Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1186755, vloženo 21.01.2022 14:11:48 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Strach otěhotnět
Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o potomka. Už mám na to nejvyší čas, jsme spolu už hodně let, vhodné podmínky pro dítě máme. Ale vždycky, když si dělám test a vypadá to, že by se tam mohly udělat dvě čárky, hrozně se vyděsím a uklidním se až když se tam vybarví jedna čárka. Vždyť by to mělo být naopak! Měla bych být plna očekávání a těšit se, že se tam vybaví dvě čárky, ne?

Dítě chci a nemůžu čekat dalších 5, 10 let než budu připravena a jestli vůbec budu připravena. Ani nemám o co přijít - společenský život stejně už poslední roky nemám. Od práce si velmi ráda odpočinu. Jo, bojím se těhotenství a hlavně porodu, ale to snad každá a vždy to nějak zvládly.
 Gertúda Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.01.2022 19:50:34
Gertrúda: a jak dlouho už se "snažíte"?

My jsme dítě sice plánovali, ale když jsem objevila 2 čárky na testu, rozbrečela jsem se... Radostí to nebylo! Pocit sklíčenosti mě držel až do konce prvního trimestru, možná i déle. Je jasné, že človek je z toho nervózní, neví pořádně, co ho čeká, je to zodpovědnost a hlavně je to nevratná záležitost. Teď s dítětem už je to v pohodě a jsem ráda že ho mám. Neříkám, že mateřství je snadná záležitost, ale všechno si časem nějak sedlo a už se mi daří zvládat většinu věcí tak nějak automaticky, i to noční vstávání. Určitě je ale důležité mít oporu v partnerovi - bez něj bych to nedala.
 Taky tak
21.01.2022 18:40:45
A jsi si jistá, že to dítě chceš? Proč ho chceš?

"Ale na druhou stranu se bojím, že bych toho později litovala, kdybych neměla dítě."

To přece nedává žádný smysl. Toho, že si to dítě pořídíš a pak budeš litovat, že ho máš se nebojíš? To by bylo přece ještě mnohem horší.

"Tebe by nemrzelo nebo nemrzí, že nerozdáš své geny a zkušenosti dál a nepoznáš tu dětskou lásku, kdy tě to malý bere skoro jako boha?"

What?? Tak to je snad ten nejhorší a nejúchylnější důvod proč si pořizovat děti. Z toho jde úplně mráz po zádech...brrr....
Smajlík  256C
21.01.2022 17:04:23
Zapeklite:-))). Vsechno zivy se na Mitgardu-Zemi rozmnozuje,zapeklite:-). Je normalni chtit dite,je to cil zenstvi,materstvi. Na druhy strane nam byla dana inteligence,je tedy normalni ze s ni prichazeji i strachy,stejne jako je normalni ze s ni prichazi i moznost volby. Az na to,ze v tomhle pripade je ta moznost volby vazana na tikot biologickejch hodin. Zevseobecnim to,porizuju si to,co si poridit chci.Kdyz je to ve vztahu a jde o neco zasadniho,tejkajiciho se obou,pak plati ze si porizuju to,co si poridit chceme.Porad ale musim/musime chtit. Ne ze si poridim neco co muzu chtit ted a pak uz ne jen proto,ze pak uz ne.
 proud
21.01.2022 17:02:50
Jo, on to ví, že nejsem zrovna mateřský typ, a není to tak, že by to byla jeho podmínka, on přišel s tím, že by chtěl a co na to já, chvilku jsem o tom přemýšlela a pak mu řekla, že to kvůli němu prostě zkusím, tohle on všechno ví a máme v tom jasno. Při nejhorším by se samozřejmě postaral on i o to úplně malý, abych se mohla třeba chvilku vyspat a tak, ale nejde to kvůli příjmům udělat aby šel na rodičovskou.
 Avhicj
21.01.2022 16:52:02
Achich
Holka, pokud to vnímáš takto, tak se do toho zatím nehrň. Protože šestinedělí je takový nápřah na psychiku, hormony a nevyspání, že pokud fakt toho prcka nechceš, tak by tě to mohlo semlít. A zcela zbytečně.

Navíc chlap bude s prckem pár hodin denně, ty budeš ta "bohyně" pro malé. Ty musíš být ta, která se nezhroutí. Proto se nenech do ničeho vecpat, když si nejsi jistá.
Smajlík  baj d véj Žena99 Kategorie
21.01.2022 16:48:52
Inu mně prostě přijde "chci dítě, bez ohledu na to, co chceš ty" dost drsné a pro vztah nepřijatelné. Navíc mnoho mužů chce dítě jen proto, aby tu "po nich něco zbylo", nebo - což je podle mě častější - aby byla žena zavřená doma, neměla šanci zdrhnout....aby byla konečně domestikována. A to opravdu nejsou dobré motivace.
Neříkám, že je to váš případ.
 leafroller Muž71 Kategorie
21.01.2022 16:44:15
Achich, a pro přítele je to dítě podmínka? Řekla jsi mu už, že ho vlastně nechceš a pořídila by sis ho s ním jen proto, že to chce on? Popřípadě jak se on staví ke tvému názoru a pocitům?

To je hodně nepříjemná situace.
Smajlík  Archivářka Žena31 Kategorie
21.01.2022 16:37:30
leaf to samozřejmě možnost je, ale ne v našem případě, kdy nevim, z čeho bychom žili, když já vydělám tak čtvrtinu toho co on. Mně nejde o kariéru ani o kamarády, ani jedno totiž nemám :D
Problém je spíš v tom, že dítě vidím jen jako přítěž, zničení života, neumím si teď představit noční vstávání a jen z představy přebalování je mi špatně. Chci se dál věnovat svým introvertnim aktivitám a do toho mi dítě vůbec nepasuje. Jestli to vyjde, budu to brát tak, že jsem prostě jen ztratila pár let života, než to půjde dát do jeslí/školky, a na druhou stranu budu ráda, že jsem chlapovi mohla dát to, po čem toužil a až by dítě bylo větší, nezávislý na mně ve smyslu krmení, přebalování atd, tak by mělo vztah hlavně s otcem. Možná si to představuju naivně, nevím.
 Achich
21.01.2022 16:23:59
Přijde mi naprosto pochopitelné, že nejsi odvařená z toho, že vlastně netušíš, co tě čeká, jaké to bude a hlavně už nebude cesty zpět...

Na porod se můžeš připravovat během těhotenství, trvá poměrně dlouho, je spousta různých kurzů a taky si můžeš najmout dulu. Horší je to, až se dítě narodí, ale to ti pomůžou hormony a časem si ho zamilujete, tak najdeš způsoby, jak vše zvládnout a nezbláznil se.

Jako největší základ mi přijde, aby sis věřila ty sama, že to zvládneš. A nebála se případně jít proti mainstreamu, pokud přijdeš na to, že vám vyhovuje něco jiného. Jo a nelez a eMimino a Mimibazar...
 tralanka
21.01.2022 16:23:25
Achich, a nepřemýšlela jsi, že když chce to dítě přítel, mohl by také jít na mateřskou a starat se o něj, zatímco ty bys dál budovala kariéru a bavila se s přáteli? Tenhle princip "přítel chce dítě", tak já musím být matka se vším všudy, prostě nechápu.
 leafroller Muž71 Kategorie
21.01.2022 16:21:03
Nevím, kolik ti je, ale řeším teď něco podobnýho, je mi 33 a přítel chce dítě, já bych je sama ze své vůle nikdy nechtěla, nemám je ráda a ty jejich projevy, které většina lidí považuje za roztomilé, jako např žvatlání, ve mně vyvolávají až agresi, ale přítele mám ráda nade všechno, tak jsem se rozhodla, že bych to kvůli němu jednou zkousla. Takže se tak nějak snažíme, nic nehrotíme, ale upřímně, to je každej měsíc tak šílená úleva, když mi začnou menstruační křeče. A je to teda hrozné schizofrenní, na jednu stranu to pro přítele udělat chci, na druhou je to pro mě noční můra.
 Achich
21.01.2022 16:13:26
Taky jsem se těhotenství a porodu bála. Navíc ten strach mi umocňovala "zlatá tchýně", která mi pořád říkávala samé super historky alá černá kronika, jak je těhotenství hrozné a porod jak je náročný.

Realita? Zpětně: byla jsem připravena na horor a ono to bylo ne sice extra komfortní, ale nic hrozného.

Těhotenství bylo relativně v pohodě. Za celou dobu mi bylo špatně snad jen jednou, a jen měsíc před porodem mi natékaly nohy. Jinak to šlo.

A porod? Doma jsem si užila první dobu porodní, kde mi i praskla voda. Pořád jsem čekala tu brutální bolest (kterou mi líčila tchýně), tak jsem si říkala, přece už nerodím. A pak jsem si vzpomněla na známou, co mi říkala, že porod měla fajn, že to bylo jen, jako kdyby měla silnější měsíčky. A já to měla stejně. Takže sem dojela s manželem do porodnice, a tam mi řekli, že rodím a do hodiny dítko bylo venku :))

Pro mne osobně bylo náročné šestinedělí, ale to kvůli kojení. Ale i to jsme s prckem zvládly za pomocí laktačních poradkyň. :)
Smajlík  baj d véj Žena99 Kategorie
21.01.2022 16:04:12
Tahle panika je úplně normální, a to i kdyby na tom testu dvě čárky byly a i v těhotenství, před porodem, po porodu...
Nemusí to nutně znamenat, že dítě nechceš, je to obrovskej zásah do života je přirozený se ho příšerně bát, protože tvůj dosavadní život v podstatě končí.
 asi tak.
21.01.2022 15:54:42
Počkej, až po miminku zatoužíš doopravdy.

Nemá cenu se do toho nutit jen proto, že bys měla a že je to normální. Já osobně na žádné biologické hodiny nevěřím, ale věřím tomu, že člověk může postupem času dospět do stavu, kdy prostě na základě čehokoliv vnitřně přehodnotí.

SheldonC pobavil, ačkoliv štěně opravdu je pěkně náročná příprava na mimčo. Díky tomu by ses mohla rozhodnout, zda na něco podobného máš nervy na příštích 18 let+. :D

Jinak hodnotné příspěvky jak od Víly, tak i od leafrollera.
Smajlík  Archivářka Žena31 Kategorie
21.01.2022 15:19:02
Tak to mě opravdu nemrzí, že nepředám nikomu naše rodinné geny plné rakoviny, plešatosti a mnoha dalších rizikových faktorů. A aby mě někdo bral jako boha, o to opravdu nestojím, je to docela nemyšlené a hlavně nebezpečné, protože můžeš tomu dítěti předat něco, co by snad ani nemělo mít. Navíc nevidím v současné situaci ve světě mnoho pozitivního do budoucnosti, spíš naopak. Moje žena naštěstí dospěla ke stejnému názoru, i když před svatbou ještě dítě chtěla a já byl ochoten do toho kvůli ní jít.
 leafroller Muž71 Kategorie
21.01.2022 15:13:28
@Leaf chápu jak to myslíš a je pravda, že občas si říkám jestli to dítě nechci jen proto, že je "povinnost" ženy mít dítě a hrozně na mě tlačí rodina a okolí, což mě s*re. Ale na druhou stranu se bojím, že bych toho později litovala, kdybych neměla dítě. Tebe by nemrzelo nebo nemrzí, že nerozdáš své geny a zkušenosti dál a nepoznáš tu dětskou lásku, kdy tě to malý bere skoro jako boha? Beru to teď tak, že se budem snažit a když se nepodaří, svět se nezblázní (jen asi moje matka). Ale zároveň mě trápí, že možná dítě nechci a že nejsem jako ostatní.

@Sheldon psy mám sice ráda, ale ne natolik, abych nějakému podřizovala život (to že bych podřídila život dítěti s tím počítám).

@Víla tak ti děkuji za podporu. Říkala jsem si, jestli bych se neměla zaregistrovat na néjakém emimi portálu, kde bych se dozveděla, že mít dítě je to nejlepší a porod, že byl ten nejhezčí životní zážitek, ale nakonec jsem se rozhodla se dozvědět krutou pravdu.

@smutný na emimino se musíš zaregistrovat a přeci jen mi jsou nějak bližší názory "pošuků" ze zpovědnice, než "vymletých" matek. Pardon za ta označení.

Děkuji za reakce.
 autorkaG
21.01.2022 14:44:18
Zkusil bych to samé napsat na portál e mimino, tak bych očekával věcnější reakce.. Hodně štěstí.
 smutný-člověk Muž31 Kategorie
21.01.2022 14:32:23
Je to přirozené, mít obavy a strach. Ona to není prča. Chceš dítě, víš, že ho budeš milovat, že se o něj dokážeš postarat, ale přesto je to náročné a že z toho máš obavy v podstatě znamená jen to, že jsi normální a nemáš přehnaná očekávání vyplývající z prezentace těhotenství a raného mateřství jako nejkrásnějšího období v životě ženy. Ve skutečnosti na tom není krásného nic. Porod je krvavá bolestivá řezničina, těhotenství jak u koho, může být fajn, můžeš mít silné nevolnosti, můžeš mít život ohrožující komplikace, na nevyspání, hovínkách a fontankach z čůránků a mateřského mléka taky není krásného vůbec nic. Super jsou hormony, díky kterým toho prcka miluješ a radujes se z toho jak prospívá a osamostatňuje se, chceš mu být průvodcem, hřeje tě u srdce každý pokus o projev lásky, každý pokrok. To ti dá příroda v pravý čas
Smajlík  Víla z paneláku Žena33 Kategorie
21.01.2022 14:30:45
Nebude lepší si pořídit psa?
 SheldonC
21.01.2022 14:20:48
Pokaždé, když někdo řekne "mám nejvyšší čas na dítě", přeběhne mi mráz po zádech. Další dítě z povinnosti.....
Smajlík  leafroller Muž71 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk