Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1234943, vloženo 23.05.2024 07:17:21 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Koncesionářské poplatky
Kde je ta údajná nespravedlivost koncesionářských poplatků? Kdo je nechce platit, ať prodá televizi, a nic platit nemusí. Jak jednoduché.
 Ludwa Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.05.2024 18:12:57
...(a s ČT provázaní)
 matouch4 Muž52 Kategorie
23.05.2024 18:12:24
Jestliže poslanci (nejspíš zkorumpovaní a s ČR provázaní) nebudou schopni pochopit, že veřejnoprávní televize neznamená děravý moloch o 5 kanálech (CT1, CT2, CT24, CT Sport, CT D), tak jsem pro zrušení veřejnoprávní televize.

Tak jako zrušili veřejnoprávní televizi na Slovensku.

Nějaké rozhodování zda budou platit všichni s mobilem nebo dvakrát platit ti, kteří používají o2 tv je vedlejší a vlastně úplně zcestné.
 matouch4 Muž52 Kategorie
23.05.2024 14:26:42
Takže se chystá daň z internetu, z domácnosti, z elektronického zařízení? Ono k té dani ze vzduchu, jak bylo humorně v jedné pohádce, nakonec taky dojde. Akorát to je spíš k pláči.
 dotnet Muž25 Kategorie
23.05.2024 14:17:52
Mě spíš vadí tady ten systém, že kvůli stokoruně měsíčně se musí zavádět další nová daň. Tak ať si to zahrnou do daně z příjmu a neotravují s tím. Tvrzení, že když to budou dostávat z rozpočtu přímo, že to nebude "nezávislá televize" je úplný nesmysl, my, obyčejní lidé nad ní stejně nemáme vůbec žádnou kontrolu. Klidně může být nezávislá i když jí bude posílat peníze ministerstvo financí. Je to úplně jedno. A když se stát rozhodne nezávislou televizi "odnezávislit", může to udělat stejně dobře teď jako potom.
...
Celé je to jen o tom mít krom těch hlavních daní nějaké další alternativní, které nejsou moc na očích. A to je podle mě špatně. To za chvíli můžeme také platit poplatek za nezávislé soudy, za inspekorát bezpečnosti práce, za hasiče a policii, a v principu také za "nezávislou vládu" že...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
23.05.2024 13:57:28
Tak aspoň budou mít dost financí na další řadu Stardance a ředitel si bude moct konečně koupit novou jachtu, tak mu to nezáviďte.
 Elm
23.05.2024 13:09:14
Hospic v Las Vegas:
napsals-
ČT mi dluží, takže až s tím přijdou, nejdřív budu chtít vrátit peníze.
---
V případě přeplatku je možné zažádat o vrácení přeplatku. V takovým případě je potřebné vyplnit příslušný formulář a poslat naskenovaný nebo poštou do ČT.
 LDV Muž46 Kategorie
23.05.2024 13:07:23
Pokud má někdo nízké příjmy, tak může zažádat o tzv. dočasné osvobození od platby poplatků. Stačí si z webových stránek české televize nebo českého rozhlasu stáhnout příslušný formulář, pak ten formulář vyplnit, podepsat, naskenovat a poslat na emailovou adresu ČR nebo ČRo popř. poslat poštou. Ale samozřejmě naskenovat to je jednodušší.

Počítá se to tak, že celkové příjmy v dané domácnosti za předchozí čtvrtletí jsou porovnány s určitým násobkem životního minima. Násobek závisí na počtu členů v domácnosti atd.
V případě člověka, který bydlí sám, je to částka přibližně 31 tisíc za čtvrtletí.

Tzv. osvobození od poplatků je možné na období 6 měsíců. Pokud někdo má nadále nízké příjmy, tak pak samozřejmě může zažádat znova na dalších 6 měsíců atd.
 LDV Muž46 Kategorie
23.05.2024 12:44:46
ČT mi dluží, takže až s tím přijdou, nejdřív budu chtít vrátit peníze.
 Hospic v Las Vegas
23.05.2024 12:21:47
Chtěl bych, aby ČT byla taková, abych měl chuť platit za ni poplatky.
 Svitavská ulice on
23.05.2024 12:20:08
Já hlavně nechápu, proč se třeba mluví o nezávislém zpravodajství, když zprávy ČT přebírá z komerční ČTK nebo zahraniční Reuters, BBC a dalších...

Za mě osobně by měla být placená z veřejných peněz třeba jen televize, která bude čistě zpravodajství, shrnutí práce úřadů a zákonodárců a nějaký výhled připravovaných věcí v souvislosti se státem. Ani neni potřeba, aby běžela 24/7

Naprosto nechápu, proč bychom měli platit 6 nonstop kanálů v televizi
ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT sport, ČT :D, ČT art

a dalších 11 celorepublikových kanálů v rádiu:
Radiožurnál, Dvojka, Vltava, Plus, Sport, Wave, D-dur, Jazz, Junior, Pohoda, Prague Int.

a ještě 14 kanálů lokálních pro jednotlivé kraje

A už vůbec nechápu, proč na veřejnoprávním médiu - placené z našich peněz - běží komerční reklamy...

...

tim, že by byla ČT a ČR takhle osekaná, tak by měla stát dvacet korun ročně na osobu a hravě by to měl unést státní rozpočet bez nutnosti režírovat vybírání dalšího výpalného od celého národa...

... 1 rádio, 1 televize, 1 webovka ... rozpočet 200 mega ročně ... 20 korun na osobu. Vše co je nad to je neobhajitelná zhýřilost...
Smajlík  wut Muž34 Kategorie
23.05.2024 11:39:00
Dnešní perly na ČT1:
- buchty po ránu (se slizounem Maršálkem v národě trpícím obezitou)
- Nápadník (bakaláři)
- Dívka světových parametrů (top z čs kinematografie 1979)
- na stopě (pro všechny odmítnuté kandidáty k PČR)
- Maigretova trpělivost (top před dvaceti lety)

Takové splašky se mi platit nechtějí. Krom zpráv mají smysl dokumenty z českého prostředí, možná přejaté BBC dokumenty, naučné pořady pro děti. Staré filmy, kde licence nic nestojí, mohou mít přes web/apku. Jinak nemá cenu platit nic víc. Vše je na streamu nebo kabelovce.
 Alda
23.05.2024 10:36:59
Božský Hirohiko: To neni pravda - mas soukrome televize jen se sportem, jen s porady pro deti, jen s dokumenty atd.

A abych cekala pul roku, nez nahodou na CT narazim na nejaky "klenot"? Za to fakt platit nepotrebuju :D Kdyby tam neco zajimaveho bylo pravidelne, ale takhle?

I na tom Netflixu jsem narazila na par "klenotu" a to ho obecne nemam rada.

Takze neni pravda, ze tohle by na soukrome televizi byt nemohlo. I kdyz urcite by nejaka zmena hrozila, podle majitele asi.

Pokud ale CT neplni svou funkci nezavisleho a vyvazeneho informovani, pak nema smysl, aby byla placena z dani/statem...
 jesterka
23.05.2024 10:32:39
>Michal-222
Takový spor o to, co je technicky schopné zařízení, by mě docela zajímal. To totiž není nikterak nový poznatek, tak proč se zatím asi nepovedlo tento zcela logický argument prosadit u soudu?
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
23.05.2024 10:29:27
Já tedy nevím ale kdosi mi říkal že to bude platit i ten co vlastní chytrej mobil
 Loca off
23.05.2024 10:10:47
Všimněte si té naprosto zvrácené argumentace, kdy kdokoliv kdo kdy viděl vysílání ČT nebo slyšel Český rozhlas, tak musí platit koncesionáské poplatky u navždy,


Cituji:
"Počítá se i s rozšířením počtu plátců. Nově mají poplatek hradit všichni, kteří mají chytrý telefon, tablet nebo počítač. O uživatelích mají ČT a ČRo mimo jiné informovat poskytovatelé internetového připojení. To kritizuje Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS), podle které návrh nabourává soukromí uživatelů. Podle Pirátů je další problém v tom, že veřejnoprávní média nemusí nutně sledovat všichni uživatelé internetu."

"5:30 Objevily se také argumenty, zaznívají z Pirátské strany, že zdaleka ne každý, kdo má připojení k internetu, konzumuje veřejnoprávní média. Říkají, že se z toho stane taková daň z internetu. Zavádíte daň z internetu?

Nezavádíme. My nemůžeme připustit to, aby se po více než 30 letech od roku 1989 zpochybnil princip, že veřejnoprávní média představují nějakou službu, o níž je společnost většinově přesvědčená, že je užitečná, a tedy, že se na ni všichni skládají. To znamená, nemůžeme použít ten argument, byť v tom jednom dílčím případě, o kterém vy tady mluvíte, že koncesionářský poplatek má platit jenom ten, kdo tu službu využívá, kdo sleduje Českou televizi nebo Český rozhlas. Já teda ponechávám stranou svou pochybnost o tom, jak velká je skupina lidí, která nikdy neslyšela Český rozhlas a nikdy neviděla Českou televizi. Ale já mluvím o principu té diskuze. A jsem přesvědčen o tom, že na to ani v tomto případě přistoupit nemůžeme."

Ministr kultury a místopředseda ODS Martin Baxa.

zdroj:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ptam-se-ja-ministr-obhajuje-televizni-a-r - ozhlasove-poplatky-pro-majitele-mobilu-252275 -

zkráceně:
https://t.ly/rZeAD
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
23.05.2024 10:10:18
jesterka: komerční televize jsou hnány ziskem a navíc mají dnes velkou konkurenci v podobě streamovacích platforem. Komerční televize nebude nikdy produkovat něco ztrátového pro pár nadšenců, protože žijí z toho, co vydělají. Proto jsou Novy po celém světě plné Ordinací a Výměn manželek, protože toho si prostý lid žádá.

Naopak Déčko by v současné podobně komerční provoz neustálo.
Ironicky, státní televize má potenciál vychovávat. Nemyslím ve smyslu socialismu, ale zkrátka poskytnout pestrost, ukázat svět, který v komerčním vysílání nenajdeš, a tím obohatit diváka.

Ale bohužel
 Božský Hirohiko
23.05.2024 10:06:38
Michal-222: sněmovna nám nachytsala změnu. Platit se bude bez ohledu na existenci televize. Stačí nějaké běžné schopné zařízení, třeba telefon.
Nicméně firmám udělali ústupek a platí až od 25ti zaměstnanců. Původně se diskutovalo o deseti a už jsem zvažoval kříšení zombíků.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
23.05.2024 10:04:43
Já bych to platil rád, kdyby jen ČT produkovala kvalitnější pořady než Stardance. Mě sere, že z mých daní a poplatků se platí Stardance, ČT má mít dva rozpočty, jeden komerční a jeden "poplatkový", a Stardance a tyhle chujoviny se mají platit z toho komerčního, tedy co si kde ČT jako právnická osoba půjčí či vydělá.
 Božský Hirohiko
23.05.2024 09:08:57
Zadny mozna. Od zacatku roku 2025 bude povinne platit pri vlastnictvi jakkehokoli zarizeni schopneho reprodukovat televizni anebo rozhlasovy signal a to vcetne chytrych telefonu a tabletu.
 lol
23.05.2024 09:05:28
Navic CT se diskredituje sama - neni nezavisla, informovani neni vyvazene, od soukromych medii se nijak nelisi. At se tedy stane soukromou a je to.
Smajlík  jesterka
23.05.2024 09:02:29
Rozalie: Nejak nevim, proc by cokoliv z toho nemohlo byt i na soukrome televizi? Ze se tam muze objevit klenot souhlasim (ale to neni proto, ze je to verejnopravni), ale jak casto, jednou za mesic, za rok (abys na nej jeste narazila)? To uz si snadneji neco vystrachas na netu..
 jesterka
23.05.2024 08:52:10
jesterka: Sport, umění, čt déčko pro děti, není tam takový tlak na sledovanost, takže se sem tam objeví i klenot, o kterém bych jinak ani nevěděla, že existuje (za mě osobně - film Portrét dívky v plamenech, dokument o malířce Toyen, olympijské hry, krasobruslení).
 Rozálie
23.05.2024 08:48:27
No a proc se z verejnopravnich medii neudelaji soukroma media a nic by se platit nemuselo? Stejne tam jede jenom statni propaganda, od soukromych se to nijak nelisi, takze nejaky argument nezavislosti pada.

At se verejnopravni media zrusi a nebude se muset platit nic, jestli to dobre chapu.
Smajlík  jesterka
23.05.2024 08:40:42
Zrušit a nechat jen čt24 + jeden kanál na vše. ČT moloch by měl smysl v dřevních dobách, kdy se nedalo k obsahu jinak dostat. Jenže do toho se bude bát kdokoli vrtat.
 Alda
23.05.2024 08:34:00
Televizi a rádio nemám, tak nic neplatim...

Osobně nechápu, proč stát dělá takovéto "extra daně"... Nejenže je nesmysl a neekonomické vybírat stokorunové poplatky, ale je to hlavně sprosťárna.

Stát by měl státní televizi/rádio zrušit a nebo ji financovat přímo ze státního rozpočtu a ne vybírat extra pár stovek.

Zrušení koncesionářských poplatků bylo třeba na Slovensku z důvodu nespravedlnosti a neetičnosti. Pokud chce stát podporovat public broadcasting, tak ať to dělá jako s podporou jakýchkoliv jiných neziskovek.
Smajlík  wut Muž34 Kategorie
23.05.2024 08:33:19
Obrazovky na nastupisti, na ktere se v prazskem metru promita vystup z kameer pro strojvedouciho, byvaly krome monitoru i televiznimi prijimaci. Nasledne DPP pomerne draze zaplatil firmu, ktera jim z toho ty prijimaci casti vymontovala, protoze se ukazalo, ze jsou za ne povinni platit koncesionarske poplatky.
 Kvetak
23.05.2024 08:28:55
No je zajimavy, ze to myslim chteji vztahnout i na internetove pripojeni, tedy i na mobily... Ale vzdyt ta televize nemusi mit (zdarma) pristupne vysilani na intetnetu ne?

Na druhou stranu z dani se plati tolik zbytecnosti nebo veci, se kterymi clovek nesouhlasi, ze uz je to skoro jedno... Je zajimavy, ze kdyz se to definuje jako zvlastni dan, tak je z toho poprask, kdyby to platil stat (opet z dani) a platili by to tedy vsichni, tak to nikomu ani neprijde...
 jesterka
23.05.2024 08:27:06
Rozálie: Takto problém nestojí. Pokud existuje služba, nemusí se rušit platba za její využívání, ale ať ji platí její uživatelé.
Smajlík  Veela Žena35 Kategorie
23.05.2024 08:23:50
Mám radikální řešení zrušíme globálně peníze a soukromé vlastnictví, konečně tak zvítězí pravda a láska
 Psycholog psychiatr Muž71 Kategorie
23.05.2024 08:19:53
Protože příjmač TV signálu musí mít také demodulátor (dekodér), protože jinak obecně každý kus drátu je v nějakém smyslu příjímač el. mag. vln. No a dekodér je pro každý druh modulace jiný. Takže rádio není TV příjímač, protože nedokáže dekódovat televizní signál, i když ho dokáže "přijímat". Stejně tak spousta jiných krámů ... a tedy i příjímač jiného TV signálu než toho, který se vysílá v čr. Protože TV modulací lze vymyslet nekonečné množství...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
23.05.2024 08:18:57
Ale víte, že kdyby se zrušily koncesionářské poplatky, tak veřejnoprávní média budou stejně placené z vašich daní, že? Protože "vláda by to platila" znamená to, že vláda by ty peníze stejně vzala z daní občanů. Jediný rozdíl by byl v tom, že vláda by rozhodovala o tom, co se bude vysílat.
 Rozálie
23.05.2024 08:16:48
Veela:
Proto bych se rád do takovéhoto sporu pustil - protože by mě zajímalo, jak je (z technického hlediska) definovaný "příjmač", když nepříjmá, nebo příjmá něco jiného. Ale podle mě je to nesmysl... a není možné takový soud prohrát. Myslím, že to u soudu nikdy nebylo, že jen nějaký úřad vydal stanovisko (které je ale právně absolutně nezávazné).
 Michal-222 Muž44 Kategorie
23.05.2024 08:15:41
Michal :D

Blbé automatické opravy...
 Veela Žena35 Kategorie
23.05.2024 08:14:16
Veela:
Ale jinak si myslím, že Květák má pravdu a že za internet se zatím neplatí.
Ono by to mělo zajímavé důsledky pro firmy - protože firmy musí platit za každý jednotivý příjmač co mají (takže třeba za každé rádio v autě). Což by tedy znamenalo, že musejí platit za každý počítač...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
23.05.2024 08:12:46
Míval: Platit se musí dokonce za nefunkční přijímač, spor tohoto typu kdosi s ČT prohrál.
 Veela Žena35 Kategorie
23.05.2024 08:11:41
"Kde je ta údajná nespravedlivost" - Nespravedlnost je v tom, že je to platíš defaultně. Má to být naopak - rozhodneš se využít službu, zaplatíš za ni. Ne naopak.

Já televizi nemám, ale předpokládám, že tyhle poplatky jsou zahrnuty v mém nájmu.
 autism-off
23.05.2024 08:11:28
Květák: Zatím. Proto ho taky zatím neplatíme. A proto mě docela točí, že to má být jinak.
 Veela Žena35 Kategorie
23.05.2024 08:08:01
"Netyka se to internetoveho vysilani."
...
Zatím...
Zajímavé bylo stanovisko nějakého úřadu, že platit se má i za analogovou televizi, i když už se vysílá digitálně. To mě zaujalo natolik, že jsem měl sto chutí s nimi vést soudní spor... jenže mezi tím si holky vymyslely satelitní příjmač, tak jsem se na to vybod.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
23.05.2024 08:04:56
Veela: Koncesionarsky poplatek se plati na zaklade vlastnictvi prijimace schopneho prijimat televizni signal, at uz s pripojenim anteny nebo kabelu. Netyka se to internetoveho vysilani.
 Kvetak
23.05.2024 07:57:41
V tom, že prodat televizi nic neřeší. My ji nemáme celý život. S pocitem "to je ale protivný" jsme přihlásili ten rozhlasový, když jsme domů přitáhli starou Hi-fi po manželovi, abychom mohli dětem přehrávat kazety a CDčka, český rozhlas jsme nepustili ani jednou. Ale platit televizi jen proto, že máte internetové připojení a bez něj - škola dětí, práce, úřady - se naprosto neobejdeme, to mi přijde skoro až sprosté. Na televizi se nedíváme, této služby nijak nevyužíváme, v dnešní postfaktické době ji považuji jen za "jedno z médií", nevím, proč mám platit službu, kterou nepoužívám a používat ani nebudu a ani není v plne formě přes internet dostupná. Takže tvůj pohled je trochu mimo. Chápu, že jde o blbý ho 250,- měsíčně, ale tři tisíce za rok bych teda zvládla použít lépe, kdyby službu platili jen ti, kdo ji využívají. Takhle to vnímám jako další daň. Marné ..
Smajlík  Veela Žena35 Kategorie
23.05.2024 07:45:16
Pokud ty poplatky jsou skutečně pro ČT (kdysi někdo tvrdil že to jsou poplatky telekomunikacím za šíření signálu, to by celkem dávalo smysl), mělo by to být tak, že když si někdo koupí televizor aby se koukal na ČT (i takoví masochisti se mezi námi mohou vyskytovat), tak by se k tomu měl přiznat a poplatky platit.

Jano dostal předvolání na policejní služebnu k podání vysvětlení:
"Jano, pálíš kořalku?"
"Nepálím."
"Ale máš přístroj?"
"Mám."
"Tak zaplatíš pokutu tisíc korun."
Jano vytáhl šrajtofli a vytáhl dva tisíce.
"Proč platíš tu druhou tisícovku."
"Za znásilnění."
"Ty jsi někoho znásilnil?"
"Ne. Ale mám přístroj."
Smajlík  Radič
23.05.2024 07:28:17
lol: Možná plánuje ale v platnost zatím nevešla.
 Ludwa
23.05.2024 07:24:58
Uz se tedy neplanuje ta akce, kdy je budes muset platit s jakymkoli zarizenim schopnym prehravat veci z ceske televize?
Puvodne v tom zahrnuty i smartphone.
 lolPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč