Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1186884, vloženo 23.01.2022 00:10:38 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jsem špatný člověk
Cítím se úplně prázdně. Nejsem si jistá ničím, co si myslím, protože se bojím, že je to hloupé nebo špatné. Nechci tu už být, ale mám kolem lidi, kterým bych ublížila svou smrtí, takže se nemůžu zabít, nechci udělat další zlou věc. Nevím proč přesně, ale cítím, že jsem v hloubi duše odporný člověk a zasloužím si zemřít. Hrozně moc se nenávidím. Pořád mám chuť si nějak ublížit a miluju, když trpím. Jsem asi blázen. Antidepresiva beru, nepomáhá to. Psychologů jsem vystřídala hromadu, ale nenávidím to, přijde mi, že ti lidé mi nemůžou pomoct a že je jen obtěžuju svými sebelítostivými kecy. Nevím ani, kde začít při pokusu o nějakou nápravu. Svět je tak smutnej a odpornej a všechny, který miluju, jednou ztratím. Co dělají normální lidi, aby se nezbláznili? A prosím, nepište, že pijou alkohol nebo tak něco.
 idiot777 Žena20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.01.2022 15:03:31
Nejsi špatný člověk
 Tak to je
29.01.2022 15:02:32
1. Ušlechtilá pravda o utrpení

První pravda konstatuje to, co můžeme pozorovat všichni. Světský život je neuspokojivý a obsahuje mnoho utrpení. K životu patří stárnutí, nemoci, smrt, zármutek, bolest, nepohodlí, odloučení a další skutečnosti, kvůli kterým je život náročný. Nic netrvá věčně a vše je pomíjivé, takže je těžké najít ve vnějších věcech jistotu a bezpečí.

První pravda má být podle Buddhy plně pochopena.

2. Ušlechtilá pravda o vzniku utrpení

Druhá pravda odhaluje, že utrpení v životě má svoji příčinu. U zdroje utrpení je nahromaděná karma a rušivé emoce – nevědomost, hněv a připoutanost. Připoutanost je spojená s rozkoší a lpěním na věcech, které jsou ze své podstaty vždy pouze dočasné.

Druhá pravda má být opuštěna.

3. Ušlechtilá pravda o konci utrpení

Třetí pravda hovoří, že utrpení nemusí být součástí našeho života. Že je možné utrpení ukončit a to díky zničení připoutanosti a osvobozením se od ulpívání.

Třetí pravda má být uskutečněna.

4. Ušlechtilá pravda o cestě vedoucí k zaniknutí utrpení

Buddhismus nabízí cestu z utrpení. Tuto cestou shrnuje Ušlechtilá osmidílná cesta.

Čtvrtá pravda má být rozvíjena.
Smajlík  Odpoutání
24.01.2022 16:10:03
Samotááářka: Tak jsem rád že ti prášky(antidepresiva?) pomohly. I relativně malé zlepšení může mít dlouhodobě velký pozitivní efekt. Jinak se není za co omlouvat. Chápu tvé postoje a názory, vzhledem k tomu co sis prožila(prožíváš). Mrzí mne to, kolik bolesti ti tvůj život přinesl. A částečně chápu jak se cítíš - taky se cítím trochu vyčleněný a jiný. Mne u tebe vyvstává jedna myšlenka : ochota a snaha odpustit svým nepřátelům. A přát jim úspěch. A odpustit Bohu, životu či vesmíru.

A pak ho požádat o pomoc/podporu.

Vím že se to lehko říká a obtížně realizuje. Já sám jsem to ještě provést nedokázal.(zejména odpustit Bohu) Říkám to možná proto, že u tebe to vidím jasněji než u sebe.

:)
 Petrz
23.01.2022 23:04:19
Psychologove se hrozne precenujou.
 into the void
23.01.2022 20:33:03
Petrz: Ano, potenciálně musím uznat i tu možnost, že tento její stav je systematicky vybudovaný jejími prožitky a zážitky, které ji formovaly. U většiny lidských bytostí si myslím, že tento vnitřní pocit bude hlavně na základě viny, ale jistě existují i tací, kteří jak popisuješ, v sobě tuhle bolest nesou a přitom nejsou viníky. Vlastně mezi takové patřím již jen vzhledem ke specifikace mého já. A když čtu autorku, tak v jistých dnech jako bych četla snad i téměř vlastní řádky - jen já bych to napsala asi jinak. Vnitřní bolest znám velmi důvěrně a v posledních několika letech je opravdu tak strašná, že už bych se nejraději jednoho dne v tom všem raději utopila než se topit stále znovu a znovu.

Já tedy neprožívám pocit, že jsem špatný člověk, kdy spíš o této možnosti vůči sobě pochybuji, ale u mě to pramení z jiných věcí a to absolutního pocitu nepřijetí, nekompatibility a naprosté chybnosti mé prosté existence. A vědomí toho, že se mi nikdy nepodařilo vlastně naprosto nic z toho, co bych si přála, že jsem natolik neschopná, že si nedokážu udržet ani to, co mne třeba začne těšit... Však vždy se najde někdo, kdo mi to zkazí, zamezí a nebo mne o to dokonce okrade a pak mi nezbývá než se zase snažit něco podobného, i když nic už takové jako to původní být prostě nemůže...

Takže u mě je to pocit absolutního selhání a neschopnosti zajistit si naprosto cokoliv, co by mne těšilo, současně s nemožností najít cokoliv jiného, co by mohlo jakkoliv pro mne potěšující být. Musím tedy uznat, že asi hlavně díky chemii, mi už nechutná všechno jídlo naprosto stejně, dokonce jsem motivovaná i k tomu jíst a ne k tomu, jak jsem se k sobě chovala i dříve. Dokonce je třeba i z toho trochu prožitek. Dokonce spím - byť takových 5 hodin denně, ale stále je to lepší než 2 a nebo vůbec. Někdy je ta vnitřní bolest slabší a tak se dá dokonce i opravdu smát a někdy je tak strašná, že bych raději nebyla.

V každém případě tedy uznávám to, že mi v první chvíli nedošlo, že také může jít při takovém vnitřním pocitu o důsledek jisté zlomenosti a především vybudované sebenenávisti díky až příliš rozsáhlému zlu, které bylo na člověku spácháno, které jinak svět naprosto běžně bere jako přehlédnutelný a hlavně bez problémů odpustitelný. Má chyba. Omlouvám se. Máš v tom pravdu.
 Samotááářka Žena37 Kategorie
23.01.2022 18:47:12
Samotááářka: "Nicméně kvůli tomu jistě nemáš tak strašný pocit, jako popisuje autorka zpovědi. Nejspíš se jedná o určitý spor či rozpor kvůli rozdílným názorům a to není žádné zlo."

Ok souhlasím, že to nebyl přesný příklad.

"Takový pocit, jaký popisuje autorka zpovědi, tak může pramenit pouze z pocitu viny a vědomí toho, že jistě udělala něco špatného, což si možná ani nechce připustit a nebo si to připouští, ale odmítá to přijmout a také s tím něco dělat. Proto se tituluje do pozice špatného člověka."

No právě, že pocity autorky zpovědi velmi dobře znám. Dusivý pocit viny a pocit, že jsem špatný člověk, který si nezaslouží žít mne doprovázel prakticky celé dospívání a velkou část dospělosti. A myslím, že tento pocit bezcennosti a viny a špatnosti (aspoň u mne) pramení z velké části z toho jak se ke mne chovali rodiče, zejména otec. Pokud se k tobě někdo celé dětství chová jako k viníkovi a trestá tě (často za nic) ať už fyzicky či psychicky, zanechá to v tobě pocit že jsi špatný a zasloužíš si jen to zlé.

A s mojí pravou podstatou to nemá nic společného. Ano, určitě jsem některým lidem v životě ublížil. Často nevědomě. Ale že bych si za to zasloužil to duševní peklo kterým jsem si prošel? Co by pak měli zakoušet skuteční grázlové?
 Petrz
23.01.2022 17:37:11
Petrz: Nicméně kvůli tomu jistě nemáš tak strašný pocit, jako popisuje autorka zpovědi. Nejspíš se jedná o určitý spor či rozpor kvůli rozdílným názorům a to není žádné zlo. Takový pocit, jaký popisuje autorka zpovědi, tak může pramenit pouze z pocitu viny a vědomí toho, že jistě udělala něco špatného, což si možná ani nechce připustit a nebo si to připouští, ale odmítá to přijmout a také s tím něco dělat. Proto se tituluje do pozice špatného člověka.

Ty se třeba ptáš, jestli jsi kvůli tomu špatný člověk. Ona to o sobě naprosto bez pardonu prohlašuje - takže k tomu má svůj důvod. Je to naprosto jisté prohlášení a ne otázka... Sleduj... Ona se ani jednou na něco takového neptá a nechce poradit, jestli taková skutečně je. Je si tím zcela sebejistá.

Zpravidla pokud o sobě někdo něco prohlašuje, tak to je pravda. Někdo tvrdí, že něco nedokáže. A nedokáže, protože to sám o sobě prostě ví. Stejně tak pokud o sobě prohlásí, že je špatný člověk, tak to o sobě taky ví.

Otázka tedy je, co má na triku, že o sobě prostě ví, že je špatný člověk. Je-li někdo srážen, tak o sobě pochybuje. Toto co je psáno výše, tak žádnou pochybnost nezakládá. Tudíž to z něčeho pramení.
 Samotááářka Žena37 Kategorie
23.01.2022 12:53:32
Samotááářka: Tak jednoduché a přímočaré to určitě není. Pocit viny může pramenit z mnoha věcí a často za tím nestojí žádný "zlý skutek". V práci se na mne dívají též jako na viníka, a pro některé kolegy a nadřízené jsem ten "špatný" protože nechci dělat a nedělám přesčasy. Z mého pohledu je zlem jejich tlak na mne, protože nehodlám obětovat své životní cíle něčemu, k čemu nemám hlubší vztah.

Jsem "špatný" já protože jsem věrný sám sobě, nebo oni protože sledují své zájmy a neváhají použít manipulativní nátlak?
 Petrz
23.01.2022 12:18:13
Tak to nenatahuj a udělej to
Smajlík  udělej to
23.01.2022 11:13:06
proud: Dobrý člověk druhému neničí cíleně to, co ho těší jen proto, aby sám měl. Dobrý člověk plní sliby. Dobrý člověk je věrný. Dobrý člověk pomáhá a neubližuje. Dobrý člověk, pokud se nevědomky dopustí něčeho, co někomu nějak ublíží, tak ho to mrzí, omluví se a nebo i sjedná nápravu a nebo náhradu. Dobrý člověk se nepovyšuje nad druhé. Tak bych mohla pokračovat dál... Myslím, že je každému jasné, co je to dobrý člověk.

Zbytek jsou jen výmluvy a řečičky, které mají odůvodnit a ospravedlnit to, že se jako dobrý člověk někdo nechová.

A pokud se někdo zachoval a nebo chová jako špatný člověk, tak jím je, dokud si to neuvědomí a nenapraví se - respektive i pokud možno co nejvíce toho, co naprováděl a nebo někomu špatného vědomě způsobil. Pak se může stát dobrým člověkem, pokud ovšem dojde takového prozření a především napraví co jde a co nejde, tak se pokusí vynahradit.
 Samotááářka Žena37 Kategorie
23.01.2022 10:12:05
Samotááářka........................bez ironie..........jak se chova "dobry" clovek? To je tak silene sirokej pojem az beda. K nekomu jsem dobrej,k jinymu ne,vuci dalsimu vyslovenej hajzl,umyslne,zrcadlo,jakej jsi,takovy jsou druhy zpravidla k tobe.
 proud
23.01.2022 08:57:32
Na odčinění špatností pomáhá celoživotní práce. Práce ve prospěch druhých a potřebných, pomoc lidem i zvířatům v nouzi.
 su23
23.01.2022 08:54:45
Vlčí oči......mazeeeec :-)))))))))))))))))
 proud
23.01.2022 08:53:31
"Co dělají normální lidi, aby se nezbláznili?"

To nevím, s nikým takovým se nestýkám a sám jsem mimo.
 Vlčí oči Muž37 Kategorie
23.01.2022 08:38:53
Normalni lidi "Zijou"......
 proud
23.01.2022 06:55:43
Z něčeho ten tvůj pocit, že jsi špatná pramení. Nejspíš jsi udělala někomu něco hnusného a teď tě pronásleduje pocit viny. Jen ty víš komu a jak. Cestou k tomu je se takové osobě omluvit a především to napravit, vrátit to té osobě zpátky a prostě začít se chovat jako dobrý člověk. Pokud tohle neuděláš, tak se prostě lépe cítit nebudeš.

Z nějakého důvodu se tituluješ a podle nějakého v sobě potlačeného důvodu oprávněně, jinak se takto necítíš.

Co jsi tedy udělala, co si odmítáš přiznat?

Na toto si odpověz.

Byla jsi na někoho hnusná? Někoho o něco připravila? O něco důležitého? Potřebuješ, aby ti ta osoba odpustila a abys věděla, že je prostě tvé jednání vykompenzováno. Bez toho ti žádná chemie a ani psycholog nepomůže. Tady máš odpověď, tak se zamysli.
 Samotááářka Žena37 Kategorie
23.01.2022 06:10:48
Změnit doktora. Mě když je nejhůř tak se zaměřím na něco co mám nebo dělám ráda. Ať je líp
Smajlík  Lauda01 Žena41 Kategorie
23.01.2022 00:49:55
white-rider máš pravdu.
 mixx
23.01.2022 00:40:56
mixx: přesto by to měla řešit předně s odborníkem a ne na to být sama
Smajlík  white-rider Muž22 Kategorie
23.01.2022 00:38:41
white-rider hraničná porucha sa nedá liečiť. Liečbou sa dajú potlačiť len niektoré jej prejavy. Treba sa s tým naučiť žiť.´
 mixx
23.01.2022 00:36:00
Ahoj, máš hraničnú poruchu osobnosti.

Neubližuj si prosím... už podľa obsahu tvojho príspevku viem, že si dobrý a empatický človek. Akurát občas robíš chyby. Ale to robí každý jeden človek na tomto svete.
 mixx
23.01.2022 00:34:17
Měla bys zajít k doktorovi a podstoupit nějakou pořádnou terapii.
Smajlík  white-rider Muž22 Kategorie
23.01.2022 00:33:23
Život jednou skončí, ale právě proto by sis ho měla užít. Každej se někdy lituje, každej si někdy připadá marně, ale to není důvod proč se nenávidět. Nikdo není dokonalý.
Prostě se seber, jestli jsi zdravá a schopná a udělej pro sebe a pro druhé něco z čeho budeš mít dobrý pocit. Nemusíš být dokonalá a nemusíš spasit svět. Všechno je jenom o úhlu pohledu. Vypadni někam do přírody a vyčisti si hlavu.
 Akane
23.01.2022 00:14:14
Začni dělat sport. Je bomba se unavit.
 Já vímPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk