Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1234707, vloženo 18.05.2024 07:58:48 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Ústní maturita z češtiny - průběh
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat absolventů středních škol na to, jak probíhala ústní maturita z češtiny. Tedy co všechno po člověku chtěli, jak to celé bylo (postup, nejdřív vylosuju otázku s názvem knihy a autorem, k tomu dostanu hned úryvek textu [?] na začlenění a vykládání o něm, rovnou si na potítku připravím vše a i rozbor neuměleckého textu a jdu pak vykládat o autorovi, jeho životě, co ještě napsal, o úryvku a pak rozebírám knihu?)

Taky by mě zajímalo, jestli se za 5 dní stihnu o každém naučit aspoň něco tak, abych dostal aspoň 4. A taky co když jsem některé knihy nečetl a budu se je učit jen z rozborů? Můžu úryvek zařadit tak, že si prostě tipnu a pak přeskočím na rozbor knihy?

Mám v tomto guláš a nevím, jak to vlastně funguje.

Díky za všechny reakce a odpovědi.
 vimpy Muž19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
18.05.2024 18:52:11
Myslím, že každá škola to má malinko jinak - co přijde dřív na řadu apod. Mám pocit, že jsem nejprve dělala rozbor nějakého textu, ale nevím úplně jestli byl z toho díla, spíš ne. Pak jsem měla úryvek z té knihy, kterou jsem si vytáhla - mluvila jsem o autorovi a kontextu doby, v jakem psal. Pak jsme rozebrali úryvek. Knihy jsem četla všechny, ale rozbory jsem si skoro nedělala, čeština mi problémy nedělala, tak jsem se na to vybodla, a řekla si, že to asi nějak zvládnu. Přečetla jsem si jen ten historický kontext. Určitě jsem se neučila víc jak tyden. Jednička skoro za nic.
Myslim, že pokud ti čeština nedělá potize, tak to zvládneš na pohodu i lépe než za 4. Pokud jsi na to kašlal celé studium, bude to hlavně o štěstí a o vůli učitele ti to dát.
 Miamiamia
18.05.2024 14:00:04
vimpy: Jestli přečteš nebo poslechneš, záleží na tobě, obojí splní účel. Já si tu zkoušku a jaké byly nároky, co vše musím vědět přesně nepamatuji, jinak bych ti to napsal. Přečtení či poslechnutí je ale základ, bez toho to nejde, to si pamatuji jistě.

Každopádně držím ti palce, ber to jako normální zkoušku a nenech se strhnout nervozitou, to je největší zabiják i připraveného člověka.
 Odlišný Muž25 Kategorie
18.05.2024 13:46:10
Učení je mučení
 Psycholog psychiatr Muž71 Kategorie
18.05.2024 13:40:11
Odlišný: Musím říct, že některé knihy jsem opravdu četl, takže si je tak nějak pamatuju. Ty, které jsem nečetl, si pustím jako audioknihu, abych věděl, o čem to je.

P.S.: stačí mi známka 4, snad se to povede
 vimpy
18.05.2024 10:31:57
po přečtení knihy je dobré si udělal vlastní rozbor na A4, takový souhrn o čem to bylo, o autorovi, žánru apod...před zkouškou si to zopakovat.
Rozhodně ale ne se naučit cizí rozbor bez přečtení knihy, to je k ničemu.
 Odlišný Muž25 Kategorie
18.05.2024 10:18:40
Bez přečtění té knihy to nelze zvládnout, naučený rozbor je k ničemu a kantor to pozná. Ptá se na věci které v běžném rozboru nebudou. Pamatuji si to už matně, mám ale pocit že naprosto zásadní byl rozbor toho samotného díla, zda měl autor 3 nebo 4 děti nikoho nezajímalo. Máš 5 dní tak pohni prdelí, vše přečíst už asi nestihneš, každou další knihou ale zvyšuješ své % šance že si vytáhneš přečtenou.
Já se týden před maturitou zavřel v pokojí a vycházel jsem jen na jídlo, učil jsem se až 16h denně, narážel jsem jen jak píše fimísek, na hraniční možnosti kolik si toho je lidská pamět schopná zaznamenat.
 Odlišný Muž25 Kategorie
18.05.2024 08:36:33
Nedostala jsem název knihy, ale jméno autora - tedy životopis, knihy, jeho společenský přínos atd. Můžeš dostat i rozbor nějakého díla - ale to jen málokdy. Obávám se, že spisovatelů je poměrně dost, 5 dnů je šibeniční termín - počítej, že tvoje paměť a schopnost učení má meze. Navíc tréma dělá své. Jsi lajdák, co? :) :) :) Ale uklidním tě - když budeš mít kliku, tak vytáhneš otázku, kterou znáš. V opačném případě se bude připravovat na reparát.
Smajlík  fimísekPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč