Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1177932, vloženo 17.09.2021 22:30:15 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Změnit práci? Budu sobec a aroganntí ...
Ahoj, chci se zeptat na váš názor. Před 3 lety jsem ukončil školu a rozhodoval jsem se kam půjdu pracovat. První možností bylo začít u nějaké velké firmy v jejich programech pro absolventy a pomalu se vypracovat někam na lepší místo. Mít stabilní práci, benefity velké firmy a slušené peníze.

Druhá možnost, pro kterou jsem se rozhodl, je práce v malé firmě. Nechtěl jsem vést nějaké korporátní boje, být tam jeden z mnoha a tak dále. Chtěl jsem mít práci, která mě baví, kamarádské kolegy, se kterýma se budu důvěrně znát a společně budeme tvořit takovou pohodovou partu.

Přidal jsem se do jedné firmy, kam mě přivedl kamarád. První a druhý rok byly super. Hodně srandy, zajímavá práce, dobrá párta cca 15 lidí. Nevadilo mi, že neberu moc peněz, hlavně že mě bavilo do práce chodit a nikdo mě nijak nebuzeroval a všechno klapalo.
Změna přišla v posledním roce, kdy přibilo hodně práce a hodně projektů. Bohužel, ale nepřišli další kolegové. Vytratila se pohoda, vytratilo se společná sranda, společná práce. Každý má práce nad hlavu, všichni jenom běháme tam a zpět a pracujeme přesčas. I když práci odvádíme kvalitně, tak prostě nestíháme a máme všude zpozdění a všichni nás za to "fackují" ze všech stran.

Nějak mě to přestalo bavit v takovém prostředí být. Dostal jsem nabdíku od jedné velké firmy s platem o 50 procent větším. Přemýšlím o tom, to vzít, ale nevím. Dříve jsem do korporátu nechtěl. Stále cítím nějakou "lásku" a nostalgii k lidem, se kterými pracuji. Přece jenom jsme se hodne poznali.

Bojím se toho, že všichni se naserou na mě, když budu chtít odejít. Mám špatný pocit z toho, že když změnít práci, tak budu pouze další arogantní sobec, co jenom myslí na sebe. Mám myslet na sebe nebo myslet na firmu a nějak to přečkat, že třeba se to zase vrátí do pohody. Co byste dělali vy?
 Sanpoz Muž28  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
18.09.2021 11:51:00
tvůj život je primárně o tobě, teprve když máš hodně prachů, jsi spokojenej a máš svoje vyřešený, můžeš účinně pomáhat druhým ... určitě ne tim že budeš stejně špatně ohodnocenej a v háji jako oni a držet partu chudáků

třeba jinde dostaneš tolik, že se budeš moct časem víc finančně osamostatnit, časem založit vlastní firmu a natahat si je tam do lepších podmínek a budete všichni zas veselí, pokud ti na nich tak záleží ...

ale když zůstaneš, nikdy se nic samo nejspíš nezmění a když budeš uvnitř nespokojenej, okolí to stejně pocítí a nic moc mu nepřineseš
Smajlík  eeeeehhhh
18.09.2021 09:28:38
Jsi krátce po škole, když změníš zaměstnání, získáš další zkušenost co se ti v životě může hodit.
Pokud je to v tvém současném zaměstnání tak jak píšeš, třeba když dáš výpověď, přiměješ soudruhy magory...eee managery, aby vzali na vědomí, jaká je skutečná situace ve firmě a začali to řešit. Možná díky tobě se zlepší situace na pracovišti a kolegům co tam zůstanou naopak svým odchodem pomůžeš.
Smajlík  yarda1
18.09.2021 08:44:38
Nauc se oddelovat osobni a profesni zivot a budes vedet, co mas delat.
 q-lol-q Muž38 Kategorie
18.09.2021 08:05:17
Odešel bych za lepším,z mých zkušeností nemá význam brát ohledy. Dělal jsem v malých i velkých firmách a zařekl jsem se, že v malých firmách "rodinného typu" už ne, jedině pokud bych založil svou vlastní. V malé firmě je to jak říkáš. Práce nad hlavu, zastávání několika funkcí za jednu výplatu, přestávky neexistují, dovolená - problém, propustka - problém, neschopenka - problém, navýšení platu - problém, výpadky v dodávkách nebo v proplácení faktur - problém, a to nemluvím o potížích spojených s uzavřením škol a školek... Uvědom si, že budeš muset pracovat celej život a čím dříve vyhoříš, tím hůř pro tebe. Až budeš vyřízenej, tak náhradu za tebe najdou. Co bude s tebou je trápit jistě nebude.
 Kormak
18.09.2021 06:20:30
Pracovat v korporatu neznamena byt v chladnem bezcitnem prostredi.

Ja pracuju uz v druhem korporatu a reknu ti, ze lepsi a pratelstejsi kolegy jsrm nikdy nemel. K tomu moje sefova je naprosto super, ma o nas starost a neustale se snazi nam dohazovat ruzna skoleni a treninky abychom si budovali portfolio, dohazuje nas na vyssi pozice v ramci spolecnosti a vyjednava za nas i slusne platy.

S ostatnimi kolegy podnikame plno mimopracovnich aktivit, navzajem si menime smeny jak nam to vyhovuje atd.

Samozrejme je to i o stesti, ale reknu ti, ze ve 2/2 velkych firem kde jsem pracoval nikdy nebyl problem.
Smajlík  bacha
18.09.2021 00:28:28
Vůbec nechápu co řešíš. Do práce se chodí vydělávat co nejvíc peněz za co nejmíň námahy (pokud teda nemakas na sebe, tam už dává smysl maknout). Hlavně proto že když makáš hodně, málokdo si toho všimne a i kdyby všiml tak při tom extrémním zdanění práce co v ČR je by ti ta firma stejně dala jen něco málo čistého navíc i kdyby hodně přidala na hrubé a výdajích na tebe. Z toho jasně vychází ze v zam. poměru jediné co dává smysl (i dlouhodobé ze zdrav. hlediska) je cesta nejmenšího odporu.

Ty bereš málo za hodně práce, jednoznačně odchod. Ti ostatní v práci by tě podrazili klidně i kvůli pár litrům navíc to mi věř. Je to všude stejné a to si na kolegy stěžovat vůbec nemůžu. Ale i když spolu vycházíme suprově tak mě vždycky zaráží jak málo si toho o mně šéf pamatuje a vždycky mi tak dojde že jsem mu vlastně úplně ukradenej i když se ke mně chová super že bych si skoro myslel jaký nejsme kámoši.
 Neblázni kamo
17.09.2021 23:43:29
Jak jde o náladu v práci a sumu na výplatnici, je na místě myslet v první řadě sám na sebe.
Takže nevyhovuje ti to a máš vyšší nabídku jinam? O čem se bavíme?
Smajlík  MGM88 Muž33 Kategorie
17.09.2021 23:05:10
"Stále cítím nějakou "lásku" a nostalgii k lidem, se kterými pracuji."

Zbytečné. Nejspíš to nejsou tví přátelé, nebudou. I kdyby byli, scházet se s nimi můžeš i potom, což stejně nejspíš dělat nebudeš. Hodně štěstí v nové práci.
Smajlík  Lidské zdroje
17.09.2021 22:57:28
Tohle uvažování, že odchod firma ponese těžce a ty budeš za hajzla, je dost častý. Vůbec do toho netahej nějaký city a nostalgii, když ta firma není tvoje. Jsi tam 3 roky, to je na první místo celkem slušná doba, za fluktuanta nebudeš.

Vezmi korporát, tam stejně pravděpodobně nebudeš hnít dýl jak 5 let a budeš zas hledat jinde, s ještě lepšími platovými vyhlídkami.

A ne, dost pravděpodobně se to do pohody samo od sebe nevrátí, vy makáte jak blázni, takže oni nemusej nabírat další lidi a řešit další mzdový náklady, pro firmu ideál. (Za téhle situace jsem kdysi sama zdrhla z korporátu, i když mě pak ukecávali a slibovali, jak se všechno hrooozně změní).
Smajlík  asi tak.
17.09.2021 22:54:19
Věř mi, že oni by tě hodili přes palubu kdykoliv by se jim to hodilo... Teď se zase hodí tobě hodit přes palubu je, tak neváhej a běž do toho...
 wut Muž31 Kategorie
17.09.2021 22:47:33
Kdo z tvých spolupracovníků ti co dá? Zůstat ve firmě jen pro dobrý pocit ti složenky nezaplatí. Ber co je pro tebe výhodnější. Nebo myslíš že ostatní budou brát ohledy ne tebe? Každý svého štěstí strůjcem
 Lulin
17.09.2021 22:39:07
Já jak se znám, tak bych neodešla. Nechtěla bych je v tom nechat. Ještě když by mi přirostli k srdíčku. Ale netvrdím, že tohle je správný přístup. Možná je naopak dost hloupý...
Ať se rozhodneš jakkoliv, ani jedno rozhodnutí by sis neměl vyčítat. K obou máš dost dobré důvody.
 Jedna frajerka Žena21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk