Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1234955, vloženo 23.05.2024 13:31:19 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak čistit koberec od chlupů?
Kdo žijete s psy, kočkami nebo jinými chlupatými spolubydlícími, jak čistíte koberce? Drhnout je ručně kartáčem už mě vážně nebaví. :D Drhnu dvě hodiny a další den tam jsou zase chlupy.
Takže buď vyhodím koberec, nebo najdu nějaký jednodušší způsob.
Narazila jsem na tip s parním mopem, jinde ale zase píšou, že ten na koberce není. Tak nevím.
 Kocicidama Žena30  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.05.2024 11:30:16
Zásadně u pisesk nemít žádný koberce
 Loca Loca Žena98 Kategorie
23.05.2024 19:04:31
>Čitatel
To si ex myslela taky :)
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
23.05.2024 18:49:07
Souhlasím. Vorwerk mám, i když starší model.
A na koberec po čivavách a kočce fungoval skvěle.
Tak jsem si říkal, že konkurenční stroje můžou fungovat podobně.
Smajlík  Čitatel
23.05.2024 15:05:51
https://www.heapco.cz/content/images/product/original/11576.jpg
Smajlík  Radič
23.05.2024 14:47:50
>Čitatel
Ne úplně. Vorwerk má tu hlavici aktivní. Jsou v ní kartáče se samostatným pohonem. Navíc to nejsou běžné kartáče, mají zajímavou geometrii ve tvaru šroubovice, která při rychlé rotaci vysílá do koberce vibrace a to aniž by se ho ten kartáč dotknul. Ty vibrace uvolňují z koberce bordel a vysavač ho vysaje, případně tomu pomůže jkeště trochu ten kartáč když se tam nějaký chlup zašsekne.

Viděl jsem ale podobné systému u jiných výrobců, očima laika podobné, ale nefungovaly. Proč? Třeba proto, že ta hlavice je pasivní a ty kartáče se točí jen prouděním vzduchu. Takže reálně nic nedělají, jen překáží, ale když to otočíte vzhůru nohama, tak to hezky vypadá. Však se to točí, ne?
Také jsem viděl jiný vysavač, který vypadal dost podobně, ale místo přímé a krátké cesty nasávaného vzduchu dole, tak to měl vedené oklikou nahoru. Vorwerk tam má klapku, aby po ukončení vysávání nemohl bordel vypadnout ven (a nikdy s ní nebyl problém). Tento druhý výrobce tam klapku nemá a spoléhá na gravitaci. jenže jak to vede kolem dokola, tak jednak vlivem délky potrubí má nižší sací schopnost (protože odpor vzduchu), jednak jak je zalomená, tak se každou chvíli ucpe. Už když jsem to viděl poprvé, tak jsem věděl, že je to blbej nápad a když jsem o tom hodil řeč s distributorem mezi čtyřma očima, tak přiznal, že se to děje a já vybral Vorwerk. Jenže si ho koupila ex a projevilo se přesně to, co jsem očekával. Strašnej stroj.

Pak jsem také viděl vysavač opět podobné konstrukce, který měl hrozně debilně udělaný kloub a jeho napojení na tu hlavici. Shora to nebylo vidět, ale zespoda ano. Výsledkem byl, že to kladlo aerodynamický odpor takže jednak horší sání, jednak se tam opět pořád něco zasekávalo.

Jo, jsem šťoura :)

Vorwerku se dají vytknout jen dvě věci - starší modely jsou o něco těžší a už nevyrábí můj oblíbený kartáč (dá se použít i s hadicí - hodím poutkem přes rameno a můžu vysávat třeba na skříních). Mají sice jiné kartáče, ale ten můj oblíbený, který jsem používal nejvíc, už prostě nemají. Jinak se dá koupit všechno. U těch starších modelů se dají krásně vyměnit třeba i ložiska a v podstatě cokoliv. Nejstarší kus mám už 25 let a pořád maká. Další dva jsem dokoupil asi tak 8 let zpátky. A to jsem ho používal jednu dobu nouzově i jako dílenský než jsem si pořídil extra vysavač do dílny.

Jo a když je těch chlupů fakt moc, tak se ten kartáč musí občas vyčistit (zabere 3-5min), ale to bych neviděl jako chybu, ale jako očekávatelnou vlastnost. Když budete na čištění kartáče prdět, tak se jednak snižuje jeho účinnost, jednak se chlupy dostanou časem do ložiska a musí se vyměnit ložisko. (Ale jde to a za pár korun, jinde byste museli vyměnit celou hlavici).
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
23.05.2024 14:18:57
Jak je psán vysavač Vorwerk, nebo aspoň podobný co má rotující kartáče.
Smajlík  Čitatel
23.05.2024 13:49:25
>Dnkdkdm
Rainbow je vysavač klasické koncepce, jen trochu silnější. Prostě jen saje, ale neumí ty chlupy dostat z koberce aktivně.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
23.05.2024 13:47:23
Parní mop je ti na tohle k ničemu, tip ti ale dám. Mám vysavač Vorwerk. který má unikátní aktivní klepací hlavici, která skutečně funguje a není to jen nějaká trapná simulace jako u konkurence. Mně jako technikovi navíc dělá radost už jen tím, že je vidět, že u toho návrhu skutečně někdo použil hlavu a nejen, že to funguje, ale i je to vyrobené tak, že to vydrží. Už ho mám hodně dlouho a v nějakých modernizovaných verzích to snad dělají dodnes. Co jsem se bavil s člověkem, který je servisuje, tak říkal, že ty novější verze nejsou tak neprůstřelně odolné jako ty starší. I tady se šetří, což je smutné u tak drahé značky. Nové to stálo fakt ranec, kolik dneska to netuším. Nicméně dají se koupit starší repasované modely za částku už někde od 2500Kč a dodnes se na to dají sehnat veškeré díly za rozumnou cenu. Celkem mám tři kusy abych je nemusel někam pořád nosit a fakt maxi spokojenost. Normální vysavač bych už fakt nechtěl.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
23.05.2024 13:45:19
Nemam koberce.

Doporučuji vysavač “Rainbow”, ale je dost drahý
 DnkdkdmPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč