Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1186860, vloženo 22.01.2022 18:41:59 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Základy Védské filosofie-nazři Pravdu,př
Můj drahý příteli,

mnoho lidí zcela tápe ve smyslu bytí, v tom, co by měli a neměli činit. Mnoho lidí nechápe svoji vlastní podstatu a realitu. Takoví pak propadají úzkostem a zmatkům a nevědí, co si se svým životem počít.

Ty však máš nesmírné štěstí, jelikož nyní Ti vyjevím pravdy z Védské filosofie, která Ti všechny ontologické otázky ozřejmí.

Zaprvé jest třeba se zamyslet nad tím, co je úplně nejzjevnější. Co je nepopiratelné. Můžeš samozřejmě popřít Boha, to jest nesmírně snadné. Můžeš ale dokonce popřít třeba i hmotu a to, co vidíš. Jistě ses již nejednou spletl ve svém úsudku, kdy sis myslel, že vidíš něco a ono to bylo něco jiného. Znáš filmy, počítačové hry, iluze, měl jsi živé sny atd. Jistě Tě již nejednou napadlo, zda celý svět a celé bytí není také jen jedna velká iluze a co vlastně ve světě není iluze?
Složité otázky, jednoduchá odpověď. To jediné, co je nepopiratelné, jsi Ty. Tvoje vlastní existence. Ba dokonce čím více popíráš svět kolem sebe, čím více o něm přemýšlíš, tím více se utvrzuješ v tom, že JSI.
A přesně toto, to uvědomění si sebe sama se odborně nazývá átma.

Pojďme dál:

Krom toho, že existuje átma je tu však nepopiratelně ještě jiná věc. A to sice to všechno okolo. Jsi tu Ty, átma, ale je tu ještě například strom. A Ty nejsi ten strom. Chtěl bys třeba i být. Ale nemůžeš. Možná si kladeš otázky, zda i strom jest pro sebe sám átma. K tomu se dostaneme též, ale nyní si vydefinujme, že svět se dělí na dvě základní entity. Átma, to už jsme si vysvětlili, a to ostatní. A to se odborně nazývá brahma (neplést s božskou osobností Bráhmou).

Nyní si zkusme položit nějaké otázky, předesílám, že jsou to vůbec ty nejzajímavější, které je možné klást. Například jak je možno propojit átma a brahma? Může se někdy stát átma také brahmou? Může átma, které má nyní podobu člověka získat podobu například onoho zmíněného stromu? Jest strom sám pro sebe také átmou? A co pes? A co kopec? A co planeta? A jest nějaké átma, které není závislé na hmotné podstatě?

Jistě sis, kamaráde, všiml, že veškeré brahma jest dočasné. Vše, co kolem sebe vidíš, jednou zanikne. Ale átma ne. Jednou zemřeš a zanikne i Tvoje tělo. Ale átma ne. Átma získá jinou hmotnou podobu (možná, nemusí, k tomu se dostaneme). A zde pak záleží na zvláštních silách, které ve styku s brahma podstupuješ. Zní to složitě? Ale vůbec ne – například pokud zvedáš činky, tvé hmotné tělo se změní a budeš silný, pokud se často vystavuješ slunci, budeš opálený. Pokud se budou i Tví potomci vystavovat slunci, za mnoho generací z nich vzniknou černoši. Působí zde tedy jisté síly.
A úplně stejně je to i s tím, jaké tělo obdržíš ve svém příštím životě. Tyto síly se nazývají kharma.

Jestliže si svým vědomím vytváříš zvířecí vlastnosti, obdržíš ve svém příštím životě zvířecí tělo. To není žádné duchovno, žádné náboženství, nepřijde po tvé smrti dědeček s plnovousem, které posčítá Tvé hříchy a pošle Tě do nebe, či pekla (smích). To jest prostě a jednoduše věda. Fyzikální zákon.
Jestliže tedy například konzumuješ s gustem maso, narodíš se jako lev a budeš si moci svou vášeň užít dosyta.
Ženy, které se zabývají jen tím, že vystavují na odiv svá těla, narodí se v příštím životě například jako krásné rostliny. Jako orchidej. Lidé půjdou kolem a řeknou si: to je ale krásná orchidej.
Ovšem bude to zcela promarněné, protože takové átma oné orchideje už není vystavovat se a mít z toho potěšení. Orchidej se vystavuje proto, aby se rozmnožila. Je to pro ni bytostná potřeba. A až zemře, obdrží jiné tělo na základě toho, co si vytvářela v životě. Sloužila-li oddaně svému údělu, postoupí výš. A zrodí se například opět jako člověk. Jako pěstitel orchidejí.
Mohlo by se, příteli, zdát, že život tedy nemá smysl, že se neustále jen pohybujeme ve zmatku smrti a nových zrození (odborně to nazýváme sámsára). Věru by to tak bylo. Ale… právě proto se musí každá bytost snažit o to, aby dosáhla ve svém dalším zrození vyšších sfér. Aby neupadala. Vytvářej si vlastnosti už nikoli zvířecí, už nikoli rostlinné, pokoušej se dosáhnout duchovních bytostí. To jsou ty, které již nemají hrubohmotné tělo. Nejsou to ani zvířata, ani rostliny. I tyto bytosti se dále musí snažit, aby postoupily ještě výš. Až toho jednou všechna átma, která ve vesmíru jsou, dosáhnou, átma a bráhma pak splyne v jednotu. V jednotu s Krišnou, Nejvyšší osobností Božství. Protože všechny bytosti, ať lvi, orchideje, stromy, či planety, jsou fragmentární částečkou šrí Krišny, ale nejsou Krišnou, stejně, jako jiskry jsou částečami ohně, ale nejsou oheň.

Dosáhnout znovu (jako kdysi byla) jednoty mezi átma a bráhma. To jest to, oč tu běží. To jest ten smysl existence. Tak vidíš, příteli, není to tak těžké, tak složité, což?

Toto jest nejzásadnější poznání, kterého se Ti v životě dostalo. Ulož si jej do svého computeru a čti jej znovu a znovu a zamýšlej se nad ním.

Tvůj velice drahý přítel
 Guru Josef Muž47  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.01.2022 04:47:24
"mnoho lidí zcela tápe ve smyslu bytí, v tom, co by měli a neměli činit..."

Pokud někdo skutečně tápe, tak samozvaný guru ze zpovědnice mu moc nepomůže. Jsem na druhou stranu rád, že ses od posledka zamyslel a už neblábolíš, že veškerá existence je jen hmota. Doučil ses, že existuje i vědomí. Možná už budeš dokonce souhlasit, že existuje JENOM vědomí, a to ostatní jsou jen vjemy. I když... ty asi souhlasit nebudeš, ty jen jednou za čas přijdeš, blahosklonně zamudruješ o Krišnovi, dostaneš sodu a beze slova odtáhneš.

Vidíš?

Furt nemůžu přijít na to, jestli tu jen tak trolíš, nebo to myslíš vážně, Pepo.
 Tukan
23.01.2022 01:04:10
proud: mě vadí, že je to celý postavený na falzech ale vydává se to za skutečné náboženství starých slovanů, jenže je to autentický asi jako germáni s rohatýma helmama. Lidi co se snaží rekonstruovat skutečné slovany na základě archeologie z rodnověrců šílej.
 Van Generator Muž30 Kategorie
22.01.2022 19:47:03
Van Generator.......................jak se to vezme,na kazdej pad davaj vetsi smysl v logice. I kdyz vcelku souhlas,taky sem tam kroutim hlavou,ale rozhodne ne tak casto jako u cirkevnich uchylaku.
 proud
22.01.2022 19:42:42
"To jediné, co je nepopiratelné, jsi Ty. Tvoje vlastní existence. Ba dokonce čím více popíráš svět kolem sebe, čím více o něm přemýšlíš, tím více se utvrzuješ v tom, že JSI."

To si jenom myslíš. Jak víš, že budeš na věky? To na tobě nezáleží.

"Jestliže si svým vědomím vytváříš zvířecí vlastnosti, obdržíš ve svém příštím životě zvířecí tělo. To není žádné duchovno, žádné náboženství, nepřijde po tvé smrti dědeček s plnovousem, které posčítá Tvé hříchy a pošle Tě do nebe, či pekla (smích). To jest prostě a jednoduše věda. Fyzikální zákon."

Půjde za svým bohem. To znamená, kdo Božího Syna Pána Ježíše Krista jde ke svém bohu do ohnivého jezera.
Fyzikální zákon? Nee.

ŘIĎ SE SLOVEM BOŽÍM V BIBLI!
Uznaváš, že tam je Slovo Boží? Měl bys, jako Kršnovec, tak se tím řiď.
 Positive plus Muž Kategorie
22.01.2022 19:38:34
Toto je asi nejblíže tomu, co snad odjakživa jaksi tuším.
 Samotááářka Žena37 Kategorie
22.01.2022 19:27:20
Nádhera, můžeš mi prosím tě k těm tvým "vědeckým" poznatkům poslat odkazy na nějaký studie?

Chtěl bych vidět i vyjádření k tomuto tématu od Guru Járy.
 Mapll Muž23 Kategorie
22.01.2022 19:09:15
Slovanský védy jsou taky dobrý úlet.
Smajlík  Van Generator Muž30 Kategorie
22.01.2022 19:03:55
Priste zkus Slovansky vedy a ne tenhle gulas co kolem skutecnejch staroslovienskejch ved ani nebezel.
 proudPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk