Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1186896, vloženo 23.01.2022 10:48:53 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
K čemu jsou chytré telefony
K čemu jsou vlastně chytré telefony a veškeré technické vymoženosti současné doby, o kterých se nám, narozeným v 90. letech a dřív, mohlo nechat jen zdát, když jsme byli děti.

Učím na základce a tam jsou děti furt neustále na mobilu. Nejen tam, že ano. Kdykoliv vidím pohromadě nějakou skupinu dětí, větší část z nich má mobil a čumí do něj.

Avšak, aby je používali když si mají pomoct ve škole, to ne. Neví zadání domácího úkolu, tak prostě mají postoj, že úkoly nemusí dělat. Proč nemůžou poprosit spolužáky, aby jim třeba vyfotili zadání? Jsou nemocní, tím pádem prostě mají postoj, že se jich výuka netýká. Co takhle třeba poprosit spolužáka, aby jim vyfotil poznámky a poslal přes messenger nebo jinou sociální síť?

Fakt mi přijde, že by si představovali, že budu k nim jednotlivě chodit do dětských pokojíčků a říkat jim: zítra píšeme test....tohle je domácí úkol....atd. Když já chodil na základní školu, žádné vyspělé technologie nebyly. Měli jsme mobily, kterými šlo jen volat, psát sms a byli jsme rádi, že je víc možností jak volat, nikoliv jen z pevné linky. Když byla písemka, učitelé nám to jen nahlásili a buďto jsme se připravili, nebo jsme měli smůlu.
Teď jim to můžu říkat, psát na tabuli, do školních emailů x krát jim to připomínat, dávat jim víc než týden na přípravu a i tak jsou schopní se den před testem divit, že je test. A když jsou nemocní, poznámky, atd, to abych jim taky obstarával já. Proč třeba nemůžou poprosit spolužáky, aby jim to vyfotili a poslali.
Za nás, když jsme byli nemocní, tak jsme si pak půjčovali sešity od spolužáků....buďto spolužáci přišli k nám na návštěvu, nebo my k nim....půjčili si sešity a veškerou látku, na kterou jsme chyběli, jsme si dopsali. A museli se starat sami, učitelé nás za ručičku nevodili.
Ale teď?

Chytré telefony využívají jen na blbosti. Hry, čumění na videa, instagram, tiktok, apod. Ale aby si tím pomohli ve škole, atd, to ne.
 Kčemujsou Muž29  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.01.2022 10:11:39
Chytré telefony jsou zlo a do rukou dětí nepatří. Nebo možná ano, ale bez sociálních sítí, především bez toho debilizujicího toxického Tik Toku.
 Horatio Muž30 Kategorie
23.01.2022 16:06:39
Fajnšmekr 1989: nedávno jsem se dostal k zprávě, že MT které využívají jen 2G sítě budou ještě a pouze 8let. Nasmlouváno s O2 majitel PPF. Pokud ale počet uživatelů (důchodci a sociálně slabší občané) se dostane pod 5% je možno ukončení dříve než v roce 2030. Radost z toho také nemám, nejsem příznivec chytrého telefonu.
 Dawe432
23.01.2022 15:39:27
Musim ze tenhle prispevek je ukazkou toho, jak moc je skolstvi pozadu za realnym svetem :)

Myslis, ze kdyz chodis do prace mas mobilni telefon tak si od sefa ofotis mobilem zadani toho co po Tobe chce a pak to doma lustis na malinke obrazovce a resis to ??? :)

No to asi ne. Aby moh byt chytry telefon opravdovym pomocnikem musi se s nim naucit i ucitele/skola. Proc to nemuze fungovat stejne jako ve firmach ?

Zadam ukol do outlooku jako schuzku, popisu dodam odkaz na najeky pdfko nebo jinej dokument kterej ho popisuje. Kazdy zak ma hned info o tom ze "ma ukol", do kdy ho ma splnit vcetne tech co jsou nemocni. Da se to tak delat s poznamkama se vsim. Jaky ma smysl nutit deti k "foceni si neceho na mobil, kdyz to takrka nikdo nikdy nedela paac je to cirej masochismus" ?
 Psoug
23.01.2022 13:25:29
Vila, dik za komentář. Mimochodem s tou roztekanosti a nesoustředěním mám taky problém. Asi máš svůj díl pravdy. Ja například mel problém se školním tempem.
Nikdy jsem nedokončil například VŠ, protože jsem prostě nepochopil, proč mám znát celý středověk do 29.1.,jinak letím že školy. Tak jsem radši letěl, no :-) mne šlo spíš o ty povinnosti l..
 Leviathan
23.01.2022 13:12:13
Leviathan: mě je 33 a měli jsme to stejně - nesplněný úkol - pětka. Měla jsem kvůli tomu špatné známky a stejně mi to nijak nepomohlo si úkoly plnit. Naopak, měla jsem deprese, protože jsem chtěla, ale nebyla jsem schopná, chodila jsem za školu, utíkala jsem z domu, protože jsem se bála trestu, byla jsem přesvědčená, že jsem horší než ostatní a prostě přes veškerou snahu jsem si nikdy nedokázala přinést odpovídající pomůcky, učebnice na daný den, o úkolech nemůže být ani řeč, někdy jsem že strachu, že nedonesu úkol, raději doma vypracovala cokoli, jen abych to měla, pak jsem byla sprdnuta za to, že tohle být nemělo, něco jiného mělo, bylo to fakt ubíjející. Pak mi někdo pomohl si udělat systém, někdo přijal, že jsem prostě neschopná si tohle zorganizovat a začal se zajímat o mé skutečné znalosti a dovednosti, a tohle mi pak pomohlo se trochu uklidnit. Potřebovala jsem vedení, organizaci, zklidnit se, udělat si prostor na to se soustředit. Ale k tomu nejsou děti schopné dojít samy, potřebují v tom podporu. A takhle to dělám já - pokouším se s dětmi nastavit systém, který jim pomůže se naučit si své povinnosti plnit. Používám pomůcky, tím, že jsem s tím sama měla problém, můžu se vzít do toho, co prozivaji. Spousta těch dětí v některé oblasti exceluje, mají potenciál a potřebuji pomoct ho rozvinout, ne zadupat do země pětkama. Pořád je roztěkanost a nesoustředěnost moje slabá stránka, ale no a co? Každý nějakou má, někdo je zase neempaticky nebo si dělá zkratkovité závěry, jiný je arogantní, další má nižší inteligenci, a všechno lze nějak kompenzovat nebo učit se s tím pracovat. Ale ten, kdo je v tom lepší, typicky učitel, tě musí vytáhnout k sobě, pomoct ti být stejně dobrý, ne se nad Tebe vyvyšovat. Jinak - předloni - před mateřskou - jsem s tímhle několika dětem pomohla docela efektivně a nepotřebovala jsem k tomu ani jednu pětku. Mimochodem, u maturity, kde hodnotili jen znalosti a ne úkoly, jsem pak měla samé jedničky, což mě docela překvapilo, protože jsem si sice občas myslela, že nejsem tak úplně hloupá, ale zároveň jsem se bála tomu věřit, když ty známky byly, jaké byly. Prostě, tohle mi nepomohlo vůbec nijak. Chápavý a konstruktivní - řešící přístup naopak velmi.
Smajlík  Víla z paneláku Žena33 Kategorie
23.01.2022 13:05:41
Tak sis postěžovala na dnešní generaci, jak je k ničemu a ta tvoje úžasná..

Podle tebe teda, když nepoužívají mobil ke škole, tak na něm dělají blbosti? To máš asi hodně smutný život. Vždycky me vytáčeli, jak učitelé uměli jen nadávat na nás kvůli tomu že se nechováme nebo neděláme něco podle jejich představ.

Tak jim napař pětky a nemazli se s nima, ono jim to dojde..
 white-rider Muž22 Kategorie
23.01.2022 13:03:46
Víla z paneláku, to je asi marné, protože princip oko za oko je v mnoha lidech mimořádně pevně zakořeněný.
 leafroller Muž71 Kategorie
23.01.2022 13:01:34
Ani ja nemám, a ani v živote smartphone nechcem. Som spokojný s mojím tlačidlovým Samsungom. Ak doslúži, tak si objednám asi nejakého Aligátora. Waaaaaaaaa
 Fajnšmeker1989 Muž32 Kategorie
23.01.2022 12:54:17
A ty chytré telefony nemáš? Aj ty im to možeš poslať.
Smajlík  Breche Muž25 Kategorie
23.01.2022 12:51:42
Vila, já teda nevím. Je mi 34, a pokud jsem na ZŠ neměl úkol, tak prostě pětka. Za nesplnění povinnosti.
A kdyby to nebylo, tak ty úkoly prostě nedelal nikdo.
Samozřejmě školství je dnes zastarale, ale jak teda chceš řešit, když někdo nesplní tu školní povinnost?
Každou zimu jsem jezdil do Rokytnice na lyže, na týden.
Pustili mě, ale věci jsem si doplnil, a při návratu při písemce nikoho nezajímalo, že jsem tam nebyl. Omluvou byla vážná nemoc, když jsme například byl na operaci s okem. Jina věc je opisování úkolů před hodinou.
A autor jako učitel nema použít sankce, protoze by vznikla hradba mezi učitelem a žákem?
 Leviathan
23.01.2022 12:50:41
To, že děti nerespektují autority (učitele, rodiče) je dáno vztahem, který mezi nima je. Tedy spíše není. Není to až tak závislé na technologiích. Jsou učitele, kterým děti zobou u ruky i bez internetu a telefonů...
 tralanka
23.01.2022 12:39:42
Leviathan: Jo, ale tím, že jim budeš dávat pětky, jim k tomu nepomůžeš. Jen zvětšíš propast mezi nimi a Tebou a ještě trochu více si znemožníš možnost naučit je plnit si své povinnosti.
Smajlík  Víla z paneláku Žena33 Kategorie
23.01.2022 12:36:27
Vila z paneláku, řeč byla o domácích úkolech a přípravě na testy. Nejsem proti použití těch technologií při výuce, ale pokud jim zadam úkol, tak ho mají vypracovat, eventuálně těch síti tedy vyuzit, když jde o předání informací. A o tom autor píše. A děti na ZŠ by měly umět aspoň vyjmenovaná slova, a aspoň spočítat procenta, mít nějaký přehled o dejinach, přírodě, atd. Moderní technologie mohou pomoct, ale to dítě má mít také povinnosti..
 Leviathan
23.01.2022 12:30:53
Zeptej se tady toho týpka, on ti to vysvětlí:-D
https://debaty.net/discussions/3040315-je-vlastneni-nejnovejsiho-iphonu-chlapacke
https://debaty.net/discussions/3050953-je-vlastneni-nejnovejsiho-iphonu-chlapacke-part-2

Kdysi jsem diskutoval:

(já)
Já bych všechny ty internety zakázal a byl by pokoj!
Samozřejmě (trochu) žertuji. Ale když se kolem sebe rozhlédnu, my teď vlastně žijeme virtuální život. Mlamoj kráčí po chodníku na uších sluchátka, čumí do smartfounu a nevšimne si, že kolem prošla docela hezká holka (taky sluchátka na uších a čumí do smarfounu).

(ee)
co to meleš jasně že si všim nejen ji, ale desitky dlasich prave se navzajem olajkovali... to jen ty jsi omezenej ty si vsimnes ty jedny holky vedle tebe on "vidi" stovky dalsich z celeho sveta ;)

(já)
...a se všemi pak jde na virtuální rande a virtuálně se spolu pomilují. A pak se jde vybrečet na Zpovědnici, že si ho nějaká vyndala z "přátel".
Smajlík  yarda1
23.01.2022 12:03:44
su23.......jj,svuj ucel splnujou dokonale,hlavne na silnicich a prechodech pro chodce,nezavidim soferum a "diskoteky" po lavickach na namestich a v parcich,taky zuzo,specialne ty od nasich neprizpusobivejch pratel,tak se ucej "cizi" reci,ciganskej rap,to je ono.
 proud
23.01.2022 11:56:57
Leviatan: a čeho bys tím dosáhl? Ubitých děti ve vzpouře, které si neumí poradit vůbec s ničím a před negativním hodnocením ještě více utíkají do virtuálního světa. Bohužel, mám pocit, že velké množství učitelů (chvála Bohu, že ne všichni) přesně takhle pracuje. Není tak těžké být zábavnější než technologie - taky pracuji v pedagogice. Pokud se nad děti nenadřazuješ, trošku nahlédneš do jejich světa a právě v kontextu tohoto světa jim předáš hodnoty a znalosti, které jim předat chceš, celkem ti zobou z ruky (samozřejmě, každý den není růžový, na to jsem příliš velký realista, i mě už dítě řeklo, že mě vyhodí z okna, ale i s tím se dá nějak pracovat a krom toho - obvykle to funguje).
Smajlík  Víla z paneláku Žena33 Kategorie
23.01.2022 11:44:22
Víla z paneláku
Smajlík  leafroller Muž71 Kategorie
23.01.2022 11:40:40
Jinak ať se z těch mobilu třeba podelaji. Pokud nebudou mít úkol, pětka, pokud nebudou znát látku, pětka.
A při výmluvach bych naopak pritvrdil, řekl bych máte víc technologií, máte víc možností,prostor pro méně vymluv.
Porad jim ty možnosti a vyzaduj.
 Leviathan
23.01.2022 11:35:13
Tak sám sis odpověděl. Spíš to asi vypovídá o přístupu tvých žáků k učení, hlavně k termínům, které si mohou nastavit do kalendáře s upozorněním. Jinak mě opisovací maraton čekal až po nemoci, protože za mnou nikdo nedojížděl se sešity. A gsm bylo ještě daleko.
 dolik
23.01.2022 11:32:24
Víla z paneláku
Smajlík  Katedra psychologie Muž22 Kategorie
23.01.2022 11:30:05
Chápu, ale bohužel to nezměnís. Nakonec si děti těmi mobily a socialnimi sítěmi ublizuji samy nejvíc. Budou mít úzkosti, deprese, snížené sebevědomí.
Dělej co umíš. Halt bude muset být podelana celá generace... Bohužel ty nemůžeš být nikdy zazivnejsi, než ty sítě, hry apod.
 Leviathan
23.01.2022 11:27:00
Ale to není problém chytrých telefonů, to je problém toho, že autority, ke kterým tyto děti vzhlížejí, chytré telefony (a děti) jen neproduktivně kritizují, místo aby děti naučily s nimi zacházet tak, aby to bylo dětem i společnosti prospěšné. Co ti brání zapojit technologie do výuky? Poradit dětem, že si tohle mohou vyfotit, tohle takhle poslat, poradit jim výukové appky? Učitelka mých dětí - a to ještě ve školce, za distanční výuky našla spoustu výukových aplikací pro předškoláky a doporučovala je rodičům. Samozřejmě - rodič sám vyhodnotí, jestli ano nebo ne, moje děcka třeba ještě neměly telefon "v ruce" a nijak tím netrpí, ale vždycky je lepší místo kritiky naučit se s tím konstruktivně pracovat. Výukových aplikací je spousta, ale od koho jiného se to mají děti dozvědět, než od svých učitelů.
Smajlík  Víla z paneláku Žena33 Kategorie
23.01.2022 11:20:49
Svůj příspěvek jsi vložil(a) do nespravné kategorie. Bylo provedeno přesunutí. V případě opakování hrozí blokování vstupu na portál. Prosím zvol příště správnou kategorii. Děkujeme za pochopení.
Smajlík  Administrátor Muž Kategorie
23.01.2022 11:15:09
Telefony jsou chytré ale děti jsou hloupé.
Smajlík  Je čas koupit si nov
23.01.2022 11:13:51
Problem je v tom, že styl výuky na základní škole je stejný jako v 80 letech, ale nyní už je rok 2022. Škola zůstala ve stejné bodě, ale ostatní svět se vyvinul. Nudné, nezazivne, trestajici školství bohužel už v dnešní době nefunguje - učitel není autorita, aby se děti bály a seděly tiše a udělaly všechny zadání.

Co třeba vymyslet školství takové, aby bylo více zábavné a zajímavé než mobily? Až bude učitel zajímavější než mobil, tak potom budou všichni dávat pozor na učitele :)
 Towson
23.01.2022 11:09:34
Kčemujsou.....................aby se vedelo kde kdy jsi a o cem si povidas a pises,to kolem je jen zajimavy a drahy pozlatko.
 proud
23.01.2022 11:06:14
Chytré telefony určitě splňují svůj účel a mají své zákazníky. Ovšem těžko se o tom bavit s někým, kdo vyrůstal v 90.letech 20. století. Učitel by navíc věděl, že tato doba byla charakteristická nejen rozvojem mobilních technologií, ale také velkou kriminalitou.
 su23
23.01.2022 10:54:46
Ty chudinko.
Smajlík  leafroller Muž71 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk