Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1186817, vloženo 22.01.2022 09:31:22 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak vnímá okolí člověk v komatu?
Tu otázku jsem špatně položila. Ale nevěděla jsem, jak se jinak zeptat.
Jeden náš bývalý učitel spadl ze schodů a byl v komatu. Postupně se ale začal probouzet. Nejdřív měl pár dní otevvřené jenom oči, pak začal trochu hýbat rukou a teď už mírně hýbe i nohama. Je to bývalý fotbalista a jeho syn mu hází balónek na nohy a prý dělá trochu nožičky. Zajímalo by mě, jak to takový člověk vnímá. Jestli je zcela při smyslech, ale nemůže prostě mluvit když chce a nemůže se hýbat kdy chce. Něco jako paralizace ve snu? To jsem taky při smyslech, jen prostě nemůžu mluvit a hýbat se, i když chci. Což už to je dost psycho, natož jak to má ten člověk co je opravdu ochrnutý.
Nevíte tedy jak to probíhá? Vnímá své okolí na aspoň 90%, jen se nemůže hýbat a mluvit?
 kuur Žena18 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.01.2022 20:49:45
Obecně o člověku v komatu to říci nelze, protože i když se všichni projevují stejně (respektive neprojevují) pozorování jejich mozkové aktivity ukázalo, že je víc typů. Vzhledem k tomu, že většina lidí, kteří se probudili, popisují, že vnímali, tak pokud nevnímají, asi je jejich šance na probuzení výrazně menší. Před nějakým časem jsem o tom četl rozhovor, ale nepodařilo se mi ho znovu najít. Podařilo se mi najít jiný, kde ve zkratce říkají to základní.
https://nedd.tiscali.cz/vnimaji-lide-v-komatu-okoli-lekarum-mohou-odpovedet-pomoci-myslene - k-302739 -
A jestli se trochu hýbe, tak to zřejmě není úplné koma a pravděpodobně vnímá, ale těžko ti to můžeme říct s jistotou, když jsme ho vůbec neviděli.
 Rýpal
22.01.2022 19:21:09
Kriatýna: To o tom sluchu docela odpovídá tibetskému učení o Bardu - taky lamové při obřadech po smrti zemřelému předčítají do ucha, jak má procházet stavy mezi inkarnacemi. A vysvětlují to právě tak - že sluch člověku po smrti zůstává nejdéle.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
22.01.2022 18:44:38
Lidské vědomí je velice záhadné, každopádně se nelze jen domnívat, že člověk v bezvědomí je nějaká "polomrtvola". Byly výzkumy, které poukazovaly na reakce lidí v bezvědomí na různé podněty a reakci zornic např. Lidé v bezvědomí "reagují" hodně na jméno- jméno je cosi osobitého, co s nimi dlouho zůstává, na melodii oblíbené hudby atd.. Sluch je fenomén, který bývá dlouho zachován, i umírající člověk má ze všech smyslů nejdéle zachovaný sluch. viz lidé, kteří prošli klinickou smrtí.
 Kristýna 1111
22.01.2022 13:57:52
Komunikací s lidmi v komatu se zabýval psycholog Arnold Mindell. Napsal o tom knihu: "Kóma, klíč k probuzení" (Brno 1994, nakl. Tomáše Janečka).
Popisuje tam, jak lidi v komatu vnímají a rozumí, ale nedokážou odpovídat. Např. jeden takový pacient nebyl schopný ničeho jiného, než pohnout palcem u nohy. Mindell si s ním dohodl, jaký pohyb palce bude znamenat "ano" a jaký "ne", a komunikoval s ním tímto způsobem.
Četl jsem to už hodně dávno, tak si toho víc nepamatuju - ale bylo to hodně zajímavé.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
22.01.2022 12:19:55
No nevím, ale jestli plně vnímá a nemůže se vůbec hýbat, tak to musí být sakra hnusnej pocit.
Smajlík  white-rider Muž22 Kategorie
22.01.2022 11:29:18
Ja som k tomu taktiež pomerně skeptický. Podla mňa vuobec nieje v žiadnom kómatu, ale normálňa sa hýba a chodí do školy a uči vás. Zkůs sa na to pozerať takto.
Smajlík  Slovenský thinktank
22.01.2022 11:14:32
Fajnšmeker1989: Jo to jo, ale on je momentálně ve fázi, kdy mu hodí míček a dělá "nožičky" nebo že chytí svou ženu za ruku nebo si dají brofist. Jestli to dělá vědomě nebo automaticky takový věci.
 kuuur
22.01.2022 10:33:13
Som k tomu pomerne skeptický. To, že mal otvorené oči značí skôr to, že bol v takzvanej bdelej kóme, takže ťažko povedať, či vníma vlastne niečo. Ja sám som si kómu v minulosti zažil. Pre prebudení som "odniekiaľ proste vedel, čo sa mi stalo, takže možno nejaká funkcia základného vnímania okolia tam stále je. Ale keď si spätne spomínam na ten čas, tak to vnímam skôr ako spánok.
 Fajnšmeker1989 Muž32 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk