Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1201601, vloženo 25.08.2022 11:40:55 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pokřivené rovnítko
Někteří lidé se snaží vzít dvě události a tvářit se, že jde o to samé a snaží se vyvolat dojem, že by se člověk měl chovat v těchto situacích stejně. Ti to lidé vám v podstatě budou vyčítat, proč při smrti příbuzného za něho truchlíte více než za smrt cizího člověka. Budou vám tvrdit, že v obou dvou případech jde o smrt, což je vždy hodno stejného truchlení, ale přitom budou opomíjet skutečnost, že jste měli větší citovou vazbu ke svojí babičce než ke člověku, o jehož existenci jste se dozvěděli až z parte. Mají velice pokřivené rovnítko a navazuje to na to, co jsem psal již dříve v předešlých dvou diskusích. Pokřivené rovnítko se snaží vytvořit, tak že vynechávají některé důležité okolnosti.

Momentálně se to typicky děje v rámci omlouvání Ruska a jeho útoku na Ukrajinu, kdy se snaží tvářit, že jde o úplně stejné konflikty, které se děli jinde po světě, a tudíž by měli státy přistupovat k těmto konfliktům stejně. Ale přitom opomíjí skutečnosti jako geografickou polohu a geopolitickou situaci. Pochopitelně evropské státy a jejich spojenci jsou více angažovaní v konfliktu, který se děje v evropském největším státě. Nemluvě o tom, že útočící stát si dělal z ostatních států dobrý den a snažil se do začátku útoku tvrdit, že útočit nebude. Ale i přes různé okolnosti konfliktů se někdo snaží vyvolávat dojem, že jde o to samé, a proto by se k tomu mělo přistupovat stejně, i přestože okolnosti jsou jiné.

Proč to ti lidé dělají, dělají to schválně nebo jde o součást konfirmačního zkreslení?
 Ad Meliora E-MAIL:   Muž23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.08.2022 13:33:40
Přistupovat k těm konfliktům stejně bychom měli, pakliže si libujeme ve domnělé morální nadřazenosti a výrocích typu "Tohle je právně i lidsky nepřijatelné!".
Vztahovat tu situaci k sobě je taky možnost, sledujeme-li především vlastní zájmy.
Problém současné politiky je ten, že k těm konfliktům sice přistupuje různě, ale naše národní zájmy tím neprosazuje.
Ukrajina, pokud vím, ani nikdy nebyla náš spojenec, nanejvýš partner, asi tak stejně jako Rusko. Žádné závazky, že bychom si vzájemně garantovali bezpečnost, jsme s ní neměli. Tak proč kvůli ní ruinovat své hospodářství?
 Gleit Muž99 Kategorie
25.08.2022 12:25:38
Proč někteří lidi mají určitý názory, to by 100% nedokázal vysvětlit nebo objasnit ani nějaký geniální psycholog.
Obecně lze konstatovat, že např. někteří lidi mají určitý názory jako "formu" protestu proti něčemu.
Jsou taky lidi, kteří "přejímají" určitý názory, protože to říkal někdo jinej.

Co se týká srovnávání, tak samozřejmě lze srovnávat různé vojenské konflikty v různých dobách. Např. v roce 1967 izraelské letectvo zaútočilo na egyptské letectvo. Jenže rozdíl byl v tom, že tehdy bylo evidentní, že armády arabských států jsou evidentně připraveny na útok proti Izraeli.
Kdežto v současné válce na Ukrajině nic takového evidentní nebylo.
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
25.08.2022 12:02:40
Já bych řekl, že hodně z nich tohle dělá zcela účelově. Mají třeba takovou tu prostestní psychiku - jsou nespokojení, nadávají na všechno , co hýbe tímto světem, na takový ten hlavní proud. Skoro si myslím, že za tím stojí potřeba svádět své vlastní neúspěchy a nepohodu na vnější okolnosti, na vládu, media, demokracii, Evropskou unii, USA, na cokoliv - jen ne na sebe.
No a protože hlavní proud je dnes (naprosto zaslouženě) proti Rusku, tito lidé jsou proti a k hájení tohoto svého stanoviska používají i ty argumetnační klamy a veškeré fauly. Možná na sebe taky chtějí upozorňovat, chtějí se cítit důležitější, chytřejší, jiní...
Pokud teda nemají nějakou ještě mnohem zavrženíhodnější motivaci!
 bilej tygr Muž73 Kategorie
25.08.2022 11:50:39
Je to hlavně argumentační klam (whatabautism, red herring). Důvody použití jsou tedy zhruba tyto
1) neví, že to je argumentační klam, neznají argumentační klamy.
2) ví, že existují argumentační klamy, ale nedojde jim, že argument, který zrovna používají je právě tímto klamem.
3) ví, že je to argumentační klam a používají ho zcela záměrně.
 Van Generator Muž30 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč