Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1177937, vloženo 18.09.2021 00:11:40 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Úroveň školství plno nesmyslů
Proč někteří lidé chtějí cpat X věci do školství a jsou nešťastní z toho že třeba maturita je podle nich jednoduchá ?
Copak už teď se školáci maturanti atd neučí plno zbytečných blbosti které buď nepoužijí nebo hned zapomenou ?
A jak jste ve škole vnímali jednoduchou otázku k čemu mi to bude ?
 Val Muž28  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.09.2021 02:41:34
Škola a osnovy jsou směrodatné.
Jistě odedávna se učily zbytečné nejen věci ale i celé předměty.
Školství zde v USA má od základních škol předměty povinné (jako Angline nebo Math) a nepovinné jako některé přírodní vědy, zeměpis, chemie..

Pokud si žák udělá víc než je limit v předmětech, získává na konci roku kredit a te mu moc pomůže v dalčích ročnících. Učí se zejména na základních školách naprosto odlišně a tak, aby se žáci v kolektivu všechno naučili a zcela ovládali. V předškolní třídě zpravidla umí číst, psát, počítat i hláskovat,..násobit i dělit tak nějak. Podle schopností. Výtvarné práce a aplikace, .. Školní docházka je 12 let. Pak se jde zpravidla na College. Což je něco na způsob střední školy se zaměřením na nějqké obory. College není zpravidla zdarma. Studenti si hodiny platí podle toho, jaké si vyberou předměty. Pokud nemají peníze, vezmou si půjčky na pokud možno slušný úrok. Běžná praxe. Jsem pravičák a tedy vím, že KVALITNÍ vzdělání NEMŮŽE být za hubičku či snad zadarmo. Zrovna tak kvalitní nebo životní job. Dobrá SŠnebo VŠ Univerzita, otevírá dveře u bejlepších firem. A mnohé si vyhlížejí své budoucí zaměstnance a dokážou si je už při studiu zavázat, financovat, .. (no cement by řekl ...)
 Quakie Muž75 Kategorie
18.09.2021 21:04:30
Súhlasím s autism-off.
Ešte by som za mňa doplnil, že ono je to podľa mňa tak nastavené kvôli tomu, aby sa to naťahovalo. Pretože ZŠ by kľudne mohla trvať tak 4 roky a stredné tak rok dva. Lenže, čo by potom išli robiť tie 12 ročné deti? Išli by niekam do fabriky. Čiže aj preto sa napríklad na sjl učia roky úplne nepodstatné gramatické blbosti. Aby aa naťahoval čas.
 Heyy Richie22 Muž20 Kategorie
18.09.2021 12:52:59
Hlavně je v osnovách čím dál více balastu namísto kvalitních informací. Chemie bude za chvíli sprosté zakázané slovo, praktická cvičení a laborky už teď de fakto žádná, studenti bez hlubších technických znalostí ... jakoby to byl záměr a někomu moc záleželo na tom, aby Češi zůstali tupým stádem.
Smajlík  tomihlavanebere
18.09.2021 12:38:18
agcc: Aha, takže nějaký úředník typu Babiš a jeho lidi ví daleko lépe o mém životě, než já sám si umím zhodnotit a mí rodiče, co bych teoreticky mohl potřebovat.

Díky za připomenutí, že etatismus je náboženství.
 autism-off
18.09.2021 11:40:16
autism-off: Klidně ať to posoudí ten úředník. Školák=zatím větší dítě bez správného úsudku.
 agcc
18.09.2021 11:34:00
agcc:

"Jako školák neposoudíš, zda se Ti bude něco v životě hodit nebo nebude."

- A kdo jiný by to měl jako posoudit, když ne ty, co si myslíš, že se ti bude hodit? Nějaký úředník, co se zasekl někde v minulém století?
 autism-off
18.09.2021 11:29:15
Jako školák neposoudíš, zda se Ti bude něco v životě hodit nebo nebude. Škola má být především místo určené k učení a dítě se tam má těšit.
 agcc
18.09.2021 10:31:57
Tobe prestala pusobit medikace?
 Kvetak
18.09.2021 09:52:56
Včerejší ukázka testu pro čtvrťáky ukázala, že nejen maturanti. Vážně nevím, proč má devítileté dítě vědět, kdo byl první Přemyslovec.
 leafroller Muž31 Kategorie
18.09.2021 08:35:38
ehm.: To ať si každý rozhodne sám, co je "zbytečná blbost", ne?
 autism-off
18.09.2021 08:34:39
Dokud je školství státní, centrálně plánované a jeho obsah bude určován soudruhama tamhle někde na úřadě, tak to bude vždycky úplný cancer, se kterým všichni budou nespokojení.

Co se týče obtížnosti maturity, tady jde o to, že dřív byla maturita docela složitá získat a na člověka s maturitou se začalo pohlížet jako na někoho, kdo je "něco víc" a je víc vzdělaný, víš co.

Ale právě proto, že se na ně začalo pohlížet jako na nadlidi, tak začali chtít maturitu všichni. (Nikdo nechtěl být "ten z učňáku") A najednou spoustu lidí přišlo s tím, že "bez maturity si nikdy nenajdeš práci" a rodiče říkají svým dětem "nechoď na blbej učňák... my chceme, aby z tebe něco bylo! Běž na gympl! Nechceme se za tebe stydět." a děcka samy říkají "my tu jsme, protože chceme ten blbej papír."

Výsledek? Všichni jdou na střední nebo na gympl. Ale když tam jde hromada lidí, musí se trochu snížit nároky, protože učitel nemůže vyhodit od maturity třeba 90 % třídy, proto raději sníží hranici. A stejně vypadá statisticky blbě, když má škola obrovskou neúspěšnost.

A díky je maturita dneska cár papíru, který má doslova každý. A někteří mu chtějí vrátit jeho "VIP" a "prestiž" hodnotu, takže chtějí uměle navyšovat obtížnost ve stylu "zavedeme povinnou maturitu z matematiky" apod. ale tihle lidi trochu nechápou jádro problému a chtějí obtžínost maturity jen zkrátka proto, aby byla obtížná. Dle jejich logiky by se do maturity třeba mohlo dát to, že musíš zdolat Mount Everest...bude to pak těžký? No bude... takže vyhráno...co na tom, že je to nesmysl.

Mimochodem, je humorné, že kritici tržního školství neustále říkají něco jako "když by školství bylo tržní, pak by ten papír dostal každý, kdo si za to zaplatí a pak to bude jen bezcenný cár papíru, který má každý", ale evidentně se tohle stalo doslova u státního školství :D
 autism-off
18.09.2021 02:55:37
Ehm

Ono je možná chybou že škola není osekaná prostě na nutné minimum a zbytek by mohl být ve formě dobrovolného studia .
Např kdyby existovala stránka kde by byly online vyučovaci videa či testy otázky atd .Teoreticky i autoškolu se můžu každý naučit z knížky nebo z videí (teoretickou část )

Tudíž by to existovalo jako dnes že někomu je jedno je si propadne a druhý je daleko napřed .
Eventuálně i maturita by mohla zaniknout a na vysoké školy by byly prostě přijímačky z důležitých předmětů pro daný obor
 Val
18.09.2021 00:47:59
Tohle je tak široké téma, že to nelze vyřešit pár větami...
Samozřejmě by bylo krásný, kdyby každej měl možnost mít vzdělávání "ušité" na míru svému preferovanému zaměření, ideálně bez psychopatických pedagogů a kvant údajů, které zrovna on zřejmě nikdy přímo potřebovat nebude. Ale na to nejsou peníze ani kapacity.

Je taky otázka, co je "zbytečná blbost", když spousta toho vědění je jen kousek mozaiky, na základě který pak může člověk žít, chápat souvislosti a dělat rozhodnutí (třeba zrovna u voleb, že).
 ehm.Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk