Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1178128, vloženo 20.09.2021 20:54:33 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Čtete?
Poslední dobou mám problém najít nějakou dobrou knížku. Moc ráda čtu fantasy, ale žádné mě podle popisu nezaujalo. Mám ráda, když je příběh tajemný (klidně až hororový), zároveň má dobrou romantickou zápletku a hlavně, aby se dala pochopit pointa. Přečetla jsem toho hodně, ale ještě jsem nenašla knihu, co by dokázala tyhle jednoduchí prvky pojmout. Podle popisu se tomu asi nejvíc blíží Twilight, ale ten bytostně nesnáším, protože zápletka je nulová a málem jsem u se u toho uzívala. Četli jste něco dobrého vy poslední dobou, s čím byste se chtěli podělit? Klidně i z jiného soudku - detektivka, horor, romanťárna...
 Majdalenka Žena26  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.09.2021 20:47:36
Všem moc děkuju za všechna doporučení, napsala jsem si všechno - knihy i videa (i když všichni youtubeři, co jsou tu zmíneni, tak znám) a jakmile budu mít načteno, podám sem zpětnou vazbu :). Trošku se "děsím" těch sci-fi děl, protože obecně na sci-fi vůbec nejsem, ale většinou když omylem na takový žánr narazím, tak mě to ve finále baví, takže tomu dám šanci a uvidíme :).
 Majdalenka
21.09.2021 19:27:28
>Teta Dana
Ano, je to postapo sci-fi, ale v mnoha ohledech netradiční. Ta zápletka je originální, není to o tom, že by Zem zničila nemoc, jaderní katastrofa nebo něco cizího z vesmíru (např, asteroid). V podstatě si za to lidi mohli sami něčím, co by je ani nenapadlo a zbytek byla jen využitá situace. Četla jsi i to pokračování Noc trifidů?

Byl by na tebe mail?
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
21.09.2021 19:17:35
Žánr fantasy nečtu, z detektivek mám ráda knížky od Ruth Rendellové, pak psychologické thrillery od Joy Fieldingové. Snadno se to čte a nějaká milostná zápletka tam bývá taky.
Ty detektivky od R. Rendellové se taky zaměřují spíš na psychologii postav, není to suchá četba, co by se věnovala hlavně postupům vyšetřování ani žánr "americké drsné školy" - ten taky ráda nemám.
Nedávno jsem si na nádraží, kde lidí odkládají knihy, vzala knížku "Deník mého stínu" od Claire Kendal, je to taky snadná četba (ale ne přihlouplá, na to jsem alergická), napínavý příběh o magorovi-stalkerovi, co pronásleduje hlavní hrdinku. Milostný příběh tam je taky. Měla jsem ji přečtenou za den a jak jsem se v MHD začetla, přejela jsem zastávku :) Klidně bych ti ji doporučila.

Ježek tu zmínil "Den trifidů", ten se mi taky hodně líbil. Zařadila bych to spíš do sci-fi.
 Teta Dana
21.09.2021 10:22:02
Obchodníci s vesmírem
 leafroller Muž31 Kategorie
21.09.2021 09:10:05
Co třeba klasika Den trifidů? Není to dlouhé, dobře se to čte a koho to zaujme, tak to má i znatelně silnější pokračování Noc trifidů.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
21.09.2021 08:55:28
Čtu hodně, ale rozhodně ne takový brak jako ty. Zadarmo drahý.
 bicurious
21.09.2021 05:53:54
Nečtu, nemám na to náladu.
 povolený řetěz Muž26 Kategorie
21.09.2021 05:29:39
Zajímavá videa i creepypasty jsou na kanálu StaySteak. Jeho podání Barvy z kosmu je skvělé.

Jinak dříve jsem si na čtení udělal čas. Později jsem četl časopis Epocha a docela nedávno jsem se pustil do Kontaktu od Sagana. Jenže mě to nějak přestalo bavit ale asi tomu dám ještě jednu šanci.
 TenMajkl Muž31 Kategorie
20.09.2021 22:31:20
>Majdalenka
Budu číhat :)
Řeku jsem nečetl, ale mám podezření, že jí někde mám. Pro mě je co se pomalého rozjezdu zatím vrchol Malevil. Tam je to jestli dobře pamatuju tak 80-90 stran než se začne něco dít, ale zase je to bichlička něco pod 600 stran. Ale tam alespoň autor hned zpočátku naláká ochutnávkou toho, co se bude dít, pak se vrátí a zkoumá minulost hlavní postavy a jak se vlastně dostal do té situace a teprve pak plynule pokračuje v ději. Děj je zajímavý, ale minulost hlavní postavy je poněkud nudná. Zase ale pak ale díky ní pochopíme různé nejen sociální interakce.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
20.09.2021 22:16:59
Ježek: Po tom co jsem přečetla celou Řeku od Hellera zvládnu jakýkoliv pomalý rozjezd. Určitě dám vědět, jak se mi to četlo :).
 Majdalenka
20.09.2021 22:13:25
>Majdalenka
Budu rád, když dáš pak vědět jak se ti to líbilo :)Jen musíš překonat ten začátek než se vydají na cestu, pak už to začíná nabírat spád a čím jsi dál, tím je spád rychlejší a dramatičtější.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
20.09.2021 21:58:11
Majdalenka: Jasný no :)

Tak já taky neposlouchám creepypasty každý den :D
 Dáda
20.09.2021 21:45:27
Dáda: Pixelorez znám taky :D a právěže poslední dobou spíš koukám na "top 5" než abych si poslechla creepy pasty :D.
 Majdalenka
20.09.2021 21:41:17
Majdalenka: Jasně no, to chápu.

Nemáš zač, určitě jí zkus, třeba zrovna tě tahleta chytne :)

A co Pixelorez? Ten má taky dobrý creepypasty. A spoustu dalších věcí. Takže když tě nechytnou jeho creepypasty, tak třeba můžeš zkusit jeho vtipný videjka ;)
 Dáda
20.09.2021 21:33:16
Posedlý čtenář: A můžeš ten stav mysli trochu lí objasnit? Co tím myslíš? Knihy jsou pro mě forma zábavy, únik od odborné školní literatury, která má pramálo společného s beletrií. Čtu pořád i navzdory tomu, že mě kniha hned nezaujme. Někdy jsem nadšená víc někdy míň, ale málokdy je to to, co jsem hledala, proto se ptám tady :).

Dáda: Creepy Stalka jsem právě poslouchala pořád a on byl taková ta poslední tečka za creepy pastama u mě, protože jsem měla pocit, že slyším dokola jen to samé. Nevím, jestli jsem slyšela tuhle konkrétní, ale dám jí šanci, díky :).
Já právě potřebuju asi hlavně dobrou zápletku, kniha mě musí donutit nenásilně přemýšlet a hledat odpovědi. Vlastně bych řekla, že svým způsobem jsem nenáročný čtenář, jen vyhledávám určitá specifika. Miluju spoustu obecně mizerně hodnocených knih a kritzuju spoustu obecně uznávaných knih - ne vždycky samozřejmě to tak je.

Ježek: Díky, zkusím se porozhlédnout v knihovně nebo knihkupectví a dám tomu šanci.
 Majdalenka
20.09.2021 21:20:50
Zkus od Aldise Nonstop. To sice není fantasy, ale je tam docela dost dlouho dost prvků, které se tak zdánlivě tváří. Nakonec se ale dozvíš že to má své vysvětlení. Atmosféra je taková střední, ale čím dál příběh utíká, tak je temnější až na konci je to velice slušné.

Kdyby někdo nechtěl číst, ale jen poslouchat, tak je to i na Youtube jako čtyřdílná četba. Začátek je poněkud zdlouhavý, ale přijde mi podstatný pro nasátí atmosféry jako výchozího bodu pro další děj.

Nezkoušejte si číst recenze, tak je každá druhá o kompletním vyzrazení děje.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
20.09.2021 21:16:34
Majdalenka: No jo, to asi většina je, třeba taková klasická věta "a na to, co jsem viděl, do smrti nezapomenu/ten pohled mě bude pronásledovat až do smrti" je snad v každý druhý creepypastě :D

Já už jsem si taky vypěstoval celkem odolnost, takže ta creepypasta musí být fakt originální a vymakaná, aby to ve mně vzbuzovalo nějaký pocity.

Ale tak to je asi u knih podobný, ne?

A tuhle znáš? Ta je docela dobrá:

https://www.youtube.com/watch?v=SG_vV0cMRs0
Smajlík  Dáda
20.09.2021 21:15:47
Pokud ti knížky přijdou na jedno brdo, tak je to spíš stavem mysli, než nedostatkem výběru. Čtu skoro pořád. Tip nedám. Nejlepší na četbě je, že do výběru dokážeš dát svou duši, určit si, do čeho se chceš zrovna ponořit a být schopen se zklidnit a dát tomu čas.
 Posedlý čtenář
20.09.2021 21:11:12
Dáda: Creepy pasty jsem poslouchala hodně taky, ale popravdě mě to už moc nebaví, přijde mi to všechno na stejný brdo a málokterá mě dokázala zaujmout (ono co si budeme povídat, ty knížky jsou často taky na jedno brdo, ale jak je to delší, dokážu se líp vcítit do děje než u creepy pasty). Asi jsem už jen moc rozmazlený čtenář.
 Majdalenka
20.09.2021 21:09:18
Já když mám chuť na něco strašidelnýho nebo tajemnýho, tak si spíš pustím creepypastu. Ale jeden čas jsem si četl různě po internetu krátký strašidelný příběhy, který se prý opravdu staly.
Smajlík  Dáda
20.09.2021 20:55:52
V poslednej dobe čítam najviac zpovedku. A správy, samozrejme.
 Fajnšmeker1989 Muž32 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk