.
Jakákoliv daně si bankéři do splátky započítají.

A přestaň mě obtěžovat blbými dotazy. Já celou dobu pouze vyvracím tvou blbost, že někdo zdědí lukrativní nemovitost a změnou jakési daně se z požehnání stane koule na noze která toho nešťastníka dostane do finanční pasti:-)
Takovouhle blbost, byť jinými slovy, jsi vyjádřil 30.05.2024 12:11:53 v této diskuzi. Každý si to může přečíst, pokud si to po sobě nesmažeš:-)
Smajlík  F26C
30.05.2024 19:55:39
>F26C
1.) Z čeho tu hypotéku bude ten invalida splácet?
2.) Co je dražší - splátka hypotéky nebo daň?
3.) Proč by si tu hypotéku měl vůbec brát když bude problém jí ufinancovat?
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
30.05.2024 19:10:19
Ježek second edition: Pokud někdo vlastní hodnotný barák tak hypo dostane i s ID. Když bance dokáže že to dává smysl tak by bankéři byli sami proti sobě aby úvěr neposkytli. Změna jakési daně o procento či dvě v tom hraje pramalou roli.
(Samozřejmě že ne pokud to ID má na hlavu jako někteří nejmenovaní bývalí admini Zpovědnice.)
 F26C
30.05.2024 16:51:58
A odkud celý tenhle pitomý nápad pochází?
Ano, z hlav těch, kteří to někde viděli nebo slyšeli, že někde na tom jejich vysněném západě, že tam to tak platí. Ale už jaksi zapoměli dodat, že kvůli našim mizerným příjmům na takové částky nebudeme mít. Nebo někteří na to mít budou, ale nebudou mít pak zase na jiné věci. Ale protože oni to tam tak někde mají, tak my to tak musíme mít taky. Stejně jako v Slunce, seno: "Předsedo, oni maj záchod! Třicet let jste chodila támhle na mezičku a nejčko si budete vymejšlet..."
Bylo by docela zajímavé, kdyby nejprve řekli, že oni tam mají takovéhle příjmy tak by bylo rozumné je udělat nejdříve i u nás. A pak si k tomu vymýšlet všechno ostatní.

Konečný výsledek bude pouze ten, že když to udělají, tak právě ti, kteří vlastní celé činžovní domy, ulice a kolikrát i celé čtvrti, tak toto výpalné rozhodí do "nájemného" právě těm nejchudším, kteří na vlastní nemovitost nedosáhnou a bydlí u nich v nájmu. Ještě se vsadím, že si k tomu přihodí i něco pro sebe, aby na celé věci vydělali.

A kecy, že všechny ty peníze půjdou obcím? Na to bych nespoléhal. Jednak celá tato agenda spojená s výběrem něco stojí a není to zrovna málo a za další doteď to nějak fungovalo a šlo to. A že to najednou nepůjde? Ale no tak... Nebo, že třeba obec za to udělá novou silnici? Ano, ale jak! Půjčí si na to někde s nemalými úroky. Proč se na to teď nevykašlat a tu silnici neudělat prostě až na to bude v obecní pokladně dostatečná částka? No a když nebude, tak ať se ta silnice nedělá.

Hlavně na tohle všechno NIKDY nezapomínejte u voleb.
 bývalý realiťák
30.05.2024 15:33:27
Tyto články píší realiťáci, kterým se v posledních letech propadly kšefty po tučných letech, kdy se za astronomické ceny prodávala i stará kadibudka. Trh hodně zamrzl, nejsou kšefty, není provize...
 CCdj
30.05.2024 14:17:28
>F26C
Nejdřív ti odpovím a pak ti to smažu za nadávání.

Když má někdo ID, tak na čem asi tak bude vydělávat aby zaplatil tu hypotéku, kterou mu beztak nikdo nedá?
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
30.05.2024 14:11:50
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
30.05.2024 13:59:20
>F26C
Možná by ses měl zamyslet nad významem a kontextem slov, než je použiješ. Aktiva jsou z pohledu podnikání něco, na čem můžeš vydělávat. Když někde bydlíš (protože tam bydlet chceš), tak na tom těžko můžeš vydělávat kupříkladu pronájmem. Ne pro každého je řešení bydlet v nějakém pronajatém krcálku, když má pěkný velký dům, ve kterém bydlet nemůže, protože ho někomu pronajímá aby přežil. K čemu mu ten dům pak je, když v něm chce bydlet, ale nemůže? Cílem je bydlet v tom domě.

Tobě by to podnikání moc nešlo když si neumíš ani stanovit či identifikovat cíle.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
30.05.2024 13:42:07
Ježek second edition: Jo nějaké procento jedné daně změní super hodnotné aktivum na totální pasivum a kouli na noze:-)
Bože ty seš pako:-)
 F26C
30.05.2024 13:23:26
Je to zrůdnost a zajímalo by mě, kdo si objednal mediální kampaň na tohle téma. Protože podobný článek od "experta" jsem četl nedávno a neskutečně mi zvedl tlak. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ve-vate-dan-z-nemovitosti-vydesila-mela-b - y-byt-mnohem-vyssi-rika-expert-251830 -
"Za vlastnictví bytů a domů by Češi měli platit ne tisícikoruny ročně, ale desítky až stovky tisíc, míní odborník na reality a hypotéky Libor Ostatek." Ten "expert" by potřeboval pořádně vypleskat.

Dívám se na to z pohledu člověka, který měl v minulosti zdravotní problémy a vím, že to může znenadání potkat každého. Vemte si, že je člověk mladý a úspěšný, díky tomu postaví a splatí slušný, drahý dům, případně si založí i rodinu a po nějaké době onemocní a nebude mít jinou možnost, než pobírat ID, se kterým mu několikanásobně klesnou příjmy. Kvůli tomu nebude schopný platit stotisícovou daň z nemovitosti, kterou by mu napařil zmrd Ostatek a co mu zbyde? Prodat dům, který budoval celé svoje mládí?
A když umře, tak jeho manželka bude nucena ten dům taky prodat, i když by jeho provozní náklady taky utáhla bez problémů sama.

Nebo nástup do penze.. v podstatě by to znamenalo, že skoro každý, kdo dosáhne důchodového věku bude muset prodat svoji nemovitost a jít bydlet někam do nájmu.

Daň z nemovitosti by měla být rovná a vyměřená pouze na základě plochy.
 1bhc Muž31 Kategorie
30.05.2024 12:55:02
Ježek: No holt bude potřeba najmout úředníky, co budou chodit do každé domácnosti a ptát se majitelů, za kolik jsou ochotni prodat, protože jinak určit tržní cenu konkrétních nemovitostí nejde. A pokud někdo prodat nechce, tedy prodal by za nekonečno, tak dostane nekonečnou daň :)
 dotnet Muž25 Kategorie
30.05.2024 12:37:28
Ještě by mě zajímala jedna věc. V nějaké předchozí diskusi tu někdo argumentoval tím, že je to vlastně převlečený příspěvek na provoz ulic a obecně infrastruktury města. OK. Pokud přijmeme tuto tezi, tak by mě zajímalo, jak dražší dům více tuto infrastruktuzu zatěžuje a opotřebovává ji? Proč by tedy její majitelé měli přispívat více?


Další otázka je na cenu nemovitosti. Stejně velký dům ale na jiném místě má jinou prodejní cenu, ale pro majitele může mít stejnou hodnotu, protože tou hodnotou je obytný prostor. Pokud ho nechce prodat, pak je pro nej prodejní cena absolutně nepodstatná. Proč by měl za stejný dům někdo platit více a někdo méně?
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
30.05.2024 12:26:05
Ježek second edition: jasně, dalo by se toho vymyslet víc. Je to v podstatě vynucení platby nájmu (státu nebo obci, to je jedno) i ve vlastním bydlení. A pokud se to naváže na cenu, tak už to bude mít dokonce úplně stejnou podobu, jako normální nájem.

Mně úplně nejvtipnější přijde ten návrh, že tací, co to neutáhnou, tak ti teda budou mít nárok na slevu...

Takže vlastně někdo chce zavést něco, o čem si uvědomuje, že je to blbý a už při zavádění té blbosti vymýšlí, jak minimalizovat negativní důsledky toho, že tu blbost zavede.
 dotnet Muž25 Kategorie
30.05.2024 12:11:53
Zkusíme si jinou modelovou situaci:

Úspěšní rodiče zamakali a vybudovali solidní nemovitost. Dalo do toho velké množství dřiny. Jejich potomek je méně ekonomicky úspěšný a dělá někde třeba za minimálku, nebo má dokonce nějaký zdravotní problém a je v invalidním důchodu, ale nemovitost zdědil - je jeho. Je jeho proto, že jeho rodina makala a je za to rád, protože nemusí platit drahý nájem, který by nezvládl. Pak si stát vymyslí takové daně v rámci "optimalizace", že už ten dům neutáhne a bude ho muset prodat. Práce jeho rodičů přijde vniveč a z člověka, který měl vlastní dům je chudák. Ti rodiče tu nemovitost budovali pro sebe a své potomky, aby je zajistili, ne proto, aby to ten potomek prodal, protože nemá jak to jinak zvládat, protože si nějaký kokot vymyslel takové nesmysly.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
30.05.2024 12:05:59
dotnet: Navíc jsem slyšel, že ta daň má teď nějak dvě složky. Jednu část platíš státu a druhou nějak obci a obec si může nějak sama rozhodnout kolik procent to bude.
 autism-offf
30.05.2024 12:02:33
autism-offf:

S tím souhlasím, tady spíš řeším, když už ta daň teda je, nějakou absurditu v absurditě, otázka je, jestli to má smysl. Protože daně ubližují chudým vždycky, bez ohledu na to, jak se nastaví.
 dotnet Muž25 Kategorie
30.05.2024 11:55:01
Tak především by ta daň měla být 0 % přesně:)
 autism-offf
30.05.2024 11:18:52
Prostě expert stanoví problém: "chudší by neměli nést velkou daňovou zátěž"

Reálná situace:

Pár A, bezdětný, žijící v garsonce, zbývá jim z výplaty třeba 30k.
Pár B, dvě děti, žijící v 3+1, zbývá jim 10k.

Pár B je tedy objektivně finančně chudší.

Výsledek řešení problému experta? Pár B dostane větší daň.

???
 dotnet Muž25 Kategorie
30.05.2024 10:54:45
https://shorturl.at/oJS9J
 dotnet Muž25 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč