Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1230618, vloženo 21.02.2024 19:40:33 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nekompletní rodina
Myslíte, že je to špatné, když děti vyrůstají v nekompletní rodině? To znamená když se rodiče rozvedli/rozešli nebo ani nikdy nebyli pár, pouze mají spolu dítě a ty děti pak žijí buď jenom s matkou a s otcem se vídají v nějakých pravidelných intervalech nebo jsou děti ve střídavé péči, případně žijí jenom s matkou a otec se vůbec nezajímá a nestará.
Takových případů je vcelku hodně s ohledem na skutečnost, že se každé druhé manželství rozvádí a u nesezdaných párů bude rozchodovost asi velmi podobná, ne-li ještě vyšší. Už se to asi bere jako norma, že rodiče dítěte nejsou spolu. Je to tak ale v pořádku? Myslíte, že dítě vyrůstající v nekompletní rodině má nějaký handicap oproti dítěti, které vyrůstá s tátou i s mámou ve společné domácnosti?
 komplet Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.02.2024 17:25:25
Souhlasím s Frajerkou
 Roztomilé zlobivé Žena23 Kategorie
22.02.2024 00:46:49
Nevim proč "nekompletní", naopak "vícekompletní"...

Dvě maminky, dva tatínci, 4 babičky, 4 dědové... Může to fungovat, ale nemusí...
Smajlík  wut Muž34 Kategorie
21.02.2024 23:05:32
Nejvíce dítěti ublíží, když žije ve stresujícím prostředí. A pokud se rodiče rozhodnou, že to spolu balí, tak tomuto musí zamezit. Musí vystupovat jednotně, musí dodržovat to, co slíbili, nesmí před dítětem kritizovat toho druhého (a ideálně ani blízké osoby partnera, třeba když si žena najde nového chlapa, tak by bývalý fakt neměl děcku říkat, jaké je to netáhlo a blb).
Já si myslím, že to dítě jednoduše nesmí ztratit jistotu. Musí ošetřit to, aby nikdy nemělo pocit, že rozpad je jeho chyba.
 Jedna frajerka Žena23 Kategorie
21.02.2024 22:26:12
to je bez debat.
Ideální je kompletní a spolupracující rodina.Harmonie kde má každý své ísto a svoji roli, své povinnosti, děti své dětství, nemusí se přetvařovat a tvářit před každým z rodičů. Spolupracují všichni s každým. Pro .dobro a SÍLU rodiny.
 Quakie Muž77 Kategorie
21.02.2024 21:41:30
Soraya: Myslíš, že když se jedná třeba o chlapce, že mu stačí, když ho celý život bude stabilně provázet jenom matka? Nepotřebuje kluk i muže? Ne jen tak ledajakého muže, ale vyloženě tátu? Možná řekneš, že stačí dědeček nebo strýc, ale s těmi netráví tolik času jako s tátou, se kterým žije v jedné domácnosti. Navíc asi žádný jiný chlap ho nebude mít tak rád jako vlastní táta. Já myslím, že to těm synům ubližuje, když chybí otec. Nehledě na to, že kluci mají spíš sklon k tomu, aby respektovali a poslouchali chlapa a když je na něj máma sama, může se v určitých případech stát, že ho v pubertě nezvládne :-( Nebo naopak když chybí mužský vzor, může být z kluka napůl ženská - takový ten kluk bábovka, ufňukánek, co nic nevydrží (zdá se mi, že jich je v poslední době nějak moc) :-(
 komplet
21.02.2024 21:27:20
Jsou různý kultury a v historii jich bylo ještě víc, kde tradiční uspořádání matka, otec, děti vůbec nebylo, světe divse, přežili to v pohodě. Rodina jak ji známe je sociální konstrukt. Uspořádání může být jiné, jakékoliv, ale je potřeba, aby bylo stabilní a bezpečné, aby dítě stále někdo neopouštěl a minimálně jedna osoba by to dítě měla provázet až do dospělosti.
 Soraya Žena85 Kategorie
21.02.2024 21:25:33
fimísek: Tam bude asi trošku problém v té definici funkční rodiny. Co to je funkční rodina? Já můžu nějakou rodinu považovat za funkční a někdo jiný může tu stejnou považovat za nefunkční. Že se dnes lidi rozvádí kvůli pitomostem, je docela známá věc. Chápu, když je tam násilí, bití, alkohol, drogy atd., ale lidé mají představu, že musí být i po letech neustále zamilovaní (a ideálně bez jakékoli námahy) a když jim ta zamilovanost za ta léta vyšumí, tak je to pro ně hned důvod ke hledání štěstí u někoho jiného a následně rozvodu.
 komplet
21.02.2024 21:01:01
Rodina musí být funkční, ne jenom jako. Děti, které vyrůstají v nefunkční rodině jsou podle mě na tom hůř, než ty, které jsou s jedním rodičem. Ale normální to samozřejmě není. Rodina - vždy byla základ státu, jeho pevným pilířem. A protože rodiny už téměř nefungují, stát se rozpadá. Fungující rodina by měla být pro dítě zázemím. Dnes se děti nevychovávají, rostou z nich spratci, tak nemůžeš čekat, že takové děti v dospělosti založí kvalitní rodinu, budou mít kvalitní vztah.
 fimísek
21.02.2024 20:26:15
https://www.ijhssnet.com/journals/Vol_3_No_8_Special_Issue_April_2013/26.pdf
 kutjzrPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč