Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1235194, vloženo 28.05.2024 16:18:28 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Poznám na miminku, že je autista?
Vím, že diagnóza autismu se dává až nejdříve ve 3 letech dítěte. Ale zajímalo by mě, jestli rodiče už něco můžou tušit u malého miminka, co by naznačovalo tuto poruchu. Nebo jsou autistické děti v miminkovském období úplně stejné jako ostatní? Usmívají se, "povídají", koukají se na lidi, otáčí se za hlasy atd.?

Je tady třeba někdo, kdo má takové dítě nebo studoval speciální pedagogiku a má k tomu co říct?
 PAS Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
28.05.2024 21:43:39
Co si tak vzpominam, je na to nejakej dotaznik u pediatra.
Nevim, kolik bylo malymu, kdyz jsme to vyplnovali, ale urcite mu v ty dobe jeste nebyly 3.
Jediny, co si vzpominam, tak byl dotaz na to, jestli lidem mava.

Nikdo, vcetne pediatricky, ten dotaznik ale nebral moc vazne, tak si myslim, ze to spis nepoznas.
 lol
28.05.2024 18:34:43
PAS znaky může vykazovat i několikaměsíční kojenec, ale jedná se o velmi specifické a raritní situace. Obecně pak platí, že tyto děti bývají často neklidnější kvůli vyšší senzorické přecitlivělosti, v pozdějším kojeneckém věku se objevují např. stereotypní pohyby, neobvyklý vývoj, atd. Ale poznává se to těžko a spíše se důkazy dávají dohromady zpětně v batolecím věku, určitě se PAS nedá diagnostikovat miminu.
Navíc autismus je mnohem širší spektrum, než si laik zpravidla vybaví. PAS u dětí ženského pohlaví je pak kategorie sama o sobě, tam dokonce očividné příznaky přehlížejí i samotní pediatři/pedopsychologové.
 Kira on pokus xyz Žena23 Kategorie
28.05.2024 18:03:00
Je to individuální. Některé dítě se může ze začátku vyvíjet normálně a problémy se mohou vyskytnout až později. Ale je možné i to, co popisuješ - že nebude reagovat na hlas matky (někdy takové dítě působí jako by mělo problémy se sluchem, přestože slyší dobře), nebude se u něj objevovat sociální úsměv, téměř vůbec nebo vůbec se nebude rozvíjet řeč. Je celé spektrum projevů a nedá se to takhle zobecnit, opravdu se to může projevovat různě. Diagnostika PAS je hodně komplexní a dlouhodobá.
 zamyšlená želva Žena24 Kategorie
28.05.2024 16:26:10
V miminkovském věku (já tomu řikám "stádium pokémona") to nelze na 100% poznat. V tom období se všechny děti chovají jako autisti. Později se to dá poznat lépe. Ale ve 3 letech mi to příjde stále málo, pokud to není nějaký fakt těžký případ.
 podzemní pohoří Muž21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč