Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1230635, vloženo 22.02.2024 10:31:18 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Bezdomovec a pokuta za krádež
Pokud se bezdomovec rozhodne pro krádež jídla, hygienického vybavení nebo několika kusů oblečení a je chycen policií...

...Následně je však jeho čin stále přestupkem, kdy nebude souzen k pobytu ve vězení ani k prospěšným pracem. Avšak vyvázne s blokovou pokutou, kterou má do dvou týdnů zaplatit, jinak proti němu bude zahájeno správní řízení, které může vést až k exekucím...

Jak to u takových lidí probíhá?

Málokdy mají trvalou adresu k zastižení a poloha na úřadě negarantuje, že si daný člověk pro poštu na ono místo chodí.

A životní situace nezaručuje, že bude schopen pokutu za krádež jakkoli zaplatit - což byl i důvod, proč kradl, protože si holt nezašel s nataženou rukou na charitu, ale odcizil něčí majetek...

Opět se tedy ptám: jak situace u takových lidí vůbec probíhá? Když už je tedy nějak někde kdosi zastihne, to si nakonec půjdou sednout do vězení za exekuce z krádeží, které se vyšplhají na astronomické výšiny? Nebo jak to poté u takových lidí probíhá?
 nikkneejmm Muž69  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.02.2024 12:24:14
U nás vězení pro dlužníky nemáme, obvykle tam tu exekuci prostě jen tak mají spolu se všemi ostatními, většinou do konce života, někdy v těch šťastnějších případech do bodu obratu a úspěšného oddlužení.
 Veela Žena35 Kategorie
22.02.2024 11:12:23
Přesně tak. Takových je spousta. Prostě marné vymáhání pohledávek. Proto taky spousta lidí na ulici zůstává a už nikdy se z ní nedostane. Musí být těžké se vrátit do normálního života, když nemáš doslova nic a ještě dlužíš i stovky tisíc.

Ale přesto naděje existuje. U částek do 1500,- Kč (do čehož by se pokuta za MHD vešla) se exekuce musí zastavit, pokud se nedaří. U větších se zastaví nejdéle po 12 letech marného vymáhání.
A je tady taky osobní bankrot a oddlužení.
 Právní poradna
22.02.2024 10:54:23
Raz som cakal na zastavke MHD a vedla sa naramne bavila skupina bezdomovcov akurat na tuto temu... Naramne sa bavili na tom, ako vulgarne pourazali policajtov, ale kedze smrdeli, lebo su bezdomovci, tak ani policajti nemali zaujem ich nijak riesit. Takze im len trochu domluvili a pustili ich zase na ulicu.
Proste bezdomovci su uvedomuju, ze pred zakonom su "nedotknutelni" a radi toho zneuzivaju.
 *Vykuk* Muž62 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč