Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1198504, vloženo 01.07.2022 20:23:04 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Je tohle přes čáru nebo ne?
Ahoj..abych Vás stručně a v rychlosti uvedla do děje.
Propadla jsem z matiky a na konci srpna dělám reparát z celého ročníku (třeťák)..za chvíli si začnu hledat doučování, abych to dala. Nebo si ještě pohrávám s alternativou nastoupit na jinou školu od prváku. To ještě nevím…
Každopádně k jádru věci. Dnes mi rodiče oznámili, že pokud to nezvládnu, tak mě vyhodí z domu..Upřímně nevím, co si o tom mám myslet..Dle nich by to byla nehorázná ostuda pro rodinu.
Chápu, kdybych třeba měla kriminální problémy, jela v drogách nebo alkoholu a chtěli by mě vyhodit z domu. V tomto případě bych to tolerovala. Jenže já jsem naprosto bezproblémové dítě, dost doma se vším pomáhám apod.
A že by to byla ostuda pro rodinu? Já nevím, ale přeci komukoliv z rodiny to může být naprosto jedno..každý má svých problémů nad hlavu a pokud má někdo čas řešit cizí problémy, tak je něco špatně.
Hodně ostré slovní narážky na mou osobu jsem si vyslechla od nich až až..Ale tohle mi přijde už docela přes čáru….
Co si o tom prosím myslíte? Přijde Vám to vůči mé situaci jako adekvátní řešení ze strany mých rodičů?
Jak byste postupovali Vy?
 Modřenka Sedmikráska Žena18  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.07.2022 03:56:50
"za chvíli si začnu hledat doučování, abych to dala"

Psala jsi to včera večer, "za chvíli" znamená tam u vás zhruba totéž co u nás, takže už hledáš - to je dobře, neodkládej to. Čím dřív se do toho pustíš, tím mírnější svah tě cestou na vrchol čeká.

"nastoupit na jinou školu od prváku"

To je blbost. Do konce ti zbývá rok, příští léto už budeš mít všechno za sebou. To už by spíš dávalo smysl, tedy pokud jsi ma škole zakončené maturitou, přestoupit na obdobný učební obor bez maturity.

K ostatním tvým otázkám - tví rodiče se zabývají tématem "ostuda pro rodinu" (co by tomu řekli lidi), a ty jsi taky nepadla daleko od stromu - řešíš jaké máš rodiče, jako kdyby sis je mohla vybrat nebo převychovat, místo aby ses plácla do čela že je to tvůj život (viz wut) a buď si hned od zítra po dva měsíce systematicky mákla na matematice (na kterou jsi 3/4 roku svobodně kašlala) a dodělala poslední rok školy, anebo se na to vykvákla a šla někam máchat hadrem jen se základním vzděláním, které už máš v kapse.

Tvým rodičům rozumím v tom, že podporovat PLNOLETÉHO člověka v nápadu studovat učební obor nebo střední školu znovu od prváku, když si namísto soustavné školní práce raději "pohrává s alternativou" nastoupit do lavic mezi MALÁ DĚCKA s čerstvou občankou, by se mi určitě nechtělo.
 Evžen Huml Muž68 Kategorie
02.07.2022 03:30:18
Je ti 18, stejně máš nejvyšší čas balit kufry.

Bejt u rodičů jako náctiletej je tak nějak pochopitelný, ale lidi 20+ v mamahotelech jsou k smíchu.

Na tlak rodičů na školu ser. Chtěj z tebe chtějí mít "trophy child". To je taková nemoc boomerů, kterou vyléčíš jedině tim, že se jim na to vysereš a budeš si dělat to, co chceš ty.

Čim dřív pochopíš, že tvůj život je tvůj, tím líp pro tebe. Jestli školu chceš dodělat, tak jí dodělej, jestli se na to chceš vykašlat, tak se na to vykašli.

Hlavně se nenič kvůli tomu, abys uspokojila fetiše někoho, kdo bude stejně nespokojenej, ať uděláš cokoliv.
Smajlík  wut Muž32 Kategorie
01.07.2022 22:34:03
A nevím jak to bylo u vás, ale problém dnešní doby je, že řidiče chtějí za každou cenu děti dostat na školy s maturitou a to i když na to nemají a pak se strašně diví, když potomek nezvládá.
 Sorayaaa
01.07.2022 22:13:58
Záleží na situaci. Pokud na studium dlouhodobě nemáš, tak se chovají blbě rodiče. Pokud jsi na to kašlala a nevěnovala se studiu, tak je chápu, 18 náct ti bylo, můžeš jít pracovat a živit se.

Řešit co si myslí sousedi je znakem primitvů. A to že ti to sdělují takhle je taky hloupé. Fakt je, že pokud bys nastoupila znovu do prváku, tak tě budou muset další 4 roky živit, na to bych jako rodič nepřistoupila. Zkus to zvládnout, je to už třeťák. Prohrávat si s myšlenkou na jinou školu můžeš, otázka je kdo ti to bude sponzorovat.
 Sorayaaa
01.07.2022 21:45:06
Též mi to přijde "přes čáru".
Asi tě chtějí nějak vyburcovat, no.

Držím palce
pa
<3
 arachnofobka Žena33 Kategorie
01.07.2022 20:51:58
Drsné to je, ale na druhou stranu - osmnáct ti už je, jsi dospělá...
Nezačínej hledat za chvilku. Začni hledat hned. Oslov spolužáky, omrkni, jestli nenabízí doučování někdo z okolí, zeptej se klidně přímo tvojí matikářky, jestli neví o někom, kdo doučuje - já jsem třeba chodila na doučko k paní, co dřív na naší škole učila a doučováním si přivydělávala v důchodu, doporučila mi ji právě moje matikářka, když jsem s výukou začala mít problémy. Na matiku je super na YT Marek Valášek a kanál Isibalo je taky dobrej. Pokud máš za sebou už třeťák, tak nepřecházej. Pokud reparát zvládneš, tak už tě čeká jenom rok a to doklepeš. Vem si, že kdybys teď přecházela, tak bys maturovala až ve 22...
Uvědom si, že ty se musíš naučit látku celýho roku za dva měsíce. Na nějaký "za chvilku, potom..." vážně nemáš čas. U reparátu by ti, myslím, měli dát několik příkladů a ty je budeš počítat na tabuli/na papír přímo před nimi a budeš komentovat i postup výpočtu, takže ty musíš porozumět jádru tý látky a co když by ti dali příklad z oblasti, která ti moc nejde, protože "za chvilku"? Makej a zvládneš to.
Smajlík  jokado
01.07.2022 20:41:24
neni nad milujici rodice. :((
 Hulička Dee Žena25 Kategorie
01.07.2022 20:36:56
Tak to si myslím můžeme podat ruce :D
Ne, je to nepěkné od rodičů..mrzí mě to a snad pro tebe vše dobře dopadne! A navíc v dnešní době spousta lidí s minimálním vzděláním vydělává v přepočtu více než lidi, kteří mají VŠ…
Drž se a pokud se rozhodneš na tu maturitu, tak hodně štěstí!
 Modřenka Sedmikráska
01.07.2022 20:29:56
Já mám ted vyuční list, tak sem říkal že maturu stejně nedám (Čj 4, Aj 4, Mat 4), protože učit se tady ty nesmysly prostě odmítám a stejně mi to nejde, angličtinu mám kostrbatou A2 a z čestiny neumím jediného autora pořádně a žádného nikam nedokážu přiřadit.

No prý že když budu chtět skončít a nepujdu na maturitu, tak tam sou dveře, tam za něma branka a tam chodník..... Takže asi tak
 Ladinac 123 Muž18 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk