Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1186754, vloženo 21.01.2022 14:00:23 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Kolik je nefunkčních vztahů?
Vcelku mě překvapuje, kolik je párů, které působí tak, že jsou ti dva zamilovaní, že se k sobě skvěle hodí a že mají fungující vztah. A potom přijde rána, že se rozchází nebo rozvádí.

Zářným příkladem například ze světa showbyznysu je Taťána Kuchařová s Ondřejem Brzobohatým - když jsem je před nějakou dobou viděla v nějakém rozhovoru, působili jako skvělý páreček a ještě vykládali, jak o vztah pečují a jak bojují proti stereotypu, teď v létě dokonce měli ještě nějakou symbolickou svatbu, přitom už od srpna spolu údajně nejsou a teprve před Vánocema o tom proběhla oficiální zpráva. To jako na nás ten fungující páreček jenom hráli?
Ale netýká se to jen celebrit. Třeba předloni v létě jsem byla na svatbě kamarádky, která taky měla takový dokonalý vztah - dokonce i na té svatbě byli všichni dojatí až k slzám z jejich novomanželského tance a při těch svatebních hrách působili jako sehraný páreček a všichni by byli přísahali, že jim manželství vydrží až do smrti. Po roce od svatby už byla na stole žádost o rozvod.

A to jsou páry působící spokojeně. Jak to pak mají ti, co takhle na první pohled ani nepůsobí spokojeně?
Je pravda, že každý vztah je de facto více či méně nefunkční a že vztahy drží pouze silou vůle?
Existují vztahy, které jsou skutečně dlouhodobě šťastné?

Já sama za sebe můžu říct - my s mužem ve skutečnosti asi taky moc funkční vztah nemáme. Ne že bychom byli nějak na nože a měli jsme doma dusno, ale nejsme ani spřízněné duše, každý z nás má jiné zájmy a jinou povahu a spíš jde o to, že spolu fungujeme na úrovni domácnosti a výchovy dětí (máme dvojčata). Kdybychom neměli děti, už spolu asi nejsme. Jsou to děti, kdo nás drží pohromadě. Ale my na rozdíl od jiných navenek asi ani nepůsobíme jako zamilovaný páreček.
 Loreta Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.01.2022 09:29:18
Loreta: No to je výraz pro někoho, s kým si maximálně kompatibilní. Jak jsem to psal i jinde, takových je na světě víc, ale díky tomu, na jak malém prostoru operujeme a jak málo se dostáváme do situací, kdy bychom mohli někoho takového potkat, se většina lidí s někým takovým vůbec nepotká, a jelikož nechce být sama, tak se pak dávají dohromady s těmi méně až nekompatibilními, jen na základě nějakých počátečních sympatií. Ti méně zkušení se pak diví, jak je to možné, že se to tak změnilo, když na začátku to bylo tak dobré. Jenže to jsou ty začátky, ty růžové brýle, kdy člověk nevidí nebo nechce vidět ty rozdílnosti toho druhého. Ty se pak vyklubou na povrch po vyprchání té prvotní zamilovanosti.

Ty jsi to evidentně pojala dost racionálně, což u vás žen to není nic zvláštního. To většinou muž do toho jde spíš na základě těch citů než nějakých kalkulů.

Jinak to záleží na tobě, jaké máš priority, co od toho čekáš a co ti z toho ten partner dokáže splnit. A podle toho se zařídit.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
22.01.2022 07:25:21
Většina je nefunkčních. A v egu to fakt není.
 Bílý heteromuž 0
21.01.2022 22:35:53
Toť zapeklitá otázka děvče. Vztahy se vyvíjí. Blbý ale je když se jeden vyvíjí a druhý ne, nebo zcela opačným, kratším koncem. Teda netahá za správný ocas, tak jsem to myslel.
Smajlík  penisatko
21.01.2022 16:22:09
Máme dlouhodobě funkční šťastný vztah, jsme spolu 10 let. Vzhledem k tomu, že jsme oba introverti, tak navenek nepůsobíme jako zamilovaný pár, ale jednáme spolu s respektem, nedokážu si představit se veřejně zhádat tak, jak to vidím u párů kolem. Většinou vídám málo vzájemné empatie, zbytečné hrocení nepodstatných věcí, vzájemné pomlouvání, nezájem o druhého...

Zrovna u Brzobohatých to vypadá, že skutečně byli schopní dlouhodobě běžně fungovat, ale asi měli krizi (početí?) a už je to unavilo natolik, že Ondřej začal hledat jinde. To podle mě prostě nejde do budoucna ovlivnit, kvůli čemu přijde obrovská krize a jestli jeden z páru už nevydrží a bouchne. Jsme lidi, ne roboti, i když děláme všechno "správně", nemusí to nutně vždy vyjít dobře.
 ehm.
21.01.2022 15:43:14
Loreta:
Hele, ale ze zkušenosti bych řekl, že prvních 20 let je nejhorších, pak se ti dva nakonec začnou mít i docela rádi...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
21.01.2022 15:42:10
>>>Nakonec i nejlepší psychologové partnerských vztahů jako J. Klimeš říká, že vztah je především práce a vůle.<<<

Nejlepší psycholog? Tak to je super, já tvrdím úplně to samé, i tady už několik let ... kdo ví, jestli si to tady chlap nepřečetl...

Ano, vztah je práce, a pracovat se dnes nikomu nechce...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
21.01.2022 15:39:06
Loreta:
>>>Já vlastně nikdy ani nepřišla na to, jak bych definovala pojem "ten pravý".<<<

To ale nikdo. Každý akorát přišel na to, že partner, kterého si vzal, zas tak "úplně ten pravý" asi není...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
21.01.2022 15:26:15
>>>Je pravda, že každý vztah je de facto více či méně nefunkční a že vztahy drží pouze silou vůle? Existují vztahy, které jsou skutečně dlouhodobě šťastné?<<<

Ne, žádné "šťastné" vztahy neexistují, všechny jsou více nebo méně nefunkční. Akorát někdy ti dva najdou způsob, jak spolu tak nějak vycházet, a jindy né. Ve skutečnosti to spíš záleží na mentalitě a charakteru těch dvou než na tom, jak "se moc milují".

Prostě, kdo je postižen tady tou schopností vydávat utrpení za štěstí, ten má v podstatě vyhráno.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
21.01.2022 15:19:09
""ten pravý" - to je taky pojem za všechny peníze" konečně realistický pohled.

"posledního jsem si vzala, nikoli proto, že bych cítila, že by byl snad nějaký jiný než ti ostatní, ale proto, že jsem s ním chodila ve věku vhodném pro uzavření manželství" to říkám pořád :) Stačí být ve správný okamžik na správném místě se určitými lidmi :)

Díky, za tvůj názor, pohled!

Jinak lidi ani zdaleka nemají tak funkční vztahy, jak to vypadá. To se neboj. Nakonec i nejlepší psychologové partnerských vztahů jako J. Klimeš říká, že vztah je především práce a vůle. Ale má i další složky.
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
21.01.2022 15:00:01
99%
 Bahnpopice
21.01.2022 14:36:48
Kolik? Nevím... 22? :D

Nějaké hemzy o spřízněných duších vytváří různá média a lidi pak ve vztazích očekávají různé nereálné věci. Spoustu lidí pak pálí dobré bydlo.

Zamilovanost vždycky pomine a páry, které se unáhlily ve fázi růžových brýlí se pak logicky rozpadnou.

Dva lidi se musí scházet ve věcech, které jsou pro oba důležité - tak jednoduché to je. Rozdílné názory a preference v oboustranně okrajových záležitostech jsou vedlejší.
 Archivářka Žena31 Kategorie
21.01.2022 14:23:30
To máš těžké, když se mnoho lidí žení nebo vdává jen proto, aby to zažili. Funkčních vztahů kolem sebe vidím mnoho, jen nejsou tak romantické, jak si hodně holek představuje. Základem funkčního vztahu je totiž především přátelství.......a absence ega, což je naopak pro mnoho mužů impossible.
 leafroller Muž71 Kategorie
21.01.2022 14:19:57
Frank Drebin: "ten pravý" - to je taky pojem za všechny peníze :-) Já vlastně nikdy ani nepřišla na to, jak bych definovala pojem "ten pravý". Já jsem vždycky měla pouze partnery, se kterými jsem chodila (a pak jsme se po nějaké době rozešli) a teď toho posledního jsem si vzala, nikoli proto, že bych cítila, že by byl snad nějaký jiný než ti ostatní, ale proto, že jsem s ním chodila ve věku vhodném pro uzavření manželství. Samozřejmě je milion věcí, ve kterých mě štve, a už tisíckrát jsme se dostali do situací, kdy jsem se za něj vyloženě styděla, když se třeba někde opil apod. - tak to asi ten pravý nebude. Tak teď nevím, jestli se mám s "nepravým" mužem rozvést nebo ne :-) Já nevím, jestli může existovat i něco lepšího než je náš vztah, nebo by takové byly všechny mé vztahy.
 Loreta
21.01.2022 14:16:54
Loreta....................prijde na to jakej vyznam pro koho ma vyraz funkcni,nebo nefunkcni v tomhle smyslu slova. Co se tobe muze zdat funkcni,videj jiny treba obracene a naopak. Tyhle veci si musi resit kazdej koho se primo tejkaj.
 proud
21.01.2022 14:07:25
Jak by řekla jedna moje ex: Na sociální sítě dávám takové fotky, aby mi ostatní záviděli.

Lidi tam většinou nedávají příspěvky, když jsou ve sračk*ch.

A i normální lidi se tím nechlubí, že jim nefunguje vztah nebo manželství, protože to často berou jako svoje selhání.

Těch vztahů, kde má jeden k druhému nějaké výhrady, je většina. Málokdy se stane, že člověk v tom životě potká toho pravého.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
21.01.2022 14:07:24
Proc ze sebe zase delas takoveho pitomce?
 KvetakPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk