Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1233093, vloženo 15.04.2024 10:24:28 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč lidé pracují?
Nemám nic proti lidem, kteří pracují, ale sám jsem pro to nikdy nenašel dobrý důvod. Rodina měla vždy peníze takové, abych do práce nemusel. Peníze v rodině byli do velké míry získané z předešlých generací (postavené domy ještě vlastníma rukama, pozemky, úspory). Mnoho mých příbuzných bylo hodně pracovitých, někteří naopak do práce nechodili a dělali, co bylo doma třeba (uklidit, uvařit, zařídit různé věci, starat se o nemocného, postarat se o děti). Já jsem z těch, kteří nepracují. Kdykoliv ochotný udělat, co je třeba a nikdy si nikdo v rodině nestěžoval. Bereme se takoví, jací jsme a na co máme/pro co jsme dělaní. Chápu, pokud někdo pracuje proto, aby finančně vyžil nebo aby se nestyděl, že bere dávky. Sám to ale neznám, protože jsem v naší rodině problém s penězi nikdy nezažil. Spíš by člověk mohl zvlčit, protože si říká, co má vlastně s těmi penězi dělat (nejsem moc materiální typ člověka, kterého potěší, že může jít něco někam utratit a vždy ví kam a za co). Já ale nevím, co s těmi penězi. A někteří mi příbuzní to nevěděli a neví taky. Vydělávají a spoří... Mám i nějaké své vlastní úspory, protože jsem pracovat zkoušel, abych se tak nějak zařadil mezi lidi. Dlouho jsem v tom ale ten smysl neviděl, a tak jsem nedokázal pokračovat dál. Někdy si říkám, že bych rád dělal něco, co by mě bavilo, ale nic takového nakonec stejně nikdy nepřijde.
 Nislav Muž37  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
18.04.2024 05:17:43
Nemáte zájem o to, si adoptovat ztroskotalého třicátníka? (mě) 😁
Smajlík  nesnasimcuraci
15.04.2024 21:26:57
Ještě hodím story ze zubaře. Nejlepší byl můj zubař a kouříte ne a pijete víno ne! A přdemnou si zapálil cígo, takže mě poslal domů, řekl dobrý, bez kazu, a řekl nekuřte hlavně zabarvuje to zuby, a kouřil v ordinaci.
Smajlík  StarejRašplák
15.04.2024 21:11:03
Co si budem, pracovní morálka Čechů je zabitá, bohužel je to tady zavedeno od 80.let, škoda že ty cíga, a pohoda v práci nezůstala, krom noční to se občas zachlastá, teda v mé fabrice. Ale pamatuji dobu, kfy jsem v 80.letech, kdy mi bylo dvacet, jsem šel na pivo a byl tam 2.hodiny a nic se nestalo, zakouřil jsem si přímo u práce, a když mi bylo 22 tak se změnil vedoucí, to jsem si zříml i v práci mezi 4 a 5, vedoucí byl úplně na mol. Škoda že tohle dnešní mladý nezažijí, to by byla pro ně prdel srandy kopec.
Smajlík  StarejRašplák
15.04.2024 19:59:58
Jen za pár finančních podvůdků, neboj se teď si dělám účetnictví už zase sama.
Smajlík  PrasečíXichtBachie
15.04.2024 19:56:45
Nejvíc to zajebal PsychologPsychiatr, tomu byl koment pdstraněn, chcípám smíchy. Bachie, tys seděla, a vyděláváš 100.litrů měsíčně, výtejte v ČR děcka.
Smajlík  Astrialka33
15.04.2024 19:32:40
Mě moje práce baví. Pracuji dobrovolně i mimo hlavní práci a hledám si různé další projekty co bych mohla dělat. Baví mě se v té oblasti posouvat, něčeho dosáhnout. Je to pro mě vlastně takový placený koníček. Zároveň se u toho krom té práce samotné učím komunikovat s lidmi, učím se vycházet s lidmi které bych si jinak ve svém okolí neudržovala, tím se můžu učit z jejich zkušeností, které jsou často pro mě nejvíc hodnotné, protože jsou od lidí, které bych jinak ve svém okolí neměla.

Baví mě dělat ostatním radost skrze mojí práci, baví mě předcházet jejich očekávání. Baví mě budovat si nějaké jméno.

Pomáhá mi to mít dobré sebevědomí, dostávám určitou zpětnou vazbu od ostatních (podle toho jak se mi v kolektivu daří nebo ne).

Skrze svojí práci a skrze svůj přístup k ní poznávám sama sebe a skrze práci můžu pracovat i sama na sobě.

Těch rovin co mi to přináší krom financí, proč mě to baví a naplňuje, je tam snad nespočet. Klidně můžu pokračovat i dál.
 uhel Žena25 Kategorie
15.04.2024 18:33:00
Proc asi, no zkus hadat. Jsou to takovy maly fialovy papirky.

Jinak jsem si zkusil byt pul roku doma a hnus. Asi i kdybych vyhral sportku, urcite bych alespon neco na zkraceny uvazek delal nebo zkusil podnikat.
Nemakat neni dobry, bude z tebe zelenina a uz se do prace nikdy nezaclenis. Proces ochočování, ktery je v nas pestovan od ZŠ, nemuzes jen tak narusit, zdivocis.
Navic narusujes kolobeh zivota vasi rodiny, ty si mozna muzes jeste uzivat zivota v bavlnce, ktery pro tebe pripravili tvoji predci, ale tve deti a jejich deti uz bude zase jenom nuzní otroci, jako my vsichni ostatni.
 Jentakokolo
15.04.2024 17:08:35
Tak třeba já to mám tak, že jsem momentálně na pracáku a nestydím se za to, potřebuju dostudovat školu. Dostudovat školu z toho důvodu, abych měla posr papír, kterej tady tenhle systém prostě vyžaduje. Bohužel, ač nerada, se musím přizpůsobit. Jinak, nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak nevím, co tady ostatní pruděj a nutěj druhý k tomu uznávat stejný hodnoty. Jinak, taky se do práce moc nehrnu, ale aspoň minimálně by mě měla trochu bavit, ani nemusím mít tolik peněz.
 Stará mladá
15.04.2024 15:55:04
Klasika, moc České i komenty, na těch jsem se málem pochcal
 AsijskaKuchyne
15.04.2024 15:39:23
Sedláku Tome, pojď na kávu, Já když byla po vazbě puštěná z vězení, musela jsem podnikat na sebe, nikdo by mě nezaměstnal, jsem úspěšná za měsíc si vydělám 100 000 Čistého,ale lituji ty co neseženou práci a neumí podnikat, takže neseďte, neseženete práci, jen takový nic moc.
 PrasečíXichtBachie
15.04.2024 15:07:23
Mockingbird: Nevyčítej si. Každý děláme vlastní rozhodnutí, byť jsme možná někomu ublížili - to si ale zpracováváš a možná i dokážeš zpětně těm dotyčným podat pomocnou ruku, pokud o ni stojí. Mě napadlo, že bych se s tebou mohl kamarádit, ale popravdě řečeno jsi na konci textu napsal to, co mě už napadlo jako možnost - že ses vyskytoval v prostředí drog. Na to nejsem stavěný. Pokud bych ale viděl, že ses reálně změnil, nevidím problém v tom si zavolat, pro začátek.
 Nislav
15.04.2024 14:49:13
Ja beru invalidni duchod takze nemusim pracovat ale neni to zadna vyhra radsi bych musel hakovat ale byl zdravej...takhle z toho zivota doslova nic nemam.Kdyz nemate kamarady stoji ten zivot za prd a kdyz jste nemocny tak ze vam to zabranuje najit a udrzovat si kamaradstvi(protoze ja se nedokazu soustredit a to temer vubec dokazu si pokecat vicemene hlavne textem na internetu).Rekli byste tak si najdi kamose pres internet ale to vite...ja vyrostl v parte ktera byla jako rodina doslova...takhle sem zil do 25 roku zivota pak jen samota...chybej mi ty lidi moc mi chybej je mi smutno a do breku :( ale to je zivot neda se s tim nic delat oni maj jiny priority a dva z nich s kteryma se jeste obcas vidim ty si pichaj pervitin a cuchaj toulen a zijou ve stanu...to je mi tak lito a nejvic ze za to muzu ja...kdybych je nevyhnal z party ale spis pochopil ale ja byl nadutej a necitlivej jak me to mrzi...zivotni rozhodnuti ktery me znicilo a bude nicit dokud nezemru ach jo
 Mockingbird
15.04.2024 14:15:17
Samanta234: Ne, naše rodina vnímá peníze jako společné. Rodiče toho mají spoustu taky proto, že to dostali od svých předků. Když se pak starám o dědu, taky pak neremcám. Nikdo to prostě neřešíme a nejsme zvyklí to brát tak, že jsem si vydělal určitou částku, tak ta částka je jen pro mě atp. Víme, že všechno není o penězích a že ten, kdo je takový "zbytečný člověk" (ve smyslu nevidíc smysl docházet někam do práce), je rodině prospěšný jinými způsoby. Naštěstí nemám zkušenosti s tím, že bychom v rodině měli někoho, kdo by natáhnul pracku, ale odmítl být rodině jakýmkoliv způsobem prospěšný.
 Nislav
15.04.2024 13:53:28
DefinicePráce, to se vás chci tedy zeptat, co děláte? Kradete? Máte vlastní podnik? Podnik vašich rodičů? Nevím tohle je hloupé.
 Samanta234
15.04.2024 13:43:36
poslední zoufalý pokus člověka o získání peněz
 definice práce
15.04.2024 12:48:18
Lidé pracují, protože jsou od mala vedení výchovou z rodiny a propagandou ze strany státu, že pracovat pro obživu je normální a žádoucí. A že nepracovat je silně nežádoucí. Stát potřebuje tvoje peníze, které vyděláš. Velkou část ti sebere z tvého výdělku, aby si s těmi penězi dělal stát různé věci, ale ty už je s největší pravděpodobností nikdy neuvidíš.
 Tachytra
15.04.2024 12:38:53
Za vším je STRACH...
Být flinkem jakéhokoliv druhu, chce odvahu. Každého nejvíce rozezlí, když ví, že vlastně hákovat umíš, ale nehákuješ. Když bys byl jenom levej, vnitřně je rozradostní, když tě budou moci ve všem korencovat. Když budeš líný a budeš se kát, tak se budou ti pořádnější rozradostňovat tím, že ti budou dělat rozvrháře.

Co když ale nejsi ani líný, ani levý?

Tak to jsi posral nejvíc, protože jsi si troufl nepřemáhat to, co oni přemáhají každý den. Jsi veřejný nepřítel, pokud nemáš STRACH. Nemáš STRACH na to srát, a ten má většina lidí. Hodně toho nakecají, meldují něco o společnosti, penězích, míru, jistotách a hodnotách, jenže to jediné, co pod tím nánosem hnije....

.....je STRACH.
 Bagramjan
15.04.2024 12:22:07
Proč lidé pracují? To je jako otázka, Proč lidé serou? Vážně jsi dospělej?
 Debilinka44
15.04.2024 12:20:25
No tak logicky proto,že bez práce nejsou koláče. Potřebuji se nějak uživit.
 fénix z popela Žena36 Kategorie
15.04.2024 12:04:57
Dej pokoj ženo Prasečí Xichte Bachie.
 TlustýSedlákTomJoey
15.04.2024 12:03:22
Jako podnikatelka, která seděla ve vězení, se ti ani nedivím, ale po propuštění z vězení, zase podnikám. Jo to se tak někdo narodí.
 PrasečíXichtBachie
15.04.2024 11:57:02
Já pracuji jen kvůli tomu že dost cestuji, potřebuji na to vydělat prachy, dovolenou v Česku jsem v životě nestrávil,ani bych nechtěl jsem astmatik, moře léčí,chci se zeptat jaké máš vzdělání? Kdybys někam nastoupil, tak bys asi neunesl buzeraci miliony lidí každý den.
 Cestovatel33
15.04.2024 11:55:26
9/10. Me to pobavilo. Hlavne teda ty reakce.
 lol
15.04.2024 11:52:19
zamyšlená želva: V posledních měsících nikam nemůžu, protože měl děda úraz a dělám mu celý den pečovatele. :))) Tak jsem rád aspoň za to, že popovídám s lidmi přes internet. Člověk ani nikdy neví, kdy děda odejde, tyhle chvíle jsou vzácné, alespoň pro mě.
 Nislav
15.04.2024 11:50:28
zamyšlená želva: Uvařím, udělám si pořádek, hodně času strávím na procházkách (focení), nakoupím, něco si přečtu a den je v..., pokud chce člověk ještě najít čas na romantický večer se svou polovičkou.
 Nislav
15.04.2024 11:43:06
smutný-člověk: Zajímají mě zkušenosti vlastní a ne druhých lidí.
 Nislav
15.04.2024 11:39:24
Víš co, kdybych se narodil jako ty, taky bych se na to vysral. Nevidím na tom nic špatného, práci kterou lidé dělají od srdce bude menšina a ten zbytek hákuje jen kvůli přežití. Udělat si z toho života jednu velkou jízdu bez nutnosti každé ráno vstavat a potkávát se i s lidmi kteří nejsou sympatičtí, v jádru dokonce zlí a hloupí, zní jako splněný sen. No realita je pro 99% jiná, takový je život.
 Odlišný Muž25 Kategorie
15.04.2024 11:37:37
Nislav: Protože je to baví a dává jím to smysl.. Mám kupř. kámošku. Miluje ptáky (co lítají), všechno o nich ví, pozná je podle zvuku. Prostě je má od mála ráda. Studuje biolu a chce být (a bude, protože je mega chytrá) ornitoložka.
Prostě našla / dostala (nevím - většinou je to asi milost Boží) svůj objekt zájmů, který jí strašně zajímá a baví. A přirozeně se tomu věnuje..

Asi je třeba to zažít, abys pochopil.

Ale pakliže bys šel třeba na tu PřF., tam dle mě je hodně lidí, co jsou něčím z přírody tak fascinování, že tím úplně svítí. Nebo umělci..
A může takový být každý obor (nezajímá mě prestiž, ani peníze; chci dělat TOHLE).
 smutný-člověk Muž33 Kategorie
15.04.2024 11:35:44
Občas přemýšlím, co bych dělala, kdybych už do konce života nemusela nikdy řešit finance. Nejspíš bych aspoň trochu pracovala pořád. :) Asi ne na plný úvazek, ale mě moje práce baví a dává mi smysl. V době, kdy jsem práci neměla, jsem si připadala strašně zbytečná. :D Samozřejmě když člověk nepracuje, má víc času na svoje koníčky, ale pro mě to takhle nějak nebylo ono. Asi potřebuju mít pocit, že jsem trochu užitečná i pro ostatní. Teprve pak si dokážu víc užívat čas a věci, který dělám jen pro sebe.

Mě by docela zajímalo, jak vypadá takový tvůj běžný den. Jak nejčastěji trávíš čas? A fakt není nic, co tě baví?
 zamyšlená želva Žena24 Kategorie
15.04.2024 11:28:32
Financniporadce: Pro mě to ale opravdu není moc peněz. Nějak to pro mě nic neznamená.
 Nislav
15.04.2024 11:27:37
smutný-člověk: Zajímali by mě právě ti, kteří pracují i z jiných důvodů, než finančních. Co je motivuje... Zajímaly by mě jednotlivé pohledy, ale chápu, že tady na Zpovědnici tolik lidí nechodí.
 Nislav
15.04.2024 11:24:55
Ahoj,

tak patrně si dokážeš odpovědět sám.
Část lidí, protože je to baví a naplňuje / dává smysl.
Většina, protože musí.

Pak jsou nějaké rodinné klany s dědictvím předků a soc. dávkaři, které ani nic nebaví, ani nemusí.
 smutný-člověk Muž33 Kategorie
15.04.2024 11:19:13
Ty si platíš sám sociální a zdravotní pojištění?Víš kolik to je za rok? Ty fejku, to ti nevěřím ani nos mezi oči, jak si to platíš? Jakej budeš mít důchod? Asi žádný. 1 z 10. Já studoval finanční školu, na mě si nepřijdeš. To bereš dávky? z čeho to platíš?
 Financniporadce
15.04.2024 11:15:49
Nislav: to je ale blbej argument. Pokud si tak bohatej, tak se o tvoje staré předky může starat 10 ošetřovatelek v pozlaceném pokoji a ty můžeš tvořit hodnoty.
Moji předci se nedřeli pro to, abych já tu bez práce přemýšlel o nesmrtelnosti chrousta, ale abych měl prostředky a vzdělání k tomu být pro společnost přínosem a nemuseli se za mě stydět.
Smajlík  NejsemEmil
15.04.2024 11:13:10
Ty musíš být znuděný a v kolektivu nepřízpusobivej, možná i zakrněnej, úplně vypatlanej, vůbec nevíš jak se směješ pracujícím lidem.
 Monikafghz
15.04.2024 11:09:56
protože jsem pracovat zkoušel, abych se tak nějak zařadil mezi lidi. Dlouho jsem v tom ale ten smysl neviděl. Takže buď jsi milionář, to by se dalo, nebo jsi černá huba gorila, která je na sociálních dávkách, takže to vše vysvětluje, další zbytečný člověk pro společnost.
 AnnnQa23
15.04.2024 11:06:30
Proč ne, když nemusíš...spousta lidí tě odsoudí hlavně proto, že společnost klade velký důraz na pracovní výkon.
A co celé dny děláš? Důležité je si život zařídit tak, abys, až budeš umírat, si mohl říct "jo, stálo to zato..." a pokud takový život máš, tak není problém :-)
Možná bys mohl zvážit nějakou filantropii anebo investice třeba do vědy nebo podpory vzdělání, ale do toho tě samozřejmě nemůže nikdo nutit.
 Rozálie
15.04.2024 11:05:48
Nejsi ty ten občan na soc.dávkách? To se tězko pracovat bude že?
 Mates55
15.04.2024 11:01:45
Víš proč lidé pracují? Protože chtějí jíst, chtějí se umejt, musí zaplatit dětem školu v přírodě, je to neuvěřitelné, ale 98%lidí, žije od výplaty k výplatě, to je důvod proč pracují, až dáš všem 120.miliónů, napiš mi, to už nebudu nic dělat, ani toho vedoucího.
 RINGoBongoČau
15.04.2024 10:51:04
NejsemEmil: Lidé jako tu musí být slušně zhypnotizovaní. Řekl bych, že věnovat se svému domovu a rodině je první krok. Je to přirozenější. Pokud už někdo může/nebo chce dělat hlavně něco pro širokou veřejnost a rodiče dát třeba do starobince, tak je to jeho volba, ale brát to jako JEDINÉ možné dobro, to už jsme na tom jako lidé opravdu špatně.
 Nislav
15.04.2024 10:48:32
Řek bych, že tak 80-90% to dělá pro to, aby zajistila přežití sobě a svojí rodině. A tak 10-20% těch, kteří chtějí něco dokázat sobě a společnosti. Dá se říct, že si měl šanci zařadit se k těm 10-20% procentům, ale rozhodl ses, že tu budeš raději NANIC.
 NejsemEmil
15.04.2024 10:42:22
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
 Psycholog psychiatr Muž71 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč