Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1230587, vloženo 21.02.2024 09:42:31 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Před mnoha věcmi na světě jsem bezbranný
Připadám si osamělý. Leckdy se mě zmocňuje velké nadšení a touha pustit se do něčeho, co třeba přesahuje i mé možnosti...Ale vždycky mě to brzy zas brzy přejde.. Lidé jsou neomalení sobci, málo dávají bližním kolem sebe, chtěli by však hodně brát. Chtějí aby ostatní vykonávali za ně jejich povinnosti. Poctivého a slušného člověka to odrazuje, zchlazuje jeho nadšení, vyvolává odpor a vzbuzuje nenávist...

Každý člověk má v životě nějaký cíl (kariéru, majetek). Tyto cíle často odporují snahám druhých lidí (zločinec, soudce). Pro takového jednice jsou jeho cíle nejsprávnější, nejposvátnější a zcela nezbytné pro jeho štěstí. A tak vlastně musí být každý člověk při svém jednání v menší nebo větší míře sobcem. Sobectvím je zatíženo celé lidstvo, všichni jsme sobci a proto slova: ,,Ve štěstí všeho lidstva je cíl všech lidí " nemají ve skutečnosti žádnou platnost. Nevěřím, že existují jednici bezmezně oddaní myšlence ,,štěstí pro všechny lidi na světě". Nenapravitelní idealisté se budou na mě zlobit, ale nejjistějším způsobem, jak v dnešní společnosti získat postavení je řídit se v životě sobectvím a nemít vůči bližním žádné ohledy. Jedině tak ,,se  udrží nahoře" protože všichni kolem  tebe jsou stejně sobci a zrovna tak neberou ohled na tebe.

Sobecky založenému člověku se žije mnohem snáz. Nevšímá si platných mravních a společenských norem v takové míře jako altruisté. Sobce postihuje v životě mnohem míň různých protivenství, Sobectví jistě nepatří k neušlechtilejším životním filosofiím, avšak jeho význam v dnešním světě převládá a dolní věková hranice jeho stoupenců rychle klesá.
 Psycholog psychiatr Muž70 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.02.2024 19:56:56
Ho s Bo: Hovory s Bohem myslím neříkají že jedinec nemůže změnit svět. Mám pocit že říkají spíš opak.
 Petrz
21.02.2024 13:26:10
Kolektivní vědomí lidí je silnější než individuální vědomí člověka-proto jednotlivec nemůže sám změnit situaci, dění ve světě, i kdyby jak chtěl.

Tak to nemá cenu ani ráno vstávat z postele v tom případě...
 alterme
21.02.2024 11:58:04
Bůh říká, ať si každý dělá, co chce- dal lidem svobodu.
Netrestá lidi. Ustanovil však vesmírné zákony, které platí. Příčina- následek. On nezasahuje do dění na Zemi. Kdyby zasahoval, bylo by to proti svobodné vůli člověka.To co lidi spůsobili, nebo spůsobují,to mají- zákony pracují.
Kolektivní vědomí lidí je silnější než individuální vědomí člověka-proto jednotlivec nemůže sám změnit situaci, dění ve světě, i kdyby jak chtěl.
Bůh říká, že lidstvo by mohlo skoncovat s válkami nebo s hladomorem ze dne na den. Jenže lidstvo nechce. Nedohodlo se na tom.
 Ho s Bo
21.02.2024 11:33:52
Záleží kam upřeš svou mysl. Je i jiná sorta lidí než sobci.
 alterme
21.02.2024 10:49:48
Problém bude na mém přijímači.
 Návrat do minulosti Muž89 Kategorie
21.02.2024 10:40:45
Díky za komentář
Smajlík  Psycholog psychiatr Muž71 Kategorie
21.02.2024 10:31:11
Proč tam máš ty mezery navíc?
 Návrat do minulosti Muž89 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč