Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1230438, vloženo 18.02.2024 09:13:05 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Prohrává Ukrajina?
Z rozhovoru s bývalým náčelníkem Generálního štábu Armády ČR J. Šedivým bylo vidět, že má dobrý přehled o tom, co se na frontě děje a o reálných možnostech, tady případně odkaz:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni /rozstrel-jiri-sedivy-ukrajina-krize-rus ko-prulom-obrana-armada-valka.A240216_13 3122_zahranicni_vov

Popisoval, že např. z rozhovoru Putina s Carlsonem je vidět, že Putin není izolovaný, ví dobře, co se děje na bojišti, že ví, že Západ nemá takové prostředky, jako tvrdil, že Putin není na pokraji smrti a ve špatné kondici, že ruské vojsko není tak neschopné, ale ví, co dělají, že chce vyčerpat Západ a že to co se o Putinovi píše je ukrajinská a západní propaganda. Taky říkal, že sankce svůj cíl izolovat Rusko nesplnily.

Říkal, že Putin by nenapadl NATO, že by muselo být v hodně špatném stavu a že se mu takové strašení válkou nelíbí a podporuje to nesprávné tendence a závéry.

Také popisoval, v čem Ukrajinci udělali chybu, např. při ofenzivě, kdy se třeba soustředili na Krym a neposlouchali rady USA atd. Že mají nedostatek vojáků a mladí jsou velmi neochotní bojovat. Také si myslí, že výména generálů byla chyba.

Proč není víc takových lidí, kteří mají určitý reálný vhled, mluví na rovinu a nešíří jen propagandu a zbožná přání, místo přinesení nějakých informací? Co na ten rozhovor říkáte?
A věříte, že Ukrajina může vyhrát a Rusy z celého území vyhnat?
 realnypohled Žena25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.02.2024 05:11:50
napsals-
A věříte, že Ukrajina může vyhrát a Rusy z celého území vyhnat?
---
Nemyslím si, že je to v současné době možné. Teoreticky, pokud by v ruské armádě nastala "vlna" dezercí, tak by to možné bylo. V současné době to vypadá jako "zanrzlý " válečná konflikt.
 LDV Muž46 Kategorie
18.02.2024 21:35:08
Je jasné, že západ může dodávat zbraně jak chce, ale pokud dojdou Ukrajině vojáci, bude to prd platné. Většina z těch nejodhodlanějších už je dávno po smrti, a ti "laxní" už dávno zdrhli do zahraničí a budou dělat všechno pro to, aby do války nemuseli. I kdyby Ukrajina dostala "top" zbraně, které má teď NATO k dispozici, tak bez vojáků zkrátka stejně vyhrát nemůže. To už dlouhé měsíce tvrdí hromada vojenských expertů, ale média a hromada lidí má zkrátka stále růžové brýle na očích, no a tu ošklivou pravdu si ne a ne přiznat.
Smajlík  Karkulak684
18.02.2024 19:29:47
Hlavně nechápu, proč Rusko nepoužije celou svoji sílu. Pochybuju, že se bojí, že to samé pak udělá západ. Upřímně si myslím, že Ukrajina je pro ně jeden velký trénink a nácvik něčeho desetkrát většího.
 Atomnedesi
18.02.2024 19:06:15
Sven: Narazila jsem na něj poprvé dnes, pustila a přečetla jsem několik rozhovorů s nim a přijde mi inteligentní, rozumný a odolný vůči propagandě. Ale asi říká něco, co se ti nelíbí, že se ho snažíš zdiskreditovat a ještě tak nešťastně, že ani neuvedeš nic konkrétního a píšeš jen v křečovitě ironických náznacích...
Sorry, ale tvoje šifry luštit nebudu, když neumíš psát přímo :D
 realnypohled
18.02.2024 18:22:52
Když tě pan Šedivý tak zajímá, že ho opakovaně cituješ, jistě by tě měly zajímat i podezřelé věci, které se okolo něj dějí a ne ho jen velebit, protože zrovna říká, co se ti líbí...

Když totiž má mluvit na rovinu k veřejným penězům v řádu miliard, ke kterým radil a ta společnost, které radil, vyhrála, ač nabízela horší a dražší produkt, nějak najednou není povinen vysvětlovat, což je pravda, přitom by tím smyl stín pochybností a spekulací...

Jo, jo, proč není víc takových lidí.
 Sven
18.02.2024 17:46:39
MS: Asi reaguješ na nesprávného člověka, to psal Odlišný. Na něj jsem reagovala v tom smyslu, že o riziku, že to může znamenat válku s Ruskem, věděli i Ukrajinci. Ostatně i Rusko nakonec udělalo, co uznalo za vhodné, že... Ale mně šlo spíš o to, jak se o válce informuje a mluví vs. jak to je reálně..

Sven: Ok, nějak nevím, jaký má být smysl tvých komentářů, ale v pohodě :D
 realnypohled
18.02.2024 16:59:06
Akorát by to pak kaiten po mně musel uklízet... A rozumný přístup jistě má, takový pragmatik... ale chápu, pár miliard sem, tam, co to je, navíc teď se objednaly F-35, to je větší sousto, že jo.

O té propagandě nepochybuj, nicméně já třeba před šesti lety nebrečel jako třeba Bureš médium, že to jsou fuj nacionalisti, kteří učí nenávidět perverznosti moderních bolševiků, kteří se dostali k moci v Evropě, s tím musíš jinam...
 Sven
18.02.2024 15:56:50
realnypohled Nerozumím pozici, kdy říkáš, že Ukrajina měla zůstat neutrální. Proč by Ukrajina nemohla dělat co uzná za vhodné?
 MS-fanousek Muž38 Kategorie
18.02.2024 14:44:14
Ukrajinci moc dobře vědí, za co bojují, za svobodu a demokracii a to se i za cenu ztrát a obětí rozhodně vyplatí. Rusko se od roku 1999 stává více a více totalitním "císařstvím" po vzoru Severní Koreje, kde je "svoboda" sprosté a zakázené slovo, nemáš žádná práva a kromě práce a budování "lepší" republiky ti není dopřáno, dovoleno nic. A státy, území, které tato příšera požere, se stanou jejím pekelným prostředím. Než žít v pekle, to raději v nebi.
 I6NB
18.02.2024 14:35:21
Zdarjaksvina: nee :D

Odlisny: No právě, s tou mobilizací je právě problém, máš pravdu, že Rusové mají jiný přístup a víc lidí.

"UA měla zůstat neutrální, most mezi západem a ruskem, mnozí vrcholní západní politici už před dlouhou varovali, že snaha dostat UA do EU a NATO dopadne špatně. Nemyslím ale že by to někdo třetí rozdmýchával, to jen v Kyjevě tlačili na pilu a neposlouchali názory svých lidí v proruských oblastech"

Před válkou kvůli vstupu Ukrajiny do NATO varoval a předpovídal ji i Oleksij Arestovyč, nedavno odvolaný poradce Zelenského, který má teď ovšem vůči Ukrajině dost ostré výroky.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/poradce-zelenskeho-predpovedel-pred-lety-krvavou-valk - u-z-rus/r~a0299166a38e11ec87d40cc47ab5f122/ -

Sven: Dokážeš vůbec napsat i vážné co si myslíš? Ty jsi pořád tak ironický. Ty si nemyslíš, že obě strany mají svou válečnou propagandu? Jinak nemyslím, že by se zdiskreditoval špatnou předpovědí, kterou sám logicky analyzoval. Důležitý mi přijde jeho rozumný přístup a argumenty.

On mimochodem vůbec neříká, že by se Ukrajinci měli vzdát nebo že neměli/nemají bojovat, právě naopak. Výzvy k míru odmítá a přijdou mu neuvážené, protože jde o zodpovědnost za bezpečnost země. Souhlasí se zbrojením a tím, aby NATO bylo silné a odstrašovalo. Zde je další rozhovor:

https://www.forum24.cz/general-sedivy-chce-to-vic-realismu-ukrajina-chybovala-a-rusko-se-s - amo-nezastavi -

Tohle mě zaujalo:

"U nás se dostávají ke slovu lidé, kteří si zpravidla přečtou nějakou analýzu, jež je sama ovlivněna přáním, že by Ukrajina měla vyhrát a všechno by mělo dobře dopadnout. Proto i poměrně velká část lidí dnes, i když to nevyjádří otevřeně, nevěří tomu, co se oficiálně deklaruje, a to i v České republice. A projevuje se to i ve snižující se podpoře obyvatel České republiky pro Ukrajinu."

Myslim, že někdy je lepší říkat věci na rovinu..
 realnypohled
18.02.2024 14:00:50
Sven:
Fajn, že si přiznáš vlastní omezenost. Ještě ale zapracuj na tom, abys rozeznal motivace, proč co kdo blekotá, a k jaké fázi situace se to vztahuje.
Taky zapracuj na tom, abys uvažoval o motivacích všech kterých se to týká, a ne jen o nějaké pětině.
No a nakonec, mým přáním nikdy nebylo, aby Ukrajinci přišli o veškerou suverenitu. Existence podobná té, jakou měli donedávna třeba Finové, by jim docela slušela, přijde mi.
Jenže o tuto naději přišli v roce 2014. A že jim v tom celou dobu mohutně pomáháme.
Přitom západ mohl výrazně přispět k tomu, aby žili jako ti Finové. Ale jak to se šancemi bývá, tato taky zmizela.
Teď se jen hraje o to, aby prohráli co možná nejvíc.

A mimochodem, dílčích fantastických úspěchů, kterých dosáhli, jsem si vědom.
 zdarjaksviňa Muž51 Kategorie
18.02.2024 13:46:34
Nezapomínejme, Viktor Janukovyč, proruský sesazený prezident dostal ve volbách polovinu hlasů, lidé věděli že je proruský a i přesto ho zvolili. Naše média vůbec nepíšou o tom, že polovina ukrajiny je silně proruská a do EU nechce. Ta země je tak rozdělená, že i kdyby válku UA vyhrála, klid tam nikdy nebude.
 Odlišný Muž25 Kategorie
18.02.2024 13:40:05
*Vykuk*: Nemusel je nikdo rozházet, už jen z podstaty toho, že východní ukrajina je proruská a západní proevropská bylo jasné, že snahy k připojení do NATO a EU budou rozbuškou. UA měla zůstat neutrální, most mezi západem a ruskem, mnozí vrcholní západní politici už před dlouhou varovali, že snaha dostat UA do EU a NATO dopadne špatně. Nemyslím ale že by to někdo třetí rozdmýchával, to jen v Kyjevě tlačili na pilu a neposlouchali názory svých lidí v proruských oblastech. Rusko toho jen využilo, bez proruských separatistů by ale nemělo šanci na úspěch.
 Odlišný Muž25 Kategorie
18.02.2024 13:39:02
Náčelník kmene ještě pouhý měsíc před invazí blekotal, že se Rusové nesnaží dostat do rozsáhlého otevřeného konfliktu s Ukrajinou a nezmění na tom ani nic blekotání zpětně o tom, proč blekotal, jak blekotal dříve a ani blekotání současné... ale nějakou mluvící hlavu média potřebují a ó, bývalý náčelník, toho nelze nechat ležet.

Ale chápu, že lidi, kteří ví, že pro život lidí na Ukrajině by bylo nejlepší, kdyby se vzdali nebo nechápou, proč vůbec na začátku kladli odpor a bojovali (asi vymyté mozky), bojujou, z jeho slov budou mít mokro ve spodním prádle. Vždyť říká, co si myslíme a navíc bývalý náčelník, autorita! Já to říkám celou dobu!!!

Ať raději nevylézá a zůstane třeba u zakázek na kvalitní podkovy Bell Venom, za které lobboval a které byly cenově i požadavkově pod italskou konkurencí, podkovami Agusta, viz kverulant...

Ale co já budu povídat, mám vymytý mozek Ukrajinskou válečnou propagandou...
 Sven
18.02.2024 13:37:49
Prohrávají obyčejní lidé - na obou stranách.

...Rozdiel je len v tom, ze ich niekto treti rozhadal, pretoze: Kde sa dvaja biju, tam treti vyhrava".
*Vykuk*

Dobře řečeno.

Já jsem komentoval různé články co se dělo na Ukrajině ještě dávno před "speciální vojenskou operací":
Západ šťouchnul ukrajinským klackem do spícího ruského medvěda a diví se, že se po nich ohnal tlapou.
Smajlík  Volič
18.02.2024 13:27:13
Odlišný: Obe krajiny maju spolocnu mentalitu, pretoze je to de facto jeden narod.
Rozdiel je len v tom, ze ich niekto treti rozhadal, pretoze: Kde sa dvaja biju, tam treti vyhrava".
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
18.02.2024 13:16:12
realnypohled: Stačí se projít po Praze, všechno ukrajinci mezi 20-35 lety, staré téměř nepotkávám. UA armáda má průměr 43 let, to je hrůzostrašné číslo, bojují vesměs jen stařící. Mobilizace bude násilná a nařízena pod pohrůžkou represí, dobrovolníci už došli. Zelenjskyj se tomu vyhýbá, stejně jinou variantu nemá. Tedy má, vzdát se východních provincii a doufat, že Putin bude spokojen a za pár let si to nezopakujem. Rusové jsou nacionalisti, odepřou si blahobyt jen aby se mohli bít v prsa a mávat vlajkou, taková je jejich mentalita. Absolutní nepochopení ruské mentality, politici na západě rusy nechápou a proto nikdy nemůžou zavést účinné opatření.
 Odlišný Muž25 Kategorie
18.02.2024 13:10:08
Nestaci len mobilizovat, lebo niekto musi aj plnit dodavky na front. Udajne na kazdeho vojaka, je potrebnych az 6 civilnych zamestnancov, aby dokazali vyrabat dodavky pre front. A tolke zdroje Ukrajina uz proste nema...
Takze vojna je draha zalezitost. Preto stara taktika tzv opotrebovavacej vojny, uz prinasa svoje vysledky.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
18.02.2024 12:53:19
realnypohled: Všiml jsem si i jinde, chytrá holka. Jestlipak ty nebudeš nějakej plaz, nebo pták, že...
 zdarjaksviňa Muž51 Kategorie
18.02.2024 12:34:14
Odlisny: To říká v tom rozhovoru také, o jaké oblasti má Rusko zájem. Je to taková podkova od východu na jih, odříznout Ukrajinu od přístupu k moři.
Mobilizace je právě problém, dobovolníci už téměř nejsou, muži bojovat nechtějí.
I ten odvolaný generál to říkal, že je potřeba víc vojáků a Zelenskyj s tim má asi problém.
 realnypohled
18.02.2024 12:29:54
https://m.youtube.com/watch?v=4dKT7o57rR8

Tady je ještě jeden rozhovor, kde popisuje i důvody, proč nepředpokládal, že Rusko zaútočí a dává to smysl a taky podle toho Rusko dopadlo na začátku. Také tam kritizuje černobílý pohled západu.

Sven: Proč jsi tak ironický? Jako by sis odmítal připustit, že je tu nějaká ukrajinská a západní propaganda. Pan Šedivý uvedl na pravou míru některé naše propagandistické výroky, které jsou mimo realitu - příklad uvedl výbuch Kachovské přahrady, co psali v médiích a jaká byla realita.

Zdrajaksvina: Škoda no, kdyby mělo prostor víc lidí, kteří se na to dokážou dívat rozumně, mohlo to třeba i být jinak. Já pana Šedivého nikdy neposlouchala, moc mě zaujal.
 realnypohled
18.02.2024 11:46:12
Generál Šedivý má téměř stejné názory, jako já.

Ukrajina válku téměř jistě prohrála dávno před únorem 2022.

Budoucnost Ukrajiny je s každou fází války horší a beznadějnější.

Myslím, že je překročena hranice, kdy by pro život lidí na Ukrajině bylo nejlepší, kdyby se vzdali.

Nemyslím jen z hospodářského hlediska, ale už i z morálního. Což před dvěma rokama neplatilo. Teď v čase budou její možnosti jen horší a beznadějnější.
Samozřejmě že na různé skupiny obyvatel to dopadne různě. Pro západní oblasti by možná bylo nejlepší, kdyby je obsadilo Polsko. Mimochodem, na to Poláci neustále myslí.

Kdybychom ctili demokracii a svobodu slova, myslím jako západ, nemuselo k válce vůbec dojít.

Protože ale vymýváme mozky většině lidí Ukrajinskou válečnou propagandou, rádi a přeochotně, bude to ještě hodně bolet. A pořád se hrotí nebezpečí, že to dopadne hrůzou, kterou si neumíme ani vzdáleně představit. A svině které za to můžou, nebudou nikdy zaslouženě potrestáni.
Naštěstí je to poměrně menší možnost vývoje dějin.

A mimochodem, nejlepší pro mír by bylo, odstavit všechny progresivisty a zelené fanatiky, a budovat průmysl a armády. Ale je šance, že to zvládnem i tak, aniž bychom museli idioty Piráty a jejich voliče zbavovat volebních a dalších práv.
Ovšem tak, že těžkou výrobu pošlem komplet do Číny, tak to vážně nebude.

A poslední naprosto jasný fakt, tuto válku vyhrávají USA, a je jim totálně u prdele, kolik u toho bude zmařených slovanů.
 zdarjaksviňa Muž51 Kategorie
18.02.2024 11:10:28
Po bitvě je každý náčelníkem... A nejen že Putin ví, co se děje na bojišti, ale taky se vyzná dobře v historii a taky se stará o vězně! Amíky vymění a i Navalnyj nebude mít žádné speciální zacházení oproti ostatním vězňům...

Jinak teda mohlo by to být lepší, co si budeme povídat, ale na druhou nejsilnější armádu světa a sedmsetdvacátýčtvrtý den speciální vojenské operace hodně dobrý výsledek, to se vcelku jistě zapíše do učebnic vojenství... A navíc co Ukrajina zničí, to neprojede nebo nepřeletí přes hranice, ježiš, to není náhoda, captcha N470...

Pěkný, slunečný den!
 Sven
18.02.2024 11:05:22
Je to celé jako s operačními systémy co bojují o popularitu!

Apple Mac mini je drahý počítač který je lepší nahradit malým počítačem kde je Windows, problémem je zde operační systém který nemá dostatek programů a ovladačů, navíc je zde vše zcela jinak než jsou lidi zvyklí z Windows, jsou i Linuxové distribuce co napodobují uživatelské rozhraní z macOS, takovou distribucí je třeba open SUSE Linux. Ano, je pravda, že Apple Mac Mini je cenově náročný počítač a mnoho lidí hledá cenově dostupnější alternativy. Malý počítač s Linuxovou distribucí může být skvělou alternativou, zejména pro ty, kteří preferují Linux nebo potřebují specifické funkce a možnosti, které Linux nabízí. Taky je zde možnost si pořídit počítač s Google Chrome OS, nebo nainstalovat Google Chrome OS na počítač bez operačního systému.

Nicméně, jak jste zmínil, přechod na Linux může být pro některé uživatele náročný, zejména pokud jsou zvyklí na prostředí Windows. Linuxové distribuce se liší v uživatelském rozhraní, funkčnosti a dostupnosti aplikací a ovladačů. Distribuce jako open SUSE Linux může poskytovat uživatelské rozhraní podobné macOS, což může pomoci uživatelům, kteří jsou zvyklí na toto prostředí. Nicméně, i přes podobnosti může být pro některé uživatele obtížné se zcela přizpůsobit novému systému. Pokud se rozhodnete přejít na Linux, doporučuji provést dostatečný výzkum ohledně dostupných distribucí a zvážit, která by nejlépe vyhovovala vašim potřebám a preferencím. Mějte na paměti, že s Linuxem může být spojeno určité učení a přizpůsobení se novému prostředí a pracovnímu postupu, ale mnoho uživatelů najde v Linuxu svou ideální platformu pro práci a zábavu.
Smajlík  Psycholog psychiatr Muž71 Kategorie
18.02.2024 10:53:41
Jediná nezodpovězená otázka ted zní, jak moc území si rusové ještě ukrojí a kde se jejich jarní ofenzíva která nastane zastaví. Na jaře příjde tvrdá rána, jsem si tím naprosto jistý, rusové jsou na koni a jejich válečná ekonomika se rozjela jako za dob Stalina. Ukrajina má jedinou šanci, mobilizovat 500 000 mužů kteří mohou zvrátit vývoj, samozřejmě musí být západem vyzbrojeni a vycvičeni. Bez mobilizace je porážka nevyhnutelná.
 Odlišný Muž25 Kategorie
18.02.2024 10:22:27
Ukrajina už prohrála dávno. To, co se děje , je jen mlýnek na maso . Vyhovuje to hlavně USA, nikomu jinému.
 fimísek
18.02.2024 10:19:03
Tak když to Putin řekl tomu americkému Xaverovi, tak to bude nejspíš pravda, asi jako s tím cvičením u hranic.
 Van Generator Muž30 Kategorie
18.02.2024 10:05:56
Věšteckou kouli nemá nikdo, to bych nikomu nezazlívala, za podstatné ovšem považuji, že je odolný vůči propagandě a má pro své názory argumenty a logické důvody. Napadnout Ukrajinu a NATO je nicméně rozdíl..

Mimochodem to on přece také říkal, že jde o to, aby NATO bylo tak silné, aby Rusko ani nenapadlo o jeho napadení uvažovat. Což je ale zásadní rozdíl proti tomu strašit tím, že se Rusko chystá napadnout NATO a že se musíme připravovat na válku s Ruskem... Říkal, že podle těch zpráv už by teď Rusko muselo ve velkym mobilizovat, což se jaksi neděje..

Neříkal ani to, že něco máme nechat na vůli Putina, jen prostě popsal, jak to je, navzdory tomu, co nám předkládají politici a média.

Že je Putin mimo realitu, patologický a nevím co, to je právě ta propaganda a zbožné přání...
 realnypohled
18.02.2024 09:57:39
Ten knflikt je umele udrzovan pri zivote obema stranami - Zapadem i Vychodem. Ukrajina je pouze obetni beranek..

Viz clanky v novinach, jak na valce vsichni vydelavaji vcetne Czechie ;)

Rusko vydelava take.. Je to skvela prilezitost, jak vyzdimat nejbohatsi ekonomiky sveta (USA a EU) o spoustu penez za zbrane, ktere se zpenezi podruhe na cernem trhu a skonci vite kde..?

Jaka nahoda, ze par mesicu od "zacatku" valky se na Ukrajine spustila masova privatizace statniho majetku - behem valecneho stavu, qui bono???

Urcite s tim nesouvisi ani to, ze obe tyto zeme (RU a UA) zacali s digitalizaci statni spravy take tou dobou, kdy pozornost vetsiny lidi odvedla valka a kazdy protestni hlas mohl byt jednoduse umlcen prave s odkazem na probihajici konflikt.. :D

A samozrejme nam v EU take nezbyva, nez digitalizovat a prejit na Green Deal a elektromobilitu, jelikoz je a bude velky politicky nedostatek uhlovodiku a paliv z nich vyrabenych, jaka to uzitecna nahodicka :'D

Ve finale ta valka vyhovuje uplne vsem. Krom nas obycejnych hlupaku a tech, co v te valce za cizi zajmy musi umirat.. Je mi lito tech, co veri propagande libovolne strany a "boji za idealy", lidske naivity se vzdy zneuzivalo a stat je na tom principu postaveny..

Ukrajina i Rusko budou prohravat tak dlouho, jak bude zapotrebi.. a dokud tomu budete verit. Jedina valka je ta bohatych a mocnych proti tomu zbytku, viz zlata miliarda. Ale komu neni shury dano, nekoupi..
Smajlík  J2LC
18.02.2024 09:55:49
To je ten člověk co říkal že žádná invaze nebude pak to změnil na to že za pár dní Ukrajina nebude a teď zase předpovídá... Jiří Šedivý a ten jeho "reálný vhled" zas tak reálný nebude.
Smajlík  Taková je realita
18.02.2024 09:37:35
Je dobře, že žijeme v systému, kde mohou zaznít veškeré názory a země se tlačí směrem na základě rozhodnutí více entit, ne jednoho člověka. Gen. Šedivý, kterého si jako člověka vážím a vždy si s ním rád poslechnu rozhovor, před válkou tvrdil, že by Rusko nikdy Ukrajinu nenapadlo. Tolik k jeho reálnému vhledu.

Nemůžeme naši budoucnost přenechat na nějaké libovůli Putina a diskutovat, jestli něco udělá nebo ne. Je třeba zbrojit a cvičit. Být připraven. Pokud budeme řádně připraveni, útok Ruska bude málo pravděpodobný. Ovšem za situace, že bychom se ujistili, že nás Rusové nenapadnou, polovina zemí si bude zbrojit kolem 1% HDP a Němci přemýšlet, jestli jim 12 pojízdných tanků stačí, tak v případě úspěchu na Ukrajině tu je Rus skoro s určitostí.

Jestli Putin v rozhovoru půl hodiny plácá a ještě lživě plácá něco o dějinách 1200 let zpět, tak je těžce mimo realitu, i když může být ohledně stavu armády v obraze. Ten rozhovor nevydrželi sledovat ani lidé v Moskvě. Důvody jeho války jsou čistě patologické, jako u Stalina.
 Alda
18.02.2024 09:23:29
"Proč není víc takových lidí, kteří mají určitý reálný vhled, mluví na rovinu a nešíří jen propagandu a zbožná přání, místo přinesení nějakých informací?"

Ono je jich hodně, jenom se jim nedává prostor. Ale všímám si, že postupně propaganda slábne. Ona nemůže fungovat věčně, protože realita jí vždycky doběhne.
 Sen3caPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč