Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1201485, vloženo 23.08.2022 17:03:09 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Konfirmační zkreslení
V mnoha diskusích na internetu se dá pozorovat zajímavý fenomén. Nebudu zmiňovat lidi, co píšou jen urážky a jaké jsou nejspíš jejich pohnutky. Ale co lidi, co se zdánlivě snaží tvářit, že mají zájem o nějakou seriózní diskusi, ale přitom když píšou nějaké fakta nebo argumenty, tak zamlčují některé důležité okolnosti. A tyto okolnosti by velice změnili význam toho, co se daný člověk snažil prezentovat za názor. Obzvláště je to zajímavé, pokud to dělá sám zakladatel diskuse, protože u něho by se aspoň teda očekávalo, že když chce diskutovat na nějaké téma, tak že zmíní veškerá fakta a okolnosti. Zajímavé, že kolikrát pokud někdo tyto doplňující informace poskytne, tak jsou buď ignorovány nebo bezdůvodně znevažovány, a naopak souhlasné názory jsou vyzdvihovány. Kolikrát lze pozorovat i to, že to, co nesouhlasí s mým názorem, tak na to chci důkazy, zatímco na souhlasné věci důkazy nechci. Pochopitelně tohle vysvětluje konfirmační zkreslení, ale přijde mi to jako neuspokojující vysvětlení v některých případech. A to mě přivádí k zamýšlení, proč by to někdo dělal a napadá mě pár možností:

1. Jeho informační zdroje mu všechny fakta a okolnosti neposkytly, ale nyní nechce připustit, že by se mýlil.

2. Od začátku chce stáčet diskusi směrem, který jemu vyhovuje a vlastně nechce diskutovat, ale chce jen slyšet názory, které souhlasí s jeho.

3. To samé, co v 2, ale dělá to z důvodu, že je placený od toho, aby na internetu propagoval určitý typ názoru.

4. Chce vyvolat nesváry a hádku.

Otázka do diskuse je, co lidi vede k tomu, že píšou tendenčně a nezmiňují všechna fakta a okolnosti? A když jsou zmíněny i tato fakta, tak jsou ignorovány nebo rovnou znevažovány? I přestože nová fakta jsou stejně relevantní jako fakta, které byly zmíněny již dříve? Pozorujete na sobě, že se dopouštíte konfirmačního zkreslení?
 Ad Meliora E-MAIL:   Muž23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.08.2022 10:33:16
Asi budu muset mluvit stejnou řečí, tak je hlavně důležité, že jsi mi to napsal a ulevil si.
Smajlík  Ad Meliora Muž23 Kategorie
24.08.2022 10:30:10
Jsem rád, že jsem tě poznal. A zjistil, kdo jsi. Bylo to poučné. Děkuji.
Smajlík  leafroller Muž21 Kategorie
24.08.2022 10:28:38
bilej tygr:
Děkuji za tipy.

leafroller:
Pokud bys to někdy přeci jen našel, tak mi to můžeš poslat do profilu. A nejde o to z jakého webu to je, pokud to není deziformace a ten web je aspoň trochu seriózní, tak jako zdroj by tam mělo být uvedeno o jaký zákon se přesně jedná, já už si pak jeho znění najdu, na internetu jsem našel třeba ukrajinský trestní zákoník přeložen do AJ.

A aby bylo jasno, ty se nejspíš řídíš podle přísloví "Podle sebe soudím tebe", takže asi ty tady potřebuješ lidem věci "nandávat" a ulevovat. Ale důvod, proč já ti něco "nandavám" je, že tady furt plácáš páté přes deváté a píšeš, co se ti zrovna hodí a navzájem si to protiřečí. Například nad tím komentářem, jak pracuješ dlouhodobě na tlumení svého ega, ale přitom si kolikrát neodpustíš zbytečný komentář, který jasně vycházel z ega, takže o nějaké práci nemůže být řeč nebo je teda tvoje práce velmi špatná. Nebo pokud tohle znamená tlumit svoje ego, tak to asi musí být fakt brutus, když to svoje ego netlumíš.

To, že nechceš na potkání pomlouvat Putina a Rusko, s tím problém nemám. Ale když už někdo o sobě tvrdí, že chce být nestranný, objektivní a vynáší soudy až je vše nad slunce jasné, tak by se asi měl podle toho řídit. Zde si ukázal, že evidentně nemáš žádný problém pomlouvat Zelenského a Ukrajinu, ale právěže takovouhle péči Rusku a Putinovi nedáváš a ještě píšeš, že je pomlouvat nebudeš. Zaujatost je tedy jasná a o nestrannosti vůbec nemůže být řeč.

Tedy "nandavám" ti to, protože si hraješ na něco, co prostě nejsi a tvá slova si navzájem odporují. A můžeme maximálně psychoanalyzovat důvody, proč mám potřebu řešit nekonzistentnost a nelogičnost zdejších uživatelů a nedělám raději užitečnější věci...
 Ad Meliora Muž23 Kategorie
24.08.2022 09:33:21
Důkaz o zákoně teď hledat fakt nebudu. A nejspíš bych ho našel na webu, který bys označil za dezinformační. Což je mimochodem další problém, který zde neprobíráš. Každopádně ti děkuji, že jsi mě upozornil na chyby, které dělám a které by si mohli lidé různě vykládat. Budu na tom pracovat.

Jinak se mi líbí, jak dávám lidi dohromady. Ono je vždy dobré si na někoho zanadávat, když tam není. Jen do toho, chlapci, důležité, že se vám uleví.
 leafroller Muž21 Kategorie
23.08.2022 23:54:45
Ad Meliora: Klasika je Rudhyard, zakladatel tzv. humanistické astrologie. Ta mimo jiné říká, že planety a hvězdy nic nezpůsobují, že jsou jenom ukazateli "kvality času" - v podmínkách, kdy je třeba v konjunkci Mars s Uranem, zároveň můžou probíhat nějaké i násilné transformace... To je ovšem myšlenka synchronicity, jejímž autorem je Jung (s fyzikem Paulim).
U nás je jeho největším následovníkem Pavel Turnovský, který taky vydal několik knih, a aspoň jednu od toho Rudhyarda přeložil. Měl taky svoje stránky s astrologickým fórem, ale pokud vím, už ho zrušil.
Nějaký výzkum, kde se snažili astrologické zákonitosti dokazovat, dělali manželé Gagelinovi (nejsem si teď jistý pravpisem, už je pozdě...). O nich psal u nás (Martin?) Špůrek - ale nevím, jestli přímo knihu, četl jsem to v nějakém časopise.

Dost podrobná diskuse je od Alana Lea, ale to jednak starožitnost, a jednak pokud vím, tak není v češtině.
To je tak, co mě právě napadá. Nejsem doma, takže se nemůžu podívat do knihovničky.
 bilej tygr Muž73 Kategorie
23.08.2022 23:32:52
bilej tygr:
A které knihy bys doporučil? I když jsem k tomu skeptický, tak mě baví si takové knihy číst.
A napadá mě takový vlastní argument - dvojčata, například se narodí dvojčata, ale jedno z nich zemře krátce po narození, neodporuje to astrologii, protože by měli sdílet stejný osud, když se narodili ve stejný moment na stejném místě ve stejné konstelaci? A něco takového se už určitě někdy stalo.
 Ad Meliora Muž23 Kategorie
23.08.2022 23:01:37
Ad Meliora: No to z toho ale děláme jinou diskusi.
O těch odpůrcích, co vymysleli ty tvoje argumenty, platí právě to, že vycházejí ze svého teoretického modelu světa - aniž by možná vůbec viděli někdy horoskop.
Astrologové sice mají taky svoje koncepty a představy světa, ale to, co třeba u mě by bylo na straně "pro", je právě empirická zkušenost - že hodně z těch pravidel se opravdu překvapivě osvědčuje.
Nicméně experimentálně se ji, pokud vím, nepodařilo dokázat. A taky se často, aspoň mně, neosvědčuje - což se sice dá zdůvodnit tím, že jí málo rozumím... To ale není argument pro platnost astrologických principů, který bych já mohl použít - s tím by musel přijít někdo, kdo tomu teda rozumí. Takže proto nevím...

Jinak vyvracení těch tvých tvrzení jsou věnované celé knihy, nebo aspoň předmluvy mnoha astrologických knih. Takže pokud chceš opravdu diskutovat o tomhle, tak doporučuju, aby sis našel někoho, kdo na rozdíl ode mne ví.
 bilej tygr Muž73 Kategorie
23.08.2022 23:00:01
bilej tygr: to je zajímavé, dotaz asi stejný co Ad Meliora, z čeho vychází astrologie?
1) z víry, že určité postavení planet je "vyšší" znamení
2) postavení planet fyzicky ovlivňuje člověka (hmotnost, směr a rychlost vůči zemi,...)
 Alda
23.08.2022 22:35:37
bilej tygr:
Ale co ty argumenty, co jsem sem dával?
Například jeden argument:

"Podle astrologů vliv planet, Měsíce a Slunce na člověka nezávisí na jejich hmotnosti a vzdálenosti od Země. V tom případě ovšem stejným způsobem na člověka působí minimálně kvadriliony hvězd a planet v pozorovatelném Vesmíru. Je-li tomu opačně a hmotnost se vzdáleností svou roli hrají, což je v souladu se všemi znalostmi o fyzikálních působeních těles, pak Měsíc, Slunce a Jupiter převáží vliv všech ostatních nebeských těles."

Ovšem je tenhle nejzajímavější:
"Vlastnosti lidí odpovídající určité konstelaci planet nemohly být odvozeny na základě zkušenosti. Už proto ne, že vzájemné postavení planet, Slunce, Měsíce, postavení v Galaxii a místa narození se neustále mění a prakticky nikdy se neopakuje tatáž konstelace. Pro každý určitý okamžik je tato konstelace nová."

Existuje proti těmhle argumentům nějaké vysvětlení, když jsi tomu věnoval pár let?
 Ad Meliora Muž23 Kategorie
23.08.2022 22:20:01
Ad Meliora: K té astrologii - to držení se svého konceptu samozřejmě platí jak pro její odpůrce, tak pro její zastánce. Taky by se jim líbilo, kdyby to fungovalo, měli by jakousi převahu nad všemi těmi pochybovači, tak se toho drží.
A abych teda byl konkrétnější - já sám jsem astrologii věnoval pár let docela intenzívního studia, a stejně pořád nevím...
 bilej tygr Muž73 Kategorie
23.08.2022 20:10:46
Mně u leafrollera vždy přijde, že jdeme každý po své rovnoběžce. :D
 Šukar čhave Žena21 Kategorie
23.08.2022 20:07:14
To je dobrý hoši, už mám za ty roky zmapované, jaké leafroller má tríčky v rukávu. Sice tady se tváří, jak je nad věcí, ale on vždycky musí dát nějak najevo, že on tady má navrch. Což je vpodstatě zábavné, když vezmeme v potaz, jak tu pak o sobě tvrdí, jak se snaží tlumit svoje ego, ale přitom vyprovokovat ho k nějakým egoismům není zase tak těžké.
Smajlík  Ad Meliora Muž23 Kategorie
23.08.2022 19:53:10
Na leafrollera je lepší nereagovat, stáhne tě do kanálu a tam tě umlátí. Bez šance.
 Alda
23.08.2022 19:43:50
leafroller:
Ještě bych ti to mohl "nandat" tím, jak tady tvrdíš, že snažíš tlumit svoje ego, ale pak tady máš výroky, které spíš vypovídají o opaku. Jako třeba, jak ti něco přijde zábavné, vyloženě to tlumení ega, jde vidět.

A díky za odpověď, i když jsi z ní vynechal ten důkaz o tom zákoně. Taky docela zábavné, jak se umíš mistrně vyhýbat některým odpovědím, nemyslíš? A myslím si, že některé tvrzení by prostě chtěli ty zdroje, například ten majetek. Po rychlém googlení, jsem našel třeba článek z Forbesu, který tvrdí, že je to dezinformace:
https://forbes.cz/zelenskyj-miliardarem-vyvracime-nesmysl-ktery-siri-dezinformatori/
 Ad Meliora Muž23 Kategorie
23.08.2022 19:38:29
Že v podstatě nemá diskuze s takovými lidmi smysl se ti ukazuje níže, kdy nevynášeč-nestavěč vynesl, postavil a ještě by měl tu drzost zeptat se, co přesně vynesl a kam se postavil.

To raději věnuj čas té univerzitě a tyto existence ber spíš jako kratochvíli.
Jsi mladý, myslí ti to, tak to nepromarni a ať se daří.
 úplně zkreslený
23.08.2022 19:23:15
Ad Meliora, tak jo, vezmeme to po řadě.

Pan Zelenský. Nebudu tu vykládat, že smaží, protože jsem u toho nebyl a fotky se dají jistě zmanipulovat. Na to ať si každý udělá svůj názor. Nicméně to vypadá, že za dobu svého vládnutí zněkolikanásobil svůj majetek. Takže buď je Ukrajinská pokladna ve výplatách politikům opravdu velmi štědrá, nebo k těm penězům přišel jinak. Každý ať si rozhodne, co je více pravděpodobné. Další věc je samozřejmě dosazení tohoto pána na trůn při státním převratu.

Že z Ukrajiny dlouhodobě odchází mnoho lidí, o tom se snad nemusíme přít. Nakonec mnoho z nich se usídlilo právě u nás. Už v 90. letech kolovaly legendární historky o tom, jak někomu umýval okna, nebo kopal výkop ukrajinský chirurg nebo inženýr. A vypadá to, že se za 30 let situace spíš zhoršila než naopak. Takže buď jsou tito lidé podivíni, co rádi cestují do zahraničí a domů posílají peníze, nebo mají k migraci nějaký důvod. Že na Ukrajině bují obchod se sexuálními otrokyněmi, o tom také není pochyb. Zvlášť když hodně z nich prochází převýchovou v pražských bordelech. Už jen tyto dvě věci mě nutí se ptát, proč? Protože je Ukrajina vyspělá demokracie s pokročilým sociálním systémem, hodná vstupu do EU?

Trvám na tom, že tenkrát celý svět věděl, co ve vakcínách bylo: nedostatečně otestovaná látka s nejasnými účinky. Což samozřejmě souvisí i s prohlášením o petroleji a čekání na následky.

Musím říct, že jsi mě překvapil tím, jak moc mi to chceš nandat. A to jen kvůli tomu, že odmítám na potkání pomlouvat Rusko a Putina. Ale je to zábavné.
 leafroller Muž21 Kategorie
23.08.2022 19:10:10
bilej tygr:
To, co jsi napsal je velmi zajímavé a pěkně rozebráno. Ale zrovna třeba u té astrologie je to s těmi lidmi těžké, když na ně zkoušíš argumenty, že to nedává smysl a oni si stejně jedou svoje, tak pak se dá chápat, že někomu ujedou nervy.
Například argumenty, že astrologie nedává smysl jsou sepsané zde:
https://www.sisyfos.cz/clanek/330-proc-astrologie-nefunguje
 Ad Meliora Muž23 Kategorie
23.08.2022 19:06:30
leafroller:
Já mám docela dobrou paměť a bohužel ji mám dobrou na pamatování si blbostí, zatímco látka z univerzity mi jde o něco hůře. Konktrétně mě z nedávné doby napadají tyto výroky:

"Kromě toho, že pan Zelenský je mafián, zloděj a magor" - https://www.zpovednice.eu/detail.php?statusik=1200801

Tohle mi přijde docela jako vynášení soudu a nejsem si teda jistý, jestli tohle je nad slunce jasné.

"Takže na Ukrajině, kterou dlouhodobě vysává oligarchie a mafie, kde bují korupce, přijímají se zákony proti rusky mluvícím lidem a od 90. let odtamtud lidé utíkají pryč po tisících, je vlastně všechno v pořádku." - https://www.zpovednice.eu/detail.php?statusik=1200719

K tomuhle jsem tě již žádal o zdroj na ten zákon, přepokládám, že Ukrajina má taky zákony online, takže bych fakt moc rád ten zákon viděl. Ukrajinské zákony neznám, takže netuším, kde je pravda, ale rád bych ji znal.

A když půjdu ještě dál, tak si pamatuji na některé tvé výroky ještě za covidu o očkování:

"S tím náhodou souhlasím, že celý svět ví, co v těch vakcínách je. A přesto se najde tolik lidí, co si ten jed dají stříknout do těla.....je to zcela fascinující." - https://www.zpovednice.eu/detail.php?statusik=1172262

"Jasně, že nepůjdu. Je to stejné, jakoby nám nutili vstříknout pod kůži petrolej a čekat, zda nás to nezabije." - https://zpovednice.eu/detail.php?statusik=1153542

Doopravdy je zde vše nad slunce jasné, že píšeš takovéhle věci?
 Ad Meliora Muž23 Kategorie
23.08.2022 18:48:32
Aha. Tak těch důvodů může být vždy víc, proč to dělá. Já teda moc diskuzí tady nečtu, ale tohohle si všímám hlavně u těch incelů. :D Že mají nějaký argument pro vše a můžu ho vyvracet, jak chci, svými důkazy, a stejně to smetou ze stolu, že je to blbost, a melou si tu svou písničku. Tady myslím, že buď se jim prostě hodí do krámu ta jejich pravda a jinou nechtějí slyšet, nebo jim chybí nějaká ta empatie, aby dokázali věc vidět očima někoho jiného a porovnat to. Ale nevím, důvodů může být mnoho.
 Šukar čhave Žena21 Kategorie
23.08.2022 18:41:17
Ona naše psychika je vůbec tak udělaná, že těžko snášíme, když něco nevíme, nerozumíme tomu. Navíc pro naše sebevědomí je nepříjemné přiznávat omyl, nevědomost. Takže člověk se obvykle rozhodne pro nějaké stanovisko, a potom už se v něm chce jen upevňovat a potvrzovat si, že vlastně všechno rozhodl správně.
Myslím, že i tohle samo by k vysvětlení toho zkreslení stačilo.
Navíc k tomu přistupuje něco jako potřeba konzistentního obrazu světa. Nechceme svět, kterému nerozumíme, který se chová pokaždé jinak, ne podle našeho očekávání... Vytvoříme si nějak koncept - představu. jak svět funguje, a když ho někdo interpretuje jinak, buď to rovnou vytěsňujeme a nevnímáme, nebo popíráme, vyvracíme. přitom svět je nekonečně rozmanitý, žádný náš myšlenková koncept ho nedokáže obsáhnout v úplnosti.
Na takové vyvracení a popírání stačí i to, když věci odporují naší představě fungování světa, i kdyby fakta ukazovala pravý opak. Podívejme se třeba na to, jak řada lidí vidí rudě, když někdo mluví třeba o kartářkách, astrologii, telepatii - aniž by s tím měli jedinou zkušenost nebo si o tom něco jen přečetli, jen proto, že to nezapadá do jejich obrazu světa. Diskutují třeba s člověkem, který zasvětil studiu psychotronických jevů celý život, ale přesto, že sami o tom nepřečetli ani řádku, cítí se daleko kompetentnější, než tento profesionál.
Dál si lidi vybírají obraz světa, jaký jim vyhovuje - a jakmile by někdo chtěl prosazovat nebo i jen prezentovat jiný, zlobí se. Dobré příklady máme dnes třeba ve vztahu k Rusku a Ukrajině - skoro každý se rozhodl, kdo je dobrý a kdo zlý, a nějaké diskuse ani argumenty s tím nehnou.
 bilej tygr Muž73 Kategorie
23.08.2022 18:37:46
Ad Meliora, absolutně se nebráním tomu, když podrobíš jakékoli moje tvrzení kritice. Samozřejmě pokud ho nevytrhneš z kontextu, což je dnes opravdu velmi časté. Jsem na to připraven.
Jinak vyvolávat pochybnosti to je opravdu moje poslání. Je to Sokratovská metoda. Jenom velmi arogantní člověk si může být jistý svou "pravdou".

A zejména v souvislosti s probíhající válkou na Ukrajině je třeba vyvolávat pochybnosti nepřetržitě, protože - přesně, jak říkáš - zamlčují se důležité okolnosti
 leafroller Muž21 Kategorie
23.08.2022 18:31:35
leafroller:
"Tady je asi dobré podotknout, že fakta jsou dnes dosti ošemetná a hlavně tajemná věc. Než něco můžeme prohlásit za fakt, je potřeba dlouhé, opravdu dlouhé zkoumání. Bohužel někteří lidé považují za fakt i něco, co jim řeknou v televizi nebo co řekne nějaký politik."

S tím by se asi dalo souhlasit, ale přijde mi spíš, že tohle lidi používají k relativizaci. Snaží se vyvolat pochybnosti, jestli je vůbec 1+1=2.

"Další problém je čas a souvislosti. Někteří lidé naprosto ignorují souvislosti nebo události, které předcházejí určité datum - bod nula jejich úvahy. To je i ostatní diskutující opět odvádí od faktů a pravdy."

O tom píšu no, že se zamlčují důležité okolnosti.

"Já osobně se snažím nevynášet žádné soudy a nestavět se na žádnou stranu, dokud není vše nad slunce jasné. Což není skoro nikdy."

Tohle sice o sobě rád tvrdíš, ale myslím, že si dá najít pár tvých tvrzeních, které tomu odporují.

Šukar čhave:
Tak tohle není to, o čem píšu. Já píšu o tom, že i když někdo dá důkazy/argumenty o opaku, tak dána osoba je ignoruje nebo znevažuje bez zjevného důvodu a stále si jede svoje.
 Ad Meliora Muž23 Kategorie
23.08.2022 18:16:38
Někdy sem hodím názor a důkazy o opaku chci právě proto, aby někdo jiný dokázal, že ten předložený názor není ůplně správný. Sama můžu znát důkazy pro něco a můžou mi chybět důkazy proti něčemu.
 Šukar čhave Žena21 Kategorie
23.08.2022 18:03:45
Tady je asi dobré podotknout, že fakta jsou dnes dosti ošemetná a hlavně tajemná věc. Než něco můžeme prohlásit za fakt, je potřeba dlouhé, opravdu dlouhé zkoumání. Bohužel někteří lidé považují za fakt i něco, co jim řeknou v televizi nebo co řekne nějaký politik. Další problém je čas a souvislosti. Někteří lidé naprosto ignorují souvislosti nebo události, které předcházejí určité datum - bod nula jejich úvahy. To je i ostatní diskutující opět odvádí od faktů a pravdy. Proč to lidé dělají, to nevím. Já osobně se snažím nevynášet žádné soudy a nestavět se na žádnou stranu, dokud není vše nad slunce jasné. Což není skoro nikdy.
 leafroller Muž21 Kategorie
23.08.2022 17:25:48
V tom poznávám nejčastěji přispívajícího registrovaného uživatele, který zde má aktivní profil.
Splňuje všechny čtyři body a jede podle hesla, že prázdný sud nejvíce duní.

Proč to někdo dělá, to přesně nedokážu určit. Ministerstvo vnitra České republiky ve své výroční zprávě k roku 2019 uvedlo stranu SPD jako hrozbu, jež šíří ve společnosti strach, podněcuje nenávist k jiným lidem, využívá dezinformace či konspirační teorie štěpící společnost. No a taková strana má obrovské množství voličů. Lze tedy konstatovat, že existují hloupí a zlí lidé, kteří mají radost z ubližování ostatním.
 j39
23.08.2022 17:23:01
NC-NJ:
Teda s tímhle přístupem bychom to jako lidstvo dotáhli daleko...
 Ad Meliora Muž23 Kategorie
23.08.2022 17:11:19
Koukám že máte zase téma :D To co popisuješ je běžný a víc bych to neřešil.
 NC-NJ Muž99 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč