Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1234779, vloženo 19.05.2024 20:51:54 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč tolik vadí práce načerno?
Je to jediná možnost chudého dělníka na optimalizaci, zatímco každý bohatší má tolik nástrojů optimalizace, jako převádění peněz a věcí do stavů s jiným zdaněním, vyvádění a rozpouštění majetku s cílem optimalizovat daňový základ, chudý nemá nic. Všechno to, co státu na daních nedají bohatší, zaplatí dělník.

Chtělo by to zcela dekriminalizovat švarcsystém a práci na černo pro zaměstnance, kteří vydělávají málo, aby i oni měli nástroj optimalizace.
 NaProtest Muž25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.05.2024 09:41:41
Každý hledá způsob jak se vyhnout placení daní - ať už legální, či nelegální. Může to být práce na živnostenský list....nucení do něj. Sám jsem zažil u jedné velké polostátní firmy pracovní agenturu, co sepisovala několik DPP na různé společnosti najednou. Jakmile došel fond hodin/rok přešlo se na další smlouvu, to samé s výplatou nad 10 000Kč - cokoli navíc rozepsáno na jiné DPP. :) šetřila hlavně firma - zaměstnanec nedostal nic navíc - jen si jako bonus musel řešit minimálně to zdravotní pojištění.

To jen k té dekriminalizaci švacsystému - předpokládám, že výhody by běžný zaměstnanec nepocítíl. Ty by si ponechal zaměstnavatel většinou. Běžný pracovník by asi byl tam kde je a spíš by pak nastaly starosti zdravotko, sociální pojištění - důchod.....
 panel01
20.05.2024 07:33:46
Práce na černo vadí, protože často poškozuje ty, kteří s takovým modelem neumí pracovat.
Pro zaměstnavatele je mnohem výhodnější než pro pracovníky.
 MSf off
19.05.2024 22:47:48
Ono spadnout do švarcsystému neni tak snadný, protože musíš naplnit všechny jeho podmínky ...

Takže švarcsystém je svym způsobem legální...
Smajlík  wut Muž34 Kategorie
19.05.2024 22:43:45
295B: šlo by o tak velký objem peněz, že by se reálně krátily důchody všech.
Jediná cesta je přes přidanou hodnotu práce, to je taky jediná úloha státu, lákat sem vývojová centra, velké firmy, dotovat vzdělání, aby neprodukovalo jen manažéry státní správy, ale hlavně inženýry a lidi s know how.

Vytvořit takový systém podpory v nezaměstnanosti, aby pro každého bylo maximální výhodné dát přednost vysokoškolskému studiu před brigádou v Kauflandu. A levnou práci nechat pouze Makedoncům a těm, se kterými si stát už neví rady.

Bohatství země dělá know how a schopnost státu zde know how udržet. Ne daně. Daně jsou pak jen bič na chudé, ti jediní je musejí doopravdy platit vždy.
 Entuziasmus a tak
19.05.2024 22:25:07
To je mi ale slint tydne!

Bohati uz ale zdanovani jsou. Stejne jako ti chudi.
 Kvetak
19.05.2024 22:17:09
Zdanit bohaté nejde, protože by je to odlákalo do jiného státu, ale snížení daní pro nejméně příjmové včetně snížení důchodového a zdravotního pojištění, které by nesnižovalo výsledný důchod, aby se snížil počet s lidí s čistou mzdou pod 20 000, by ničemu neuškodilo, naopak by pomohlo, navíc by snížil počet příjemců sociálních dávek.
 295B
19.05.2024 21:23:24
Nelze efektivně zdanit bohaté. I mezi státy funguje konkurenční daňový boj, a každá nálož způsobí odliv kapitálu a kapacit, nakonec zbudou jen firmy, které neplatí nic a těží z levné práce načerno a stát, na kterém vydělávají politici.

Zdanit bohaté nelze. Neexistuje způsob, jakým toho dosáhnout.
 Entuziasmus a tak
19.05.2024 21:12:12
A nebo efektivně zdanit bohaté. A ono by to šlo. Jen není vůle.
 kortos
19.05.2024 21:10:35
Jenže to by pak bylo standartní a ti lidé by neměli důchodové pojištění, takže by bylo výrazně více bezdomovců mezi invalidy a seniory.
 295BPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč