Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1235098, vloženo 26.05.2024 16:10:46 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Život s motorkou.
Chtěl bych si udělat řidičák na motorku. S Bčkem můžu 125ku ale chtěl bych časem něco silnějšího. A moje otázka je,jestli se o motorku musí tak moc pečovat? Je mi jasné, že to bude kus od kusu, jaký typ ježdění jestli silnice nebo terén a četnost ježdění. Ale kolikrát slýchávám věci typu: o víkendu nikam nejdu,budu dělat na motorce. Ještě jsem nikoho neslyšel říct: o víkendu nikam nejdu budu dělat na autě. Přeci jen motorka je jen sezónní záležitost pokud člověk nemá čtyřkolku se kterou jde i v zimě. Ale otázka je, jestli jsou ty motorky fakt tak náchylnější na servis než auto? Nebo si to ti majitelé tak opečovávají?
 Daaamnd Muž29  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.05.2024 13:38:14
Jo na své první motorce jsem jen čistil a mazal řetěz, občas něco zkontroloval. A přes zimu dal do servisu (olej, filtry, ventily).
Pak časem jsem se naučil na to dělat všechno, byl z toho větší koníček a trávil jsem u toho víc času. Ony servisy něco stojí a taky né vždy mají čas, motoservisů je málo. A samozřejmě občas si něco člověk rád potuní, upraví jak chce.
No u auta je to takové, že dlouho dlouho nic a pak hromada peněz za servis a díly co se opotřebovaly. Ani jedno není výhra. Ale u motorky je pěkné, že mají jednodušší "podvozek", prostě jen rám a vidlice. U auta je hromada dílů, které se pomalu kazí, rezaví a nevidíš na ně. Dvacetiletá motorka může být furt skoro jako nová.
 timtim2
26.05.2024 20:05:33
Ono když se ti pokazí auto, většinou ho dáš do servisu. Motorku si spousta lidí opravuje sama.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
26.05.2024 20:00:05
Když si koupíš novou, tak jen měníš olej a gumy. A samozřejmě musíš mazat řetěz a čas od času ji umýt. Když koupíš nějakou starou, tak je s tím práce kupa. Nejspíš.

PS:
S béčkem můžeš řídit jen skútr.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
26.05.2024 19:36:49
Na dárce orgánů jsi ještě mladej.
Smajlík  fimísek
26.05.2024 17:26:39
Tak to v okolí asi nemáš správnýho autíčkáře. Na autě se dá v dílně strávit stejně tolik (nebo víc) času, jako na motorce. Času to sežere jako každej koníček.
Servis se dělá podle nájezdu, stejně jako u auta. Obvykle jednou za rok olej, pokud jezdíš víc (dál), vyjde to i 2x za sezónu. Pak nějaká větší údržba každých 20-25 tisíc kilometrů.
Průběžně mažeš řetěz, kontroluješ jeho dotažení.

Mě třeba jedna vyjížďka stojí kolem 1000,- . Jezdíme trasy kolem 250-300km denně, to je 400-500 benzín, stavíš se někam na oběd, pak třeba ještě kafe, zmrzlina...

Spíš počítej s tím, že do vybavení zpočátku naleješ aspoň 30 tisíc, ani nebudeš vědět jak. Nějakou slušnou helmu, hadry, boty, rukavice,....nějakej páteřák, ideální je rovnou airbagová vesta, ale málokterej začátečník za to vysype ty peníze...

Ježdění v terénu potom stojí násobně víc, ale u nás to stejně už skoro nikde není možný...
 Malparido Muž30 Kategorie
26.05.2024 16:59:53
Motorka je často jako koníček, tak podle toho se k ní chováš.
Na druhou stranu ji můžeš používat i jen jako spotřební věc.
To znamená ji mít vyšperkovanou a mít s ní radost, nebo ji nechat na dešti a pak hodit do šrotu!!
Smajlík  Čitatel
26.05.2024 16:31:42
Nejsou, jednou nebo dvakrát do roka uděláš větší údržbu a máš klid.
Spíš je to o tom, že někteří lidi jsou schopní strávit hodiny času mytím a leštěním po každé projížďce. Jsou i tací, kteří na té motorce raději ani moc nejezdí, aby ji pořád nemuseli umývat.. :D
Pokud k tomu budeš přistupovat tak, že motorka je věc, která máš sloužit tobě a ne ty jí, tak ti to tolik času nevezme.
 1bhc Muž31 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč