Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1230691, vloženo 23.02.2024 10:46:23 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Ekonomické vykořisťování
Parazitují boháči (například dědicové, kteří sami nic nevybudovali) na proletariátu tím, že mají nejnákladnější životní styl, přičemž místo práce akorát hrají golf a podobně?

Nebo naopak chudina okrádá boháče, když proti jejich vůli usiluje o přerozdělení majetku, který byl nabyt legálně a poctivě?
 Gleit E-MAIL:   Muž21 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.02.2024 08:16:57
Svitavská ulice off: A kdo něco takovýho nařizuje, bereme-li v potaz, že stát nařizuje pouze 8 hodin a 12 hodin pracovní dobu+plracený přesčasy, tak fakt nevím, kde ten jev, který popisuješ, můžeme vidět.
 autism-off
23.02.2024 19:36:44
Sorayaaa
Díky za tip na knížku.
 Návrat do minulosti Muž89 Kategorie
23.02.2024 19:08:48
Paraziti jsou ti, kdo prosazují, aby bylo (ať už jimi, nebo někým jiným, to je úplně jedno) vykonáváno příliš mnoho práce - nejenže ta práce zdržuje od života ty, kdo ji vykonávají, ale hlavně její zbytečné výsledky zdržují od života ty, kdo je konzumují.
Tj. jedná se opravdu o ekonomické vykořisťování - o vykořisťování sebe i ostatních tvorbou nadbytečné, tedy škodlivé, ekonomiky.
Největší paraziti jsou ti, kdo mají potřebu být užiteční (přeloženo do češtiny: zdržovat ostatní od života pomocí výsledků své nadbytečné práce).
 Svitavská ulice off
23.02.2024 18:41:09
Jezis tihleti zpovednicovi podnikatele... prijdou si jak mistri sveta a obhajujou i rozkradani v devadesatkach, hodne smutne..
Smajlík  jesterka
23.02.2024 18:23:27
MSFf uměli, nechtěli a věděli proč. Diskutovaly se tři, respektive 4 varianty, byla vybraná ta, která nejvíc nahrála rozkradení t. č. státního majetku.
 Sorayaaa
23.02.2024 18:18:28
"Na 180ti subjektech svět nepostavíš"
...
No vždyť já se právě snažím říct, že se to toho (žít si jak podnikatel) nikdo zas až tolik nehrne, i když tomu nic nebrání, si pracovat bez těch zlých vykořisťovatelů.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
23.02.2024 18:16:18
Sorayaaa: Neříkám, že neexistovaly jiné teoretické nápady, jak to udělat.

Ale mezi mít nápada udělat to, je obrovskej rozdíl. Takže neuměli.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
23.02.2024 18:15:53
Jestli to nebude nahodou tim, ze nejsem chudy a nepovazuji se za chudeho? ;-) Je vazne tak tezke precist si cey prispevek a reagovat na nej az pochopis jeho vyznam?

Kdy naposled jsem si stezoval na fyjalovou bydu a ze mi vlada ma neco dat?
 Mr D
23.02.2024 18:14:36
Michal-222: Na 180ti subjektech svět nepostavíš ;-)
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
23.02.2024 17:53:50
Mr D,

"Typicky zpusob jak si chudy zlepsuje svuj zivot, je diskutovani a socialni komunikace. Na tohle maji casu az-az, na poradnou praci za penize, to ani nahodou."

No že to píšeš zrovna ty, kterej jsi tady nalezlej imrvére.
 Soraya Žena85 Kategorie
23.02.2024 17:51:56
"Dovedu si představit fungující svět, kde jsou jen podnikatelé. Svět, kde jsou jen zaměstnanci, ne. "
...
Jinak technicky nic nebrání tomu, aby zaměstnanci fungovali "bez podnikatelů", aby byli sami vlastníci té společnosti. Dokonce to má oporu v zákoně - jakákoliv skupina lidí si může založit VÝROBNÍ DRUŽSTVO, a občas to i někdo udělá. V naší zemi je údajně 180 takovýchto družstev. Osobně znám teda akorát Lidokov http://www.lidokov.cz/
...
Ale i v takovýchto firmách, pokud chtějí fungovat, potřebují magagement jako všude jinde. Ale zisk, který si vytvoří a rozhodnou rozdělit si opravdu rozdělí mezi sebou. Bohužel - i v případě, že je záporný. Nějak. Nevím, jak se to přesně dělá, ale nějak se to udělat musí.
...
To je totiž zcela běžná věc tady v tom, jak se nám lid dělný pořád srovnává s podnikateli - že on se srovnává jen s těmi úspěšnými. Ty, co úspěšní nebyli (a skončili třeba s nějakými dost velkými dluhy jako téměř bezdomovci) - ty ve svých srovnáních hezky ignoruje.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
23.02.2024 17:45:30
"Chudy" (a liny) clovek pak zpravidla konci u "prace", ktera spise vykazuje znamky otroctvi, ale je na ni patricne hrdy a v duchu VRSR se snazi naordinovat bidu pro vsechny stejnym dilem a pro ty schopnejsi i neco navic ;-)
 Mr D
23.02.2024 17:41:42
Chudy okrada bohate a siri nenavist, zalozenou na zavisti.

Typicky zpusob jak si chudy zlepsuje svuj zivot, je diskutovani a socialni komunikace. Na tohle maji casu az-az, na poradnou praci za penize, to ani nahodou.

1. Proc maji "chudi" lide drazsi tarif a vic volnych minut/dat, nez stredni a vyssi mangement?
2. Proc "chudi" lide travi kazdy den dlouhe hodiny chatovanim, diskutovanim a telefonovanim o houne, misto toho, aby se vzdelavali, nebo pracovali?


Protoze maji pravo! Na holou prdel maji taky pravo.
 Mr D
23.02.2024 17:33:21
"Co teda brání státní správě, aby se při generování managementu inspirovala soukromou sférou?"
...
Nic, akorát není nikdo, kdo by si to vydupal, protože na výsledcích státu nikomu nezáleží, protože stát nikomu nepatří.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
23.02.2024 17:28:51
Já nějak nechápu, jak tím, že jsem dostal peníze, můžu na někom parazitovat...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
23.02.2024 17:26:33
MS Fanoušek,

"Sorayaaa: Netvrdím, že privatizace proběhla ideálně, ale lépe jsme to neuměli."

Uměli, ale nebyla vůle to udělat jinak, protože byla úmyslně vybraná ta nejhorší varianta ze všech, na stole byly čtyři, kdy se vytvořil prostor rozkrást to co zbylo. Mimochodem, Zeman o tom tenkrát napsal knížku, četla jsem ji, jmenuje se "Jak jsem se mýlil v politice". Je velmi naivní si myslet, že nebyly jiné cesty. To že se rozdaly peníze z bank na podnikatelské záměry a zbohatlo z toho plno spekulantů, protože se tenkrát ručilo jen majetkem firmy, která samozřejmě zkrachovala a peníze nikdy zpět bance nevrátila, to byla taky slušná debilita a plán. V devadesátkách zbohatla část Čechů, kteří věděli jak na to, neměli žádnou morálku a měli přístup k informacím a kontakty. Klaus a spol jim to umožnil. Proto se pak mluvilo o spálené zemi a ČSSD ji zdědila. ODS je pro mě největší odpad na politické scéně.
 Sorayaaa
23.02.2024 17:10:06
Sorayaaa: Netvrdím, že privatizace proběhla ideálně, ale lépe jsme to neuměli.
Ty podniky nebyly většinově v dobré kondici. Byly zaostalé a podfinancované. Jediná šance byla sehnat externí kapitál a know-how. Je to vidět třeba na škodovce. Kde by byla, kdyby si ji nechal stát.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
23.02.2024 17:02:17
Největší průser byla privatizace, to co se dál stalo s podniky, které by mohly postupně dobře fungovat (některé fungovaly dobře i za komunistů) je toho důkazem. Stát si měl větší část nechat, teď nám nepatří skoro nic, pár zlodějů na tom zbohatlo, několik pár jich teda zavřeli nebo utekli pryč, vytunelovalo se to a teď děláme jen otroky pro cizí firmy.
 Sorayaaa
23.02.2024 16:23:04
Řekl bych, že i nezisk sektor se dosti inspiruje efektivními nástroji, které využívá management v komerční sféře. Státní sféra to, věřím, využívá taky. Tam kde lze.

Spíš takové stigma ohledně státní správy, že je to neefektivní, flákárna, že si tam pijou jen kafíčko a tak. Ani zdaleka. Ale kdo tam nikdy nenakoukl jinak než z pozice klienta, nemá šanci vidět.

Ta slavná komerční sféra často neumí nic jiného, než nějak generovat peníze. Ani je generovat jako je alokovat od někud nějak někam. Třeba i multilevel marketing a podobnýma šméčkama. Komerční sféra ne vždy tvoří hodnoty. Často tvoří akorát pozlacený hovno. Furt hovno, jen se lépe prodává. Ale když na to mají obchodní zástupci a další frikulíni sociopatický žaludek...

autism-off: majetek je zdroj moci. Alespoň v globální monetokracii.
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
23.02.2024 16:20:34
Gleit: Představ si pod tím asi toto. Když chceš založit firmu, tak vymyslíš co budeš dělat. Vezmeš své peníze a jdeš na to. Neustále pak myslíš na to, jak to dělat co nejlépe, protože jde o tvé živobytí a tvé peníze. Snažíš se inovovat služby, abys měl stále co nejlepší nabídku a získal co nejvyšší tržby. A naopak co nejvíc ušetřit na nákladech.

A teď se zamysli co z toho platí ve státní firmě. Už jenom ta základní věc, že tam nejde o tvoje peníze a tvé živobytí zcela mění přístup k věci.

Jasně, že se může najít jedna firma, kde to funguje. Může to být tím, že to byla zajetá firma, která prostě dál frčí v daných kolejích a není třeba žádná odvážná rozhodnutí. Může to být tím, že je tam ředitel srdcař a nadšenec. Ale dá se z toho odvozovat, že to je dobrá cesta? To pochybuju.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
23.02.2024 16:12:47
"legálně a poctivě"

Nojo, dneska maji ajtaci nebo nejaci manazeri obrovsky penize, oproti jinym pozicim. I treba v ramci jedne firmy jsou velke rozdily, to mi moc odpovidajici a spravedlive neprijde.

Dneska uz jsou v soukromych rukach i zakladni komodity, treba voda, z toho by taky nemel byt byznys. A celkove bych o poctivosti nekterych bohacu docela pochybovala. A co treba investovani? To nema pro spolecnost hodnotu, bohati jen jeste vic bohatnou.

Nebo bohate firmy zaroven mohou mit v urcitem sektoru monopol a to take neni dobre, nemit skoro konkurenci.

Celkove prej docela malo lidi vlastni vetsinu bohatstvi, takze na svete je opravdu velka nespravedlnost. Neprijde mi to jako parazitovani, podle me by spolecnost mela byt solidarni.
 jesterka
23.02.2024 16:08:20
Nevím, co si pod tím konkrétně představit, ale dejme tomu. Co teda brání státní správě, aby se při generování managementu inspirovala soukromou sférou? LDV říká, že Budvaru se daří.
 Gleit Muž99 Kategorie
23.02.2024 15:52:47
Gleit: Problém je, že státní správa funguje podle zcela jiné logiky než soukromá sféra. A ta logika je natolik odlišná, že v podstatě vylučuje, aby vygenerovala kvalitní management. A tak tu máme státní podniky, které zajišťují poštu, letectví, železnice a je to jeden průser vedle druhého.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
23.02.2024 15:05:43
A co jinak sporťáku, už máš chlapa?
Smajlík  Hovado
23.02.2024 13:39:38
Myslím, že první nevylučuje druhé a druhé první.
 Veela Žena35 Kategorie
23.02.2024 13:26:29
Gleit: Majetek není zdroj moci.
 autism-off
23.02.2024 13:06:08
"Poptávka je i po drogách, kurvách a hazardu. "

No a? Point zůstává - co je užitečné je subjektivní.

Jsou podle tebe neužitečné a škodlivé třeba kromě těchto věcí i cukrářky, když jejich produkty jsou úplně k ničemu a půlka starých lidí má mimo jiné z nich diabetes?

A v čem jsou škodlivé prostitutky tomu třeba zas nerozumím já.
 dotnet Muž25 Kategorie
23.02.2024 13:04:41
autism-off: Majetek je pro ně zdroj moci. Globální politická moc je zero-sum, ne? Takže pro chudé masy je pocit ohrožení oprávněný.
 Gleit Muž99 Kategorie
23.02.2024 12:46:09
*Vykuk*:

"Faktom je, ze len priblizne 5% ludi, vlastni cca az 80% svetoveho majetku... "

- Zcela irelevantním faktom, protože z toho nic neplyne. Levičáci, co stále věří vyvrácené ekonomické teorii zero-sum v tom vidí nějaký zajímavý argument či co.

"To len dokazuje, ze poctiva ludska praca, vobec neni dostatocne ocenena. "

- Co je dostatečně oceněné je subjektivní.
 autism-off
23.02.2024 12:43:03
dotnet :
napsals-
Nevím, co znamená ten "luxus", ale to je stejně irelevantní - pokud se do něj dobrovolně investují zdroje, znamená to, že je to užitečná věc.Protože neexistuje člověk, co by svoje zdroje záměrně dával do neužitečných věcí, pokud nemá nějakou poruchu.
---
Rozdělování věcí nebo služeb na užitečné/neužitečné je do určité míry subjektivní záležitost.
Dám příklad - někdo může letět na relativně drahou dovolenou třeba do Řecka nbebo může jet na levnější dovolenou třeba do penzionu na Šumavu.

Např. i místo drahých motockylů je možné v dlouhodobém časovém úseku (třeba čtvrtstoletí)vyrábět v části výrobního areálu třeba levné elektromopedy. Prostě je o to interakci nabídky a poptávky a taky o restruktualizaci průmyslové výroby.

Příkladem z minulosti může být výroba aut Lamborghini. Původně se totiž jednalo o firmu, kde byly vyráběny traktory. Samozřejmě se jednalo o dlouhodobější změnu produkce,ale bylo to v rámci strojírenské výroby.
viz. např. článek
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lamborghini
 LDV Muž46 Kategorie
23.02.2024 12:40:08
Já nemluvil o golfovém hřišti. Poptávka je i po drogách, kurvách a hazardu.
 Gleit Muž99 Kategorie
23.02.2024 12:31:08
Pokud je poptávka, tak je to užitečné. Pokud je obří, tak dokonce ještě užitečnější a potenciálně pro hodně lidí.

O tom co je nějak obecně užitečné totiž nerozhoduješ ty, ale je to pro každého subjektivní.

Pro tebe je golfové hřiště tedy luxus a snobárna k ničemu, pro jiného je to životní náplň.
 dotnet Muž25 Kategorie
23.02.2024 12:21:58
Alda:
1) ok
2) Sám jsi přece říkal, že soukromé podniky do 3 generací zkrachují.

dotnet: Nesouhlasím. Je obří poptávka po neužitečných, někdy přímo škodlivých věcech.
 Gleit Muž99 Kategorie
23.02.2024 12:18:52
"Čím víc zdrojů se investuje do luxusu, tím míň zbyde na užitečné věci. "

Nevím, co znamená ten "luxus", ale to je stejně irelevantní - pokud se do něj dobrovolně investují zdroje, znamená to, že je to užitečná věc.

Protože neexistuje člověk, co by svoje zdroje záměrně dával do neužitečných věcí, pokud nemá nějakou poruchu.
 dotnet Muž25 Kategorie
23.02.2024 12:10:46
Gleit:
1) díky pořízení luxusu byl uskutečněn vývoj něčeho nového co se postupně stane dostupné pro široké masy. Tv, auto, brýle, cesta vlakem, to vše si ze začátku mohli dovolit jen ti nejbohatší. A díky jejich poptávce se daný produkt postupně zlevňoval.

3) protože státní ředitel většinou nemá k podniku takový vztah, není schopen se pro něj tolik obětovat, když to přeženu. Státní podniky všude po světě jsou nekonkurenceschopné ve srovnání se soukromými.
 Alda
23.02.2024 12:03:34
*
Ta celková problematika ekonomiky je složitá. Tedy problematika makroekonomie i problematika mikroekonomie.

Tady je znova ten odkaz, zkráceně

https://1url.cz/lAsx
 LDV Muž46 Kategorie
23.02.2024 12:01:26
Jo a když je něco legálního, neznamená to automaticky že to je spravedlivé nebo čestné, nejednou to bývá opak toho. Takovou legálnost si nech.
 Pajdiko
23.02.2024 12:00:37
Gleit:
ta problematika ekonomicky je složitá.

napsals např.-

"Třetí bod, vlastní a spravují své podniky, které by pod nějakým státním panem ředitelem nemohly efektivně fungovat. Zajišťují nejlevněji, nejkvalitněji a v dostatečném množství výrobky a služby co ostatní poptávají."
Proč by nemohly fungovat pod státním ředitelem?
---
Záleží na tom, jaký je kde management, co je v dané firmě produkováno atd.

Příkladem dobře fungující firmy může být budějovická firma Budvar. Není to akciová společnost, ale je to národní podnik a tedy vlastníkem této firmy je Česká Republika, viz. např. článek

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bud%C4%9Bjovick%C3%BD_Budvar_(podnik

Správu této firmy nepřímo vykonává ministerstvo zemědělství.

Např. v roce 2021 byl zisk firmy před zdaněním o 13,61 % větší než v roce 2020 a byla to částka 422,5 mil. Kč. Možná to byl i důsledek covidové epidemie, protože lidi nemohli chodit do hospod a tak chlastali víc doma.
 LDV Muž46 Kategorie
23.02.2024 11:54:28
Otroci mohli pocházet i ze zajatců. Ale po pár generacích je to asi jedno, ne?
 Gleit Muž99 Kategorie
23.02.2024 11:54:20
Kolik z těch boháčů nadobudlo majetek " legálně a poctivě"? Čtvrtina, třetina? Zbytek rozdělit čestným pracujícím lidem ve světě!
 Pajdiko
23.02.2024 11:48:09
"Každý boháč utrácí prachy. Tzn. dává vydělat lidem. Koupí si Ferrari - dáš práci nesmírně nadaným inženýrům srojařům a ti zase v rámci svého utrácení zaplatí druhé."

Tenhle argument znám, ale nechápu, k čemu to je. Peníze jsou jen prostředek obchodu, podstatné je pouze to, co se z reálných zdrojů vyrobí a jak se to využije. Čím víc zdrojů se investuje do luxusu, tím míň zbyde na užitečné věci.

"Třetí bod, vlastní a spravují své podniky, které by pod nějakým státním panem ředitelem nemohly efektivně fungovat. Zajišťují nejlevněji, nejkvalitněji a v dostatečném množství výrobky a služby co ostatní poptávají."

Proč by nemohly fungovat pod státním ředitelem?

"Četl jsem zajímavou studii. Zděděný majetek těžko vydrží přes 3 generace. Skoro vždy to někdo pak rozfofruje, prodá, zkrachuje."

No vidíš, možná by státní ředitel hospodařil líp.

Qwertz: Viz první odstavec. Peníze samy o sobě jsou nic. I kdyby ty peníze zničili, tak maximálně sníží inflaci. Teda myslím.
 Gleit Muž99 Kategorie
23.02.2024 11:37:31
"Mimochodem, kdybych zdědil po předcích otroky, tak by to byl taky nedotknutelný majetek?"

Můj osobní názor? Pokud se někdo do otrcotví odevzdal dobrovolně, tak proč ne. To záleží na smlouvě.

Pohled zákona? Otroctví je zakázaný.
 Sen3ca
23.02.2024 11:36:46
Příkladem dalších podobně fungujících firem jsou např. firmy Notino, Amazon, PPL atd. atd.
 LDV Muž46 Kategorie
23.02.2024 11:35:57
Pojem - vykořisťování, začal tuším používat K.Marx a tuším, že to poprvé použil v díle kapitál.

Jenže ta problematika je složitější. Příkaldy lze uvést různé.

Např. notáři mají nárok na určitý podíl z částky dědictví. Otázka je např. proč vlastně (v takovém rozsahu)?
Docela by mně zajímalo, o jakou částku se jednalo v případě úmrtí miliardáře Kellnera a jestli o to řízení mezi notáři byla "rvačka" .
Proto někteří lidi přepisují majetek na příbuzné, aby ti příbuzní pak nemuseli platit notářský poplatek.

Z jiné "kapitoly" je tato úvaha -
parazitují nepřímo např.ropní šejci např. na zaměstnancích např. v evropských státech?
Prostě světová ekonomika nějak fungovala, funguje a fungovat bude. A vždycky bli lidi , jsou lidi a budou lidi, kteří hodně makají a relativně málo vydělávají.

Příkladem domácího "vykořisťovatele" můžou být např. firmy Zásilkovna nebo Rohlík. V těchto firmách je "vražedné" pracovní tempo a zisky inkasuje především management. Např. v těchto firmách pracuje např. hodně ukrajinců, což je pro managenemty obou firem docela "spása", protože jinak by vznikalo riziko, že by v těch firmách nebylo na některých směnách dost zaměstnanců.
 LDV Muž46 Kategorie
23.02.2024 11:34:47
Pokud mají nákladný životní styl, tak je to pro ostatní jen dobře. Horší by bylo, kdyby ty peníze jen šetřili.
 Qwertz
23.02.2024 11:31:40
Dobrota je žebrota o tom je každá populistická ideologie
Smajlík  Psycholog psychiatr Muž71 Kategorie
23.02.2024 11:31:35
Nehodlam sa tu s nikym hadat.

V minulosti bol uvrhnuty do otroctva kazdy, kto nesplacal dlhy a vykupil sa z otroctva az potom, ked uz svojou pracou vsetko splatil.

Vlastne to bola dobra myslenka a tak ani nepotrebovali exekutorov. Pretoze kazdy si vazil svoju slobodu. A tak si myslim, ze by bolo dobre zrusit exekutorov a pre dlznikov znovu zaviest otroctvo a nutene prace. Kazdopadne vymahanie dlhov, by tak bolo az X nasobne efektivnejsie. D
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
23.02.2024 11:27:51
Četl jsem zajímavou studii. Zděděný majetek těžko vydrží přes 3 generace. Skoro vždy to někdo pak rozfofruje, prodá, zkrachuje.
 Alda
23.02.2024 11:23:57
Každý boháč utrácí prachy. Tzn. dává vydělat lidem. Koupí si Ferrari - dáš práci nesmírně nadaným inženýrům srojařům a ti zase v rámci svého utrácení zaplatí druhé.

Svět se neposouvá vpřed kontinuálně. Svět posouvá hrstka lidí a mezi ně patří i superboháči. Např. Musk - zlevnění letů do vesmíru, zlevnění výrobu automobilů (např technologie gigapress, která ho napdala buhvíkde a pak prudil a prudil, dokad mu to někde neudělali).

Třetí bod, vlastní a spravují své podniky, které by pod nějakým státním panem ředitelem nemohly efektivně fungovat. Zajišťují nejlevněji, nejkvalitněji a v dostatečném množství výrobky a služby co ostatní poptávají.


Problém je spíše v celkovém přerozdělení bohatství. Nemůže být 1% ultra bohatých a zbytek chudých. To pak neprospívá spotřebě, růstu ekonomiky atd. Takže klíč dobra a síly celé společnosti leží v počtu bohatých a míry bohatství bohatých. Evropa je v tomto OK.
 Alda
23.02.2024 11:20:50
Já se s vámi nehádám. Spíš jsem doufal, že se tu trochu pohádáte mezi sebou.

Mimochodem, kdybych zdědil po předcích otroky, tak by to byl taky nedotknutelný majetek?
 Gleit Muž99 Kategorie
23.02.2024 11:12:08
Faktom je, ze len priblizne 5% ludi, vlastni cca az 80% svetoveho majetku...
To len dokazuje, ze poctiva ludska praca, vobec neni dostatocne ocenena. Dalsou tragediou je, ze pre rozne stedre podpory, sa mnohym uz vlastne ani pracovat nevyplati.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
23.02.2024 11:10:23
V nemálo případech jsou to spíš plody práce a na to nasedající plody štěstěny, která má podíl na výši majetku boháčů tím vyšší, čím dále jsme v čase.
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
23.02.2024 11:10:01
Gleit: Dědictví je de facto dar. Když jsi byl děcko, tak jsi taky záviděl, když někdo dostal lepší telefon/playstation/whatever ? Taky jsi měl nutkání vzít mu jeho věc, protože jí získal bez práce?
 Sen3ca
23.02.2024 11:06:27
Gleit: Vadí ti, že dědic, žije z plodů práce svých předků? A co třeba lidí na podpoře, pro které je práce sprosté slovo a žijí z plodů cizích lidí?
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
23.02.2024 11:01:20
No jo, ale k čemu je člověk, který celý život jen konzumuje, co vyprodukovali ostatní? To mi taky zní jako lenost a neschopnost.
 Gleit Muž99 Kategorie
23.02.2024 11:00:59
Obecně si myslím, že je to vzájemná symbioza. Na jedné straně jsou podnikatelé, kteří riskují a vytváří podmínky. Na druhé straně zaměstnanci, kteří něco obětují, ale dobře ví proč.
Dovedu si představit fungující svět, kde jsou jen podnikatelé. Svět, kde jsou jen zaměstnanci, ne.
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
23.02.2024 10:49:25
Nedotknutelnost soukromýho majetku. Cokoliv jinýho je víc nebo míň totalita, pramenící z neschopnosti, lenosti a závisti.
 Sen3caPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč