Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1235181, vloženo 28.05.2024 10:24:44 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nechci pracovat
Začnu tím, že se někteří diví, že se navážím do invalidních důchodců. Jenže je nikdo nenutí za každou cenu pracovat.

Štve mě, jak mi furt někdo cpe, že bych měla pracovat. Třeba dělat na vrátnici. To bych zvládla. A když ne, tak se vymlouvám. Představa lidí o práci na vrátnici je často mylná. To není pohodlné sezení u kafíčka a sem tam se projít. To je chození za každého počasí a běhání či rychle na sednou do auta. Jsem astmatik. Větší námaha a studený vztah mi vyvolavá záchvaty. Ježíš, vždyť bych akorát tak chytla starou bellu. A ještě by mi museli volat zachránku.

A co pracovní doba? Vždyť mi dcera od září bude chodit do školy na čtyři hodiny. Nemůžu dělat od šesti. Nemůžu tam být do deseti večer. Nemůžu dělat noční. Když bude dcera nemocná, což je poslední dobou pořád, budu muset být s ní doma. A to když to vše půjde dobře.

Dovolím si citovat jednu osobu, co sem chodí a píšeme si spolu po mailu nějaké dva roky:

"Ostraha to jako vážně jako super práce , já jsem dělal ostrahu měsíc za corony nechtěl jsem projídat uspory mám z toho bundu na motorku Logo firmy se přešilo za čokoládu ale oni za mě neplatili odvody zmrdi a platili půl šichty a půl šichty byla jen pohotovost ale to bylo spát v zásahové uniformě s mobilem v kapce a mít lehké spaní protože člověk musel vzít moblil za 45 vteřin a někdy se na 10 sekund zasekl pak skočit do auta a auto rozdět do 3 minut na 50 metrů od domu a za šichtu 24 hodin dávali litr to je super :) ještě bez odvodů který jsou 6500 měsíčně , sám asi nikdy nehlídal a odemknout továrnu kde je poplach a celou ji projít je o držku kontroluje se to RFD chipi co jsou nalepené na oknech futrech a nebo bráně no zatakové drobné riskovat nůž do břicha nebo to že v polospánku s autem se člověk omotá o strom "

Prej, když budu pracovat, tak se mě bude chlap více vážit. Ale, vždyť já "pracuji" to, že pečuji o postiženou dceru, péče o dlouhodobě nemocné děti, to mají často pečující jako úvazek. A ne moc dobře placenej.

A co taková mladá holka mající invalidné důchod na deprese a úzkosti. Ta by jako neměla pracovat, aby si ji chlap více vážil?

Nechápu, proč bych se měla strhat. Jen, aby si mě nějakej chlap, o kterého ani nestojím, všiml. Hm, to bych spíše uvítala psa. Byl by pro mě daleko užitečnější než nějakej chlap, co je má plné. A pokud nějaký chce, abych tak strašně moc pracovala. Tak, ať se mi stará o dceru, jinak ať mlčí a šoupe nohama.

Ačkoli by více peněz byl řekneme příjemný bonus, cena za to je kolikrát vysoká. To jsem poznala na vlastní kůži, když jsem pracovala ve skladu pro Lidl a do toho se nadále plně věnovala dceři. Uhnala jsem si astma. Totálně rozhodila imunitní systém neustálými ATB a oddělala plíce.

Takže ne, nechci pracovat, za cenu, která by mě přivedla na pokraj totálního zhroucení. Jen, protože si někdo myslí, že musím za každou cenu pracovat. A vůbec nechápe, co je to 24/7 starost o postižené dítě, za kterou mě platí stát.

Ať si někdo myslí, že se jenom vymlouvám. On můj život nežije, nechodí v mojich botách.
 Izumi Miyako E-MAIL:   Žena34 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.05.2024 22:23:44
No teeeda. Překvapuje mě tvůj přístup k mladším lidem pobírajících invalidní důchod :)
 Jedna frajerka Žena23 Kategorie
29.05.2024 16:40:32
Běž makat holoto líná
Smajlík  Van Generator Muž30 Kategorie
29.05.2024 16:40:03
Jinak už k tomu nebudu víc psát. Myslím,že jsem toho napsala víc než dost. Každý,ať si udělá obrazek sám. Jsem ráda,že se pomalu atmosféra společnosti k duševně nemocným mění k lepšímu i když jsou to zatím jen dílci kroky a chtělo by to daleko větší osvětu mezi obyčejnými lidmi
 fénix z popela Žena36 Kategorie
29.05.2024 16:33:46
Jo a není vůbec snadné získat plný důchod a neni pravda,ze ho neberou. Já měla 5 hospitalizaci za sebou,když mi přiznali 2 stupeň. V průměru jedna hospitalizace na 3 měsíce. Až po roce po další hospitalizaci mi dali 3.stupen a měla jsem každé 2 roky prezkum,kdy ti můžou kdykoli důchod sebrat,mne ho nesebrali jen proto,že jsem byla pořád hodně špatná nebo po hospitalizacich. Kdybych byla zdravá,mam plat přes 30 tisíc se svým vzděláním
 fénix z popela Žena36 Kategorie
29.05.2024 16:26:23
Tak mne ho přiznali ve 23. Ted je mi 36. Ale já jsem poctivě studovala i chvilku pracovala. Je fakt,že s lidmi pod 30 nejsem moc v kontaktu. Ale s mnoha psychicky nemocnými ano a opravdu to nevnímám tak,jak ty píšeš a znám i dost lidí,kterým id sebrali nebo snížili a byli mladí a měli třeba závažnou diagnózu,jako je schizofrenie. Myslím,že ty to prostě bereš tak,že ti lidé mají peníze za nic,zatímco ty se nadres s deckem. No ale zkus se na to podívat i jinou optikou,že mnoho z tech lidi by bylo radši zdravých,než brát X psychofarmak,která mají i spoustu vedlejších účinků,trávit nejlepší roky života po léčebnach a ještě být brani jako nějaký odpad. Takhle to vnímám já a je to pro psychicky nemocné hodně nepříjemné to stigma,předsudky,ponižování. A nejsem jediná mladá důchodkyně s tímto názorem a s touto zkušenosti. Nebýt neziskovek pro duševně nemocné,nemam dnes ani jednu kamarádku,nikdo z bývalých přátel se ke mně kvůli mě diagnóze nehlásí. A do města nemůžu jít sama,musím mít doprovod,protože se bojím lidi a jejich reakci na mě. Ona tě ta nemoc a její léčba změní i fyzicks
 fénix z popela Žena36 Kategorie
29.05.2024 15:49:23
fénix z popela: Řeknu ti to asi takhle, ten počet je daleko větší než si myslíš/tušíš. A ano jsou různí lidé s psychickými potížemi. Akorát, ti mladí a ti starší to je jako nebe a dudy. Ti řeknu. Mně nevadí lidé mající PID. Mně vadí lidé mladší 30 let mající PID.

A i když nám, jak říkáš podporu můžou mi to klidně sebrat. Stačí k tomu málo, třeba jeden bod. Za to jim nikdo ID jen tak nesebere. ID se berou plno lidem, ale všimni si, že lidí pod 30, co ho mají nejčastěji na deprese a úzkosti, se to netýká. Většina zázračných uzdravení se týká lidí po různých operací páteře, kyčlí, onkologických pacientů, těch, co jim chybí končetiny...ale málokdy se zázračně uzdraví mladý člověk pod 30 mající psychické potíže. Zvláštní, že tohle jediné posudkáři neumějí vyléčit...
Smajlík  Izumi Miyako Žena34 Kategorie
29.05.2024 14:58:12
Izumi,jsou takoví,samozřejmě,ale nejsou takoví všichni invalide s psychickými problémy. Takže bych je nehazela všechny do jednoho pytle. Za celou dobu,co se léčím,jsem se potkala se spoustou duševně nemocných a 90% z nich takoví nejsou. A těch 10% flakacu neřeším. Proč se tím uziras ty? Podporu od státu nějakou máš,tak o co ti jde? Stejně tím nic nezmenis,vždycky se najde někdo zneuzivajici systém. Ale drtivá většina lidí to nedělá
 fénix z popela Žena36 Kategorie
29.05.2024 14:51:43
Pokud tě v péči o dceru někdo vystřídá pouze na čtyři hodiny denně, tak taky fakt nevím, kdy bys jako měla pracovat, co bys měla hledat a jak by ses měla posouvat. Jsou to čtyři hodiny, za které máš možnost na chvíli vypnout (přestože předpokládám, že jen doděláváš resty, které normálně nestihneš). Takže se vykašli na kecy o pokoře. Stát si vymyslel tabulky, když do nich spadáš, využij toho.
Má cenu hledat práci, která by byla zároveň tvým koníčkem. Minimálně do doby, dokud toho času nebudeš mít více.
 Jedna frajerka Žena23 Kategorie
29.05.2024 13:48:09
fénix z popela: Ale já si nestěžovala na finační situaci jako takovou, ale na způsob.

Víš, co tak běžně dělá studentík, co vyšel ze školy a následovně dostal ID trojku na depku s tím, že ten důchod má i 2x tolik, co ty?

Vstává si klidně ve tři odpoledne. Noci propaří u PC. Mezitím nějaká ta akce s kámošema. Sem tam nějaká jiná akce. A takhle to ty lidé mají celé roky. A není jich málo. Pravidelně dostanou ID, aniž by museli vůbec vstávat z postele. Stačilo jim k tomu často jediné. Třeba se jakoby zhroutit z toho, že na ně někdo zařval, ať koukají makat.

projekt-MrD: Já jen nechápu tu logiku. Proč u mně je to na provaz. Ale u jiných je to zcela v pořádku. Ohání se nějakou prospěšností společnosti. A jak je prospěšný takový studentík, co má trojku na deprese, jen co výjde ze školy? Tihle lidé, co do té práce kolikrát hrnou ještě méně než já.

Ježek second edition:

Já bych to řekla asi takhle:

Nějaké příznaky u dětí mladších tří let či od těch 18 měsíců, kdy se dělá první orientační testování, poznáš víceméně jen u těch těžších případů. S tím, že často jsou k tomu přidružené další věci. Určité riziko, že je tvoje dítě autista může být u předčasně narozeních a když tvoje předchozí děti jsou také autisté.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
29.05.2024 11:27:25
>Izumi
Možná, že bys asi jako nejlépe zasvěcená zde mohla pomoci s touto otázkou. Mě by to také zajímalo:

https://zpovednice.cz/detail.php?statusik=1235194
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
29.05.2024 10:17:05
Izumi: volici ANO a SPD (tyto strany pretahly volice KSCM a CSSD) s tim maji velky problem. V dobe jejich raje na zemi (CSSR+CCCP) bylo nemyslitelne, ze nekdo bude doma jako ty a nebude pracovat. Tehdy byl na "nepracovani" paragraf a vezeni a pro autisticke deti a jinak postizene, byl ustav.
 projekt-MrD Muž99 Kategorie
29.05.2024 09:54:09
Já ti tady psala o práci jen proto,že sis stěžovala na finanční situaci a že invalidi se mají líp jak ty. Jinak je mi jedno,jestli pracuješ nebo ne. To je tvoje věc. Lidi v tomhle neřeš
 fénix z popela Žena36 Kategorie
29.05.2024 09:24:53
fénix z popela:

Já si ale nestěžuji, že bychom s dcerou neměly, co do huby a musely vybírat popelnice.

Já si stěžuji na to, že nás někteří lidé nenechají žít. Ať je to, že za každou cenu musím do práce a v té práci ideálně pro radost ostatním i chcípnout. Dcera, ať se pak o sebe stará sama. Což je padlé na hlavu, i tak. Bez ohledu na její zdravotní stav.

Nebo, že musím mít za každou cenu chlapa. A tím spojené, že musím být hubená, abych ho měla. A kdesi cosi.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
29.05.2024 08:33:15
Nevadí. Jen pak teda nechápu,na co si stezujes. Když jsi schopná z dávek zajistit důstojný život,nemáš si na co stěžovat a to je celé
Smajlík  fénix z popela Žena36 Kategorie
29.05.2024 08:32:38
Tak příspěvky pana Ncnj jsou opravdu úsměvné. Všichni jsme tu nuly s nízkým IQ a on brzy vydělá miliony... Ty jsi hodně daleko od toho, abys neměl žádné psychické problémy. Asi ještě dál než od těch milionů :D
Smajlík  Čosijak
28.05.2024 21:38:56
3000 to moc nestojí za řeč no, tipuju, že na hodinu to vyšlo na nějakou směšnou částku. Asi záleží, co je to za práci.
 Bivoj z lesa
28.05.2024 21:32:52
Bivoj z lesa:

No, hele... Dceru jsem dávala do školky jako první a poslední odcházela, i když jsem měla zkrácený úvazek. V průměru jsem se honila za asi 3000,-. A byla z toho večer doma totálně kaput.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
28.05.2024 21:18:59
jesterka: z ciste materialnich duvodu chodi do prace ti nejmene uspesni, ti uspesnejsi uz dokonce pracuji a nejuspesnejsi makaji i kdyz to tak nevypada. A delaji to, co je bavi.

Chodit do prace a pracovat, je velky rozdil. Pipnout si prichod, odchod a mezi tim delat kulovy, neni prace.

Vis kdy nejvic pracuje inzenyr? Kdyz se moc nehybe ;-)

Delnicka trida casto mlela hubou, jak knize chrape "za jejich prachy" a prd dela, ale Schwarzenberg ve skutecnosti nespal, on jen drimal a vnimal. To oni neumi. Proto vzdy dokazal bleskove odpovedet na polozenou otazku, nebo zasahnout do diskuse ;-)

Lid ma ovsem jiny nazor a proto je lid tak uspesny :-D
 projekt-MrD Muž99 Kategorie
28.05.2024 21:10:40
"Nechci pracovat"
Myslim, že to nechce skoro nikdo, ale z něčeho člověk žít musí. Řek bych , že pracovat by měl ten, kdo sám chce. Ten, kdo nechce se tam bude jenom otravovat a svojí frustrací bude štvát ostatní lidi v práci.

Podle mě je to takhle:
Máš dost peněz a nechceš pracovat - nepracuj
nemáš peníze, což tě omezuje v životě a nemáš odpor k práci - pracuj

A jak máš dceru, tak tam by to šlo asi jen na zkrácenej úvazek... ale nevim jestli by z toho byl velkej výdělek.

Co se týče výběru práce, tak volím takovej sebestřednej přístup, že mě moc nezajímá jakej to má přínos pro lidi (jako třeba ten kufr), ale spíš v jaký práci by to pro mě byl nejmenší pain, něco na co bych se hodil podle mých vlastností. (třeba nechci práci s lidma protože sem stydlivej)
 Bivoj z lesa
28.05.2024 21:03:02
Božský Hirohiko: proč se zas zastáváš smradlavého odpadu jménem "práce"? Je to naopak. Práce je dlužníkem člověka. Většina práce je totiž zbytečná, její výsledky zdržují jejich konzumenty od volna. Práce parazituje na lidech - okrádá je o čas hned dvakrát - jednak tím, že je vykonávána, jednak tím, že jsou konzumovány její zbytečné výsledky.
 Svitavská ulice on
28.05.2024 21:02:36
a Ukrajinců
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 20:56:35
Je tu hodně fetek, alkoholiků, bezdomovců, ale to dotváří tu atmosféru a patří to sem. Bez nich by to nebylo ono...
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 20:54:56
Izumi Miyako: Praha je jedinečná, ale já to dřív tak nevnímal a dokonce nenáviděl a chtěl jsem zdrhnout někam pryč kvůli lidem a sociální fobii.

Mentalita. Jde hlavně o to, že tady je to prostě více nabitý. To město to nějak energetizuje a vytváří to prostě takovou dynamiku. Lidi jsou tu více živý, odvážný a je to znát už u těch děcek. My jako děcka dělali strašný blbosti, byli jsme drzý, sprostý a dělali věci, co se nedělají, ale jako kdyby to bylo tím městem vlastně... Protože tady tě to jakoby nutí, máš tu ty objekty, budovy a všechno možný.

Na venkově bys takový nebyl.
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 20:46:25
Božský Hirohiko: No já ti nevím. Ty auta se posílala do Německa. Ono spousta věcí, co se tady vyrobí spíše obohacuje občany ostatních zemí než naše.

Pozn. Tento problém je nakousnut ve StarTreku.

Ncnj: To by hodně vysvětlovalo. Spousta AS, co znám a mají nějaký ten důchod jsou z Prahy. Ostatně, ono stačí mluvit s Nautisem, aby ti bylo jasné, že v Praze je ta mentalita úplně celkově někde jinde.
Smajlík  Izumi Miyako Žena34 Kategorie
28.05.2024 20:45:44
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
28.05.2024 20:12:46
jesterka: to se ale nepopírá. Tvá individuální motivace je materiální. To je OK. Má taky. Chci šušně.
Tohle je ale filozofie práce, něco jako pohled nad tím vším, který ti připomíná, že i když pracovat nechceš a sníš o světě, kde všichni mají nepodmíněný příjem a jen se 24/7 baví, že práce má smysl a že společnosti není balíčkem individualit, ale provázaná struktura, která se chová synergicky, tj. není jen součtem svých částí, ale to uskupení má přidanou hodnotu.

Pracovat se musí, protože abychom mohli žít, některé práce musí být odvedeny. A tím, že se podílím, zlepšuju výkon ostatních a umožňuju to celé. A že by bylo hodně zlé, kdyby se nám sen splnil a fakt bychom nikdy nemuseli už pracovat, protože bychom se z toho posrali.
 Božský Hirohiko
28.05.2024 20:06:03
Božský Hirohiko: To je spis takovy idealisticky pohled, clovek chodi do prace spis z materialnich duvodu, aby se zajistil. A taky je to systemem, nemyslim, ze je povinnost uplne se prizpusobit systemu, ne kazdy chce stravit vetsinu zivota v praci, ktera ho treba vubec nebavi.

Ale kdyz uz, neprispiva Izumi spolecnosti prave tim, ze se o svou nemocnou dceru plne a sama stara, i kdyz by to (treba castecne) mohla prehodit na nekoho jineho?
 jesterka
28.05.2024 19:53:11
Izumi Miyako: pochopila jsi to špatně. Tím, že děláš kufry do aut, neumožňuješ někomu jezdit autem, umožňuješ mu péct pro tebe chleba, protože už se nemusí zabývat výrobou vlastního auta a může naopak dát něco tobě.
 Božský Hirohiko
28.05.2024 19:35:22
Izumi Miyako: Jj a upřímně mám strach, že bych z té Prahy nějak vypadl kvůli tomu, jak je to tu všechno hrozně drahé. Kdyby na to mělo přijít, uchýlím se na ubytovnu nebo do podnájmu apod. Chci být v Praze ještě tak aspoň 10-20 let. To velkoměstské prostředí je děsně výhodné pro osobní rozvoj a hlavní pracovní život. Chci se tu nějak víc vypracovat a vydělat nějaký miliony. Ono někde v malým městečku kdesi bude třeba klid, hezká příroda, ale tahle možnost tam nikdy nebude. V tomhle je Praha jedinečná. Dřív mi to ani nedošlo, ale dochází mi to čím dál víc. Praha je nejlepší místo pro život, pokud chceš v životě něco dokázat a nějak se rozvíjet, je tu prostě tolik možností, včetně možností se s někým seznámit atd.
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 19:25:04
Božský Hirohiko:

Já to vždycky brala, že práce je jenom splnit si společenskou povinnost a mít peníze. Nikoli o tom, že když dělám řekneme kufry do aut, umožňuji jinému jezdit autem.

Práce pro mě měla vždycky jenom tu materální hodnotu, ne duševní. To měly věci, co jsem dělala zadarmo a z radosti.

Tvoje vracení zase vychází z premisy, že jsem nikdy nepracovala. Zvláštní, jak to furt lidé berou jako nezvratitelnou pravdu a nenechají si vymluvit, že jsem pracovala. Tedy jsem přispívala do systému. Vytvářila hodnotu.

Mám se pro spokojenost společnosti ideálně naprosto zhroutit. Jen, aby se někdo cítil, že je to přeci spravedlivé. Jenže spravedlnost je v málo v čem. Ani v tom trestním právu ne.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
28.05.2024 19:00:58
Práce není jen o tom, že dostaneš výplatu. Spousta lidí vidí společnost jako nahodilý balíček individualit. Ve skutečnosti jde o to, že společnost je mnohabuněčný organismus na sobě závislých lidí. Když stavím baráky, není to jen o tom, že udělám barák - vyrobím zboží - to prodám - mám prachy.
Když stavím baráky, dávám jinému šanci, aby pekl místo mě chleba. Ten zase jinému dává šanci, aby byl policajtem a chránil pořádek a bezpečí (ano, idealizuji si poldy, ale snad si rozumíme). Je to efektivnější než kdybych ráno upekl sobě jeden chleba, pak zasel svý obilí, pak postavil svoji zeď, pak si jako polda chránil svůj majetek.

Nakonec zjistíme, že jsme schopni udělat více práce a lépe, pokud se takto přirozeně rozdělí podle toho, kdo co umí a kdo co dovede zhodnotit. To je ten kýžený výsledek ekonomiky obecně, že dochází k přirozené dělbě práce a kvalita života se zlepšuje.

Ten, kdo nepřispívá ničím, naopak překáží hladovým krkem, který musí být zaopatřen, ale neumožňuje někomu jinému převzít jiný kus práce.
Protože ctíme lidská práva, staráme se o každého, zejména o ty, kdo se narodili tak, že se moc podílet nemohou, proto je ale špatné myslet na "mně se nechce pracovat" - málokomu se chce pracovat. Protože tím promrháš osm hodin denně.
Jenže je třeba myslet na to, že těch osm hodin denně vrazíš do toho, abys měla volných dalších osm hodin denně, což kdysi rozhodně nefungovalo, není to tak, že by nám šichta čas sebrala, ale umožnila nám nestarat se o přežití 24/7 a konečně nějaké volno vůbec mít.

Nejsi individualita. Jsi dlužník společnosti. V přírodě, kdyby tě vrhla nějaká šelma (nebo kdokoliv), by se ona musela starat, aby tě někdo nesežral. A celý tvůj život by byl jen lekcí přežití v divočině.
Místo toho ses narodila poklidně, máš kde být, co jíst, narodila ses v lidské společnosti. Od mala jsi intenzivně chráněna všemi (ano, není to tak ideální, já vím), je ti umožněno nejen přežít, ale žít.

A proto bys měla chtít něco vrátit. Nějak přispět, aby zbylo něco i na ty, kdo teprve pomoc potřebují.
 Božský Hirohiko
28.05.2024 18:57:16
Ncnj: Ty seš z Prahy, že?

fénix z popela: I kdyby. Chceš tím říct, že ti vadí, že z toho dceři zajišťuji důstojné bydlení a potřebnou péči?

Nebo bys byla mnohem radši, kdybych to pravidelně házela do automatů, kupovala chlast, cigára či snad tvrdé drogy?
Smajlík  Izumi Miyako Žena34 Kategorie
28.05.2024 18:38:06
A zase soutez, kdo je na tom nejhur :D Jake je zatim skore?
Smajlík  jesterka
28.05.2024 18:25:50
Tak jdi k psychiatrovi a leč se ale nevylivej si zlost na invalidních,jenom proto,že mají důchody

Šofér busu: to je sice hezké,ale partner je o 12 let starší,takže tu také nebude věčně a budu na to sama
...už teď musím přemýšlet dopředu,kde jednou vezmu peníze na živobytí...vsadím se,že izumi má na dávkách víc než já důchod,protože jinak by sotva utahla sama byt a děcko a nebo ji také někdo dotuje. Takže jsme si skoro kvit
 fénix z popela Žena36 Kategorie
28.05.2024 18:23:24
Prace se vzdy najde, chce to jen hledat ;-)

https://www.jobs.cz/prace/plzen/zkraceny-uvazek/?locality%5Bradius%5D=0
https://www.doarmady.cz/koho-hledame/vojak-z-povolani
 Mr D
28.05.2024 18:03:51
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
28.05.2024 17:53:07
Izumi: jeden tady rozdaval diagnosy dokonce s kulatym razitkem CKAIT :-D
 projekt-MrD Muž99 Kategorie
28.05.2024 17:41:39
Je mi tě moc líto. To musí být život na ho*no. Pevně věřím, že až tvoje dcerka povyroste, bude lépe zvládat svoje školní i jiné povinnosti a jednou se z ní stane plnohodnotný občan bez různých pracovních a zdravotních omezení, aby mohla dělat práci, kterou bude mít rád, aby mohla cestovat a kulturně a společensky žít a žila spokojeně a šťastně, protože pak budeš šťastná i ty. To bych vám oběma moc přál.
 truhlář
28.05.2024 17:41:12
fénix z popela:

Víš, že tvoje prohlášení, že nemám psychické onemocnění zní docela komicky, když se mě celá léta lidé různě po internetu snaží přesvědčit, že potřebuji okamžitě psychiatra a léčit se?
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
28.05.2024 17:20:21
spiegel o mě napsala jen snůšku nesmyslů a nepravd pramenící z její frustrace...

A ti ostatní furt že socáš systém... Nalepte si to na plakát třeba... :D socáš systém, socáš systém, socáš systém... :D Chtělo by to nějakou novou hlášku už... :D

A každý inteligentnímu člověku musí být jasné, že pokud někdo řeší invalidní důchodce a lidi, co si zažili dno, deprese a problémy, tak na tom musí být fakt špatně...

Za sebe říkám, nikdy bych nikomu nevytýkal invalidní důchod a věřím, že každý si ho jistým způsobem zaslouží, protože normální zdravý člověk se k němu prostě nemůže jen tak dostat, prostě za tím vždycky něco je, nějaká nemoc, diagnóza prostě něco...

A už vůbec nikdy bych někomu řekl, že socá systém... však je to tak hloupé... lidi co tohle řeší, musí mít sami se sebou fakt vážné problémy.

Jak se stát ubožákem a troskou? Začněte řešit invalidní důchodce... :D dobré téma pro dementy... xD
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 17:14:12
Můj boj je téměř u konce a tak mi můžete závidět. Důchod skončí, nastoupím do práce, budu zcela zdravý, psychické problémy žádné... Prostě jsem to tvrdě vybojoval. Vy působíte jako někdo, kdo je zcela marný a jen kope kolem sebe... To je ale Váš problém, ne můj...
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 17:10:20
spiegel: Jsem rád, že jsi napsala to s tím tvým onemocněním. Ono se pak hezky ukáže, jak si tu každý vylévá svoje vlastní frustrace a špatné životy na někoho jiného, ale rozdíl je v tom, že ty jsi následně přiznala, že máš nějaký větší problém, což ti ostatní jen tak neudělají, ale samozřejmě jsou to stejní frustráti.

Je mi Vás líto, já jsem aspoň psychicky vyrovnanější než Vy, pracuji na sobě a snažím se, kdežto Vy jste silný frustráti až to bolí, ale to je Váš problém, ne můj. Místo toho abyste řešili svoje problémy, jako to dělám já, tak prostě jen kopete kolem sebe jako děcka a útočíte na někoho jiného o kom nic nevíte a píšete o něm nějaké nesmysly.
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 17:05:06
I nespokojená Izumi je mi 3 x sympatičtější než nejotravnější uživatel NCNJ, se kterým je vše v pořádku a kterej tady zapleveluje každou diskusi bambilionem důležitých "příspěvků".
Smajlík  V3S
28.05.2024 16:48:24
Izumi Miyako: U mě bylo vše v pořádku a standardní. Porucha autistického spektra, to máš nárok prostě ze zákona, měl jsem prostě offiko papír „na hlavu", k tomu jsem chodil pravidelně k psychiatrovi. A ano nebylo mi 18 let, což v podstatě znamená, že za mě rozhodli rodiče v tomto směru. Tomu se říká nezletilost a máš 0% šanci s tím něco udělat. Měl jsem pouze ten nejnižší důchod 1. stupně, pak přišla deprese a vše se extrémně zhoršilo, přešlo se na 2. a pak i 3. stupeň. Vše v pořádku...

Pokud se to někomu nelíbí, je to jeho problém.
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 16:46:37
"Nechápu, proč bych se měla strhat. Jen, aby si mě nějakej chlap, o kterého ani nestojím, všiml. Hm, to bych spíše uvítala psa. Byl by pro mě daleko užitečnější než nějakej chlap, co je má plné."
:-D
Ver mi, ze ne. S psem jsou akorat starosti, neni nic horsiho nez po ranu zvednout do pytliku teply hovno po svym psovi.

Tak nepracuj, nikdo te nenuti. Jestli si takhle spokojena, tak to neres, je jedno co si mysli ostatni. Dulezity je co si myslis ty. Bud doma a udelej pro svoji dceru maximum, co je v tvych silach ;-)
 Jentakokolo
28.05.2024 16:44:29
spiegel: A píšeš o mě nějaké nesmysly a vůbec nevíš čím vším jsem si musel projít a co obnáší deprese. Tvoje pohybové onemocnění je 100% horší viď...
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 16:42:05
spiegel: Četl jsem jenom úvod, když jsem reagoval. No jasně ty máš pohybový onemocnění a to ti najednou dává nárok tady se do mě mě navážet... jenom si vyléváš svoje vlastní frustrace nesprávným směrem. Začni u sebe. Chudinko jedna...
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 16:38:12
Fénix a její "já si nestěžuju, ale nikdy nezapomenu zmínit, že mám ID jenom 8000, ó já chudák" nezklamala. A to to vypadalo nadějně.
Smajlík  vítej v diskuzi
28.05.2024 16:34:30
Fénixi, nic proti tobě, máš 8 000 měsíčně, ale na rozdíl od Izumi netáhneš celou domácnost sama. Máš partnera, který tipuju solidně vydělá. A jste na všechno dva.

A jak se píše v Bibli: lépe je ve dvou člověku než samému. Když jsou dva a jeden upadne, druhý mu pomůže vstát. Když však upadne ten, kdo je sám, kdo mu pomůže vstát?
 šoférBusu Muž33 Kategorie
28.05.2024 16:27:14
Izu: Zkus se k té skupině vrátit a popiš svoje problémy (můžeš přidat i anonymní příspěvek). Třeba ti někdo poradí tam, když ne u vás na sociálce. Zrovna nedávno se tam objevila nějaká novinářka, že chystají reportáž ohledně toho, jak posudkáři nechtějí navzdory zdravotnímu stavu ID přiznávat.
Vidíš, když nedštíš oheň, tak jsi moc milá :)
 spiegel
28.05.2024 16:21:34
Já vidím problém i v tom,že ty často kopes do duševně nemocných,že jim nic není,že ty jsi na tom stejně,nejsi,máš jinou životní situaci,netvrdím,že lehkou,ale psychické onemocnění nemáš. A pak se rozčiluje,že druzí kopou do tebe,přitom děláš to samé. Pokud chceš,aby k tobě lidi byli tolerantní a hodní buď tolerantní a hodná ty...jasně,najdou se id zneužívajíci systém,ale rozhodně to nejsou všichni a rozhodně to nejsou jen duševně nemocní. Já chápu,že jsi ve složité situaci a nikde to nepopírám,ale pokud nechceš,aby se do tebe lidé nenavazeli,nenavazej se ty do zdanitelných skupin a bude vše o.k.a budu ti třeba i já ochotna pomoct i když mám sama na měsíc 8 tisic
 fénix z popela Žena36 Kategorie
28.05.2024 16:17:57
spiegel: O neziskovách, co schánějí lékaře bohužel nevím. Skupinu na ID jsem sice zkoušela, ale nevím, jak tak nějak dál.

Ncnj: Já bych se tě dovolila opravit v tom, že by ti to napsal i člověk, co tu depresi skutečně měl. A chápu, že se ti v pubertě sesypal, třeba díky zásahům tvé matky, život. Ale faktem zůstává, že si tu napsal, že si depresí začal trpět až po přiznání ID. Tedy samotnému přiznání ID jako takovému nepřecházela ta tvoje těžká deprese, na jejíž základě by ti byl ID přiznán.

Proto to nejde některým lidem přes pysky.

Pozn. To, že jsem se oficiálně neléčila nikdy s depresí nevylučuje to, že jsem ji měla. A to hned několikrát. Nevšiml sis, že nerada přiznávám, že bych přeci jen potřebovala pomoc psychiatra?
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
28.05.2024 16:13:44
Izumi: Dětská mozková obrna. Chodím bez berlí, sama, ale nevydržím dlouho stát, chodit, ani sedět. I teď na vejšce se mezi přednáškama aspoň trochu protahuju. A nevydržím dlouho pracovat v kuse, po třech přednáškách za sebou (jedna přednáška má hodinu a půl, takže nějaký 4,5 hodiny, pět a kousek hodin i s pauzama mezi tím) jsem úplně vyřízená, omezuje mě to fyzicky i mentálně. Co budu dělat za pár měsíců po skončení studia? Netuším. ID mi nejspíš nedají a myslím, že klasický směny 9-17 prostě fyzicky nebudu zvládat, i kdybych jenom seděla za počítačem, tak prostě potřebuju přestávky. A teď tu o sobě od "pana ID" čtu něco o tupcích a nízkým IQ :D
Zkus Izu tu skupinu na FB, lidi se tam často radí i ohledně pracovních příležitostí :)
 spiegel
28.05.2024 16:09:34
Izumi, pokud si dokážeš upřímně zodpovědět tyhle otázky, hodně věcí se vysvětlí a vyjasní.

Podle čeho sis vybrala svého partnera, respektive čím tě zaujal natolik, že ses rozhodla počít dítě zrovna s ním?

Kolik jsi měla vážných vztahů?

Jak dobře jsi svého partnera poznala?

Jaký byl charakterově? Kolik měl za sebou předešlých vztahů?

Jak dlouho před početím dítěte jste spolu chodili a poznávali se?

Jak pevný a hluboký byl váš vzájemný vztah?

Bydleli jste spolu ve společné domácnosti alespoň rok, abyste se navzájem poznali?

Myslíš si, že tě miloval?
Smajlík  šoférBusu Muž33 Kategorie
28.05.2024 16:04:25
spiegel: Sorry ale seš fakt dmnt, tupec, nízké IQ apod. Vůbec ti nedochází, že já za pár měsíců začnu pracovat a protože jsem mladý zcela reálně do toho systému můžu ještě hodit víc peněz na daních, než Vy co mi tu píšete jak ten systém sosám, pokud se časem dopracuji k vyšším výdělkům... Kolik vyděláváte? Jednou v budoucnu se můžu dopracovat klidně k násobně vyšším příjmům, než máte Vy tupci a loseři...

ááá jaký paradox... :D člověk už se může jenom smát... Já ještě můžu pracovat klidně 40 let, ztratil jsem pouze cca 8-10 let a ano kvůli zdravotním problémům a psychickým a depresi, jaká náhoda...
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 15:59:08
Ncnj: Ale řeknu ti, že je to trochu nezvyk, mít ve svých diskuzích takovouhle větší diskuzi.


spiegel: V pohodě. Jde o věci, o kterých se řekneme celou dobu ve společnosti taktně mlčí.

A jaké máš pohybové onemocnění? Je pravda, že lidem, i když mají páteř sešroubovanou od první po poslední obratel, posudkáři často sotva uznají jedničku. Oproti tomu, plno mladých lidí řekne, že má depresi a hned mají trojku. Jo skvělá spravedlnost v našem státě v tomhle. A pokud seš ta osoba číslo jedna, tak ještě do tebe lidé kopou, že seš líná a musejí tě život ze svých daní. Bez ohledu, jestli si měla předtím odpracováno 0, 5, 10 nebo 15 let.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
28.05.2024 15:51:21
Izumi: A oslovení nějakých neziskovek, který by ti pomohly sehnat lepšího (nechci, aby to znělo blbě, ale sama píšeš, že současný nic moc) lékaře? Nechat svůj příběh medializovat? Zkoušela jsi tu skupinu ohledně ID na Facebooku?
 spiegel
28.05.2024 15:50:00
Zajimavy je tvuj pristup k Ukrajincum. Jsi cisty prijemce davek, kritizujes davky a podporu pro Ukrajince (viz tva zpoved z prosince 2023) a nemas rada Ukrajince. Jenze oni v dnesni dobe v CR ve velkem makaji a odvadeji dane, ze kterych vznikaji ty davky. Neprijde ti to ani trochu "zvlastni"?

Nejak nechapu, proc se Ceske IT firme neozvou na pracovni nabidky lide jako ty, ale JEN Ukrajinci? Nastup byl 2-4k EUR mesicne podle pozice (asistentka, vyvoj, testovani...), vetsinou HO na HPP. Kdo za to muze? A takovych zkusenosti mam hodne, ceska inzenyr sere na dobre nabidky a po nekolika mesicich firma prijme Ukrajince i za cenu komplikaci s jazykovou barierou. Ukrajinec maka, 4k si vydela, firma je spokojena a ceska inzenyr nadava. WTF?
 projekt-MrD Muž99 Kategorie
28.05.2024 15:45:41
ncnj: co jsi konkrétně udělal pro stát ty? Máš aspoň vysoký vzdělání, abys zvýšil procenta (vzdělaný) populace? Ne, nemáš. Nemáš ani střední a jenom sosáš a sosáš jako parazit. Nikdy jsi nezmínil, že by ses léčil, jenom se oháníš důchodem a ještě se nad lidi, co ti živí prdel, povyšuješ. Z tvých rádoby zpovědí, jak se nudíš doma a přemýšlíš, že MOŽNÁ půjdeš pracovat, je mi na blití. Taky nejsem zdravá, moje pohybový onemocnění se nedá plně vyléčit a posudková doktorka mi do posudku doporučila, ať si žádost podám znovu po dodělání školy a i tak mi nejspíš nedají nic. Ale já, mám, na rozdíl od tebe, ty .... vysokoškolský vzdělání. A Izumi na rozdíl od tebe aspoň něco státu před narozením odvedla a já jí držím palce, aby se mohla aspoň trochu do práce vrátit.


Izumi se omlouvám za off topic, ale "pana ID" nedávám.
 spiegel
28.05.2024 15:45:34
Mandarinka2424: To jsem nějakým způsobem dělala jako mladá. Přiznám se však, že mi chyběla ta disciplína, abych to vytáhla někam víš. A v součastnosti jsem ráda, když sem tam něco udělám/opravím na svém fanwebu.


dotnet: A to si vem, jak současná vláda ještě lidi vyzývala, ať si pro ty dávky chodí.
Je to až zarážející, jak lidé mají automaticky za to, že jsem nikdy nepracovala.

Ncnj: Spíše to ber, že jsem ti použila jako příklad takového společenského paradoxu. Lidi tě tady znaj. Nějaká noname osoba z mého okolí by jim nic neřekla. Někteří se pozastavují nad tím, že se dovoluji nepracovat, když jsou však osoby, které tuplem nepracovaly a jim to nevadí. U mně se z toho můžou zbláznit, byť jsem předtím pracovala stejně jako oni. Proč jsou schopni, dobře použiji někoho jiného, tolerovat takové Eviččce, které je jako mně, že celé roky nepracuje. A celé dny nedělá nic jiného než se fotí ve svých šatičkách. To je přeci v pořádku, ji zaplatit z daní cestu do Versailles. Proti tomu se nikdo neohrazuje. Ale, když já platím dceři terapie, je to špatně. Přitom bere také sociální dávky jako já. ID patří mezi sociální dávky.

To nechci je spíše ve významu, že nechci být do něčeho nucena na sílu za každou cenu. Jen, abych podle někoho plnila nějakou kvótu.

Pozn. Poslední dobou mě docela štve, že v souvislosti s chystou superdávkou se jaksi mlčí o nás, co jsme zranitelná skupina. Média akorát tím vzbuzují dojem, že dávky berou zásadně cikáni nebo nemakačenka.

spiegel: Já spíše beru tak nějak automaticky, že jak jsem dlouhodobě chodím, tak nemusím takové věci pokaždé vypisovat. Ale tak nějak stručně: Nikdo neví, jestli se dceřin stav zlepší či zhorší. Můžu akorát doufat v tom první. Mám SoŠ s maturitou, ale pracovala jsem celý život jako dělnice. Sociálka ani místní ÚP mi nenabízí žádnou práci. Spíše jim bylo tenkrát zatěžko, že jsem si našla brigádu. To jsem ještě neměla takové problémy jako teď. A to jsem ještě spadala pod specilizovaný obor. Místním lékařům je můj zdravotní stav celkem jedno. Akorát mně cpou léky a čekají na zázrak.

Dcery otce trápí zhroucené ego, poté, co chudák zjistil, že je dcera skutečně jeho biologická dcera. A že jsem mu byla po celou tu dobu skutečně věrná. Bohužel s ním v tomhle směru moc nelze počítat. I se s místním OSPOD jsem domluvena, že kdyby se mi něco stalo, aťschání nějaké pro dceru zařízení. U jejího otce moc nepochodí, pokud se s nima vůbec bude bavit.

Pozn. Možná na některé věci reaguji či mám tendece reagovat agresivně. Já prostě nesnáším, když se mi něco vyloženě cpe. To, i začnu panikařit.

Asi jako kdyby ses mi snažila vnutit, že i se ztrátou sluchu můžu klidně složit operu, protože to přeci kdysi dokázal takový Bedřich Smetana.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
28.05.2024 15:44:25
Vy si myslíte, že si tady můžete prostě jen tak určit, kdo si zaslouží spíše nějakou podporu a kdo ne a přitom vůbec nic nevíte, jenom čtete řádky a ještě si něco domýšlíte... xD

Absolutní lůza... :D nemáte vůbec právo nic takového tvrdit a psát...

Naivky...
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 15:38:24
Přesně kvůli tomuto totálnímu odpadu na sobě max. zapracuji... Jste úplně bezcenný.
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 15:36:33
Reálně jsem na tom mohl být hůř prostě já a Vy to sotva můžete vědět... xD

Vy jste neměli depresi a nic nechápete, prostě jen bezcenný odpad a ještě mě tu srovnáváte s ní...
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 15:34:19
OK nerad to dělám, ale určité srovnání. Měl jsem těžkou depresi, tu Izumi neměla a navíc ona se mi často smála, že jsem měl jen nějaké depky apod. což nenapíše nějaký člověk, který by pocítil pravou depresi na vlastní kůži...

Můžu klidně říct, že já jsem to měl ještě těžší, než ona. Proč ne?
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 15:33:05
spiegel: Jojo sniž se. Tvůj problém.

Takže ten kdo tu měl mít nejstřízlivější pohled je jen další odpad... Super... :D Už se jen směju... Vážně mě chceš srovnávat s Izumi? Tohle je nějaká úroveň? Ne. A víš o mě úplně kulový, co jsem měl za problémy a čím vším jsem si prošel...

jen další odpad, nic víc...
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 15:26:09
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
28.05.2024 15:25:48
Ja v necem souhlasim s Vykukem? Svet se uz uplne posral?
 projekt-MrD Muž99 Kategorie
28.05.2024 15:22:00
fénix, vykuk, čosijak: Díky.

Já to fakt nemyslím zle, ale možná by nebylo od věci možná i využít toho, že se o Izuminu dceru teď bude „starat" (no, starat, bude ve škole) na pár hodin někdo jiný a třeba jenom třikrát týdně na pár hodin jít do práce. I kvůli Izu, dlouhodobá péče je hrozně fyzicky i psychicky ubíjející.

Ncnj: ty se vůbec nevyjadřuj, celej život seš přisátej na státním cecku a akorát meleš sr.... Izumi narozdíl od tebe před dítětem pracovala.
 spiegel
28.05.2024 15:19:31
spiegel to napsal možná dobře a má objektivní a nezaujatý pohled, nicméně stejně nemůže plně chápat a vcítit se do obtížné situace Izumi Miyako. Chcete po ní snad, aby byla dokonalá a psala nějaké vzorové zpovědi a reakce? Haha vtipné... To normální člověk ani nemůže chtít nebo očekávat po nikom... Takže jí vytýkejte, že špatně píše, reaguje a komunikuje a zase jen hledáte nějakou chybu, úplně zbytečně...

Já Izumi Miyako maximálně respektuji. Nemá to lehké a zaslouží si max. obdiv. A co že nepíše úplně nejlíp, když o tom píše, Vy taky nejste nejlepší.
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 15:17:17
Všetci to zvládajú, len ty chúdiatko nie. Jaké nespravodlivé.
Príživníčka.
 LucSenz0r Muž30 Kategorie
28.05.2024 15:03:07
Jediný střízlivý pohled na věc má asi spiegel. Zbytek jí buď sluníčkářsky mažete med kolem huby (což ona chce) a nebo jste zbytečně agresivní (nijak jí to nepomůže).
 Čosijak
28.05.2024 14:38:22
uč se programovat - práce flexibilní, lze i částečný úvazek, lze z domova
 Mandarinka2424
28.05.2024 14:37:50
fénix z popela: Ja taky s nim souhlasim.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
28.05.2024 14:31:33
V podstatě souhlasím s tím,co píše Spiegel.
 fénix z popela Žena36 Kategorie
28.05.2024 14:20:03
Odlišný to sice napsal hezky, nicméně nemám Izumi její přístup vůbec za zlý, protože za něj nemůže.

Stát své občany učí, na co všechno mají nároky a práva, má to v ústavě, listině práv a svobod, no a když existuje takto definovaný nárok, nač pak přistupovat k situaci s pokorou, vděčností nebo se dokonce ponižovat?

Takto však platí jediné: blbý kdo dává, blbější kdo nebere. A já Izumi fandím, navíc ona určitě taky nějakou dobu pracovala, odváděla daně a celý život platila DPH, takže je fajn, pokud se jí podaří skrze dávky aspoň část dostat zpátky. Většině z nás se to nepodaří, ale proč to nepřát někomu jinému, který je navíc v celkem zoufalé situaci.
 dotnet Muž25 Kategorie
28.05.2024 14:14:06
Izumi Miyako: Nakonec je dobré, že jsi to založila a napsala. Přijde mi, že mě osobně to dost dalo. Ten odpad se prostě jen ukázal opět ve své pravé kůži a nám normálním lidem dal zase více šťávy na sobě zapracovat a mít se v životě dobře. :-)

A promiň. Vážím si tě. Myslím jsi, že ty jsi jiná. Jsi lepší.
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 13:53:52
Akorát se ukazuje, kolik je vlastně všude ubožáků a nevyrovnaných lidí, co musí prostě pořád nadávat na někoho jiného a řešit ostatní lidi. Já to nikdy nedělal... Protože prostě nejsem takový typ, zkažený a zahořklý a jsem za to rád.
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 13:51:51
LCC7: V ČR je prostě rozšířený zvyk nadávat plošně na všechny, co nepracují, přestože k tomu mají nějaký zdravotní důvod a třeba ani nemohou. Ale lidi co se tím zaobírají a nadávají na ně, mají sami se sebou jenom nějaký velký problém. Tož asi tak. I když je třeba pravda, že romové by mohli pracovat, jsou zdravý a zneužívají ten systém a nechtějí pracovat, tak proč se v tom vrtat? Každý má svých problémů dost a měl by řešit sebe...
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 13:45:40
LCC7: Haha trefa, koukám, cos tak najednou zareagoval? Hele třeba pracuješ, ale stejně jsi větší odpad. Že má někdo zdravotní problémy přece z něho nedělá horšího člověka. Někdo může vydělávat miliony a může to být vrah, násilník.

Ta debata ohledně toho, kdo pracuje, kdo ne, kdo může a kdo nemůže, kdo přispívá do systému nebo ne, je zcela zbytečná. Buď jsi odpad nebo nejsi a to se prostě pozná.
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 13:45:11
LCC7: naopak, tím, že pracuješ, parazituješ na nepracujících. Tvou prací vznikají zbytečné produkty (ať hmotné či nehmotné), které ostatní lidé musí konzumovat, což je zdržuje od života.
 Svitavská ulice on
28.05.2024 13:43:55
šoférBusu: V rychlosti než půjdu pro dceru do školky ti odpovím, že to byl vysokoškolák. A hrál závodně šachy. Moji celkově partneři, které jsem měla byli zvětšiny vysokoškoláci nebo ajťáci.
Smajlík  Izumi Miyako Žena34 Kategorie
28.05.2024 13:42:06
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
28.05.2024 13:38:28
Ty děláš Izu jednu velkou chybu. Pořád dokola sem píšeš, aby ses obhájila, ale zároveň zníš nepokorně. Ty ne že nechceš pracovat, momentálně to nejde. Ale tím způsobem, jakým je ten text napsaný, zbytečně štveš lidi proti sobě.
Je nějaká šance, že se dceřin stav zlepší a ty půjdeš byť na malý úvazek někam do práce? Co umíš, jaký máš vzdělání? Jakou možnost práce ti vzhledem ke zdravotnímu stavu tvého i dcery nabízí sociálka a úřad práce, diskutovala jsi to i případně s lékaři? Kde je otec? Proč se o dceru nestará, nebo na ní aspoň neplatí?
Tohle jsou věci, který ty nikdy nezmiňuješ, vždycky se jenom polituješ a čekáš, že tě ostatní budou litovat taky. Ale oni nemají důvod tě litovat a ty nemáš důvod se obhajovat.
Nedávno jsi sem psala, že cítíš křivdu, že se ti anonymové z internetu neomluvili. Že se ti směji, že jsi tlustá. Ale oni nemají povinnost se ti omluvit a ty na otázku jak se stravuješ agresivně odpovíš, že se při zdravý stravě necítíš nijak líp. Ono by nebylo od věci, aby sis jednak nastavila zrcadlo a jednak možná dala od internetu pauzu.
 spiegel
28.05.2024 13:36:58
šoférBusu: Protože ti to něco dá tak nebo tak. I přes ten přítomný odpad. Navíc si uvědomíš skrze ten odpad, jak je lepší si vážit sebe a jít si v životě za štěstím. Vždy mám pocit, že ten odpad a jejich škodolibé řeči tě k tomu jakoby úplně vyzývá. On když něco napíše ten odpad, tak je to v podstatě jako kdyby tím říkal:

„Jsem totální odpad, proto se tě teď budu snažit chtít co nejvíc setřít a shodit, nejvíce odsoudit, naštvat, vyprovokovat, podráždit, napsat o tobě co nejhorší věci apod. proto, abys sis začal sám sebe víc vážit a v životě si více šel za štěstím a za úspěchem, zatímco já zůstanu odpadem. Posouvám tě tím nahoru a dávám ti možnost si uvědomit, že ty stojíš za víc, zatímco já jsem odpad, co jenom chce škodit."

Takhle nějak to vlastně je... Oni tím tohle říkají přeneseně...

A realita je taková, že ti to fakt pomůže a dodá větší motivaci atd. trvale.
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 13:28:03
Rozálie: Vykuk ti odpověděl za mě, netřeba nic dodávat. Netahej do toho nějakou hlubší a osobnostní rovinu, mě je úplně kdo za tím monitorem sedí. Na takovou zpověd napsanou takovým tonem bych odpověděl vždy a všem stejně.
 Odlišný Muž25 Kategorie
28.05.2024 13:27:56
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
28.05.2024 13:12:44
A proc se vubec pred nejakymi anonymy na netu obhajovat? Znam lidi na davkach, co by klidne mohli pracovat a jeste maji exekuce a myslis, ze je to trapi, ze se pred nekym obhajuji? Ze se o takove staraji ti, co ti tu neco vycitaji?
Navic podle me je vycerpavajici se starat i o maly zdravy dite, natoz o postizeny a myslim naopak, ze do prace si od deti chodi clovek spis odpocinout:) Tedy ze starani se o dite, natoz nemocne, je mnohem narocnejsi nez chozeni do prace.

Nejak proste nerozumim, proc by ses mela pred nekym obhajovat, vzdyt jsi fajn, chytra, zvladas i tezky situace a obcas si najdes cas i na svuj konicek, kdo by to takhle zvladal?
 jesterka
28.05.2024 13:12:26
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
28.05.2024 13:07:49
Šofér busu: Kvůli tobě, zlato
Smajlík  Rozálie
28.05.2024 13:07:37
šoférBusu, ale ona není povinna ti něco takového vypisovat. Vy už jste se tady snad všichni zbláznili...
 kroutimhlavou
28.05.2024 13:06:31
Rozálie - proč chodíš na Zpovědnici?
 šoférBusu Muž33 Kategorie
28.05.2024 13:05:01
Ncnj: Souhlasím s tebou.
Totální odpad.
 Rozálie
28.05.2024 13:04:58
NcNj, Izumi by nám alespoň mohla napsat, podle čeho si vybrala svého partnera - tzn. čím ji zaujal. Dále, jak dobře ho poznala, jaký byl osobnostně, jak dlouho před početím dítěte spolu chodili a poznávali se, zda spolu bydleli, a jak pevný a hluboký byl jejich vztah.
Smajlík  šoférBusu Muž33 Kategorie
28.05.2024 13:04:50
A nebo třeba někdo, kdo váží 200 kg a válí se ve vlastních výkalech. Prostě někdo, kdo je na tom příšerně špatně...
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 13:03:16
Rozálie: Můžeme se pouze utěšit tím, že lidi, co jsou něco takového schopný napsat musí žít opravdu příšerně špatný život a navíc nemají ani naději, že by mohli někdy žít lepší. Takové lidi je třeba si představit jako nějaké zmrzačené stvoření, je to jako skřet. Možná to píše někdo na vozíčku, kdo dávno už dávno všechno vzdal nebo někdo takový...
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 13:01:13
Rozálie: Tak se koukni na to co napsal ten LCC7. To je strašný. Ten by si zasloužil fakt přes hubu, on za nic víc ani nestojí, když něco takového napíše. Bohužel na ZP jsou někdy fakt totální odpadi. Je to něco, co stojí zcela mimo nás normální lidi. Je to prostě naprostý odpad.
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 12:56:19
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
28.05.2024 12:55:54
Rozálie: Mylis sa, on jej jeji SPONZOR. A ako sponzor, ma teda zaroven i pravo polozit vlade i poberatelom otazku, ako stat naklada s peniazmi z jeho dani.

Pretoze mnoho ludi skutocne nepracuje len preto, ze pre stedre socialne davky sa im vlastne pracovat ani neoplati. Ved pravidelne napr citam, ako su zneuzivane stedre prispevky na byvanie a pod.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
28.05.2024 12:55:30
Odlišný, už podruhé jsi promeškal možnost ze sebe neudělat blbce. Zkus se zeptat nějaké samoživitelky osobně, ona ti ty problémy popíše. O hlídání dítěte, o tom, jak se s tebou nikdo nebaví, když to dítě máš (zaměstnavatel), o činnosti českého soudnictví při vymáhání alimentů. Možná bys mohl i pochopit. Do tý doby fakt už nic nepiš, nechceš-li se ztrapňovat.
 kroutimhlavou
28.05.2024 12:55:19
Souhlasím se Sorayou, tady vůbec nemá cenu se s něčím svěřovat.


A pak jsou tu diskuze typu: Kam zmizel/-a uživatel/-ka XY? Proč už sem nechodí? Proč asi, že.
 Rozálie
28.05.2024 12:53:30
Sorájo, Izumi by nám alespoň mohla napsat, podle čeho si vybrala svého partnera - tzn. čím ji zaujal. Dále, jak dobře ho poznala, jaký byl osobnostně, jak dlouho před početím dítěte spolu chodili a poznávali se, a jak pevný a hluboký byl jejich vztah.
Smajlík  šoférBusu Muž33 Kategorie
28.05.2024 12:53:03
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
28.05.2024 12:49:51
Diskuze opět samé perly. Byt tebou, vůbec to sem nepíšu, ti lidi nemají vůbec představu jaký je život s dítětem autistou a ještě s mentální retardací, ty víš co dělám za práci, v této situaci je téměř vždy jeden z rodičů doma nebo se nějak střídají, ty jsi sama, fakt to neřeš a nevyčítej si to, nepotřebuješ to potvrzovat od lidí, kteří takovou situaci nechápou.
 Sorayaaa
28.05.2024 12:49:39
Izumi Miyako: Ti lidi, co o tobě píšou ty věci a nechápou, jak těžké to máš, tak sami jsou mnohem slabší a neschopnější než ty. Nezvládli by to co ty. Oni by to zvládli všechno hůř. Ty jsi lepší a silnější, než oni.

Všechny tyhle hate komenty vždycky píše někdo, kdo je horší, než ten komu to píše. To je pravidlo hate. Kdokoliv ti napíše něco špatného apod. tak jenom proto, že je horší než ty. Platí to vždycky na 100%.
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 12:47:49
kroutimhlavou: A alimenty neplatí proč?Práce se shání blbě? Tyhle pohádky si nech až na večer, kdo umí česky, má základku a má nohy a ruce, práci si najde vždy, at už by to mělo být zametání ulic na poloviční úvazek, nebo telefonního operátora z pohodlí domova.
To že se kradou miliardy neznamená, že vše ostatní se má ignorovat. Tvou logiku tedy lidé co znásilnují jsou vlastně v pohodě, jsou i jiní co vraždí a tak proč bychom je řešili.
 Odlišný Muž25 Kategorie
28.05.2024 12:47:00
Izumi Miyako: Víš co? Přál bych si, abys měla vyšší sebevědomí. Štve mě když vidím tu bandu totálních trosek, kteří se do tebe naváží. Chtěl bych abys měla vyšší sebevědomí a všechny ty šmejdy prostě odkopla a byli ti všichni ukradený, ale vím, že to nejde, když člověk nemá to sebevědomí moc dobré. Proto bych ti to přál, abys ho měla vyšší než máš a mohla sis žít sama lépe a více suverénně. Přeji ti jenom všechno nejlepší.
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 12:42:52
Izumi Miyako: Nechci se s tebou dohadovat, nebaví mě to. Máš to vážně těžké, přeji ti ať se ti ve všem daří, pokud nechceš pracovat tak nepracuj, je to pouze tvoje volba. Ostatních si nevšímej, žij si podle sebe a dělej vše, jak víš, že je to pro tebe nejlepší.

Jenom sis mohla odpustit tu narážku na mě. Bylo to fakt zbytečné a donutila si mě se ohradit proti tomu.

Nechci do nikoho rýpat, to dělají ubožáci, já takový nejsem.

Izumi: Držím ti palečky.
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 12:41:36
Prosímtě, vykašli se na blbý lidi, chtěla bych je vidět, jak s takhle postiženým dítětem pracují, navíc, když i oni sami by měli zdravotní potíže, je to nesmysl. Kde kdo má ID na to že je zoufalej už od 18 let, žádné dítě na starosti nemá, natož postižené a tebe bude někdo kybicovat.
 Sorayaaa
28.05.2024 12:40:12
Odlišný: Ale ona tě nemusí "dojímat." Ona vůči tobě nemá žádné povinnosti, nemusí se ti z ničeho zpovídat, nemusí se před tebou chovat pokorně a ani ti nemusí nic vysvětlovat. Kdo ty vlastně jsi, že ji soudíš?
 Rozálie
28.05.2024 12:33:58
Ncnj: Neurazaj sa, ved vy ste obaja stejni. "To co se skadliva, to se rado miva"...

Ja myslim, ze vy dva by ste sa celkom hodili k sebe aby ste sa vzajomne mohli motivovat. D
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
28.05.2024 12:31:12
Odlišný, samoživitelka si nemusela vybrat prvního Pepu na rohu. Mohl se jí rozpadnout vztah po po porodu dítěte. Hodně tatínků to prostě nedá.

Mám kamarádku, které to manžel udělal po 15-ti letem vztahu, má doma malé dítě, práce se shání blbě, a prodává po internetu, aby vůbec přežila. Docela tragédie. Takže může chtít vzít život do svých rukou jak chce, a je jí to prd platné. Takže tomu opravdu nerozumíš, místo meleš patlaniny převzaté z nějaké sračkoidní knihy o osobním rozvoji...

Kdyby sis v tom spravedlivém hněvu spíš posvítil na rozkrádání miliard ve vyšších sférách, na to nemáš a tobě podobní odvahu, tak se hojíte na těch dole, protože tam můžete.
 kroutimhlavou
28.05.2024 12:29:39
Izumi Miyako: Jako vtipný, že ty tu brečíš, jak tě štvou lidi na internetu, nechápou tvojí hroznou situaci a sama začneš šťourat do mě. Děláš druhým to, co se ti samotné nelíbí. Tak se zamysli. Jinak jsi jen typický odpad, co brečí a ještě k tomu hází špínu všude kolem sebe.
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 12:25:30
Izumi Miyako: Stěžuješ si, že o tobě někdo něco tvrdí, co není pravda a jak tě rozčilují lidi na internetu, že nechápou tvojí situaci a teď děláš to samý... Proč o mě píšeš takové voloviny, že se do práce nikdy nepodívám? Jenom musím dořešit ještě nějaké zdravotní omezení a podívám se tam velmi brzo.

Tvůj problém je jasný. Ty bys měla napsat něco jako: Chci pracovat, ale nemůžu nebo to prostě v mojí situaci není snadné. Ale ty rovnou na férovku napíšeš, že se ti pracovat prostě nechce.

Já na rozdíl od tebe pracovat chci a nebudu tvrdit, že nechci, to by mě v životě ani nenapadlo, protože prostě vím, že chci pracovat. Tím, že ty píšeš, že nechceš už v podstatě ukazuješ, že se ti prostě nechce za žádnou cenu, i kdyby to například v tvojí situaci nějak šlo jako přivýdělek z domova, stejně nechceš a nechce se ti. Prostě máš ultimátum, že nechceš a tečka...
 Ncnj Muž Kategorie
28.05.2024 12:17:06
Rozálie: Ne, opravdu mě nedojímá někdo, kdo nemá snahu cokoliv pro svůj život udělat a jen pasivně čeká že se o něho někdo postará. Dítě asi přinesl čáp, ani zmínka o otci, kde je a proč neplatí? Pokud partner zemře nebo onemocní, mám velké pochopení a jsem pro podporu. Pokud si ale někdo vybere prvního pepu na rohu, udělá dítě a pak přehodí finanční zodpovědnost na stát, to se mi opravdu nelíbí a odmítám, aby mi stát bral velké sumy měsíčně a ty pak těmto lidem přerozděloval. Pokud máš v sobě spasitelský komplex, existují charitativní organizace, proti tomu nic nemám.
Vzít svůj život do svých rukou, to je pro některé nepochopitelný úkon a ty co se dovolí na to poukázat, jsou pro mé překvapení, označovaní jako zlí a nechápaví lidé.
 Odlišný Muž25 Kategorie
28.05.2024 12:14:58
kroutimhlavou:

Nedávno jsem byla na neurologii. Neuroložka mě div neseřvala, co po ní jako chci, že mě nemůže vyléčit. Že na to, co mám já léčba momentálně neexistuje.

Pozn. Někteří jedinci začali vidět nějaké matky samoživitelky, až když mohli řvát, jak je strašné cpát peníze na Ukrajinu.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
28.05.2024 12:08:27
GMF7: Což o to. Měl by i takový NJNC, kteří snad, jak se zdá bere ID na to, aby tu pravidelně vypisoval jaký je borec, že od zítřka začne na 100% a všem nám to natře. Přesto je u něj reálně daleko menší šance, že se kdy vůbec do nějaké práce podívá.

Já se přeci jen za příznivých podmínek třeba do práce znovu podívám. Byť v jiném oboru než jsem pracovala. Možná, že do toho sekáče, co tam mají dělat lidé se zdravotním znevýhodněním. Ačkoli, přiznám se, že mně vždycky práce s lidmi děsila a z minulosti nemám moc ehm pěkné vzpomínky.


Rozálie: To je pravda, je to takový autopilot... Dříve jsem měla víc nadšený. I ty titulky, které jsem zvládala sekat jak Bata cvičky, dělám jeden díl měsíc-dva. Něco, co jsem měla běžně hotové za víkend. Plno věcí jsem dříve zvládala víc a líp než teď.

I hodně pro mě byla vyčerpávající ta ztráta bydlení.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
28.05.2024 12:07:07
Nejde o tom, jestli chceš pracovat nebo nechceš, u tebe je to prostě o tom, ŽE PRACOVAT NEMŮŽEŠ. Sama jsi nemocná, a staráš se o nemocné dítě. Vážně nemocné. Ty jsi zaměstnaná už tolik sama sebou a péčí o dceru, že očekávat od tebe ještě nějaký jiný výkon je vrcholem stupidity nebo neznalosti tvé situace, a nedostatek empatie. Takže snaž se žít tak, jak umíš, a ne jak ti budou kázat internetoví lidoví pravičáci.

Rozálie, nikdy jsem nepochopil, proč musí být pomoc Ukrajině a pomoc matkám samoživitelkám v protikladu. Dokonce je tu plno UA matek samoživitelek , protože otcové jsou buď mrtví, anebo na frontě, což bohužel nemá daleko od sebe...
 kroutimhlavou
28.05.2024 11:43:57
Takže ne, nechci pracovat, za cenu, která by mě přivedla na pokraj totálního zhroucení. Jen, protože si někdo myslí, že musím za každou cenu pracovat. A vůbec nechápe, co je to 24/7 starost o postižené dítě, za kterou mě platí stát.

Jde o to že bys měla, to se možná snaží říct. Když ty řekneš nemůžu tak oni můžou říct že nechci. A myslíš že by oni měli když ty nemůžeš?
 GMF7
28.05.2024 11:41:46
Tihle lidé tě soudí, protože si prostě můžou kopnout, ale sami by se o postižené dítě nevydrželi starat ani týden. Paradoxně kdybys dala dceru do ústavu, tak ti stejní lidé by tě hejtovali, že jsi krkavčí matka. Prostě ať uděláš co uděláš, vždycky tě někdo odsoudí.
Dělej to, co je nejlepší PRO TEBE a PRO DCERU. Nehodnoť svůj život na základě toho, co si o tobě myslí cizí lidi na internetu, kteří tě ani naživo neznají. Že máš podle někoho málo pokory, protože nežebráš o práci? A co když už jsi tak unavená a zničená životem, že už je ti u zádele, jestli jsi pro někoho málo pokorná. Co když už jenom jedeš na autopilota, abyste to s dcerou obě nějak přežily.

Za mě - klidně čerpej dávky, co to půjde. Všichni tady vyřvávají, že než dát peníze Ukrajině, tak raději českým matkám samoživitelkám. Tak prosím, máte příležitost.
 Rozálie
28.05.2024 11:39:31
Jak se tu prácisti zas můžou zvencnout, že se někdo neklaní před jejich miláčkem.
 Svitavská ulice on
28.05.2024 11:38:12
Samara:

Když to porovnám s tím předtím. Vstávala jsem do práce ve čtyři hodiny ráno, abych v šest už byla na svém místě na lince. Dělala jsem na tři směny. Na přesčasy. Soboty a neděle. Ano, byl to fyzický záhul. Kolikrát člověk padal na hubu. Ale byl volný. Byl zcela pánem svého času. Neměla jsi povinnost vůči druhé osobě, která by na tebe byla plně závislá.

Po těch letech neustálého pečování jsem velmi psychicky vyčerpaná.


Pozn. Je strašně vtipné, jak si někteří myslí, že jsem snad rodila v 18 a celý život až do teďka se flákám doma na sociálních dávkách.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
28.05.2024 11:27:42
*Vykuk*:

Máš v té své logice menší trhlinu. Já jsem na sociálních dávkách, protože se starám o postiženou dceru. Nepleť si to s mladým člověkem bez závazku, co se mu nechce vyloženě pracovat. Ani si to nepleť se samoživitelkou, co má exekuce a vykouří denně pět krabiček cigaret. S tím, že pak nemá na jídlo a děti jí suché těstoviny.

Navíc sociální dávky jsou u nás "štědré", protože nahrazují, záplatují jiné díry v tom našem celém systému.

A to jsem víceméně na těch, co berou běžně i pracující lidé. Neberu hmotnou nouzi.

Pozn. Kolikrát je ten důchodce z pohledu znalostí a praxe užitečnější než ten mladší.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
28.05.2024 11:21:43
Samara: Tak znovu, nikdo nezpochybuje její zdravotní stav a nezpůsobilost, od toho je tady lékař. Někteří zde se udivují ale nad tím, že zde nepadla zmínka o vděčnosti a ani jedna věta typu co udělám, co mohu udělat, jak mohu přispět. Jen já nemůžu, já nemusím, já dělat nebudu.
 Odlišný Muž25 Kategorie
28.05.2024 11:20:28
* myšleno vyměnit za to být zdravá
 Samara
28.05.2024 11:15:09
Uz je to teda vic nez 20 let, ale mel jsem brigadu jako ostraha na Libechovskym zamecku a v zivote jsem nezazil pohodovejsi job. Sedis na vratnici, kam nikdo nikdy neprijde a jednou za cas projdes areal, jestli se tam neco podezrelyho nedeje. Smeny se daly dohodnout s ostatnima ostraznikama. Vzdycky se nasel nekdo, komu se prachy hodily a tak jste si to mohli klidne prohodit.

Kdyz budes hledat duvody, proc neco nedelat, vzdycky jich najdes tisice kolem sebe.
 lol
28.05.2024 11:10:31
Ahoj Izumi,

většina "radílků" nemá vůbec potuchy, o čem mluví. Jsou mimo, neznají zdravotní a rodinné potíže.
Je jasné, že kdyby jsi mohla vyměnit denní chození do normální práce za zdraví svoje a své dcery, že by jsi to okamžitě udělala. I ta nejhorší práce má od-do. Starání se o dítě nebo nemocného ne. Ty máš obojí v jednom.
Nerozčiluj se kvůli nim, oni nezažili a neviděli tolik, aby tohle pochopili. A že někdo kvůli práci je ochoten obětovat až zdraví - spíš tihle nemají pokoru, ani nevidí do budoucna.
 Samara
28.05.2024 11:09:07
Ani sa Ti nečudujem, ani mne sa nikdy nechcelo chodiť do práce, to je jeden z dôvodou prečo mám bohatú milenku a nevadí mi, že si ma vydržiava :).
Ja som nikdy nebola na robotu, proste to mám v povahe.
 ivaaaaa ivanovaaaaa
28.05.2024 11:06:19
Spominam si, ako v radiu bola ista relacia o nezamestnanosti, kde sa mnohi "stazovali, preco nemozu najst pracu" a vymenovali k tomu X dovodov.
No potom tam vsak zavolalo niekolko dochodcov, ktori volali: Mam uz 70, ale dobrovolne furt pracujem a nikdy som nemal problem sa zamestnat, pretoze ja CHCEM pracovat...
Takze na jednej strane 40 rocny clovek tvrdi, ze je uz "stary a nikde ho nechcu", ale na druhej strane 70 rocny dochodca si lahko najde pracu...
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
28.05.2024 10:58:57
Vklidu - protože jsi pro společnost k hovnu a nic do ní nepřinášíš, ba naopak ji ještě vysáváš, když to řeknu stroze. Pokud by si napsal, že si toho vážíš a měl pokoru, že takhle můžeš žít a díky lidem, kteří pracují atd, tak by nikdo nic neřekl.
 Citr4
28.05.2024 10:53:43
Zial, v celom tom dlhom texte, nevidim ani len jednu jedinu konstruktivnu myslienku...
Vsade len same "nemusim, alebo neda sa pracovat!" Proste priznavas, ze tebe uz ten zahalcivy a nihilisticky zivot, uz vlastne celkom aj vyhovuje a nic nehodlas menit.

Proste nebyt stedrych socialnych davok, tak bud zahynies hladom, alebo budes vymetat smetne kose...
Preto ja podobnej skupine ludi zvyknem hovorit, ze to su "bieli cigani".
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
28.05.2024 10:52:29
Já pobírám ID, nedávno jsem tu psal, jak je pro mě až nemožné si u nás na severočeském venkově najít práci, a když jsem dal najevo, že nehodlám brát vyloženě cokoliv, tak mi to tu ostatní vyčetli....no a co ? Chtěl bych vidět je, jak by šli třeba do callcentra nebo někam zametat chodník, kdyby je nad vodou držel ID, neměli žádné dluhy, žádné děti a závazky, 90% těhle moralistů by to dělalo stejně. Podotýkám, že takhle ignoruju třeba jen 1 nabídku práce z 15, a 15 nabídek je mě už fakt hodně...no a co ? Nejsem kurva žádnej užitkovej dobytek, žádná položka s čárovým kódem na čele, ale vnímající lidská bytost. Nevím, proč bych měl dělat něco, k čemu mám naprosto nulovou motivaci a potřebu....když nemusím. Beztak jsem někde na předposlední příčce společenského žebříčku a škubat kuřata do Agrofertu můžu jít jindy.
Smajlík  Vklidu
28.05.2024 10:52:00
Práce je pro člověka zcela přirozená věc. Dokonce i mnozí lidé, které považuji za moudré vč. neznámých autorů Bible, J. J. Rousseau, Hannah Arendt se na tom shodnou.

Vždy ale záleží na podmínkách práce. Lid tě tady hejtuje za to, že nepracuješ, protože mají zvnitřněnou tu západní etiku výkonu, že člověk musí dřít, dřít a dřít do sedření, řekl bych.

Jinak si myslím, že hodnota ženy se ne odvozuje od toho, jestli pracuje a kolik vydělá. Od toho se odvozuje hodnota muže.


Sociální politika chápe, že existují objektivní události, kdy si jedinec zaslouží podporu vč. financí, což je ID, hmotná nouze etc. na lidi ser
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
28.05.2024 10:39:16
Nelíbí se mi jakým je to psáno tonem, žádná pokora. Jen státe musíš se starat, já prdelí nehnu, protože proč bych měla.
Stát žádné peníze nevydělává, máme zde sociální stát kdy jednomu z koláče vezme, druhému přerozdělí. Někdo chodí do práce, ztrácí tam kus svého omezeného života a z jeho námahy a potu si pak úplně cizí člověk koupí chleba.
Do práce chodí i lidé s mnoha zdravotními problémy, chtějí společnosti také něčím přispět.
Všichní nepracující at z jakéhokoliv důvodu by měli mít obrovskou pokoru a vděčnost, ne nosánek nahoru, je to drzost.
 Odlišný Muž25 Kategorie
28.05.2024 10:33:18
Ono by úplně stačilo něco umět, pak není problém pracovat ani při invalidním důchodu ani při péči o nemocného. Dokonce je to ideální, protože z peněz od státu (ať už důchod nebo příspěvek) se moc kvalitně žít nedá. Ale když je holt člověk neschopná lemra co neumí nic, co by nezvládl i pologramotnej šimpanz, tak chápu, že je asi lepší se ani o žádnou práci nepokoušet. Konec konců, dokud má dotyčný z čeho žít, tak to není akutně třeba. Takže not big deal.
 Citr4Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč