Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1186547, vloženo 18.01.2022 16:58:11 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Komunismus
Jaký je váš názor na komunismus? Je to dobrá myšlenka, která by mohla fungovat, když se to udělá lépe, nebo je to utopie, která vždy skončí totalitou a úpadkem? A jaký je váš názor na komunistický režim v Československu? Bylo to svinstvo a je dobře, že skončil, nebo bylo lépe?
 qayx Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.01.2022 17:58:26
autism-off............kolik je ti let a kde vsude jsi ve svete byl,ne na dovoleny,ale zil jsi tam a pracoval.musel ses uzivit,naucit rec etc.? Ja jen ze tohle mam za sebou a mam tedy zatracene dobry srovnani praxi ;-). Komancum jsem utekl a presto se zastavam sociku,respektive toho lepsiho z nej, cim to asi je,co myslis? ;-)
 proud
19.01.2022 12:00:30
Jinak mě opravdu děsí, kolik lidí si skutečně a reálně myslí, že u nás byl někdy komunismus. Nebo že někde na této planetě byl někdy v historii komunismus. Je to smutné a přikládám to státnímu vzdělávacímu systému. A nejsmutnější je, že to zahrnuje i lidi, kteří tu dobu pamatují, lidi, kteří by už mohli mít rozum.
 leafroller Muž71 Kategorie
19.01.2022 11:52:24
Myšlenky (jako třeba myšlenka komunismu) jsou hezké protože nezahrnují všechny detaily. Zpravidla nezahrnují cenu, kterou je za to nutno zaplatit.

Asi jako když podnikatel jásá, že uzavřel kontrakt za miliardu a neřeší, že na jeho realizaci bude muset vynaložit půl druhé...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
19.01.2022 11:31:06
Tak myšlenka je to hezká, ale v SSSR z toho udělali antiutopii a pak to po druhé válce dotáhli i k nám. Kdyby se té myšlenky chytnul civilizovanější a průmyslově vyspělejší národ, tak by to třeba dopadlo lépe. Reálně to bylo nové nevolnictví, akorát průmyslníky a měšťany nahradila komunistická strana. Kdo to nevidí a žije v bludu, že "bylo lépe" je zaslepený nostalgický hlupák a měl by se více vzdělávat v historii, filozofii a politologii a třeba procitne.
Jinak Sta67 a kaiten to napsali přesně.
Smajlík  Horatio Muž30 Kategorie
19.01.2022 10:50:48
Komunismus je asi ta nejlepší myšlenka ever. Fungovat bohužel nemůže kvůli lidské povaze. No a komunistický režim v Československu sice měl své vady, ale rozhodně i výhody. A musím říct, že je škoda, že nevydržel o pár let déle, protože pan Gorbačov začal takovou revoluci uvnitř, že se mohl režim reformovat a chudí lidé se možná mohli mít lépe než dnes. Za zkoušku to stálo.
 leafroller Muž71 Kategorie
19.01.2022 10:29:18
Michal-222: o tom se nehádám, jen říkám, co říkají komunisti.
 Nesu klády Muž25 Kategorie
19.01.2022 10:18:59
Nesu klády:
Kdyby sis to podnikání někdy zkusil sám, rychle bys pochopil, že to zdaleka není jen o "hrabání zisku" ... primárně se musí podnikatel postarat, aby vůbec nějaký zisk byl - to je ten největší problém celého podnikání. Lidu dělnému to sice může připadat jakou automatické, ale každý kdo si to někdy zkusil sám ví, že to tak vůbec není. A je taky spousta těch, kterým se to nepodaří...

Komunisté tohle nemuseli vůbec řešit. V rámci svého "hospodaření" zrušili jakoukoliv konkurenci, takže každý podnik, ať vyráběl sebevětší krámy, měl jistotu, že je na "trhu" prodá, protože nic jiného se prostě koupit nedalo. A mzdové náklady je také nemusely trápit, protože lidé byli donucení dělat víceméně zdarma...

A všichni z toho byli tak nadšení, že bylo nutné celou zemi (celý východní blok, nakonec) obehnat ostnatým drátem s elektronickou signalizací, aby se jim národ zamým štěstím nerozutekl k těm zlým kapitalistům.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
19.01.2022 08:52:03
2040: komunismus nemluví o společném vlastnictví. Jen o společném vlastnictví výrobních prostředků, tedy že neexistuje soukromý majitel, který shrábne zisk z práce zaměstnanců.
 Nesu klády Muž25 Kategorie
19.01.2022 08:36:40
Komunistický režim v Československu jsem nezažil, ale život v totalitě asi nebyl nic příjemného. No a ta myšlenka komunismu jako ideologie, která požaduje společné vlastnictví?
To nefunguje, protože každý člověk je jiný. Někdo jezdí ve Škodovce a jiný v BMW.
 2040
19.01.2022 07:42:57
Tak já zažil jen jeho dojezd, kdy to byl jen takový jeho velmi slabý odvar. Ne nadarmo byly pokusy komunistickou stranu zrušit a postavit ji mimo zákon vzhledem k okolnostem, které se dřív děly.

Na druhou stranu ta doba měla něco do sebe. Jak tu nebylo skoro nic, tak se člověk dokázal pak radovat z maličkostí. Teď má člověk skoro všechno, nemá se moc kam posouvat, takže pak trpí depresemi a neví, co by.

Byla tady i větší stabilita, co se týče práce, bydlení, atd.

Obecně tady nebyl takový bordel. Když pak komunismus padl a rozvolnilo se, lidi se přestali bát a začalo se krást ve velkém, vraždit se, atd. Teď už se teda tolik nevraždí, ale krade se ve ve velkém, jen je to takové uhlazenější a dělá se to formou státních zakázek, různého lobbingu atd.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
19.01.2022 01:53:16
Když víš na čem staví komunismus, na jakých základech, netřeba se ptát.
Jejich ekonomický model fungoval, a byl úspěšný ale neudržitelný.
Muselo se v tisku a TV lhát aby se udrželo obyvatelstvo doma v Česku a nerozprchlo se na Západ. Hranice se nehlídaly jako ve filmu Král Šumavy proti zahraničním agentům, ale vlastnímu obyvatelstvu kde ti nejschopnější chtěli na Západ a mít se dobře. Proto zadrátované hranice kde jsem sloužil pod Čerchovem u Domažlic ale i nna Šumavě i já. A na vlastní oči viděl 2 desetileté kluky z nichž se nám jeden z nich zastřelil. Zachránit jsme ho nemohli. Chtěli navštívit babičku kdesi v Bavorech. Viděl jsem Amíky na hranici co nám tam nechávali na pařezech, čokoládu, cigára, blbiny.. všechno sebral nadřízený lampasák s tím že je to otrávené. Viděl jsem hako DVŤák výslechy na rotě, kam se vozili podezřelí z vlaků. Pamatuju v Tisové i syčáka Karla Randáka (dnes generálmajora - díky Paroubku)
jo život jsem měl asi bohatej.
 Quakie Muž76 Kategorie
19.01.2022 00:06:14
Komunistický režim je zatím jasná utopie. Ten lze vytvořit tak leda v rodině o několika členech. Naproti tomu socialismus u nás fungoval, a s nástupem nových technologií vč. informačních měl socialismus jasnou šanci trvalého zlepšování. Škoda jen kontraproduktivních zásahů z Východu a studené války.
Smajlík  Teremtete
18.01.2022 22:34:02
Sta67:
No to je právě ta skvělá myšlenka komunismu a jeho člověka - že když si dá někdo těch 10 kendlíků, tak že ostatní na to budou jen koukat, ale sami zůstanou u těch tří.

Nebo že když někdo nazná, že k životu vážně naprosto nutně potřebuje nové BMW, tak ostatní si vystačí se svými škodovkami stodvacítkami. Že prostě každý "reálně zhodnotí" své "skutečné potřeby".
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
18.01.2022 22:26:51
proud: Jenže v opravdovém komunismu neexistuje hranice egoismu, která by ho nezačala vychylovat z rovnováhy.

V tržním systému ten, kdo chce deset knedlíků namísto dvou, prostě zaplatí, a pokud si to nemůže dovolit, omezí spotřebu.

V komunismu to nejde, protože ten systém nemá naprosto žádnou dobrovolnou regulaci takového chování. Buď uzná nárok na deset knedlíků. Pak ovšem vznesou podobný nárok i jiní, a bude třeba vyšší spotřebu nějak zajistit. Jenže jak motivovat kuchaře, aby více vařili a déle pracovali? Nebo neuzná, a pak udělá z těch, kteří si svůj požadavek vymohou pokoutní cestou, kriminálníky. A bude potřebovat žálářníky. Jenže kde vzít tolik žalářníků?
 Sta67 Muž28 Kategorie
18.01.2022 21:23:22
>>>je to vec nastaveni pravidel<<<

No jenže to je celý ten problém ohledně lidských společenství a systémů - oni musí existovat ve světě bez pravidel. Mají jen taková pravidla, jaká si vytvoří sami...není možné jim nějaká pravidla vnutit...a není možné ani předpokládat, že se lidé budou chovat nějakým speciálním způsobem. Chování lidí je prostě nějaké, důsledkem miliónů let evoluce, lidé se nezačnou chovat jinak jen proto, že jim jeden z nich přednese nějakou naivní ideologii.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
18.01.2022 21:20:36
>>>vec vychovy a pochopeni<<<

Áno, to už měli i soudruzi, teorii o převýchově socialistického člověka. Ale zjevně to nějak nefunguje ... psa je taky dost těžké naučit chytat myši...

A věc navíc lehce komplikuje biologie a genetika - protože soudruzi ve své naivitě tak nějak předpokládali, že když jednou lidstvo převychovají, že už takové zůstane. Jenže tak to nefunguje, museli by převychovávat každého od narození znovu a znovu...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
18.01.2022 21:10:52
Michal-222...........je to vec nastaveni pravidel,zadny ze tuzka spadne,ale blb skonci v kriminale:-).Jinak,kazdej system zacina jednotlivcem,az z nich se teprv sklada kazda spolecnost a je normalni ze myslim hlavne na svoje potreby,otazka je ale jak a za jakou cenu,vec vychovy a pochopeni.
 proud
18.01.2022 20:53:13
Z pohledu teorie systémů jsou tady ty systémy založené na společném vlastnictví a solidaritě dost nestabilní. Asi jako když se snažíme postavit tužku na špičku. Hypoteticky tak může stát libovolně dlouho, ale malá odchylka od rovnovážné polohy způsobí zvětšování této odchylky. Až tužka nakonec spadne.

"solidární" systémy mají podobnou vlastnost. Když se v takovém systému někdo začne chovat "špatně", tak z toho má zpravidla přímý užitek, na úkor těch ostatních. A není žádná bezprostřední síla, co by ho vracela zpátky do rovnovážného stavu. Takže se to velice rychle překlopí ze stavu "myslím hlavně na dobro ostatních" do stavu "myslím hlavně na sebe". To je stabilní stav, a systémy k němu nakonec vždycky nějak dokonvergují. Nemá smysl s tím bojovat...tenhle boj se nedá vyhrát, stejně jako se nedají stavět tužky na špičku...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
18.01.2022 20:46:02
Víla z paneláků:
>>>Podle mě může komunismus fungovat v malé společnosti, ve které se mají lidi rádi nebo aspoň celkem rádi a všichni takhle fungovat chtějí.<<<

U nás doma to tak v podstatě funguje - s jistými omezeními, protože jsem v podstatě žgrd, ale dá se říct, že komunistický ideál "každý dle svých možností, každému dle jeho potřeb" je u nás skoro naplněn. Mají teda velkou kliku, že mé potřeby se tak nějak limitně blíží k nule... ale předpokládám, že takových blbců chodí po světě zástupy, takže není důvod, aby to nemohlo fungovat i jinde.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
18.01.2022 20:43:55
Komunizmus je pohádka pro duševně nevyspělé lidi, psychpaty a idioty.

Historie plná neúspěchů a tragiédií způsobených levičáky to jasně ukazuje.
 ctirad mašín
18.01.2022 20:34:04
To vlastně znamená ta fráze "se to udělalo" ...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
18.01.2022 19:43:59
V kapitalismu bude mít vždycky někdo hlad. Musí, protoże lidská společnost funguje kvůli boji o zdroje a o dominanci. V tomhle ohledu jsme stále zvířata.
Utopický komunismus je o tom, že bojovat přestaneme, že nikdo nebude chtít být nad druhým, že nikdo nebude chtít vyniknout, konkurovat, dominovat. Důležitý je nezájem o moc a úspěch. Jenže - co pak zbude?

Komunismus by teoreticky mohl fungovat u jiného druhu, ale není v souladu s evolucí ani s životem na této zemi. Kapitalismus je stejně jako evoluce úspěšný a efektivní - ale cenou je to, že někdo za to platí životem a bolestí. A každý pokus to změnit, třeba na komunismus, znamená to, že platit bude více lidí. A proto je to utopie.

To je ke komunismu.

A československý socialismus? Pro běžného dělníka sociální jistoty na dluh, cenou za to jsou pohřbené ambice jiných a naplněné mocenské ambice úplně jiných lidí.
Pro dělníka fajn, řekl bych. Ale jinak nic moc.
 Nesu klády Muž25 Kategorie
18.01.2022 19:23:52
proud: To říkali všichni: „Naše myšlenka je dobrá. Jen k její realizaci potřebujeme jiné lidi.“ Jiné lidi nevytvořili, ale mnoho nesehnutých lidí přitom zlikvidovali.
 Sta67 Muž28 Kategorie
18.01.2022 18:16:19
Ja som komunista!
 Fajnšmeker1989 Muž32 Kategorie
18.01.2022 18:16:16
proud: "komunismus není špatnej, člověk je špatnej" nedává smysl tohle tvrdit. Komunismus je myšlenka, která říká, jak se lidi mají chovat a fungovat jako společnost. Pokud není aplikovatelný na lidi, tak je to špatná myšlenka.

"Zdejsi zrizeni a kapitalismus jsou na tom nasobne hur, a ve vsem. " - lol, no to ani ne, no
 autism-off
18.01.2022 18:13:46
Pan svačinka: Super argumentace.

"Dvě ruce jsou lepší, než jedna."
"Hele, znám člověka, co měl jen jednu ruku a dovedl nakreslit obrázek... juhů, vyhrál jsem diskuzi."
 autism-off
18.01.2022 18:12:32
Komunismus je ok, když ho všichni budou chtít dobrovolně. Nemám proti tomu, když se parta lidí domluví, vytvoří si komunu, kde všechno bude patřit všem a bude jim to tam fungovat.

Pokud mi ji budou cpát násilím, tak s tím mám problém.

Bohužel mi to cpát budou, protože už Marx měl takový plány.
 autism-off
18.01.2022 18:03:10
qayx............ komunismus sam neni spatnej,spatnej ho dela jako vsechno,zase jen clovek. Ale neni,jako ostatne vsechno,neomylnej a perfektni. Ani vyzkousenej,nikdy nikde jeste nebyl,jen komunisti a ti museli slapat jak se jim prikazalo trockistama,dneska sionem.Takze srovnani je jen se socikem a prestoze jsem tehdy byl mladej,mam tu vyhodu,ze jsem zdrhnul a muzu teda rict z prvni ruky,ze zatim byl nejlepsi ze vseho co jsem poznal,az na svoje chyby,ktery mel,ale dalo se s nima slusne existovat. Zdejsi zrizeni a kapitalismus jsou na tom nasobne hur, a ve vsem.
 proud
18.01.2022 17:47:08
komunismus je když stát něco dělá
Smajlík  politický genius
18.01.2022 17:24:25
Podle mě může komunismus fungovat v malé společnosti, ve které se mají lidi rádi nebo aspoň celkem rádi a všichni takhle fungovat chtějí. My jsme "komunisticky" fungovali na jednom privátě, když jsem studovala, a bylo to nejlepší bydlení jaké jsem kdy měla, po sociální stránce to byl fakt sen a fungovalo to skvěle, ale nikdo toho nechtěl zneužívat. Každý byl rád, že se může realizovat a že jindy může využít toho, že se realizoval někdo jiný. Ve velkém, nedobrovolně a ve společnosti, která není zdravá to rozhodně fungovat nemůže. Aspoň ne tak, aby byli všichni spokojení a nikdo se necítil bit.
 Víla z paneláku Žena33 Kategorie
18.01.2022 17:22:15
Přesně, stačí se podívat jak si vedly socialistické ekonomiky.
Zdravotnictví zadarmo, byty zadarmo, vyspělé technologie sloužily občanům. Teď jsem se díval na to, že třeba i Varšava má metro, které tam postavili ještě Rusové.
.
.
o Práglu ani memluvím.
.
.
Železnice, dálnice, mosty, elektrárny, přehrady - všechno jede z dob socíku, který tady mistr propagandy Keibls zatracuje.
Smajlík  Pan svačinka Muž25 Kategorie
18.01.2022 17:14:21
Stačí se podívat, jak si vedly a vedou všechny socialistické ekonomiky. No a ty komunistické vlastně díky tomu ani nedostaly šanci vzniknout
 kaiten Muž55 Kategorie
18.01.2022 17:06:08
Je to špatná myšlenka, která vždy nutně skončí totalitou a úpadkem. Na hranice tvárnosti lidské masy narazily všechny dosavadní komunistické režimy, a narazí i všechny budoucí. A ekonomika zase narazí na nemožnost ekonomické kalkulace v hospodaření s omezenými zdroji. (Ostatně, na toto naráží již i ekonomika EU.)

Snad jedině, kdyby režim vyšlechtil nový druh lidí. Viz Konec civilizace aneb překrásný nový svět od Aldouse Huxleyho.
 Sta67 Muž28 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk