Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1234747, vloženo 19.05.2024 06:35:09 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Kdyz clovek starne a ztraci vsechno
Nepripada vam hrozne smutne videt nekoho v mladi a pak vr strednim veku a stari? Teda ne ze by tohle bylo bezne...

Zrovna vcera jsem dokoncila jeden serial o cestovani casem a porad nad tim premyslim. Vzdycky me tohle tema hodne bralo. Kluk byl s vrstevnikama, ale na konci on se vratil zpet a oni uz byli ve strednim veku. Vždycky mi prislo, ze lidi vekem ztraci takovou tu životní energii a uz jsou takovi jenom hrozne vážní a nudnu a vlastne se ani nebavi moc, jenom tak prezivaji ze dne na den. To me hrozne desilo a nechtela jsem vlastně dospět, coz jsem se dusevne nejspíš i nejak zasekla někde v minulosti. Oproti mym vrstevníkům si tak pripadam hodne mimo a na sve pouti naopak poznavam spis tak o 10 let mladsi lidi.

Jelikoz zivot vnimam spis jako hnusnou marnost a nahodu, ktera se pretavila v peklo, pochopitelně to vidim vsechno hrozne negativne. Vam dospelaci nikdy nepripadali takovi nudni vazni paprdove? Jste uz taky? Jak se na to divate?

Pochopitelně taky nenavidim ty kecy jako ve tvem veku uz mas byt takova a nesmis delat toto a naopak delat toto... Tedy bud presne takova, jaci jsme my vsichni okolo. Považuju za drzost nekomu neco diktovat nebo bagatelizovat jeho emoce a nazory.

Utkvela mi v hlave jedna veta te ceske filosofky, ze je treba umoznit lidem byt tim, kym "nemuzou nebyt".
 ano Žena33  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.05.2024 18:36:12
Já to mám spíš obráceně..čím jsem starší, tím jsem ve svém životě spokojenější a štastnější.
 Loca Loca Žena98 Kategorie
19.05.2024 13:21:24
Michale, někdo níže zraje jako strom, někdo jako víno. Sranda no.
 jitrnice Žena80 Kategorie
19.05.2024 12:11:09
Farad:
Nevěděl jsem, že stromy zrají...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
19.05.2024 11:28:09
Víš, člověk zraje a roste jako strom. Když se snaží vyživovat i své staré suché větve, než aby je ve větru shodil a živil ty pružné, začne slábnout celý. Nakonec jím přestane proudit míza, uschne, a bude jen čekat, dokud jej vítr neporazí.
 Farad
19.05.2024 11:14:56
"jsou takovi jenom hrozne vážní a nudnu a vlastne se ani nebavi moc, jenom tak prezivaji ze dne na den" - protože pochopili, že nemá cenu vzdorovat a sciální tlak je stejně semele, pokdu nemají dostatek zdrojů pro to, aby mohi žít autenticky tak, jak chtějí. Někteří možná žijí autenticky, ale nevěřím, že pro většinu lidí je autenticita to samé.

"Pochopitelně taky nenavidim ty kecy jako ve tvem veku uz mas byt takova a nesmis delat toto a naopak delat toto" - říká se tomu sociállní tlak, přestože ti někteří budou tvrdit, že nic takového necítí (případně budou chtít, ať jim dokážeš, že to existuje, což lze jen velmi těžko, avšak absence důkazů není důkaz absence), je to velmi silný faktor, který určuje trajektorii našeho života. Nejlepší obrana je odstranit ze svého života co nejvíce lidí, obzvláště těch, kteří tlak vyvíjí.

"jenom tak prezivaji ze dne na den" - protože život není pjordel, vycucne nás všechny a nikdo tady z toho ještě nevyvázl.

"Oproti mym vrstevníkům si tak pripadam hodne mimo" - feeluju to, okolí tě vidí s dvěma harantama v chomoutu, zadluženou až po uši do konce života, strhanou z práce, abys zajistila rodinu a molha splácet, ale ty si chceš užívat pseudostarosti a přemýšlet o nesmrtelnosoti brouka

Ale ať tento text má alespoň nějakou value: vždy je to o tom, čemu dáš přednost, jak říká zdejší guru Vit Kouba, takže jestli dáš přednost utápění se v marnosti, nebo těšení se na pondělí, až ti otevřou pekařství, kam půjdeš na kafčo (doplň cokoliv dle své libosti), na které se zatím budeš těšit, je jen na tobě
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
19.05.2024 10:44:34
"Vždycky mi prislo, ze lidi vekem ztraci takovou tu životní energii a uz jsou takovi jenom hrozne vážní a nudní a vlastne se ani nebavi moc, jenom tak prezivaji ze dne na den."
...
Všichni tak nekončí, někteří mají energie na rozdávání až do smrti...(doufám, že k nim taky patřím...)
 Michal-222 Muž44 Kategorie
19.05.2024 10:42:45
Sunka: firemní akce jsou zlo
Smajlík  Incel dnes
19.05.2024 10:30:16
Sunka: Z toho co o sobe píšeš tak osud co asi čeká i tebe.

To bych si rada přečetla vice rozvedene.
Smajlík  ano
19.05.2024 10:19:26
Cestování - nuda
koncerty - zívačka
výletý - zívačka, nuda + ještě zmatky.

Co tam máš dál?
Smajlík  Jedet Rojka Muž22 Kategorie
19.05.2024 09:42:48
Vek je jen číslo. Jsou 30-leti duchodci a 60-ti letí mladíci. Ano, kde se nechá vláčet životem tak jej denni rutina zvalcuje a stane se osobou co jsi popsala. Z toho co o sobe píšeš tak osud co asi čeká i tebe.
Kdo má koníčky a dělá co jej baví tak žije celý život naplno. Ano, s přichodem dětí se člověk musí nové situaci přizpůsobit, ale není to žádná tragedie. Je fakt že u 40+ už človek tolik do nočních podníků nechodí, ale o to víc sportuje nebo se věnuje rodině.
Mám 50+ a cca 1/3 kolegů mladších 30 let má z mého pohledu nutný život. Co podniknu s dětmi za léto (cestování, koncerty, výletu) oni dosud nedali za celý život. Jsou to často lidé závislí na mobilech a gauči, svou pasivitu zdůvodňuji malou mzdou (ale to s tím nesouvisí, jení kolegové se stejnou mzdou jsou výrazně aktivnější). Pokud je firemní akce, tak jej vždy poráží fyzicky i mentálně kolegové 60+, co jsou velmi aktivní (cestují, sportují).
 Sunka
19.05.2024 09:20:32
Mám to tak, už není energie.
nejraději už se válím jen na gauči u televize nebo počítače.
Vůbec nechápu, proč se lidi někam ženou a hrnou, když nejkrásněji je v posteli.
Je to tak, cca do 35 je to jízda mládí. Pak už člověk pozvolna umírá....
Smajlík  hominid Muž45 Kategorie
19.05.2024 09:08:07
Já byl nudnej páprda už od narození, ale život vnímám jako spíš jako hnusnou marnost a náhodu, kterou si vždycky přetavím v něco pěknýho, takže na rozdíl od tebe to vidím dost pozitivně.

Kamarádi z dětství, dnes pracující dospěláci s dětmi, se pořád umí bavit, jen místo lega mají Minecraft a chlastá se už jenom do nálady, ne do bezvědomí. Většinou. Naši rodiče jsou v důchodu a šťastnější, než kdy dřív, i přes koníčky se potkávám s lidmi 80+ a pořád u nich vidím tu jiskru a elán a občas nějaký ten ztřeštěný nápad na hraně zákona.

Možná jsi jenom obklopená nějakou špatnou sociální bublinou, ty nudné dospěláky potkávám většinou v kanclu, taky hodně mluví o tom, že práce a domácnost jim bere všechen čas. Zdroj příjmů je bohužel potřeba, ale péče o domácnost jde podle mě seškrtat na základní hygienický minimum a tím vznikne spousta prostoru pro další aktivity.
 Man in white Muž38 Kategorie
19.05.2024 07:48:46
Taky mam takovy pocit, z je to tim kolotocem prace-domacnost :( Ale i tak si muzou treba zachovat otevrenou kysl a mladého ducha, mozna... i když asi spis nex podle toho, co vidim. Kazdy je nesmírně vazny a hraje si na nevim koho, kdyz v mladi jsme vsichni stejni. Kazdy se hledal a delal stejne veci, ale jakmile nekdo dospeje, najednou je všechno jinak. Chapu, ze treba nechcou, aby jejich decko pilo nebo drogovalo, ale stejně jento vzdycky neco jineho, kdyz je vedle decka někdo starsi a nekdo mlady.

Je to korejská tvorba: https://www.csfd.cz/film/786762-sparkling-watermelon/prehled/

První dva dily jsou spise o zivote a dospívání v soucasnosti, tezkosti rodiny, vsichni hlusi krome toho jednoho, ktery se pak dostane do minulosti.
Smajlík  ano
19.05.2024 07:41:41
Bivoj z lesa: Souhlasím s tebou, jen bych to upřesnil: práce která vás nebaví a musíte ji dělat každý den pouze kvůli obživě kazí charakter člověka a vyčerpává z něj energii.

Ke zpovědi: Taky jsem nad tím mnohokrát přemýšlel, je to děsivé, ale až budeš mít více let, projdeš si krizí středního věku, a pak začneš stárnout, respektive tvoje tělo bude po už záruce ovšem tvoje mysl stále mladá, započne přirozený proces smiřování se se smrtí a vlastní konečností. Potom, až se smíříš s blížícím se koncem, tyto myšlenky o kterých nyní píšeš přejdou a na všechno se začneš dívat jinak. S větší pokorou a pochopením, a každý den bez nějaké tělesné bolesti vlivem degenerace a stárnutí pro tebe bude nádherná párty plná radosti a euforie. Každý věk života má své specifické důvody k radosti. Až dosáhneš stavu smíření s vlastním koncem, přestaneš mít pocit, že stárnutím ztrácíš všechno. Je to úděl každého z nás a každý si tím jednou projde, pokud nezemře mladý nešťastnou událostí.
 Pater Noster
19.05.2024 07:31:20
Chození do práce v kombinovat s péčí o vlastní rodinu a domácnost
bere tolik sil a času, že člověk kolikrát ztrácí chuť a sílu ve zbylých pár hodinách týdně dělat cokoli zajímavého. Možná dospělí bez dětí jsou víc v pohodě, co tak vidím kolem...

P.S.Co je to za seriál?
 Motýl na okně
19.05.2024 07:21:32
https://zpovednice.eu/detail.php?statusik=710985
 JGNG
19.05.2024 06:51:27
"lidi vekem ztraci takovou tu životní energii a uz jsou takovi jenom hrozne vážní a nudnu"

Myslim, ze za to muze chozeni dobprace. To je velkej zasah do zivota, sebere to cloveku spoustu casu a casto ani po praci uz neni moc energie a pak ani nejde delat veci, co mu delali radost za mlada. (nejaky konicky napr.) Zaroven behem studia je clovek mezi vrstevniky a v praci se muze setkat se starejma paprdama, tak ta spolecnost ho muze taky ovlivnit.
Ale fakt, ze nejde hazet vsechny prace do jednoho pytle.
 Bivoj z lesaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč