Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1225020, vloženo 02.11.2023 14:24:49 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nevděk a dárky
Ono to asi nebude pravidlem a člověk to zaregistruje a okomentuje, protože mu to přijde jako zajímavý kontrast. Ale už párkrát jsem si všimla toho, že si hodní chlapi najdou strašnou semetriku. A nemám teď na mysli hodní v takovém tom zpovědnicovém slova smyslu (neprůbojní, menší sebevědomí), jak je tohle adjektivum tady občas používáno. Ale fakt jako takoví ti řekla bych romantičtí, chytří chlapi, kteří se umí postarat. A ani nehovořím o své generaci, mám na mysli starší muže.

Narazila jsem na jednu starší ženu, která si stěžovala, že za celé trvání manželství dostávala od partnera letenky do míst, kam vlastně nikdy nechtěla apod. Koukala jsem na to a přemýšlela, jestli byly doby, kdy přišla o hlas a nemohla říct, co si přeje. Anebo teď pěkně přehání. Anebo je jednoduše nevděčná. To si někdy takoví muži cíleně hledají ženy, které je budou využívat, nebo tato gesta daná žena až v průběhu času začala brát jako samozřejmé a třeba se z ní taková semetrika stane až časem?

Mně osobně přijde úplně samozřejmé, že když mi někdo dá dárek, tak mám radost už jen z toho, že mi někdo chtěl dát dárek. A když jsem na vlastní oči viděla vztah, kde daná žena s tím mužem byla především proto, že se o ni materiálně postará, tak aspoň to věděla a nebrala to jako samozřejmé. Ale stěžování si na dárky. Co je tohle za lidi?
 Jedna frajerka Žena23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
03.11.2023 15:25:55
Děkuji všem za reakce. To, že se chtěla jen takto chlubit mě vůbec nenapadlo a samozřejmě je to taky jedna z variant. Jinak mi vůbec nejde o tuto konkrétní ženu, uvedla jsem to pouze jako příklad (přestože uznávám, že mi je dost nesympatická).
A myslím si, že je v pořádku, že někdo holt nemá radost z něčeho, co nepotřebuje a co si nepřál. Ale moc tomu nerozumím u dárků, které nejsou tak konkrétní. Pokud to je letenka, tak přece zároveň té osobě nepředkládáme její program na následující týden, pořád tam má svobodnou vůli. A třeba jednou se stane, že ji dostane do místa, kam nechtěla.. ale co jí bránilo v tom mu říct, že nikam jezdit nechce, případně kam by ráda sama jela příště?
Samozřejmě pokud by se ty dárky týkaly nějaké snahy změnit toho druhého člověka, rozumím, že by se to nelíbilo nikomu. Ale i po přečtení celé této diskuze a zamyšlení se nad tím si stále furt myslím, že tahle ženská je děsně nevděčná bába. A to i když přijmu fakt, že přeháněla.

Ono asi skutečně bude pravda to, co píše matouch, že se jí to zevšednilo a začala to brát jako samozřejmé. A jak také dole padlo, že se chtěla jen pochlubit a trošku honí pozornost.
 Jedna frajerka Žena23 Kategorie
03.11.2023 14:08:09
Jedna upřímná:

Pociťuju :-D jsem kdysi chtěla pěkný Valentýn s jedním mým ex, myslela jsem, jaká to bude romantika a on mi jako dárek dal nějakou košilku ještě s růžovou krajkou, jak pro nějakou čúzu, tak jsem se ještě ten večer rozbrečela, protože jsem se cítila jak šlapka
Jiný ex mi zase furt říkal, že mi z příští výplaty koupí kozy a další ex mě chtěl taky furt měnit, furt mi předhazoval nějaký černý lodičky na vysokém podpatku a stahovací legíny, aby mi v nich vynikl zadek a ještě chtěl, abych furt nosila linky ...
Strašně mě mrzelo, že vždycky když jsem někoho potkala, tak ze mě chtěl mít někoho jiného, jinýmu ex zase vadilo, že jsem neměla blond vlasy ...
Ti kluci někteří jsou fakt úplně mimo. Tváří se, že chtějí vztah, aby to nevypadalo, že ve skutečnosti chtějí jen matračku, ale chtějí to dát najevo kultivovaně...
Smajlík  Roztomilé zlobivé Žena23 Kategorie
03.11.2023 09:07:03
Jinak je možné, že je to jen takový ten český způsob jak se něčím chlubit
 Michal-222 Muž44 Kategorie
03.11.2023 08:48:49
Takhle, já jsem opravdu vděčná a pokud bych měla partnera, který by mi kupoval letenky, byla bych opravdu ráda.
Ale možná to ženeš do extrému, možná ta žena jen řekla, že ji muž bral na místa kam chtěl on, protože to platil. Ona třeba říkala, že by ráda k moři, ale on že ne, že má raději akčnější dovolené a vzal ji někam, kam chtěl on.
Ona samozřejmě nemusela jet a tak a přímo si stěžovat nevděk je, ale je potřeba se na to podívat trochu víc důkladně, jak to teda bylo myšleno.
Někdy se dárky tváří že jsou dárek pro toho druhého, ale může to být tak, že to je dárek pro toho, kdo daruje a ještě očekává vděk.
Jako příklad, můj první kluk ze mě chtěl mít barbie a chtěl, abych měla gelové nehty. Jsem nevděčná, že jsem to nechtěla a nebylo mi to příjemné, i kdyby je zaplatil?
Některým taky může chlap chtít zaplatit trenéra či plastiku. To je ok pouze pokud to ta žena sama chce.
 Jedna upřímná Žena29 Kategorie
03.11.2023 06:22:35
Dárky absolutně nic neřeknou o tom, jak tě ten člověk má rád, řekne to až jeho chování. A my do toho vztahu nevidíme, buď byla zvyklá na tento jazyk lásky i od rodiny a nebo je jen čistě materiální a má náročné požadavky a třeba se jí ten její druh snažil vyhovět jinak a jí se to prostě nelíbilo. Mně to tak z toho co píšeš, přijde. Dárky jsou ale prostě kravina, já jsem jich dostala už tolik, že jsem z nich otrávená a jediný dárek co mě potěší, tak asi od mého muže, jinak si sama koupím, co se mi líbí, a je to asi lepší, než dostávat nevyžádané dárky. Navíc tento jazyk lásky už se mi patřičně omrzel a pochopila jsem, že na tomhle se prostě kvalitní vztah nestaví. Člověk co má rád, se snaží si toho druhého držet pořád a ne jen párkrát do roka na základě nějakých svátků, narozenin a tak dál ...
A ještě za to cítit nějaký vděk ? Joo možná tak pokud ten člověk mi to dává najevo i jinak a zajímá se o mě pořád, jinak co bych mu měla být vděčná za nějakou věc, když se třeba skoro ani nezajímá a pak mi najednou dá dárek, protože si to situace žádá .. abych to objasnila, mám jednu pitomou sestřenici, které jsem absolutně jedno a to že se se mnou jinak nebaví, ale dá dárek k narozeninám, to mi přijde absolutně směšný a nevím, proč bych měla vůči takovému člověku cítit vděk,nesnáším takové ty pojistky, že no dám ti 1x do roka dárek, ale jinak mě nezajímáš
:-D no není to směšné ?
 Roztomilé zlobivé Žena23 Kategorie
02.11.2023 19:58:58
Třeba se ve skutečnosti chlubí tím, kam všude cestovala a maskuje to tím, že si jakože stěžuje. To by asi poznal člověk, který ji zná, jestli to myslí upřímně.
 1bhc
02.11.2023 18:08:19
Ten první odstavec: Někteří klidní a chytří muži chtějí trochu ženského temperamentu.

Druhý odstavec: Tohle jsem také vypozoroval. Ale i mužů. U ženské vím, že ta kdykoliv přijela, tak nadávala na toho svého, ale přitom neměla ani důvod a plácala nesmysly jen aby nebyla nuda. Ona to pak i říkala, že nemá ráda klid. U muže mě pak překvapilo, že si neustále stěžoval na její stehna, že je moc tlustá ve stehnech. Přitom ona měla nohy, jako z reklamy a celkově byla pro muže velmi atraktivní.

Proč to ti lidé dělají? Prý je to legrace. Tak nevím no... Na druhou stranu i tady se najdou takoví lidé a přitom mají zastání, když do někoho šijou.
Smajlík  ofinka
02.11.2023 15:32:13
Lidi už zjevně neví, na co by si ještě stěžovali...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
02.11.2023 15:25:10
Někteří si hledají stále stejně typy a pak jsou zklamaní. Taky v tom může hrát roli to, že si nikdy nenabili hubu, pak nevědí, na co si dát pozor. Co popisuješ ale ještě vůbec nemusí znamenat, že ta ženská je taková kráva. Stěžuje si v podsattě na blbost a v okolí, tohle dělá každá ženská. Aby o hodinu později řekla, že by toho svýho ňoumu stejně za nikoho neměnila. Na základě jednoho postěžování skoro děláš závěry o tom, jaká je.
 KAC3
02.11.2023 15:14:56
Ne každý to vidí tak, že má radost toho, že dostal dárek už jen proto, že dostal dárek.


Taky znám případ, kdy muž by se pro ženu rozdal, i když někdy nesplní její přání. Ale to je prostě potřeba toho může pokoušet se naplňovat přání ženy. Co by se stalo, kdyby ta žena zázrakem měla splněna všechna přání? Domnívám se, že by takový typ může šel o dům dál. Prostě archetypální potřeba. Pak tací koukají, když žena chce být třeba víc samostatná.

Čímž teda neodpovídám na to, proč jsou někteří nevděční za dárky. Vlastně to taky nevím a možná je to tím, že to není dotyčné/ho jazyk lásky
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
02.11.2023 15:13:21
Nemyslím, že je to cílené vyhledávání těchto typů. Prostě přirozená reakce, že když držíš někoho v nejistotě, tak se snaží, bojuje, dokazuje svou hodnotu, bojuje.... A taky platí, že drobné dárky a dobrá vůle se časem zevšední.

A především platí, že čím jsou lidé inteligentnější, tak se méně ničí těmito hrami. Ale nějaká drobná nejistota oboustranně, škádlení a legrace je super.
 matouch4 Muž52 Kategorie
02.11.2023 15:09:57
To ja zas nemam rada takovej ten pocit, ze musim byt za darky buhvijak vdecna. Chci rict, ze darky nevyjadruji pocity. A nemyslim, ze davani darku je neco typickeho pro "hodne" chlapy.

A treba na narozky a Vanoce je to spis takova "povinnost", neco pro druhyho vymyslet a clovek taky casto dostane neco, co si nepral. Ja se treba i pretvaruju a vzdycky vyjadrim radost a vdek aspon trochu, to zas pritel je nekdy az moc uprimnej a rekne rovnou, kdyz se mu neco nelibi. To je vec nazoru, co je lepsi..

A nedavala bych darkum takovy vyznam...
 jesterka
02.11.2023 15:01:22
Jo, jsou takové. Pro mne už jen ten pocit..
 Loca Loca Žena98 Kategorie
02.11.2023 14:30:08
ženy si stěžují velmi často, když nám ve škole vysvětlovali, co je to oxymóron, tak mě hned jako příklad napadlo "spokojená žena"
 Honza123456789
02.11.2023 14:28:38
A jak šlo rande Frájo?
Smajlík  Obecenstvo
02.11.2023 14:27:15
Každý si hledá lidi k sobě. Co třeba holky, které mají několikrát po sobě manipulátora? Proč to dělají? Prostě to tak mají. Bere je to, chtějí to. Může to být i špatná výchova doma. Všichni byli zlí a člověk pochytí i divné vzory.
 modern research Muž36 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč