Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1207206, vloženo 02.12.2022 14:54:52 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Prasknutý mozek
Čau, dneska jsem rychle vstanul z postele a pak mi něco spadlo na zem tak jsem to rychle zvednul a jak jsem se proto zohnul tak jsem ucítil silný tlak v hlavě (mozku). Myslíte že mi tam mohla prasknout cévka nebo něco v mozku. Mám strach, díky.
 Gargas Muž19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.12.2022 22:33:25
Děkuji všem za odpovědi. Největší díky patří uživateli PritelCoChvata. Snad to bude v pořádku, ale už si budu dávat pozor na tak prudké ohýbání..
 Gargas
02.12.2022 21:56:09
Urbi et orbi,

nežijeme v 18. století a proto už několik let efektivně využíváme při úrazech hlavy CT vyšetření. Ve 21. století, už vlastně ke konci 20. století, se podařilo dostat tomograf do téměř každé (větší) nemocnice, takže se nemusíš bát, že by ti někdo nasadil trombolýzu jen tak, protože se mu chce.

Cévní mozkové příhody jsou skutečně z 80-90 % způsobeny ischemickou příčinou, tedy že dojde k uzavření nebo kritickému zúžení některé mozkové cévy. Zbývajících 10-20 % je způsobeno krvácením, nezjištěná příčina je velmi vzácná. Něco trochu jiného je tranzitorní ischemická ataka, TIA, která má příznaky shodné s CMP, ale spontánně odeznívá a nezanechává neurologický deficit. U ní příčina nemusí být zřejmá, pokud se ovšem u člověka objeví, je nutné ji vyšetřit, protože se s ní zvyšuje riziko výskytu CMP v blízké době.

Naše republika patří ke světové špičce v managementu cévních mozkových příhod. Správný postup je v případě, kdy se objeví příznaky CMP (úplně dospod videa přiložím staré video s českými titulky, které jednoduše a dle mého i velmi uživatelsky přívětivě předkládá základní příznaky CMP), volat tísňovou linku 155. Záchranáři ověří, že stav skutečně odpovídá CMP. Pak se v rychlosti vyhodnotí doba, jak dlouho trvají příznaky. Bez prodlení následuje transport na specializované pracoviště, v případě časného záchytu se jede/letí na komplexní cerebrovaskulární centrum nebo iktové centrum. To jsou specializovaná pracoviště, kde se hned při příjezdu provede CT vyšetření k ozřejmení diagnózy - jestli se jedná o CMP, v pozitivním případě s rozliší hemoragická a ischemická CMP, a hned z CT se pokračuje k léčbě. Kritičtí pacienti jsou na nezbytně nutnou dobu uloženi na resuscitační oddělení, kde je možné monitorovat nitrolební tlak a kde je pacient pod nejintenzivnějším dohledem.

Gargas, jestli tě hlava nebolí a nemáš neurologické příznaky, není důvod se obávat. případě pochyb můžeš navštívit lékaře.

A na závěr slíbené video:
https://www.youtube.com/watch?v=V8XEmZs2nes
 PritelCoChvata Muž25 Kategorie
02.12.2022 19:55:55
ano. celkom bežná je slabá hemoragická porážka. je možné,že máš nábeh na aneuryzmy. presne sa to dá zistiť odberom mozgovomiešneho moku (pichnutie ihlice do chrbtice, celkom nepríjemná a bolestivá procedúra) bolesti hlavy ti môžu pretrvávať tak 2 - 3 týždne,hlavne pri námahe tlakového charakteru (zadržanie dychu, vzpieranie činky,sex, stres .....) pomáha aeróbna ľahšia aktivita na čerstvom studenom vzduchu. cca 80% mozgových mŕtvic je spôsobených krvnou zrazeninou, 15% hemoragických=krvácanie z aneuryzmy, 5%neurčená príčina. lekári pri príznakoch akútnej mŕtvice zväčša nasadia lieky na rozpustenie zrazeniny, preventívne. v 80% to pomôže, v 15 ťa zabijú. niektoré aneuryzmy sa dajú zistiť na MR a niektoré aj vystužiť alebo odstrániť chirurgicky. operácie mozgu sú vždy náročné a riziko. je otázne,čo je väčšie riziko,či život s aneuryzmou,alebo zveriť sa do péči skorumpovaného a vytunelovaného zdravotníctva.
 urbi et orbi
02.12.2022 16:14:18
No vzhledem k tomu výrazu "prasknutý mozek"... ti mozek asi prasknul.
 asi jo.
02.12.2022 15:29:35
Jestli máš strach nebo podezření, zajdi k lékaři, ten tě vyšetří a budeš mít jistotu. Myslím si, že kdyby ti tam reálně něco prasklo, asi už bys tuhle zprávu nepsal, ale mohlo by jít i o nějaké krvácení do mozku, stejně tak nemusí jít o nic. Vstal jsi, což způsobilo drobný pokles tlaku v hlavě a tělo jej začalo vyrovnávat, pak ses sehnul, takže tělo ještě posílalo do mozku více krve a mohl tam tak vzniknou krátkodobý přetlak což nutně nemuselo způsobit problém, ale takhle to samozřejmě nelze vyloučit. Ale tohle je fakt na křišťalovou kouli, nikdo z nás u toho nebyl, jestli chceš mít jistotu, vyhledej lékařskou pomoc, už jen pro ten pocit klidu.
 ojubeePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk