Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1225812, vloženo 18.11.2023 12:13:51 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Skandální odhalení - historie Zpovědnice
Ahoj,

neřeknu vám jak, ale zjistil jsem, že zpovednice.cz vznikla daleko dřív, než se vám tady všichni snaží namluvit. Zatím jsem našel zpovědi už z roku 1992, a moje pátrání rozhodně ještě není u konce! Tehdy u nás ale ještě prakticky nikdo neměl internet, takže lidé posílali zpovědi a reakce poštou. Všichni, kdo platili zápisné, pak jednou týdně dostávali poštou přehled všeho, co na Zpovědnici kdo za ten týden poslal (zpovědi i komentáře); ti, co bydleli ve městě, kde Zpovědnice sídlila, byli samozřejmě ve velké výhodě, protože vše, co do ústředí přišlo, bylo okamžitě přepisováno na venkovní nástěnku - mohli proto reagovat téměř okamžitě (když odmyslím zdržení způsobené poštou).
Potom, někdy kolem roku 2000, byla Zpovědnice fiktivně znovu "založena", a všechny dosavadní zpovědi byly elektronicky uloženy na tajném místě.

Jako ochutnávku vám ukážu zpověď z 18.9.1992:

Bojím se rozpadu Československa

Ahoj,

musím se vám svěřit s něčím, co mě poslední dobou velmi stresuje. Bydlím v Hodoníně, a spoustu známých, dokonce i svou holku, mám v Holíči. Do Holíče také dojíždím do šachového oddílu. Jenže od 1. ledna bude Holíč v cizině, a já se bojím, jestli mi nově vzniklá Slovenská republika povolí, abych ji navštěvoval. Budu muset kvůli návštěvám Holíče požádat o slovenské občanství? Bude mi, jakožto cizinci, vztah s mou holkou úředně zakázán? Když pojedu na kroužek, a budu sebou mít svačinu (rohlík s máslem a eidamem, občas také se šunkou a zelím), budu zatčen pro pašování? Poraďte, prosím.

Martin z Hodonína
 Skandální odhalovač Muž26  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.11.2023 04:44:28
To je LEŽ !!
V roce 1992 až 1993 jsem měl Internet a v tom roce na Inetu NEBYLA ANI jediná česká webstránka. Ta první byla od jednoho kanaďana a nabízela o Československu první informace a nabídku dvou novin v takzvané rubrice Trafika. Ty první webstránky americké se tehdy daly spočítat na prstech jedné dvou rukou.

V té dobbě byl první prohlížeč webstránek Netscape a drtivá většina komunikace se odehrávala na a přes Usenet Newsgroups. To existuje i dnes, ale Češi tyhle "skupiny" dnes neznají vůbec. Ani nevědí k čemu vůbec dnes slouží. Mohu jen dodat, že tam je VELMI nebezpečno !!!

Ano, na Zpovědnici jsem byl v r. 2000, a fungovala značně krátce. Možná rok, nemyslím že dva. Zpovědi z r. 1992 jsou naprostý nesmysl.
 Quakie Muž77 Kategorie
18.11.2023 21:00:58
rohlík se šunkou a zelím při návštěvě holiče...
Smajlík  hominid Muž40 Kategorie
18.11.2023 20:09:01
na pravou míru: akorát na těch tabulkách nebylo (v překladu) napsáno "nesprávné kategorie", nýbrž "nespravné kategorie".
Smajlík  Svitavská ulice off
18.11.2023 19:59:42
První zpovědnice pochází z dob sumérské říše. Byl nalezen nespočet hliněných tabulek, jejichž text po složtém překladu zní: "Svůj příspěvek jsi vložil(a) do nesprávné kategorie. Bylo provedeno přesunutí. V případě opakování hrozí blokování vstupu na portál. Prosím zvol příště správnou kategorii. Děkujeme za pochopení. Administrátor."
Kam byly špatně vložené tabulky přesunuty, není doposud známo, v žádných vykopávkách nebyly nalezeny. Je možné, že místo přesunutí byly sprostě ničeny. Stejně tak se neví, proč administrátor děkoval v množném čísle - pravděpodobně se však snažil vytvořit dojem týmu drsných administrátorů a moderátorů, aby se jej běžní pisatelé hliněných tabulek báli.
Smajlík  na pravou míru
18.11.2023 12:25:57
Jsi trochu vedle hochu... :-)

„První zpovědnice jsou doloženy ve 13. století. V podobě oddělené přepážky nebo křesla se zacloněným nebo zamřížovaným okénkem pro kněze a klekátkem pro věřící se zpovědnice začala praktikovat od závěru 16. století podle ustanovení Tridentského koncilu."

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Zpov%C4%9Bdnice
 Ncnj Muž27 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk