Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1202365, vloženo 06.09.2022 13:46:01 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Výroky politiků zrající jak víno
Politici dost často předpokládají, že voliči mají krátkou paměť a rychle zapomenou. Proto je občas zábavné, když někdo objeví některé klenoty, které někteří politici vypustí do éteru. Například Okamura, ten těch věcí má za sebou dost, protože v Úsvitu razil trochu jinou rétoriku. Například fotka na Facebooku, kde si vyrazili do mešity a jeho manželka na sebe vzala burku a jak napsal, na chvíli se jeho žena stala muslimskou ženou a byl to fajn zážitek. To už by si asi teď za rámeček nedal.

Ale v dnešní situaci s Ruskem zase dozrál další jeho výrok z jeho vlastní knihy, který se objevil na internetu.
Kapitola má nadpis "Z ropy žijí ruští generálové a muslimští teroristé" a úryvek zní:
"Ropa má i geopolitický efekt. To, že nám Rusové v minulých dnech po podpisu smlouvy o radaru zaškrtili kohoutky, není náhoda. Ropa a plyn jsou jednou z nejmocnějších zbraní Ruska a dnes a denně ji vůči svým bývalým i současným vazalům používá. Ropa stojí za ekonomickým růstem Ruska v posledních letech. Nic proti, kdyby to znamenalo demokratizaci a pokles mezinárodního napětí. Posilování ekonomiky ovšem Rusové vnímají jinak - a nejen Putin. Rusové mají staletí pocit, že jsou vládci světa, a kdykoli posilují a bohatnou, posilují se i jejich velmocenské choutky. Od cara Petra Velikého se hlavách většiny Rusů nic nezměnilo - Rusko je třetí Řím. Kupovat ruskou ropu a plyn znamená kromě závislosti také financovat si nebezpečného nepřítele"

- z knihy Tomia Okamury, Umění vládnout (2011), str. 87

Jako tomuhle se musí člověk smát :D Protože jeho rétorika za SPD je dnes úplně jiná a on by raději dělal, že tohle neexistuje, pochybuji ale že by to jeho voliči četli tuhle knihu.

Napadají vás také nějaké výroky politiků, které dozrály jak víno?
 Ad Meliora E-MAIL:   Muž23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
07.09.2022 08:50:08
To jsem viděl a pobavilo mě to. Tihle politici typu Okamura, Volný, Babiš apod. cílí především na tu hloupější, méně vzdělanou část populace a jejich sázka na hloupost a zapomnětlivost se jim vyplácí a politické body sbírají. Na mě si ovšem nepůsobí.
Smajlík  Horatio Muž32 Kategorie
06.09.2022 23:58:51
ona se ta velmi krátká paměť předpokládá nezdravě často

a nejde jen o to co kdo kde pindal
 fltk
06.09.2022 17:57:20
Alda: ano část zelených levičáků asi financoval kreml stejně jako levici v EU financují islámské theokracie

nicméně myslím že z většiny je Zelená drahota vlastní iniciativa fanatiků v EU zejména v Německu kde vládne ultralevice

Ostatně u nás Piráti i nyní sabotují jádro...
 Zelená drahota
06.09.2022 17:46:39
Zelená drahota: tak to se pleteš, lobisté, kteří ovlivňovali rozsah green dealu v Německu byli financováni přímo Kremlem. Čelt jsem článek, kde byli jednotlivé organizace a jejich finanční toky zmapovány, dokonce to sahalo až k tajným službám. No, škoda, že si to neukládám. Maďaři jsou také podmáznutí (zdokumentováno). O Francouzích jsem nic nečetl, ale chovají se stejně jako Němci.
 Alda
06.09.2022 16:36:26
Rusové nenutili Němce a EU naskakovat na levicové Zelené hovadiny zálohované ruským plynem utrácet za ně miliardy ani je nenutili blokovat výstavbu jaderných elektráren

U nás se za Zelené solární podvody utratil bilion korun - kolik by za to šlo postavit jaderek?

Lví podíl na růstu cen má sama EU a obávám se že to nedělá z hlouposti ale záměrně - cílem jsou vlhké sny všech levičáků: prosazovat bezprecendentní regulace a zásahy do soukromí a majetků lidí a zavádět další daně
 Zelená drahota
06.09.2022 15:06:15
Ad Meliora: No tak já mám za to, že v tuhle chvíli už právě dávno na jejich plynu závislí jsme.
 Gleit Muž99 Kategorie
06.09.2022 14:58:42
Gleit:
Kdyby nebyl populista, tak když říká A, tak by říkal i to B. Tedy ano, levný plyn za cenu toho, jak píše, závislosti, která je používána jako zbraň a financování si nebezpečného nepřítele. Faktem je, že tenhle výrok z jeho knihy by už na svůj FB momentálně nedal a razí trochu jiné řeči.
 Ad Meliora Muž23 Kategorie
06.09.2022 14:57:45
To no ještě Rusové neplatili.
 Alda
06.09.2022 14:44:41
Ad Meliora: Soběstačnost doslova by podle mě znamenala, že bychom si tu těžili vlastní plyn, což se zřejmě konat nebude. On je spíš dlouhodobě pro diverzifikaci zdrojů, nebo tak nějak to, myslím, říká. To je hlavně pro případ, že by Rusové ten plyn dodávat přestali, jinak nakupovat co nejlevněji je celkem přirozený krok, obzvlášť pokud nám nic lepšího nezbývá.
 Gleit Muž99 Kategorie
06.09.2022 14:41:53
10D5:
To nevím, ale možná že až půjde někam do debaty, tak mu to někdo v pálí do obličeje. Jinak on má těch výroků dost, on má i další knihy a v jedné z knih je i pro legalizaci měkkých drog. To nevím, jak by teď něco takové podal svým věrným SPĎákům, takové hodnoty na úrovní těch feťáckých Pirátů...
 Ad Meliora Muž23 Kategorie
06.09.2022 14:26:19
Popravdě nevím, co v tom Fialově výroku odporuje jeho konzervativním hodnotám. Je v tom celkem konzistentní. Neslyšel jsem, že by chtěl zrušit jádro, spíše naopak ne? A že preferuje ty ekonomické ukazatele před ekologickými je (bohužel/naštěstí) součást těch konzervativních hodnot...
Smajlík  hominid Muž45 Kategorie
06.09.2022 14:23:23
Gleit:
Tak tenhle Fialův výrok je taky dobrej, by mu to měl někdo připomenout, obzvláště když jsme teď v předsednictví EU a aspoň dočasně zrušit ty emisní povolenky.

On sice tvrdí, že usiluje o energetickou soběstačnost, ale pak druhým dechem dodává, že se mají hned udělat přímé kontrakty s producenty levného plynu. Koho tím asi myslí a neodporuje si to tak trochu se soběstačností a s výrokem výše?
Ta soběstačnost mi přijde jen takovej prázdnej populistickej kec. Stejně jako to zavedení kvót na české potraviny.
 Ad Meliora Muž23 Kategorie
06.09.2022 14:16:27
Dobrý hlod, je i jeho odpověď na konfrontaci s tím?

Napadá mě jich víc napříč politickým spektrem, ale s ohledem na post-covidové geopolitické a ekonomické podmínky je to trochu jedno, jak se vše změnilo.

Nicméně jak cituje Gleit, tak to Fialovo období, kdy ještě nenahodil tu distingovanou vizáž a vypadal, jak by kopal za SPD nebo dokonce DSSS, má taky něco do sebe...
 10D5
06.09.2022 14:08:15
Jejich rétorika je naopak dost podobná. Okamura tvrdí, že SPD usiluje o energetickou nezávislost ČR dlouhodobě, ale ostatní strany na to kašlaly, takže letos jsme v situaci, kdy žádná přijatelná alternativa k ruskému plynu není.

A tady máš kus z řeči Petra Fialy z roku 2014 (je o tom článek na Echu):

„Nefunguje euro, aspoň tedy na jihu? No tak tam asi mají moc horko. Jsou vysoké ceny energií pro domácnosti a podnikatele? Tak stanovíme povinně procenta obnovitelných zdrojů, zakážeme jadernou energii, několikanásobně zdražíme energie a budeme určitě konkurenceschopnější s ostatním světem, který na takovéto ideologické nesmysly kašle a dělá to, co je pro něj výhodné,“ říkal s ironií v hlase Fiala. „Připadá vám to logické? Je to proti zdravému rozumu a dokonce mi přijde, že politika Evropské unie je i proti mírně nemocnému rozumu,“ dodal s tím, že se státy EU chovají chvílemi jako blázni, kteří jsou také úplně mimo sebe.
 Gleit Muž99 Kategorie
06.09.2022 14:07:58
Ani nevím, že něco napsal, natož tuto rozumnou a pravdivou část knihy.
On to není vůbec takovej Pitomio, jak se mu přezdívá. Je to zákeřný obchodník s lidskou závistí a nenávistí. Kam vítr...
Ten jeho fašismus mu pochopitelně nevěřím. Lepší nacista z přesvědčení než tento vykuk a manipulátor s nejnižší vrstvou obyvatel...
 hominid Muž45 Kategorie
06.09.2022 13:58:41
leafroller:
Já vím, tohle se ti nelibí, kdyby to napsala methyl třeba o Fialovi, tak to už by nuda nebyla, klasické tvé pokrytectví v čele s dvojím metrem.
Ale po leafrollersku:
Tak díky za příspěvek k tématu a důležité, že jsi si ulevil.
Smajlík  Ad Meliora Muž23 Kategorie
06.09.2022 13:55:55
Nuda.
Smajlík  leafroller Muž21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč