Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1217569, vloženo 09.06.2023 00:33:23 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Ponižující práce - prodavačka
Jak se díváte na práci prodavačky? Připadá vám ponižující, menecenna,... Styděli byste se říkat své rodině, přátelům a známým, že vaší životní náplní je obsluhovani lidi... Už jen třeba v recenzích z obchodů a restaurací píšou lidi o obsluze... Už jen to slovo - obsluha.
Obsluhujete, podrizujete se - lidé často píšou, že žádná práce není podřadná a někdo musí prodávat chleba a že i prodavačkek si váží, podle mě jsou to ale kecy... Ve společenském žebříčku sht
 Normandie Žena27  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
10.06.2023 09:35:24
Já bych se styděl mít v rodině fízla. To už raději kydače hnoje ve vepříně.
 zygor
09.06.2023 23:59:34
Ono záleží na konkrétní prodavačce/prodavači, jak vnímá hlavně ona/on svoji práci. Když je to někdo, koho ta práce baví a je v ní dobrý, tak si toho dotyčného vážím, protože to není lehká práce. Ale když to je někdo, kdo dokáže otrávit celý den každému jen pohledem, tak proč si vážit někoho, kdo si sám sebe neváží. Nehodnotím člověka na základě povolání, neboť potřebujeme všechny. Kdyby nebylo popelářů, utopíme se v odpadcích. Kdyby nebylo lékařů, umíráme v 15 letech. Všichni mají své místo a všichni si zaslouží úctu.
 Černý Vlk Muž25 Kategorie
09.06.2023 23:35:18
No v Cechach na prodavacku musi byt maturita.
Zde v USA musi byt zajem o povoleni a dokoncena povinna 12 lete zakladni vzdelani.
Prodavacka musi byt ovsem k zakaznikum prijemna, usmevava, a pozorna. Nektere obchody jako treba Publix, na tom stav9 kazdodenni praxi prodavacek. Holku ktera neni k zakaznikum vstricna ani nezamestnaji.

ceske: "nemame, nevime kdy dostaneme, nezajem," je opravdu ceske.
 Quakie Muž77 Kategorie
09.06.2023 22:58:58
LDV - máš v zásadě pravdu. U prodavačů však většinou poznáš, že nejsou školení v obchodních dovednostech, kdežto , když Tě otravuje obchodní zástupce, je to vidět a cítit až velmi nepříjemně, protože jedou praktiky, které šly tak v 90, letech, kdy to tady nikdo neznal, kdežto dnes už je to nechutně otřelé a troufám si říci spíše odpudivé, nežli žádoucí.
 Kristýna 111
09.06.2023 22:49:04
Prestiž povolání je opět cosi, kde se smrtelníci mezi sebou srovnávají. Časté jsou pře, zda je více Ing nebo Mgr, hihi. Dlouhodobě se to drží takto, viz sociologické výzkumy. Tradičně jsou nahoře lékaři, ale i zdravotní sestry (záchrana života chápaná jako velká hodnota), vědci (potřebujeme pokrok), učitelé (vzdělávání a vzdělání jako hodnota). Prospěch pro společnost je brát hodnotnější, nežli prospěch jen pro sebe. Někdy bývají nahoře také piloti a hasiči. Prodavač oproti poslanci je stále na tom ještě dobře.
Za mne - je velký rozdíl vždy mezi konkrétními příslušníky patřičné profese, znám skvělé, výborné lékaře a takové, kde více pozná zdravotní sestra, poznala jsem skvělé učitele, ale i takové, kterým by více prospělo být tím poslancem.
https://nsp.cz/aktuality/prestizni-povolani
 Kristýna 111
09.06.2023 20:54:57
Já se dívám na prodavačky jako na bezcenný bytosti. Chodím primárně k samoobslužným pokladnám, protože i ty to dokáží lépe udělat svou práci než prodavačka s kyselým ksichtem.
Smajlík  bezstarosti Muž26 Kategorie
09.06.2023 19:55:05
Moje bývalá učitelka češtiny z učňáku řekla, že kdyby její dcera byla prodavačka, tak už není její dcera.

pravdivy muz off
--------
Jo no, čím víc je člověk víc zhrzenej a zapšklej, tím víc si něco potřebuje dokazovat :).
Já třeba budu svoje děti podporovat v čemkoli. Klidně ať dělaj prodavače, pokud je to baví nebo je to v současné životní situaci rozumná volba.

Ale kdybychom došli k tomu, že musíme řešit "prestiž" nebo úroveň práce, tak nic ve zlým, ale 90% lidí co znám co šli na pajdák, tak kvůli tomu že je to lehká škola a upřímně to není zase tak těžký se naučit 1-3 předměty. Budiž tedy ke cti těm 10% co to dělají profesinálně a mají tu přidanou hodnotu.

Češtinářku z učňáku bych si teda s takovýma názorama asi natřel na chleba :).
 libik Muž34 Kategorie
09.06.2023 19:16:25
Dělám jedné nejmenované firmě, fabrice. Mám maturitu. Vybrala jsem si tuto práci kvůli tomu, že je to fyzická práce a práce v pohybu což mě baví. Sice jsem po práci úplně KO, pak ještě cvičit ale co nestěžuju si. Kolektiv je totálně nahovno, ale ten mě nezajímá jsem tichý typ, takže nemám potřebu s nikým mluvit. A je mi úplně jedno, že je to nekvalifikované a že tam jsou divný lidi. Akorát ty peníze no.
 Fabrika
09.06.2023 19:14:54
Budu tvrdě upřímná. Asi záleží kde. V supermarketu, kde to není prodavačka, ale jak se dnes říká "podavačka", mi ta práce příde skutečně podřadná - člověk jen sedí a tupě markuje. Nemusí vlastně umět vůbec nic, částku mu spočítá počítač, angličtinu většinou nepoužívá, nic neřeší. Tam si u těch lidí, pokud jsou to teda mladý lidi, říkám, že proboha proč by něco takového dělali, vždyť jim to nic nedává (naopak celodenním sezením se pěkně ničí). Chápu to jen u starších, kde ten výběr není takový a člověk je rád, že může něco dělat. Pokud by to ale bylo v obchodě, kde už musí prodavačka zboží znát, na cokoliv specializovaného, kde prostě zákazníkovi i poradí, ukáže mu atd., tak tam mi to trapné nepřijde. Tam musí umět konverzovat, musí umět prodat, musí znát zboží a tak předpokládám, že ten člověk opravdu něco dělá.
 Sluníčku
09.06.2023 18:44:45
Robs: To znamená, že mi kecala do výchovy. Na to jako prodavačka nemá právo. Soudit druhé.
Smajlík  Izumi Miyako Žena34 Kategorie
09.06.2023 18:42:00
Pamatuji si, že Havel kdysi řekl, že "Nebude na škodu, když přijdete k řezníkovi s právnickým vzděláním". Za totáče existoval učební obor prodavač(ka), dnes se na tento obor nikdo nehlásí, ale prodavaček je řada a přibývá cizinců, pozoruji, že často musí komunikovat v angličtině. Ono totiž většina dnešních prodavaček jsou holky min se SŠ vzděláním a bude tam i dost holek s VŠ, které aktuálně nenašly práci v oboru vystudovaného a lépe, nežli parazitovat na rodičích či systému, prodávají. Stále lepší, nežli by seděly doma a natáčely kravinky typu Fizzy a měly se za slavné influencerky Tik Toku. Hrabal svého času pracoval ve sběrnách starého papíru, Bukowski a Elvis jezdili s náklaďákem...Je lepší prodavačka, která se třeba časem propracuje ke svému oboru, nežli míca, kterou tatík z konexí propašuje jako sekretářku do nadnárodní firmy...Jinak, co se týče sociologických průzkumů profesí a prestiže na posledním místě tradičně nebývá prodavačka, ale poslanec! Lidé hodnotí prestiž profesí hlavně pro užitečnost pro celek, tudíý nahoře bývají tradičně lékaři, dole poslanci, obchodní zástupci apod.
 Kristýna 111
09.06.2023 17:11:09
Ponižující je každá práce a ne jenom práce prodavačky. Ponižující je jenom to že člověk musí vůbec něco dělat (pracovat) aby nechcípnul hlady, žížní a nebyl z něho bezdomovec žíjící na ulici. Ano je ponižující pracovat a doufat že mi ten člověk pak za mojí práci vůbec zaplatí a bude s mojí prací spokojený a já nebudu muset chcípnout hlady.
Smajlík  Asi tak
09.06.2023 16:47:00
Nejlepší je, když člověk dělá, co ho baví a k čemu má přirozené, geneticky dané vlohy a sklony a na nějaké společneské žebříčky sere.

Moje bývalá učitelka češtiny z učňáku řekla, že kdyby její dcera byla prodavačka, tak už není její dcera.

Váš Pravdivý muž
Smajlík  pravdivy muz off
09.06.2023 16:08:18
Tak snad si to Izuhando Nakedo přečte a nebude to brát jako aktivní moralizování, jinak to bude další facan po hubě...
 Sven
09.06.2023 15:57:18
Swen, sorry, ale nabírat rohlíky holýma rukama je fakt nechutnost. Představ si, jak jíš rohlík, na který hmatalo plno lidí, kteří si třeba ani nemyjou ruce po WC, doma mají všechno upatlaný, fuj. Většinou jsou všude ty kleště a rukavice.
 Fujjjjj
09.06.2023 14:53:11
Podřizovat se musí každý...včetně ředitelů, vrcholových manažerů apod.
Prodavačka mi přijde úplně v pohodě, s čím bych měla problém, to je spíš práce podomního prodejce, nabízení produktů po telefonu, na ulici apod.
 Nymphadora Tonksová Žena40 Kategorie
09.06.2023 14:52:22
Není nad obvinění z výtržnosti či ublížení na zdraví kvůli tomu, že nabírám rohlíky holýma rukama. No co se dá dělat, manažer prodejny dostane po hubě taky. A fízl taky jednu chytne.
 Sven
09.06.2023 14:48:18
IM "A někdy ty hranice nějaké aktivní moralistická prodavačka nezná. To pak dostane i po hubě."

Nevím co si pod tím představit. Jakože ti nějaká prodavačka nechtěla prodat dortík a řekla ti, že už jsi dost tlustá?
 Robs
09.06.2023 14:44:26
Izumi Miyako: "Hodně muziky za málo."

Jaké si to firmy udělají, takové to mají. Vykořisťovatelský systém online. Mohla vzít práci v pekárně u soukromníka (pozice v mísírně, zadělávání těsta, se zákkazníkama by nepřišla vůbec do styku), ale mzda nižší. Rozhodující slovo pro ni měla výše mzdy. Proto si vybrala ten Penny, má čistého cca 23 - 24, to není tak nejhorší na tento region. Kaufland nabízel 26 čistého, ale už bylo obsazeno.
 ftum
09.06.2023 14:26:49
ftum: No a proč myslíš, že sestra po letech změnila profesi ;)

Všiml sis, že zásadně profese, kde se pracuje s lidmi je hodně muziky za málo peněz?
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
09.06.2023 14:14:11
Namyšlená Normandie: Milá, zlatá, ty nejsi ani zpoloviny to, co průměrná prodavačka po sobě spláchne ve WC. Tak se moc nepovyšuj.
Smajlík  tukam
09.06.2023 14:05:08
Izumi Miyako: "Jaká je praxe dnes?"

Kamarádka nedávno do Penny nastoupila a ty obštrukce, školení, zaučení... čuměl jsem, co všechno se musela rychle naučit, obsluhovat Penny-pekárnu, naučit se zpaměti hromadu kódů základních potravin, vstává o půl čtvrté, nástup na ranní ve třičtvrtě na pět, do otevírací doby musí být napečeno, nanošeno nové, čerstvé zboží, chleba, rohlíky, ... s otevíračkou sedá za kasu... z jedný strany do ní hučí nahluchlý důchodci, jaktože to a to není v akci, přičemž akce až od zítřka, do druhého ucha sluchátko z interního interkomu, do toho si všechno pamatovat, správně namarkovat, ... upřímně, nevíc zda bych to zvládal. Když vstanu před pátou, tak mi mozek celý den odmítá fungovat. Sám vstávám kolem osmé, pracuju jako IT, programátor - hodně specialitek, denně studuju nový datasheetu, manuály - většinou v AJ nebo NJ.
... ale neměnil bych ... za stejnou mzdu rozhodně NEEE!
 ftum
09.06.2023 14:01:23
Izumi Miyako Pozustatek z doby komunimu kde se prodavacky respektovaly pze lidi chteli podpultaky. A clovek musel bejt milej pokud chtel bejt vubec obslouzen pze za totace podniky nebyli soukromy a lidi nemeli na vyber.

Ano vsichni ti napisou ze je to povolani potrebne atd ale
 Thatslife
09.06.2023 13:56:18
To je typicky české. V Anglii je sluha hrdý na to, že je sluha, ale u nás se stydíš za to, že jsi prodavačka. Ti, co ve velkém kradou se nestydí, to je docela zajímavé, prostě Česko :-).
 nemo33 Muž49 Kategorie
09.06.2023 13:55:43
Btw. Sestra je vyučená prodavačka. A ještě před lety to byla vážená profese. Pamatuji si, že když se v mém rodnném městě otevíral Penny. Tak brali jenom študované a ještě dělali výběrko.

No a podívejte se jaká je praxe dnes.
 Izumi Miyako Žena34 Kategorie
09.06.2023 13:48:11
Práce jako práce. Mně žádná práce nesmrdí.

Navíc prodavač/čka je pro funkčnost obchodu nezbytností, záslužná činnost.

Vážím si prodavaček víc než kdejaké líné magistry sedící doma na zadku, vydržované pracujícím přítelem/manželem a jejíž jedinou náplní dne je postovat hovadiny po sociálních sítích a jednou denně rotoped, běhací/chodící pás či jiná zbytečnost určená k plýtvání časem a energií, která by jinak mohla být využita smysluplněji, třeba právě někde v obchodě na pozici prodavačky.
 truhlář
09.06.2023 13:35:04
Keby každý to tak bral ako ty, tak by to nikto nechcel robiť, čiže NEMAL BY KTO OBLUHOVAŤ ĽUDÍ V REŠTIKE NAPRÍKLAD, TEDA ANI TEBA. Ešteže to tak nie je a nemajú všetci horenos jak ty.
VĎAKA BOHU KAŽDÝ JE INÝ a tak sú ľudia, ktorí to čo robia, robia naplno, dôsledne, poctivo a ešte ich to aj baví a tešia sa z toho. Keď to robiť nechceš tak odtiaľ vypadni, nikto nie je zo zákazníkov zvedavý na tvoj zamračený xicht.
 Horenoska
09.06.2023 12:37:23
Hmmm1 napsal -
Snad jenom politici a hlava státu nejsou otroci
---
Mám jinej názor. Sice např. nějakej skladník má třeba "jenom" 30 měsíčně hrubýho, ale když projde přes vrátnici firmy, kde dělá, tak už se nestará třeba o to, kdo opraví výtah, kdy bude dodaný zboží X, kdy zboží Y apod.,jestli firma ABC zaplatila fakturu apod.
Klidně si doma otevře třeba pivo a v klidu se podívá např. na zápas ligi mistrů, třeba zítra.

Kdežto např. premiér musí chodit na tiskovky, řešit různý rozhodnutí, řešit, odkud bude do ČR dodáván plyn. řešit problémy ve státní správě atd. a přesto se části obyvatel prostě nezavděčí. Žádnej premiér se nezavděčí (nezavděčil)výrazné většině obyvatel, ani Babiš, ani Fiala, ani Sobotka, ani Topolánek, ani Klaus atd.
 LDV Muž46 Kategorie
09.06.2023 12:31:18
Myslím si, že může být jakoby funkční manažerská "soustava" , kde se pracovníci cítí jako důležitá součást velkého firemního "kolosu" a kde je jakoby přítelská atmosféra ve smyslu - jsme si jako lidi rovni. Případný problém takové manažerské "koncepce" bývá v tom, že někteří zaměstnanci mají tendenci, tohoto přístupu zneužívat a např. se flákají apod. Myslím si, že tento přístup bývá manažersky výrazně složitější k zvládnutí, ale pokud se toněkde daří, tedy pokud jsou na manažerských postech lidi s určitou povahou a mírou empatie, tak pak je možné dosáhnout lepších výsledků, než ve firmách, kde je tvrdá tzv. buzerace a kde se někteří zaměstnanci cítí jako "póvl" nebo jednání nadřízených pociťují tak, že si s podřízenýma "vytírají prdel".
 LDV Muž46 Kategorie
09.06.2023 12:15:00
Jsi spokojena s vyplatou? Mas vzdelani, umoznujici ti vykonavat lepsi/lepe placenou praci? Podle toho se zarid.

Co reknou lide je jedno, ucty si platis sama.
 Mr D
09.06.2023 11:59:16
Jakmile necháváš společnost určovat svoji hodnotu, můžeš být klidně ředitelka nadnárodní společnosti ale jako člověk budeš pořád bezpáteřní mr*ka
 honesty
09.06.2023 11:40:20
Ještě poznámku k rpofesi - prodavač. Není to tak, že prodavače může úspěšně dělat kdekdo. Prodavač by ěl být člověk, který má určitou míru empatie a má schopnost, jednat s lidmi s různou povahou, např. zvládat hněv rozčilených zákazníků apod.
Pokud na pozicích prodavačů nebývají takoí lidi, tak to může vyústit ve výrazné snížení tržeb dané firmy.

Dám přirovnání - i malý uvolněný šroubek může být prvotní příčinou havárie určitého stroje.
 LDV Muž46 Kategorie
09.06.2023 11:37:14
Ještě do třetice něco napíšu. Domnívám se, že pokud v některých velkých firmách nebo institucích začně výrazně jakoby "proces" kastování, tak to může být možná i začátek konce úspěšnosti (rozvoje) té firmy. POkud se totiž nějaký zaměstnanec cítí jen jako "bezvýznamná položka" té firemní "soustavy", tak samozřejmě nemá moc zájem, být nějak výkonný, dávat náměty na zlepšení apod.

Povahy lidí, hlavně některých lidí na manažerských postech, to bývá dost velký problém, protože určitý nevhodný způsob jednání může jakoby rozkládat vazby v kolektivech atd.
Management, to není jednoduchá záležitost, obzvláště např. ve firmách, kde je nutné, mít různé brigádníky.
 LDV Muž46 Kategorie
09.06.2023 11:34:11
"Jasně že ten člověk někdy drží pusu a krok, aby neměl problémy a radši toho stěžujícího se, hloupého zákazníka přejde. Ale i tohle má hranice."

A někdy ty hranice nějaké aktivní moralistická prodavačka nezná. To pak dostane i po hubě.
Smajlík  Izumi Miyako Žena34 Kategorie
09.06.2023 11:30:23
Co se týká teorie managementu, tak jsem z toho docela dost přečet. Manažerské přístupy jsou různé a jsou různé jakoby manažerské směry. Např. mezi zakladatele moderního managemtnu jsou zařazení Taylor, Fayol, Weber ,Mayo a další.

Např. o Baťovi bylo napsáno, že tuším rok dobrovolně makal ve Fordových závodech, aby "obhlídl" způsob řízení atd. a pak lecos z toho zaváděl na Zlínsku tehdy.

Můj názor je, že líp bývají řízený firmy (instituce) , pokud to řídí manažeři, kteří vzešli jakoby "odspodu". A minimálně někteří z nich nemívají problém, jednat se zaměstnanci jako rovný s rovným, podat si ruce se všemi atd.

Samozřejmě různé způsoby řízení jsou vhodné pro různé druhy firem, pro různé státy atd. , protože zvyklosti lidí se liší, způsoby výroby nebo produkce se liší atd.

Velmi zjednodušeně napsáno, např. "koncepce" managementu dle teorie M Webera je jakoby
hodně byrokratická a může být vhodná pro určité velké firmy nebo instituce, kde není nutná určitá pružnost v rozhodování.To bývá např. v hromadné výrobě, kde je naplánována výrobní jako "řada" a pak je to "hrnuto" v obrovských množstvích.
V takových firmách si tedy většinou manažeři jakoby nepodávají ruce např. s uklízečkama, protože se do určitých provozů zajdou podívat vyjímečně, třeba jednou ročně.
 LDV Muž46 Kategorie
09.06.2023 11:21:41
Nepřipadá mně to ponižující. Dělal jsem různé profese, i prodavače. Ne sice prodavače za pultem, ale jakoby prodavače na prodejní ploše v OBI.

Neřeším nějak příliš nějakou pracovní jakoby hiearchii. Ale samozřejmě existují různí lidi. Existují např. lidi, kteří to řeší hodně.

Já jsem byl ve většině zaměstnáních v jakoby dělnickcýh kolektivech, takže ani neznám nějak podorbně zvyklosti např. top manažerů, generálních ředitelů apod.

Ale např. jsem někde četl, že generální ředitel brněnského dopravního podniku občas dělá (nebo dřív dělal) i řidiče tramvaje. To moc bežné není, ale myslím si, že to je správný přístup, aby znal ředitel provoz i přímo a nejen z kancelářského "pohledu".

Např. jednou měl Šíp v pořadu všechnopárty rozhovor s ředitelem pražské záchranné služby a ten řekl např. že jeden den v týdnu dělá záchranáře, tedy že má normálně směnu a jezdí v sanitce.
To považuju taky za správnej přístup. Myslím si, totiž. ýe hodně top manažerů v mnoha firmách a institucích je jakoby částečně odtrženo od reality dění v té firmě nebo instituci.
 LDV Muž46 Kategorie
09.06.2023 10:55:58
Ahojky,
rozhodně bych to neviděl jako podřednou práci, každý potřebuje něco dělat a nikdo neví kromě dotyčněho jak a proč se tam dostal.
Já bych se spíše styděl za lidi se kterými dělám. Hromada starejch ženskejch, který si myslí, že jsou něco extra jenom protože jsou vě věku tvojí mámi.
Jestli ti vadí postavení na společenském žebříčku, zauvažuj, že se dovzděláš, nejjednodušší varianta je nějaký použitelný učební obor a OSVČ.
 RIKY22
09.06.2023 10:36:31
já si vážím práce prodavačů a prodavaček

ale některé prodavačky jsou silně arogantní a tupé .
 Kadyrův Kůň Muž33 Kategorie
09.06.2023 10:35:26
Že žádná práce není podřadná, to jen jedna z mnoha andělských frází, které si mezi sebou lidi povídají, aby tu mizerně placenou a nedoceněnou práci někdo udělal a opakovaně dělal za ně, jak se opakovaně přesvědčuju. Je to podobná mentální gymnastika asi jako vnímání Ukrajinců Čechy před válkou a po ní.

Rozhodně se ale bavím při představě Sledíka u pultu s lahůdkama, který už má pod sebou kaluž slin a honor stále v nedohlednu...
 Sven
09.06.2023 10:34:23
Prodavačka v Lidlu v Praze bere pomalu stejně (ne-li víc) než začínající asistent soudce v Praze - osoba s "vysokoškolským "vzděláním"", takže být prodavačka určitě žádná ostuda není. :-)
Smajlík  Byrokrysa
09.06.2023 09:25:29
Za mě fajn práce. Jako malý jsem chtěl být prodavač.

Si představ svět než prodavačů... by nešlo.
Když to tak kolem pozoruji, hrozí, že většinu prodavačů nahradí časem stroje.
Ale o to víc lidem na této pozici fandím. Vážím si toho sociálního kontaktu.

Tak v tom pokračuj, nestyď se za to, usmívej se na lidi a občas s nima prohoď pár slov. :)

Úctyhodné povolání, které má větší smysl, než třeba bankéř nebo pojišťovák.
 Tajnej
09.06.2023 08:27:18
Proč by to měla být ponižující práce???? ? Proč ohrnuješ na lidmi nos?? Kdopak ti dal to právo?? Ty jsi ve společenském žebříčku co? Máš velký problém, jsi namyšlená...
Smajlík  fimisek
09.06.2023 08:13:59
Na práci "ve službách" nic podřadného nevidím.

Prodavačka je nekvalifikovaná profese, tj. nemusíš umět prakticky nic abys jí mohl dělat. To z ní prostě dělá méně prestižní pozici. Třeba u číšníkú už je vyžadován určitý talent ve vystupování, v pamatovani, v organizaci svojí práce.
 libik Muž34 Kategorie
09.06.2023 08:00:22
Tak teoreticky může uklízečku nebo prodavačku dělat i atomová fyzička :) Takže spíš jde o to, jaký ten člověk je a ne co dělá. Pokud to teda není třeba prositutka, nájemná vražedkyně, atd.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
09.06.2023 07:37:15
Prodavačky taky dovedou bejt dost arogantní. Už jenom než mě přijde vobsloužit, čekám třeba u pultu s lahůdkama, protože v jednotě si nemůžu brát sejra, salám a tak - musí přijít honor a promluvit se mnou.

V Bille mi třeba pokladní házela se zbožím, až to padalo na zem - a co můžeš dělat, nic, zaplatit a rychle pryč. Tejkonc tam maj ty automatický kasy, kde si zákazník piští sám.
Honor jen pobaveně sleduje, jak picmochové pípaji.
Smajlík  Sledík křišťáloví
09.06.2023 07:31:28
Ale jinak jako je vidět, že se asi máme zbytečně dobře, když si mohou lidé dovolit tenhle druh uvažování. Lidi by měli být rádi že mají vůbec nějakou práci, a když se ti to nelíbí, nic ci přece nebrání se trochu vzdělat a najít si něco lepšího...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
09.06.2023 07:29:49
Dcéra to několikrát dělala jako brigádu a vůbec si na tohle nestěžovala ... akorát na ty blbky, se kterýma musela dělat. A občas teda na zákazníky (zejména důchodce...)
 Michal-222 Muž44 Kategorie
09.06.2023 07:02:06
Je prodavacka a prodavacka

Jedna je blba a zakrnela, druhou to bavi a ma v zivote jinou napln treba deti ci vecerni studium nebo zije v zahranici a jako cizinka je rada, ze ma dustojnou praci a bydli u more a chodi vé dve s cistou hlavou domu

Nelze soudit, zadna prace neni podradna ale jsou horsi povolani treba popelar nebo v marnici nebo myt verejne WC ...myslim ohledne kvality pracovniho zivota

Osobne jsem byla vse od pokojske prodavacky recepcni servirky operatori call centra i asistencni sluzby manazer penzionu spravce eshopu..i chodici billboard chvili
Smajlík  Mysshka1234
09.06.2023 06:42:47
Já hodnotím povolání podle přínosu společnosti.
Udám příklad:
Co vadí víc? Když věhlasný umělecký kritik se čtrnáct dní nezmůže, aby napsal nějakou kritiku básnické sbírky nebo když čtrnáct dní nepřijedou popeláři?

Napadá mne Iveta Bartošová. Kdyby dělala podřadnou práci prodavačky, řidičky tramvaje, uklízečky v nemocnici, ještě mohla žít.

Jaké prestižní povolání máš ty, slepice jedna?
Smajlík  Radič
09.06.2023 05:18:47
Neřekla bych, že je práce prodavaček podřadná. Je náročná a lidé se mohou chovat přezíravě a povýšeně, to ale ke každému, kdo pracuje s lidmi. Já pracuji s lidmi na jiné pozici než prodavačka a s čím se letos setkávám, je vyloženě psycho. Člověk si připadá jako míň než hovno, ale jsem přesvědčená, že to není prestiží daného povolání, ale chováním konkrétního člověka nebo konkrétních lidí. Moje strategie jak se s tím vyrovnat, je, říkat si, že je to fajn že to nejsou mi příbuzní a že to člověka školí v psychické odolnosti. Mě přijde práce spojená s obsluhou náročná, velmi zodpovědná, ale určitě ne podřadná právě pro její společenskou přínosnost.
 Veela Žena34 Kategorie
09.06.2023 01:37:43
Tak samozřejmě, že jsou nějaká povolání, která jsou většinovou společností považována za prestižní. Ale přesto bych neřekla, že práce prodavačky je "podřadná". A nemyslím si, že by se nutně musela daná osoba podřizovat. Jasně že ten člověk někdy drží pusu a krok, aby neměl problémy a radši toho stěžujícího se, hloupého zákazníka přejde. Ale i tohle má hranice.
 Jedna frajerka Žena23 Kategorie
09.06.2023 01:28:44
Podřadná určitě ne. Na téhle práci je ale hrozné to, že v ní musíš chtě nechtě komunikovat s obrovským množstvím cizích lidí, z nichž nezanedbatelné procento budou naprostí kreténi. Na druhou stranu zas společnými silami nebudete vyvíjet raketoplán na Mars, takže asi proč ne.
 MGM88 Muž34 Kategorie
09.06.2023 00:58:32
Dulezity je jestli to cloveka bavi. Pokud ano tak ser na to co si kdo mysli, pokud ne tak si najdi praci kvalifikovanou dobre placenou. Clovek by mel vyuzivt svyho potencialu na maximum.
 Thatslife
09.06.2023 00:51:04
Já považuji za podřadnou práci klidně i doktora nebo lékárníka.

Za doktorem kromě různých kontrol chodím, když mě něco bolí a nebo mi předepisuje léky.

Všechny pracující lidi považuji za otroky společnosti a je mi jedno jaké mají vzdělání.

I herci a ostatní umělci nabízí své služby společnosti. Jenom, aby se ostatní lidi pobavili.


Snad jenom politici a hlava státu nejsou otroci
 Hmmm1Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk