Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1207115, vloženo 30.11.2022 20:43:50 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
mozek zvyšení vyoknu
Zdravím , všude kam se člověk podíva je to samí doplněk stravy který slibuje zazaračné učinky až magicke , neřikám proč ne sám uživam omega 3 d3 multivitiamin atd věci který bežně nekonzumuju ve stravě tak doplnuju a opravdu citím se lepe že by placebo ?
neřekel bych ale ted je tu uplně něco novyho pozoruju že se rozthrnul pytel s tak zvanymí nootopiky neboli chytré drogy legelaní samozřejmě ktré slibujá stimulaci mozku opravu neuronu a zlepšní pamati a mohl bych pokačovat ,
sám sem jich par vyskoušel ale nic moc , samozřejme latky jako anfetamin a jimi podobne jsou vysoce učine a tak jak člověka dokožou vyzvednout tak mu tu dvakrát vratí a namele si hubu ...
je tu někdo skušený který se vyzná v techto věcech ? zatim sem vyskoušel jenom gingo piracetam par bylin bacobu gotu gola samozřejme kofein ten se mi zdá nejučinejší potom nikotin klasika , bilinky jsou dobre na uklidnení a na projasnení ale všechno ostatní byli vyhozený penize ale přece jenom je tu plno dalších ALPHA gpc medicilaní houby napr lví hříva , kurkuma a další ruzné ale nemam tolik financi abych si koupil každou tuhle ptakovinu , skoušel jste někdo tyhle vecičky ? stare přisloví řika jedině učení je cesta k moudrostí ale proč si nepomoct , dekuju za jakou koliv radu a popřipadě i ušetření penize ,
 ufoun Muž18  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
01.12.2022 18:48:53
Neříkej dvakrát: ono to s tou neuroplasticitou bude složitější. Ostatně mozek je sám určitě neprozkoumaný a v řadě oblastí máme jen "hypotézy" a "teorie" . Osobně se domnívá, že neuroplasticita se může týkat jen určitých oblastí mozku, ale nejsem neuroanatom. Určitě byla prokázána v hipokampu, tedy oblasti související s prostorovou představivostí a pamětí. Je-li posilována, zlepšuje se, je li- tlumena , horší se a nepodléhá moc involučním změnám. Méně to bude souviset s vrozenějšími schopnosti v šedé kůře mozkové, ale neznamená to asi, že ani se nemůže projevit. Dodnes nikdo neví řádně příčinu třeba Flynnova efektu. Trénink paměti je spíše o technikách a někomu to sedne, jinému ne..jsou to spíše různé "fígly"jak si lépe něco zapamatovat, nežli. že pamět se "zázrakem zlepší". Takže takto trénovaný člověk si potom dokáže třeba zapamatovat celou řadu karet ,jak byly prezentovány po sobě, protože si k z nich tvoří příběh nebo "myšlenkové paláce" atd...tohle už znali staří Řekové..Podobně s tou koncentrací. Ale zaručená a zázračná metoda, nějaký "norimberský trychtýř" asi opravdu neexistuje, stejně jako u řady lidí jsou neefektivní techniky zázračného učení jazyků "programováním nevědomí" nebo řadě lidí nesedne rychločtení, přestože to zkouší, ale někomu to pomůže, je to individuální. Každý je také jiný a užívá, resp, má vrozený jiný tzv. kognitivní styl.
 Kristýna 111
01.12.2022 18:20:38
modafinil(na předpis, takže sehnat jedině nelegálně), ale nedoporučuju dlouhodobě. Já bral jen mikrodávky každý den ráno a za pár týdnů mi nešlo usnout, nebo jsem se budil v noci s děsným tlukotem srdce a pak nešlo usnout. Musel jsem toho nechat.
 hmmmhm
01.12.2022 15:39:57
Kristýna111: Díky, nepotřebuji, už jsem v tomhle brouk Pytlík a ostatně jedny za - ehm, kuck, kuck, kuck - neuroplasticitu nedávno odsoudili a následně omilostnili.

Příklady, že 'to' víc než dobře funguje externími látkami a nejen na neuroplasticitu, ale i neurogenezi, jsou velice dobře prokázané, ať už pozitivně či negativně. Druhé jmenované lze studovat i v terénu, jmenovitě ve vyloučených lokalitách, kdy se nám po čichu může místy zdát, jako by tam měli prodejnu Barvy laky...
Smajlík  neříkej dvakrát
01.12.2022 13:22:07
neříkej dvakrát: Pokud Tě zajímá neuroplaticita, něco si k tomu přečti, nejlépe na PubMedu, kde máš metaanalýzy. Neproklamuji tu žádnou metodu, protože to ani nelze, každá funguje trochu jinak a na jiném principu a v závislosti na příčině. S většinou psychických problémů je to podobné jako třeba s bolestmi hlavy,můžeA být od stresu, nedostatku tekutin, ale i klidně od páteře a každá příčina vyžaduje naprosto jiné řešení. Tak je to i jinde, proto neexistuje univerzální přístup ani metoda. A také rozhodně zpochybňuji mýtus, kde se tvrdilo ,což zpopularizoval Dale Carnegie, že využíváme pouhých 10% mozku, na což navázalu různé tenkrát populární semináře atd. Stejně jako M. GLADWELL, když tvrdil něco ve smysku, že po cca 20 letech a 10 000 hodnách se člověk stává v něčem praktickz géniem. Tohle je 100 blbost, to říkám přímo, ale i tak stále existují techniky,které mohou zlepšit pamět, koncentraci atd.Píši "mohou zlepšit" a u každého jinak. A je to stejné jako s léky,i v rematologii třeba se často "hledá" co komu sedne.
 Kristýna111
01.12.2022 13:09:28
Ad: matouch: přiznám se, že nevím!
 Kristýna111
01.12.2022 10:29:33
Cvič a pi kofein.
 Hideyo Muž29 Kategorie
01.12.2022 07:26:46
Pohyb těla a pohyb myšlení to je optimální lék
Smajlík  Starý lékař
01.12.2022 07:22:29
Bacha, ať si tady těmi nootropiky víc neuškodíš, než nepomůžeš. Nedávno jsem četl, že prý nějaká studie naznačuje, že na ADHD pomáhá hudba - brown noise. Je to takové šumení.

Celkově bych hledal příčiny dnes spíš v sociálních sítích a jejich navýkovosti, což má vždycky vztah k systému odměn v mozku, takže nejspíš netrávit tolik času u PC, spíš číst, nebo cvičit.

Zvýšit průtok mozku můžeš i cvičením, že jo. A pravděpodobně to bude zdravější, než každý den louskat piracetam.
 Ant
01.12.2022 02:03:55
Mimochodem, to co píše Kristýna 111 je zajímavý, faktický, k věci, ale pro tebe nejspíš úplně k hovnu, mimo praxi, ujme se to spíš někde na katedře psychologie a navíc tu zas otravuje s tím svým EEG biofeedbackem, až ji podezřívám, že má vlastní provozovnu s tím krámem...

Tak si vyhraď rozpočet, nastuduj, včetně negativních účinků a holt buď sám sobě pokusným potkanem. Ještě mě teda kromě toho /r/ napadá agregátor https://examine.com/ ale není tam vše a navíc má místy selektivní paywall.
Smajlík  neříkej dvakrát
01.12.2022 01:56:51
A bilínku si dej taky, schvaluji. Ještě Gemerku, Rudolfův pramen, Mlýnský pramen nebo Vincentku, ale nepřeháněj to.
Smajlík  neříkej dvakrát
01.12.2022 01:54:35
Nevěř jim a testni si, co ti vyhovuje, na různé lidi různé látky účinkujou... různě.
https://darktka.github.io/

Prokranosta: ahoj.
Smajlík  neříkej dvakrát
30.11.2022 23:16:01
Bude stačit když svůj mozek nastartuješ na volnoběh, třeba ti pak bude rozumět.
 Prokranosta Muž30 Kategorie
30.11.2022 22:43:54
Kristýna 111: co jsem četl tak píšou v celku pozitivně o kratomu, ale nevyznám se v tom. Pochopil jsem, že je největší problém se složením, protože jo nikdo nekontroluje a přidává se tam kde co. Obsahuje to vyšší množství kofeinu, ale není to snad nějaká zakázaná droga. Víš o tom něco?
 matouch
30.11.2022 22:35:15
Vsechno, co potrebujes, mas davno v sobe a netreba hledat externich pomocniku.
Staci jen svuj talent spravne rozvijet. Pokud o zadnem nevis, pak ho prvne musis najit, ale ne tim, ze do sebe zacnes prat kouzelny pilule a cekat, ze se to vyresi samo.
 lol
30.11.2022 22:13:07
Ta nootropika, gingo apod. působí na bází zlepšení průtoku krve. Pak jsou to léky typické u ADHD. Záleží, kde spočívá Tvůj problém. Co se týče té "lví hřívy", kterou zmiňuješ a patrně máš na mysli hericium ,čili korálovce ježatého, tam mne zaujal kdysi výzkum a zájem prof. Patočky, tohle se mi moc nejeví na "marketinkový trik", tam se zkoumal NRF a účinky spíše u neurodegenerativních chorob typu roztroušená sklerosa a Parkinsonova nemoc. Musel bys pátrat třeba na PuB medu po vědeckých studiích. Potom nadějný a výzkumy potvzený je lecitin. Tyhle dvě věci se opravdu ptákovinami nezdají, ale nejde o to, že Ti zázračně zlepší kognitivní funkce, spíš jsou zkoumány v procesu zabraňování těch neurodegenerativních. Na ADHD a poruchy pozornosti se zkoumá také EEG biofeedback, který působí na bázi učení mozku, tzv. zpětné vazby. Jinak tam jde spíše o techniky a návyky, režim, jsou různé techniky na zlepšení paměti a pozornosti, nácvikové listy. Můžeš mrknout třeba na ROPRATEM, PAMIS, pak mne napadá Feuersteinova metoda instrumentálního obohacování. Kineziologie. POruchy pozornosti, ale i ADHD, různé dys poruchy mohou souviset i s neinhibovanými primárními reflexy. Mrkni na Dr. Marja Volemanová, neurovývojová terapie, třeba.
 Kristýna 111
30.11.2022 20:59:44
Měl bych začit prvni pravopisem jak si to po sobě čtu .
Smajlík  ufounPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk