Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1235237, vloženo 29.05.2024 11:52:37 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč mě všichni opouštějí?
Zdravím,
ráda bych se zde svěřila s něčím, co mě trápí už řadu let.
Pokaždé, když se seznámím s někým novým, najdu si přátele, vždy mě časem opustí.
Zpočátku si vždy velmi rozumíme, píšeme si velmi často, chodíme ven, bavíme se, všechno je super. Rozumíme si naprosto skvěle. Takhle to jde i třeba pár let. Dokážeme se podržet i v těžkých chvílích, vyslechnout se, poradit s problémy...a pak v určitou chvíli nejednou už píšu jen já. Srazy domlouvám jen já. Pořád je všechno fajn, když už se sejdeme, stále si skvěle rozumíme, bavíme se a tak. Jenže pak se najednou přestanou ozývat úplně. Srazy ruší chvíli před uskutečněním, často pak zjistím že byli někde s jinými přáteli...a postupně se přestaneme vídat i komunikovat úplně.
Chápala jsem to. Třeba u přátel ze základky, je to celkem normální, že se pak ty lidi už nevídají. Nastoupí na střední, změní kolektiv, dospívají a mění zájmy a tak, to je asi normální. Stejně tak potom přátelé ze střední, když jdou na vejšku. S tím jsem byla tak nějak smířená.
Jenže nedávno jsem takhle přišla o kamarádku, se kterou jsem myslela, že fakt budeme přáteli celý život. Znaly jsme se od dětství. Byly jsme spolu velmi často i během střední,i vejšky, přestože jsme v obou případech každá chodila jinam. Obě jsme samozřejmě měly i jiné kamarády, k tomu práci, hodně zájmů, přesto jsme si na sebe vždy alespoň jednou za měsíc udělaly čas, nebo si alespoň psaly. Během života jsme si spolu prošly spoustou sraček. Navzájem se vždy podržely a podporovaly se. Když mi zavolala klidně v jednu ráno, že se cítí zle, nebyl problém uprostřed noci za ní dojet, nebo alespoň dlouho viset na telefonu. Věděla o mně všechno a myslela jsem,že i já o ní. Vždy mi psala o všem, co jí trápilo...
Až do minulého roku...už tehdy jsme se scházely mnohem méně, ale pořád bylo všechno fajn. Jenže tentokrát jsme se sešly a já měla pocit,že tam sedím s úplně cizím člověkem, ne s mou nejbližší kamarádkou kterou znám přes 15 let. Od toho dne se již sama nikdy neozvala a už jsme se nesešly. Na moje zprávy reagovala vždy stroze, slušně, ale odměřeně. Jako bych byla cizí. Už je to bezmála půl roku, co spolu nekomunikujeme vůbec. A já se s tím absolutně vůbec nedokážu smířit. Nemám ani odvahu jí napsat, co se vlastně stalo. Nevím, zda by to vůbec něčemu mohlo pomoci. Těžko budu někoho nutit aby se se mnou chtěl vídat, to jsem nikdy neměla zapotřebí. Během let jsem si zvykla, že mě kamarádi opouštějí, ale v tomhle jednom připadě se přes to nějak nedokážu přenést. Chybí mi. Měla bych jí kontaktovat a zeptat se, co se stalo? Nebo se prostě smířit a jít dál? Dříve jsem zkoušela s jinými přáteli o tom mluvit, když se na mě vykašlali. Nikdy mi ale nikdo nic neřekl. Stále jen výmluvy o tom, jak jen nemají čas. Na všechny a všechno ostatní ho ale měli, jen ne na mě. Hádám, že bude tedy něco špatně asi se mnou. Ale téžko se dozvím, co.
 Limetka28 Žena25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.05.2024 23:30:53
Jako bych to sama psala, viz, zpověď 652001.
Smajlík  Aura
29.05.2024 22:22:04
Katedra prychologie: dobre bapsane... v buddhistickem stylu
Smajlík  Tricet11
29.05.2024 21:38:26
Může být na Tobě něco protivného, nesnesitelného, co ostatním vadí. To by ale chtělo Tě trošku poznat, vidět fotku atd.
Spíše si ale myslím, že je to běžný životaběh. Ti lidé s Tebou přece bývali rádi. Člověk se vyvíjí, roste, mění se a každé nové vývojové stádium sebou přináší nové hodnoty, zásady, přesvědčení, potkávají se noví lidé, nové názory, upevňují se nové postoje a přirozeně se mění okruh nejbližších přátel.
Když o tom zpětně přemýšlím, měl jsem to stejně jako ty, a každou zásadní životní etapou mě doprovázel jeden nejbližší přítel. Od adolescence blízký kamarád třeba 10 let. A od 25 let zas jiný blízký člověk cca 10 let. A do toho se měnili různé okruhy přátel a taky různé dívky.
Nikdy jsem to nevnímal jako ztrátu a divnou věc. Nikdy taky to pouto mezi náma vlastně nezmizelo, akorát se v té jiné etapě naší životní pouti už nepotřebujeme potkávat. A třeba se i jednou za rok potkáme nebo si něco napíšeme a je to skvělé....že máme tolik společných vzpomínek.
Není třeba lpět na těch pomíjivých věcech, lidé přicházejí a odcházejí, vše nechej nenuceně plynout...jako řeku....jako život...
Smajlík  hominid Muž45 Kategorie
29.05.2024 15:55:53
Ahoj Limetko, btw. super jméno!
Mám to podobně jen s tím rozdílem, že ty vztahy končí už po pár měsících, né-li týdnech, většinou vlastně ani nikdy nezačnou. A jak člověk nemá přátelé, těžko někoho někomu představovat... rád bych to oplácel, ale když není jak... když nepočítám akce ve 2 lidech, to bych mohl plánovat pořád něco... ty správný lidi prostě chvíli trvá najít. Nezbývá než pokračovat, nabízet plány a akce a když se někdo neozývá delší dobu, přímo se ho zeptat co se s ním děje a narovinu napsat, že bys byla taky ráda, kdyby se někdy ozval i on první.
A s tím zda je chyba v tobě... nepřehánět... jak si začneš říkat, že jsi asi nudná, máš v sobě chyby, protože si s tebou nikdy nechce udržet trvalý přátelský vztah, je to cesta do pekel... myslím že cesta je být autentický, svůj, umět se smát i sám a rozhodně se nenechávat odbývat tím že tě někdo nepozve, tak si to hold naplánuješ po svém zase ty a uvidíš že někdo se přidá a časem se najde ten správný člověk, co to bude chtít i vracet, co si tě bude vážit... hlavně říkat na vše YES jako YesMan:) jak bych někomu něco nabídl a hned by odmítl, podruhé už bych mu asi hned nenapsal.
 Grapefruit24
29.05.2024 15:19:19
Mrzí mě to. Párkrát už jsem něco takového zažila z obou stran. Na ZŠ jsem měla dobrou kamarádku, se kterou jsem trávila hodně času. Pak jsme každá nastoupila na jinou střední. Já se s ní snažila kontakt udržovat, snažila se s ní domluvit sraz, ale ona se vždycky vymluvila na to, že nemá čas. Srazy vždycky odkládala nebo rušila. Přitom ale na scházení se s jinými lidmi čas měla. Mně nikdy sraz nenavrhla, tak jsem s tím po čase přestala taky. Žádné vysvětlení jsem z ní netahala, myslím si totiž, že to z jejího chování bylo zřejmé - zkrátka raději trávila čas s jinými lidmi. Je to smutné, ale stává se to. Někdy se člověk změní a najednou si více rozumí s jinými lidmi než dříve. A chápu i to, že se to člověku nechce říct tomu druhému narovinu, protože to není úplně příjemné a je jednodušší se vymluvit třeba na nedostatek času. Když se takhle vymlouvá opakovaně, tomu druhému to časem docvakne.

A i mně se stalo, že jsem časem zjistila, že už si s nějakou kamarádkou nemám moc co říct, protože neustále řešila věci, které mě nezajímaly. Už jsme prostě neměly moc společného. Celkově jsem proti ní nic neměla, jen už jsem neměla potřebu se s ní vídat tak často. A kdybych jí to takhle řekla, moc nevím, jak by to vzala. Takže jsem taky začala odmítat navrhované srazy. Nutno ale říct, že to nebyla nějaká nejlepší kamarádka, se kterou bychom si byly fakt hodně blízké. Tam si myslím, že je opravdu fajn jednat narovinu.
 zamyšlená želva Žena24 Kategorie
29.05.2024 15:11:08
Čitetel: autorce přeji, aby do toho nepadla. Protože to je konec. Pokud po tom vehementně netoziu, což se zdá, že netouží.
 Katedra psychologie Muž23 Kategorie
29.05.2024 15:01:48
Tobě totiž v tvých 25 něco zásadního ušlo!!
Tvojí kamarádi a vrstevníci se dostaly do stádia, kdy chtějí budovat kariéru, zázemí a rodiny.
A na nějaké akce a kamarádění už nemají čas ani energii.
Ty si zatím žiješ jako dříve, ale až do toho spadneš, tak budeš mít taky jiný starosti!!
Smajlík  Čitatel
29.05.2024 14:45:02
Tak se pojdme zkamaradit a az zjistim co s tebou je, tak ti to reknu ok?
 Jentakokolo
29.05.2024 14:27:32
Možná by pomohla psychoterapie. Pokud tě to tíží, tak to asi potřebuješ řešit. Jestli je problém v tobě nebo ne, se podle toho popisu nedá říct. Může to tak být i nemusí. Lidé se postupně vzdalují, což asi chápeš. Zrovna včera jsem se bavil se známou o tom, že jsme oba zažili něco podobného a že to může být hodně bolavé. Je možné, že jsi jen věrnější než jiní lidé. Držím palce.
 Dony
29.05.2024 13:37:29
Zkus se zeptat přímo. Vím, že tohle je disciplína, která ženám moc nejde ať už stojí na jakékoliv straně otázky, ale naděje jen vyzývá.
Je ale fakt, že málokdo zůstane, většinou jsou ti lidé v životě jen dočasní i když z toho také nemám radost.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
29.05.2024 13:22:29
Bez fotky je tahle zpověď o ničem, jak by řekl klasik.
Smajlík  Frank Drebin Muž39 Kategorie
29.05.2024 13:01:09
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
29.05.2024 12:45:16
Píšeš, že jsi s ní naposled někde byla a měla jsi pocit, že sedíš s úplně jinou osobou. Proč tomu tak bylo? Předpokládám, že ona to cítila dost podobně, tedy že už nejste na stejné vlně, a proto nemá zájem o setkávání. Otázkou zůstává proč.

A určitě od ní nebylo hezké, že tě nikdy nevzala mezi někoho nového, když ty jsi ji brala kdykoliv to šlo.. Značí to nějaký problém na její straně:)

A ano, mnoho lidí se životem jen mihne, ale taky existují pevné dlouholeté přátelské vztahy, které rozdělí až smrt či nemoc. Já jsem na tyhle závěry ještě mladá, ale xkrát jsem to viděla na vlastní oči.

Nicméně proč ti ti přátelé vždy zmizí fakt nevím..Ale kdyby se mě někdo zeptal, proč nemám zájem o setkávání a byl by to někdo, kdo mi byl někdy blízký, vždycky bych odpověděla pravdivě. A je hnusné, že oni na to nemají koule. Možná to souvisí s tím pravým důvodem.
 Jedna frajerka Žena23 Kategorie
29.05.2024 12:35:06
Hm, tak to je tajmené jako hrad v Karpatech. Tak ať se daří. Stejně už máš čas na děti, domácnost a manžela.
 Mák I
29.05.2024 12:31:19
Mák I- nescházeli jsme se zdaleka jen ve dvou, kdykoliv jsem si třeba i našla novou partu lidí, kamarádku jsem vždy začlenila. Často se pak scházeli i beze mě. Jenže když si ona našla nové přátele, nikdy mě nepředstavila. Nikdy mě s nima ven nevzala... A nikdy mi neřekla proč.
KocourJarda- vím, že nejde být kamarád se všemi. Jenže mně už nezbyli žádní kamarádi. Lidé přicházejí a odcházejí, u všech jsem to tak nějak chápala. Ale tahle jedna... Inu, doufala jsem,že zůstane. Nebylo to jen takové to povrchové přátelství. Nějak jsem fakt věřila, že tohle vydrží. Bylo mi jasné, že už se budeme vídat méně často než když jsme byly třeba na střední...ale alespoň někdy.
 Limetka28
29.05.2024 12:25:10
Něco za tím určitě bude. A nezjistíš to nijak jinak, než když se na to toho člověka zeptáš. Vlastně ani potom to zjistit nemusíš, ale je to lepší než nic. Obzvlášť když je to dlouholetá kamarádka.

Jinak je v životě běžné, že lidé přicházejí a odcházejí. Důležité je si uvědomit, jestli má cenu chtít ve svém životě lidi, kteří v něm být nechtěji a jestli má cenu se kvůli tomu trápit. Chápu, že tohle se lehce řekne, než provede, ale časem na to prijdeš sama.

Určitě ale existuje spoustu lidí, kteří ve tvém životě budou chtít být a ty jsi ještě dost mladá na to, abys měla čas je poznat.
 Čosijak
29.05.2024 12:24:44
Protože si vybíráš pořád stejný typ lidí.
 Dáda off
29.05.2024 12:24:17
Asi je scházení ve dvou přestalo naplňovat a začali chodit i s dalšíma. Proč se k nim nepřidáš?
 Mák I
29.05.2024 12:18:19
"Přístup doporučuji aplikovat i k romantickým partnerům." - čili doporučuješ extrémní slizkost a smradlavost. Doporučuješ zrůdně vydávat partnerský vztah za opak toho, čím objektivně je.
 Svitavská ulice on
29.05.2024 12:17:41
Souhlasím s Katedrou psychologie. Lidi v životě přichází a zase odchází. A někdy mi přijde, že je i potřeba mít místo pro ty, kteří ten život s námi mají sdílet. Nejde být kamarád se všemi.
 KocourJarda Muž32 Kategorie
29.05.2024 12:13:08
To je naprosto přirozené, říká se sejde z očí, sejde z mysli. Za všechno může čas a odloučení, tím se mění žebříček priorit u lidí. Tvým úkolem je ta setkání pořádat bez toho, aniž by si čekala pozitivní odezvu. Doba je zlá, možná je pro ty lidi těžké najít si čas a mít dobrou náladu. Zkus je častěji kontaktovat a motivovat, aby na ty srazy jezdili i po delším čase. Pokud to kouzlo vzájemné touhy se vidět a pokecat pomine a přestane fungovat motivace, pak je na zvážení, zda se na pořádání srazů vykašlat a nechat to prostě být a smířit se s realitou, že to kouzlo vzájemné touhy po setkávání již vyprchalo. Tak to v životě chodí, lidé se setkávájí a rozcházejí.
 Pater Noster
29.05.2024 12:00:55
Nevím no. Přijde mi, že kdyby člověk přistupoval k lidem podle následující metafory, ušetřil by si mnohé bolesti. Přístup doporučuji aplikovat i k romantickým partnerům.

Jsi průvodčí ve vlaku svého života, kde cestující jsou lidi, kteří se tam objeví. Málokdo jede od startu až na konečnou. Většina se tam jen mihne a jede jednu stanici a skutečně málokdo, pakliže vůbec někdo, jede až na konečnou. Ty si musíš užívat přítomnost těch lidí na palubě. Netruchlit, že už vystoupili, protože tak se obíráš o čas s těmi, kteří jsou zatím s tebou na palubě. Dimenzovat mezilidské vztahy na nekonečno je blbost nejvyššího kalibru vedoucí k utrpení.
 Katedra psychologie Muž23 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč