Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1186887, vloženo 23.01.2022 01:29:40 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Důvod zapalování svíček v kapličkách
Chci se zeptat praktikujících katolíků na význam hořících svíček v kapličkách podél cest. Při jaké příležitosti se zapalují a proč? Vztahuje se to k místu či k zasvěcení té kapličky nebo k čemu?
 dotaznakrestany Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.01.2022 15:01:18
Nevím, nikdy jsem to nevnímal.
 white-rider Muž22 Kategorie
23.01.2022 13:51:56
Pro me je to zbytecnost z vic duvodu..
 proud
23.01.2022 13:21:43
Nevidím v tom nic špatného, je to určitý rituál. Pro mne je neuvěřitelný psychický relax zajít někam do kostela, kde je ta možnost rozsvítit si svíčku, vnímat tu atmosféru, ten klid a v létě osvěžující chlad, vždy se vracím s takovou zvláštní energií duševní, aniž bych vyhazovala za nějaké kouče nebo homeopatie.
 kapriola
23.01.2022 10:23:17
Jde o symbol věčného světla=neustálá přítomnost Boha. To je v chrámech. Kapličky a křížky, hroby-zapalování svíček. Světlo věčné, ať mu svítí a hořící svíčka je tím symbolem.
 su23
23.01.2022 10:11:18
Opravdu jsou všechny křížky kolem cest kapličky? Častěji se totiž setkáváme s tzv. Božími mukami.

Myslím, že vyjmenovat v bodech exaktní důvody zapalování svíček nejde. Vychází snad ještě z předkřesťanských zvyků obětovat Bohu. Nejčastěji byla oběť zápalná. Později viděli věřící ve svíčce "světlo Kristovo." Dnes někdo zapaluje svíčku jako prosbu, poděkování, výraz věrnosti... Na hrobě za duše zemřelých. Ať už v nebi nebo v očistci (protestanti prominou...) A nebo prostě jen proto, aby ho lidi od nich z dědiny nepomluvili :)

Intenzita zájmu o kostely, kapličky, Boží muka či hřbitovy sílí v době významných svátků (Velikonoce, Vánoce, svátky Panny Marie, svátky jednotlivých i všech svatých) a s tím souvisí i množství zapálených svic.

A protože máme každý už nějakého zemřelého, na kterého vzpomínáme, tak každý máme důvod zapálit svíčku. Ať už na jeho hrobě nebo na místě, kde si myslíme, že by to mohlo být k dobru jeho duše.
 Kvido99 Muž55 Kategorie
23.01.2022 10:03:44
Asi jako na hrobech. Pomodlí se, rozsvítí svíčku. A pro kolemjdoucí je to znamenim, že tu někdo byl, že to místo žije. Když jde člověk v noci lesem nebo po louce a vidí světýlko, připomene mu to, že tu není sám i to, že pozemská pouť také směřuje ke světlu (jeden z tradičních Božích atributů).
 GgrrffPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk