Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1235213, vloženo 28.05.2024 21:33:07 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chodí dnes ještě někdo na učňák?
Teď je to aktuální téma, jelikož deváťáci ze základky už jsou přijati na nějaké ty školy, na které se hlásili.
Já už to mám hromadu let za sebou, ale i tak by mě zajímalo, jestli dnes ještě někdo chodí na učňák. Co si tak všímám, tak maturitních oborů je mraky různých druhů včetně youtuber nebo hráč počítačových her, takže všichni si můžou najít to svoje a nikdo vyloženě nemusí jít na učňák, pokud nechce. Vlastně ani nevím, jestli vůbec někdo ještě na učňák dobrovolně chce. Mám známou, která dřív dělala mistrovou u prodavaček, ale už před několika lety ten obor úplně zrušili, protože se jim tam nikdo nepřihlásil.
Tak třeba tady je někdo mladší, pro koho je to téma aktuální - chodí dnes ještě někdo na učňák? Kolik takových je? Je někdo, kdo na to jde dobrovolně nebo jsou to spíš ti, co se nedostali na střední školu s maturitou. Chce dneska ještě někdo být například kominík nebo zámečník? U holek asi ještě z učňovských oborů bude frčet třeba kadeřnice nebo kosmetička (švadlenka podle mě moc ne), u kluků možná automechanik, případně číšník, ale co jiného? Už ani kuchař není moc zajímavé - je to náročná práce i s víkendy a svátky, já bych to dělat nechtěla.
 jaktoje Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.05.2024 11:53:26
Tak samozřejmě záleží na povolání.
Ale třeba elektrikář, topenář nebo vodnář se moc nenadře, a vydělá balík.
A kdo má ještě nějakýho levnýho poskoka, tak to má brnkačku.
Smajlík  Čitatel
29.05.2024 11:22:50
Čitatel: Tak to úplně nevím, jestli platí, že řemeslo má zlaté dno. Třeba taková švadlenka na tom asi úplně dobře nebude, jelikož všechno se spíš šije v Číně jenom za misku rýže. Navíc dnes nejde jenom o to "být finančně za vodou", ale dělat práci, která člověka mentálně rozvíjí a dává mu smysl. Nad nějakou manuální prací dnes mladí lidé spíše ohrnují nos - raději chtějí mít vysokou školu, sedět někde v teplém kanclíku a pracovat hlavou než čistit ucpané WC. Nehledě na to, že na lidi bez vzdělání se pořád ještě pohlíží jako na "ty hloupější", co volí ANO, SPD, KSČM, Trikoloru a podobně. Prostě lidé s učňákem nejsou tak vážení jako ajťáci, inženýři, právníci, doktoři apod.
 Pisatelka
29.05.2024 07:41:00
Dnes je znovu v kurzu, že řemeslo má zlatý dno...
Kolik je dnes dobrých řemeslníků, co si žijí finančně velice dobře, a o pohodovou práci mají postaráno až do důchodu.
A jako bonus, šéfují samy sobě.
Smajlík  Čitatel
29.05.2024 02:35:31
Hochu jsi hodně pozadu....hodně.
Já řemeslem vydělával hodně už za totálu natož tady v USA.
A z mého řemesla je k programování jen malý krůček.
20 let jsem vw Fordu programoval se stovkou kolegů v JEDNOM závodě robotiku i mašiny na linkách a vesměs na IP adresách v podnikovém Intranetu.

Kdejakého inženýrka jsem prací, přehledem a neustálým učením od firmy tvrdě ponížil. O platu vůbec nemluvě. Na naše týmy nikdo neměl. Pro Fordovu rodinku jsme dělali i bilion dollarů ročně.
Dnes je to všechno jinak na celém světě, jen můj královský důchod a nškolik penzí od firem zůstává.
A v paradise.
 Quakie Muž78 Kategorie
28.05.2024 22:09:58
Proč by ne?

Přítelkyně bráchy mého přítele je mladá vyučená ošetřovatelka, která to plánovala dělat už od konce ZŠ. Díky svému zaměření a výučnímu listu si našla stabilní práci, kde jí je dobře a funguje v ní na 100%.

Podobně to i dnes budou mít i číšníci a kuchaři, nebo automechanici.
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
28.05.2024 22:09:12
Spousta lidí chodí na učňák. Hlavně ti, co nejsou studijní typ, ale chtějí víc než základku. Celkově znám jednoho jediného člověka (v dnešní době), který šel na učňák s dobrými známkami na ZŠ (jedna dvojka v deváté třídě) prostě jen proto, že opravdu chce dělat ono řemeslo - je to jeho sen. Teď je druhák.
 Veela Žena35 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč