Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1178087, vloženo 19.09.2021 23:59:31 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
střední škola v cizině
ahoj, mám celkem důležitou otázku, na kterou nemohu najít odpověď.
měl jsem plán, že po základce(za rok) půjdu dělat aupair do ciziny a díky tomu si tam najdu střední školu a budu mít alespoň to střední vzdělání.. to by se něco našlo, nebo bych prostě šel na vysokou. A nebo tu je plán 2, že bych zde zůstal, vystudoval 4letou zdravotní (laborant) a pak co? jít do japonska, tam udělat znovu střední? nebo kdybych to vystudoval dali by mi práci i když jsem to studoval v česku? laborant přece moc nemluví s lidma, to by mohli vzít, ne? prostě mě jen zajímá jestli mám rovnou jet a nebo si tu něco vystudovat a až pak jít.
 andr3w Muž14  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.09.2021 17:49:45
Ahoj, studuji obor laboratorní asistent, jsem ve druháku. Se střední školou nemůžeš jako laborant pracovat samostatně, musíš pracovat pod dozorem.(potřebuješ mít vyšší odbornou nebo vysokou školu) Protože je laborantů nedostatek tak tě tady v ČR někam vezmou i se střední, s tím že si tu vyšší odbornou školu doděláváš při práci. Nemyslím, že by tě v Japonsku zaměstnali.

Aby jsi mohl vycestovat do jiné země musíš si to zařídit na úřadech, nemůžeš se jen tak sebrat a odstěhovat se tam, byl bys ilegální imigrant. V patnácti ti nikdo nepovolí přestěhování a na aupair si tě nikdo nevezme. Nemám s tím zkušenosti ale když jseš aupair musíš pracovat, není to že tě někdo bude živit a ty si budeš studovat (známá hlídala děti rodině v Anglii a prý to byla makačka)

Nevím jestli vážně umíš tak dobře japonský jak říkáš, já sice nemám žádný talent na jazyky a nevěnuju tomu moc času ale učím se japonsky už od 13let a řekla bych že umím jen základy, hodně věcí jsem špatně pochopila a naučila se špatně, a musela se je přeučit. Ve 14ti jsem neuměla ani pořádně anglicky. Najdi si na internetu cvičné jpnlt testy a videa ve kterých mluví opravdoví japonci.
Na střední bych určitě šla v čr, možná bych šla na gympl protože na zdrávce jsou jazyky vedlejší. Vysokou v Japonsku bys možná našel nevím. Na vyšší odborné se do ciziny moc nejezdí, ale na vysokých školách bývají různé pobyty na půl roku nebo rok v zahraničí, možná bys měl štěstí a dostal se do Japonska. Nebo se tam můžeš přestěhovat jako vystudovaný dospělý, to bych si sehnala nějaké certifikáty jpnlt abys líp našel práci ale nevím jestli by ti uznaly zdravotnické vzdělání z ČR.
 Laborantka
20.09.2021 12:42:26
7/10
No, konecne nekdo!
 Kvetak
20.09.2021 11:09:52
Věřím tomu, že toho o Japonsku a jejich způsobu studia, práce a celkově životního stylu, musíš toho hodně vědět. Proto me překvapuje, proč chceš zrovna do Japonska na stálo?
 whyzu
20.09.2021 07:53:36
Umět jazyk je jedna věc, ale kolik víš o reáliích a tom, jak se v Japonsku opravdu žije? Fakt to chceš podstoupit? A taky si myslím, že dokud nejsi plnoletý, tak velkou díru do světa uděláš jen těžko... Určitě by mi přišlo lepší se zlepšovat, udělat si tu maturitu a pak vyrazit. Zdravotní laborant není špatná volba, ti jsou třeba skoro všude, ale připrav se na to, že v různých zemích budou platit různé předpisy. Co už se dá natrénovat, když budeš zručný. Vysoká buď počká, než se vrátíš, nebo si to zařídíš jinak. Zásadní je ale mít pro to dost financí. Japonsko není levná země, sehnat ubytování není tak snadný/levný a tak.
 tralanka
20.09.2021 07:27:01
základy japonštiny umím a mám ještě nějáký čas se zdokonalit:) na jazyky jsem dobrý a zrovna té japonštině věnuji svůj veškerý čas. dokážu se domluvit ve všech hodnostech (kromě té nejnižší, to mi sem tam dělá problém.. alespoň mám ten čas to dotrénovat) ale zároveň si myslím, že kdybych měl za rok a pár měsíců být už v japonsku na střední laborantské tak bych to asi moc nedával, neboť si myslím, že tam bych měl mít ještě vyšší jazykovou úroveň.. ale zároveň bych ten laborant vážně chtěl být.
jako aupair jsem slyšel (nevím co je na tom pravdy, bohužel) že je zde možnost dělat svoji “práci” a mezitím by ta rodina měla být schopná poradit kdybych měl zájem o vyšší zdělání kam se dostat. Buď bych chodil do školy v období volna co bych měl (což by bylo asi náročnejší, ale jsem ochoten to podstoupit. Teď jde o to jestli by to nějáká škola vůbec povolila, pokud chápete) a nebo prostě být aupair, vydělat si něco, najít si školu kterou pak zacáluji (bylo by třeba) a abych měl na základní bydlení a potřeby (popř. brigáda, protože to bych si musel šetrit jinak hodně dlouho.. já jsem nedočkavý člověk)
díky za radu, ale když budou brát laboranty jen ze své země jak bylo řečeno, proč bych měl tedy zůstat a jezdit tam jen na workshopy? To bych pak neměl jak se usadit a jak bydlet zde<:/
pokusím se více hledat, děkuji mezitím za rady!
 Andr3w
20.09.2021 01:16:17
V rámci Evropy je Europass, jestli by Ti vzdělání uznali v Japonsku, to si najdi. Spíš bych tipla, že budou chtít laboranty ze svých škol.
https://europass.cz/co-je-europass/dodatek-k-osvedceni

Jak moc dobře umíš jazyk, ve kterém bys chtěl studovat? Máš dost úspor na životní potřeby i na případné školné?
Jak si díky aupair najdeš školu? Na to asi nebude čas.

Myslím, že i během střední se dát jet na výměnný pobyt do zahraničí a můžeš jet na workcamp nebo nějak jinak získat dojem ze země, kam by ses chtěl přestěhovat.
Smajlík  spíš studuj SŠ zde
20.09.2021 00:54:27
Já ti radím vystudovat střední školu v Česku a do zahraničí se hrň až po maturitě. Budeš mít základ a větší jistotu, že to zvládneš. Já měl taky plnou hubu keců, jak chci vypadnout a když jsem byl chvíli mimo ČR, tak to bylo náročnější, než se zdá.
Smajlík  white-rider Muž21 Kategorie
20.09.2021 00:09:29
Zaujalo mě to “aupair v Japonsku”. Ty se domluvíš japonsky?
 MGM88 Muž33 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk