Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1186696, vloženo 20.01.2022 16:53:57 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Obnovení Rakouska-Uherska
Měla by se obnovit středoevropská velmoc sestávající ze zemí bývalého Rakouska-Uherska? Jednalo by se o Rakousko, Česko, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko a Chorvatsko, v jejich současných hranicích. Bosnu a Hercegovinu do toho nepočítám, ta byla součástí R-U poměrně krátce.

Byl by to samozřejmě federalizovaný stát. Mohlo by se to jmenovat třeba Dunajská federace, a národ by si dohromady říkal Dunajci. Hlavním městem by byla Vídeň. Úředním jazykem by byl na území každého federálního státu jeho vlastní jazyk, společný jazyk by byla němčina a byla by ko-oficiálním jazykem po celé federaci.

Byla by to nejspíš konstituční monarchie, jako Velká Británie. Vládnoucí dynastie by pravděpodobně byli Habsburkové, u nás by silné postavení měli Schwarzenbergové. V závislosti na spokojenosti obyvatelstva by v naší federální republice nejsilnější byly nejspíš strany Koruna a TOP 09. Velký by byl důraz na tradicionalismus a liberalismus. Církevní restituce by nejspíše byly podporovány a urychleny.

Tradičním nejbližším spojencem by bylo Německo, naopak by nastal ještě výraznější odklon od proruské zahraniční politiky. Nejspíš by stát aktivně podporoval postupný návrat Němců vyhnaných z území federace po druhé světové válce, byli by odškodňováni, a byly by jim udělovány státní byty a pozemky. K církevním restitucím by přibyly ještě restituce státem vlastněných pozemků vyvlastněných německým rodinám - šlo by zejména o zámky atp.

Populace nového superstátu v době jeho vzniku by činila cca 41.06 milionů obyvatel, čímž by se stal 9. nejlidnatější zemí v Evropě (1. Rusko, 2. Německo, 3. Turecko, 4. Francie, 5. VB, 6. Itálie, 7. Španělsko, 8. Ukrajina) za Ukrajinou a před Polskem. Nominální HDP by činilo cca 1.0353 bilionu USD, čímž bychom se stali 7. největší ekonomikou Evropy (1. Německo, 2. VB, 3. Francie, 4. Itálie, 5. Rusko, 6. Španělsko) za Španělskem a před Nizozemskem. V Evropě bychom tak měli mnohem silnější pozici.

Později by možná došlo ještě k malým územním změnám, například by se mohla k federaci chtít připojit Podkarpatská Rus, a možná by federace odkoupila další území, jako území bývalé Lemko-rusínské republiky, polské Těšínsko a Kladsko, naopak by možná Itálii prodala ty části Julského Benátska a Zadaru, které Itálie v roce 1947 postoupila Jugoslávii, a nyní patří Slovinsku a Chorvatsku.
 Danubian Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.01.2022 11:55:58
Blbý nápad. Najmä to s tým odškodňovaním Nemcov.
 Fajnšmeker1989 Muž32 Kategorie
21.01.2022 09:09:39
Nepochopil jsem ty Schwarzenbergy. Můžeš mi to vysvětlit?
 Ludwa
21.01.2022 07:50:46
Nojo, prde a howne, tak to Rakousko-Uhersko zase obnov. Nekecej planě a a pusť se do díla. Doufám, že tvým přičiněním tu podunajská federace nejpozději do měsíce bude.
Smajlík  osvícenství
21.01.2022 06:27:16
A jak rychle po vzniku této Dunajské federace by došlo k zákazu a uzavření jaderných elektráren, což by způsobilo totální blackout?
 kony83 Muž38 Kategorie
20.01.2022 23:20:26
Leda velké kulové! Šlechta patří na šibenice, konec konců jako všichni Páni. Navíc, Habsburkové
jsou Katolická zverba sloužící Vatikánu, tomu belzebubovi.

Všechny lidská zřízení, a monarchie také, jsou konstrukty na ovládání hloupých lidí. Se stačí
podívat jací degeni jsou jejich představitelé.... Třeba ten spící degeš Schwancenberk či jak
se to blbé jméno píše.

Stačí že tu máme Čechůňský parlamentarizmus jako dobrou ukázku dekadence buržoustů
ne tak ještě nějakou monarchii.
Smajlík  Vlčí oči Muž37 Kategorie
20.01.2022 21:34:39
Take meds. Ta ideologie je autistická. Vytvořme si lepší.
 fjkf
20.01.2022 21:23:33
Uther: Fakticky můžeš mít pravdu. Přiznám se, že nejsem úplný expert v této oblasti. Ale pořád se mi zdá, že by to nebyl úplně jednoduchý proces. Hlavně v této době, kdy jsou v Evropě spíš přítomné různé separatistické tendence uvnitř některých států. Němci i Poláci by do toho házeli klacky. To samé Rusko, které by se obávalo dalšího oslabení vlivu na Ukrajině. Klidně by to mohlo přerůst v nějakou formu studeného konfliktu.

A mimochodem, Masaryk by se taky nejspíš obracel v hrobě:)
 Realista
20.01.2022 20:19:01
Realista: pokud by si vytvořil ve střední Evropě spolek o cca 50 mil. obyvatelích, neměl by si žádné územní požadavky na okolních státech a nevysílal by si agresivní postoje do okolí, tak by ti bylo jedno, jestli tě uzná soused, nebo ne, byla by to dostatečná síla na to, aby aby ostatní respektovali realitu.
Analogie je stejná třeba s Čínou. De iure je ta skutečná a právoplatná Čína na Taiwanu. Pevninská Čína jsou vzbouřenci a v Pekingu je nelegitimní vláda. De facto je to opačně.
 Uther
20.01.2022 19:25:42
Nemyslím si, že by to bylo v současné a blízké budoucnosti vůbec reálné. I kdyby s tím souhlasilo obyvatelstvo těchto zemí, tak by to narazilo na odpor sousedního Polska, Ruska nebo Velké Británie. A hlavně taky Německa, vůči kterému by se vytvořil v Evropě potenciální mocenský protipól, což by reálně ohrozilo jeho současné dominantní geopolitické postavení v Evropě. A taky by tento stát potřeboval uznání od ostatních zemí, s čímž by spoustu států v okolí mohlo mít z vícero důvodů velký problém.
 Realista
20.01.2022 19:18:19
Kdybych byl FJ1, pochcal bych se smíchy už při slově "konstituční", ale protože nejsem, držel jsem to v sobě až k "TOP09".
Smajlík  Gleit Muž20 Kategorie
20.01.2022 17:50:42
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
20.01.2022 17:47:01
K čemu by to mělo bejt dobrý?
 IB72
20.01.2022 17:27:14
To se ptáš tady?
 Van Generator Muž30 Kategorie
20.01.2022 17:27:05
Já bych souhlasil, ale za chvilku sem přileze ten troll z diskuze jménem Zamilovaná do Němce a začně tvrdit, že Čech v tomto spolku bude vždy jen untrmenš. Tím pádem obnovovat nic nechci a zůstávám v České republice.
 bohatýrPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk